Plazma Full HD , >40"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jindra2001 20. 4. 2009 20:44

Zdravim odborniky a zkusene uzivatele. Rad bych pozadal o radu. Planuji koupit novou tv. Koukame prevazne na sport a to ze cca 3m. Manzelka rikala, ze 50" je jiz velka, ale 42" se ji libi. Podle diskuzi jsem rozhodnut pro plazmu, ale ne zcela pro rozliseni. Je vubec potreba Full HD? Mozna do budoucna, ze? Tato tv bude zase slouzit desitku let a nejsme vubec narocni divaci. Cena tak do 25t Kc. Muzete mi prosim napsat svuj nazor a pripadne doporuceni? Diky moc a mejte se.
Jindra2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 4. 2009 20:49

Asi hodně lidí zde z fóra řekne/napíše ... když plazma, tak Panasonic. No, něco na tom bude :-)

Zkus si projít ostatní diskuze. Informací je zde opravdu hodně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jindra2001 20. 4. 2009 20:51

To jsem prave delal. Ale nikde jsem nenasel napr. sdeleni, ze Panasonic je nejlepsi, Philips nebrat, Samsung bida, LG prumer atp. Proto me zajimaji konkretni zkusenosti a nazory.
Jindra2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 4. 2009 20:56

Jindra2001 však já neříkám, aby ostatní neradili a Ty sis nepočkal na jejich názor ... jen si můžeš to čekání zpříjemnit čtením informací. Pakliže jsi fórum prošel - nezbývá než čekat :-)

Je třeba si uvědomit, že málokdo Ti řekne X je šmejd, Y je nejlepší. Ono bude záležet na úhlu pohledu každého uživatele.
V každém případě by Panasonic měl být konzervativní, avšak poměrně „klidná“ volba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jindra2001 20. 4. 2009 20:59

Dik a mej se. :-)
Jindra2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 20. 4. 2009 21:12

50" vypadá na první pohled moc jen při přechodu z klasické TV, ale na 3 metry je to akorát a nejdéle do týdne to podle mě bude připadat naprosto přirozené úplně každému

Dokud vyráběl plasmy Pioneer, obecně platilo celkem uznávané následující pořadí výrobců plasem podle kvality :
1) Pioneer
2) Panasonic
3) Ostatní

Toto téma původně o LCD přešlo na plasmy a je tam řečeno snad vše důležité:
viewtopic.php?p=6311862#p6311862

Padlo tam i toto: životnost 5 let je u současné elektroniky maximum díky plošnému zavádění plánované životnosti a představa, že si dnes koupíš televizor, za 5 let ho dáš na chalupu nebo babičce a tam bude ještě 15 let spolehlivě sloužit jako Tesla Color 416 je opravdu nereálná
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2009 16:47

Jindra2001 píše:To jsem prave delal. Ale nikde jsem nenasel napr. sdeleni, ze Panasonic je nejlepsi, Philips nebrat, Samsung bida, LG prumer atp. Proto me zajimaji konkretni zkusenosti a nazory.

Tu si si tak nejak sam odpovedal. Kedže Pioneer je drahy a plazmam od Philipsu by som sa vyhol veľkym oblukom (Sencoru detto), maš 3 možnosti. A Panasonic je 'sazka na jistotu'. Netvrdim, že Sam a LG su zle, ale Panak je asi predsalen najlepšia voľba. Robia plazmy od začiatku, takže maju najväčšie skusenosti a su v tom najďalej.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 4. 2009 18:08

Kozousch píše:50" vypadá na první pohled moc jen při přechodu z klasické TV, ale na 3 metry je to akorát ...

Tak na tři metry je 50" celkem dost. Netvrdím, že nejsou lidé, kterým tato uhlopříčka na uvedenou pozorovací vzdálenost nebude vadit, ale myslím, že hodně běžných uživatelů řekne --- je to moc.
Pakliže by se dalo s pozorovací vzdáleností trochu pohnout, řekněme ke čtyřem metrům, pak by tato velikost plazmy začala být zajímavou. Jestliže však je jasné, že koukat na TV budou moci maximálně z oněch zmiňovaných třech metrů - nešel bych do toho. Prostě rezerva je třeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 4. 2009 18:55

Já mám dva známé s 50" palcovými NE-FullHD plasmami a ti mají pozorovací vzdálenosti od 3 do 4 metrů - ne 3-4 metry jako 4-8 ohmů, ale třeba jedno křeslo nebo jeden roh sedačky čisté 3 metry od TV a nejvzdálenější místo křivolaké sedačky je 4 metry a ty 3 metry jim rozhodně žádné potíže nepůsobí.

Takže bych se spíš přiklonil k názoru, že na 3 metry pozorovací vzdálenosti:
42" v pohodě stačí a je to rozumná volba
50" je trošku rozmazlenost, která ale rozhodně nepůsobí žádné potíže

Můžem to tak nechat?
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 4. 2009 19:00

Pro mě a nejen pro mě, je 50" na tři metry opravdu dost ... z určitého pohledu až škodlivě moc. Ale jak píšu, když se dá poposednout třeba na 4metry daleko - no problemo.

Netvrdím, že se na to nedá zvyknout, ale ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 4. 2009 19:24

Jindra2001: Keď plazmu, tak odporúčam Panasonic, napr.: nástupca úspešného modelu z r. 2008 TH-42PX80E HDready:

http://www.videoexpert.cz/plazmove-tele ... tx-p42x10y

http://www.trustedreviews.com/tvs/revie ... asma-TV/p1 (test)

Podľa mňa s touto telkou nespravíš chybu.
anonymni

Odeslat příspěvekod vomada 30. 4. 2009 00:06

presne ako napisal alabama urcite chod do Panasonicu.....A samozrejme do tej X10 bo je to fakt velmi dobra TV.....:)
NB: Toshiba Satellite U500-17E,Mobil: Nokia N82,Foto: Panasonic TZ-2, Auto: BMW E36,TV: Samsung 32A559, Zabava: Xbox360 60GB

,,Sto ludi, Sto chuti´´ :)
vomada
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ssilversurfer 30. 4. 2009 13:44

to je sice fajn s tim PANA, resim podobny problem, ale jeste jsem se mnidke nedocetl, zda-li mohu prijimat HD sport pres kabel, byt TV nedisponuje C Tunerem, skoro v zadnem typu. Vyresi to setobox s prislusnym konvertorem, pokud ano, (ne)utrpi tim kvalita prijmu?
Jsem se dival na TXp42G10e, ale zas tak nadseny jsem opravdu nebyl...
ssilversurfer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vomada 30. 4. 2009 15:13

Mno je tu aj ina moznost pokial chcete s DVB-C tunerom tak nejaky samsung ale to su LCD televizory napr. B65x rada....ta ma v sebe DVB-T,C,S tunery......
NB: Toshiba Satellite U500-17E,Mobil: Nokia N82,Foto: Panasonic TZ-2, Auto: BMW E36,TV: Samsung 32A559, Zabava: Xbox360 60GB

,,Sto ludi, Sto chuti´´ :)
vomada
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ssilversurfer 30. 4. 2009 15:53

jojo, to beru...B650 byla daslsi moznsot, ale si rikam, jestli Plazma neni uvazenejsi a levnejsi moznost....ale jak rikam, porad nevim, pokud nema ten C tuner , mohu tedy pres setonbox prijimat HD nebo ne?
ssilversurfer
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků