Philips 37PFL9604H

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marian99 1. 5. 2009 20:41

Pointer
chcem kupit tuto TV. Mal si moznost ju vidiet?
Je naozaj tak dobra ako vyzera na zaklade technickych specifikacii ? Jej cena je zaujimava, nieco nad 1000 Eur takze by som do toho aj siel ale nie som si stale isty.
Tiez som rozmyslal o 8404H ale ta nema Perfect Pixel ale "len" Pixel Precise".
Zbada obycajny smrtelnik" rozdiel ?
V com sa lisia tieto dva TV a preco by som mal zobrat 9604H miesto 8404H a dat o 300 Eur viac?

dakujem ak mi odpovies ?

TV budem zo zaciatku vyuzivat hlavne na analog, neskor (cca 3-4 roky) PS3 a HD vysielanie.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod marian99 3. 5. 2009 18:28

POINTER
este jedna vec by ma zaujimala kedze tento TV ma aj WiFi.
Mam doma cez WiFi net od Orange. Znamena to ze ked si budem chciet pozriet fotky co mam ulozene v PC tak sa mozem cez WiFi napojit na PC cez TV a pozriet si priamo fotky na TV? Ako to funguje ? Normalne ako na PC ked sa preklikam do zalozky kde mam ulozene fotky ?

dik moc za odpovede k mojim otazkam pretoze by som chcel tuto telku objednat buduci tyzden.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 3. 5. 2009 20:06

nazdar,
mam objednanu 32PFL9604H na testovanie, ale pride mi vraj az niekedy po 18.5., ale zrejme dovtedy uz budes mat objednane.
Co sa tyka rozdielov v specifikacii 9604H vs. 8404H, ano je tam iny engine, ktory sa lisi 2x vacsou vypoctovou rychlostou pri spracovani obrazu funkciami Natural Motion a 100Hz. V praxi to zase nie je az tak markatny rozdiel, ale pri urcitych scenach je to vidiet. Dalsi rozdiel je v Ambilighte, obe sice maju Spectra 2, ale 8404H ma po stranach 2 nezavysle riadene segmenty (tak to maju sucasne 9603ky), kdezto 9604H ma 4 segmenty. Znamena to ze naraz na jednej strane vies vygenerovat viac farieb a ambilight efekt je krajsi. Dalsi rozdiel je v tom ze 9604 ma navyse WiFi (a tiez klasicku ethernetovu pripojku, ktoru ma aj 8404). WiFi je s podporou DLNA, takze s DLNA zariadeniami by to nemal byt problem pripojit, s tym orangom sa asi budes musiet potrapit... v kazdom pripade ked to rozbehas, tak by malo ist prezeranie multimedialnych suborou (obrazky, hudba, videa vratane DivX) priamo z PC a zaroven aj internet cez funkciu netTV (netTV ma aj 8404). No a posledny rozdiel je dizajnovy... 9604 ma krasny hlinikovy dizajn z bruseneho hlinika... je odolny voci skrabancom, otlackom prstov a vyzera luxusnejsie. Takze je to na zvazenie ktoru z tych TV chces... myslim si ze ani pri jednej neurobis chybu... 8404 postaci aj pre narocneho, avsak 9604 je vacsi luxus :) ... ja osobne domov asi zoberem 8404ku (ale skor kvoli obmedzenemu rozpoctu :) ).
PS: Urcite tam este su nejake minimalne rozdiely (pocet HDMI a pod.), ale toto su tie hlavne...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marian99 3. 5. 2009 21:00

dik dik moc Pointer
ak by si nebol obmedzeny rozpoctom zobral by si radsej 9604ku ? :-)
Pozri, chcem to lepsie, dizajnovo sa mi pacia obe, 8404ka hlavne koli tenkemu ramceku a je lacnejsia. Ale do tej 9604ky by som siel len koli tomu WiFi. Preco by som mal problem to s FiberNetom cez Wifi rozchodit ?
Nikdy som nemal LCD alebo Plazmu. bude to moja prva "placka", stale ficim na CRT, je to Philips a som s nim nadmieru spokojny. Pozeral som aj SONY W5500 ale ten obraz sa mi na analogu vobec nepacil, su Philipsy v zvladani analogu, ako som cital inde, naozaj markantnejsie lepsie ? Nechcem dat 1000+ Eur za TV a byt sklamany.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod marian99 3. 5. 2009 21:33

... a este jedna vec ma zaujima ohladne tej 9604ky, je ten ram z lesteneho hlinika strieborny alebo tmavy ? Nechcem mat striebornu TV.

Fakt neviem ktory. Ked si pomyslim ze 200 Eur co by som usetril keby som siel do 8404ky by som mohol dat na DVD recorder tak mi je luto ist do 9604ky. Ale zas nechcem setrit 200 Eur kde to je opodstatnene ich dat :hm

Ale zas pokial, ako ty hovoris, rozdiel v obraze medzi 8404 a 9604 viditeny nebude alebo aspon nie markantny pre bezneho uzivatela - na fakt neviem. Nemam financne obmedzenie ale nechcem priplacat +200 Eur kde za to nevidim vysledok (teda mozno okrem toho ambilightu)

Takze co? priplatit ci nie ? :?:
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod bobco 4. 5. 2009 16:08

Cafte, presne 37PFL9604H si chcem kupit aj ja. Len jedina vec, co ma prekvapila, ze predchodzi model 37PFL9063D je stale drahsi o cca 200 Eur i napriek tomu, ze novsi model je proste novsi a ma viacej funkcii ;o)

Ale moja otazka by bola, ci tento novsi model bude mat PIP aspon medzi napr. AV/TV tunerrom. Lebo Philips tuto funkciu nema tusim na ziadnom doterajsom modeli, co ma dost prekvapuje ;o( Ale ten ambilight je funny ;o) Kvoli tomu si idem kupit Philips a udajne maju fakt pekny obraz.
bobco
Junior

Odeslat příspěvekod marian99 4. 5. 2009 16:16

cau Bobco
takze si este nekupil ako vidim. Problem u mna je aj to ze sa este nikde nedaju vidiet v obchode.
Ja sa stale neviem rozhodnut ci 200/300+ Eur je hodnych na tu 9604ku oproti 8404ke. Mne je osobne jedno co je v TV pokial som s obrazom happy, moze tam byt aj antipixel engine - hlavne je aby bol obraz OK.
Fakt neviem.
Cakam na Pointera co mi odpovie ohladne mojich dalsich otazok. Vidim ze jedine on moze dat fundovanu odpoved.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod 5.1ac3 4. 5. 2009 19:19

marian99 píše:Problem u mna je aj to ze sa este nikde nedaju vidiet v obchode.
Ja sa stale neviem rozhodnut ci 200/300+ Eur je hodnych na tu 9604ku oproti 8404ke. Mne je osobne jedno co je v TV pokial som s obrazom happy, moze tam byt aj antipixel engine - hlavne je aby bol obraz OK.
Fakt neviem.
Cakam na Pointera co mi odpovie ohladne mojich dalsich otazok. Vidim ze jedine on moze dat fundovanu odpoved.

Rada je jednoduchá, ak chceš mať kvalitnejší obraz a máš E-čka pod vankúšom tak prečo váhať. Rozdiel tam určite je a časom to rozpoznáš aj na vlastné oči a ľutovať nebudeš. Ja mám tých E-čiek pomenej tak sa uskromním......
5.1ac3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian99 5. 5. 2009 13:34

ano to mas pravdu ale ak ten obraz nie je kvalitnejsi (viditelne kvalitnejsi) tak tych 200-300 Euro naviac nie je opodstatnenych. A o to mi ide. Nie vzdy drahsie je aj lepsie.
A esteticky sa mi paci viac 8404ka aj ked je to len podla obrazku, mozno zmenim nazor ak ich obe uvidim v obchode.
A usetrenych 200-300 mozem dat na PS3

.. bohuzial Ecka sa mi nevalaju kade tade :-|
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod 5.1ac3 5. 5. 2009 15:16

marian99 píše:ano to mas pravdu ale ak ten obraz nie je kvalitnejsi (viditelne kvalitnejsi) tak tych 200-300 Euro naviac nie je opodstatnenych. A o to mi ide. Nie vzdy drahsie je aj lepsie.
A esteticky sa mi paci viac 8404ka aj ked je to len podla obrazku, mozno zmenim nazor ak ich obe uvidim v obchode.
A usetrenych 200-300 mozem dat na PS3

.. bohuzial Ecka sa mi nevalaju kade tade :-|

Aha, a ja som si myslel že ich vyťahuješ z klobúka jak kúzelník zajace (E-čka) :-),
Pozri, každý máme svoju predstavu o opodstatnenosti toho alebo onoho. Určite je to viditeľnejšie kvalitnejšie aj ked to na prvý pohľad neuvidíš, ani na druhý...záleží aj od postrehu a chcenia a vedenia ako na to pozerať a možno aj veľkosti dioptrií. Tu si už musíš poradiť sám nakoľko je to opodstatnené pre Teba samého.
Ja som takto uvažoval 4 mesiace o opodstatnenosti využitia a aj opodstatnenosti technológie 100 prípadne teraz už 200Hz. Doteraz som si myslel a aj po vyjadreniach rôznych ľudí na rôznych fórach že to vypínajú alebo dokonca že je to podvrh, reklama a pod. Až som sa naštval, postavil som sa do predajne, zhodou okolností mi tam stáli vedľa seba dva modely rovnakej značky, rovnakej uhlopriečky jedna "s" a druhá "bez" a bežal ten istý reklamný klip asi 15 minútový. Až po tých 90 minútach neustáleho pozorovania rôznych pohybov som dospel k názoru že mi tých minimálne 100 Hz za to určite stojí a je to o niečom. Už by som bez 100 Hz TV nekúpil. Síce mi vzrástly nároky na E-čka ale ich obetujem kvôli tomu. To som len na porovnanie že nemusíš ten rozdiel zbadať okamžite ale časom, celkom nenápadne prídeš na to že aj ked ten rozdiel nevidíš ale cítiš že sa Ti na TV s s drahšou cenou akosi ľahšie pozerá, nemáš tak unavené oči a pod. Ale súhlasím že nie všetko drahšie je aj kvalitnejšie. To je zas iná téma a o tóóóm potóóóm.....a ešte na záver, radšej by som v tej predajni 90 minút pozeral na holé baby ako na ten reklamný klip.....
5.1ac3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian99 5. 5. 2009 17:29

asi sa rozhodnem nakoniec podla estetiky, podla toho ktora bedna sa mi bude viac pacit na pohlad - teda ak sa potvrdi ze obrazovo, zvukovo atd su na 99% rovnake pre uzivatela ktory nehlada s lupou rozdiely.
Pretoze ako tak nad tym rozmyslam Wifi mi netreba, 4 HDMI stacia atd.
Takze asi tak

Len potrebujem aby to Pointer otestoval , 9604 vs 8404.

Pointer - mas osud mojho TV v rukach ale ponahlaj sa , uz chcem objednavat :lol:
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod 5.1ac3 5. 5. 2009 19:51

marian99 píše:asi sa rozhodnem nakoniec podla estetiky, podla toho ktora bedna sa mi bude viac pacit na pohlad - teda ak sa potvrdi ze obrazovo, zvukovo atd su na 99% rovnake pre uzivatela ktory nehlada s lupou rozdiely.
Pretoze ako tak nad tym rozmyslam Wifi mi netreba, 4 HDMI stacia atd.
Takze asi tak

Len potrebujem aby to Pointer otestoval , 9604 vs 8404.

Pointer - mas osud mojho TV v rukach ale ponahlaj sa , uz chcem objednavat :lol:

.....tomuto by sa mohlo povedať sloboda rozhodovania, kľudne si môžeš vybrať model aký sa Ti páči....a ešte si aj ponadávať na výrobcov....:-)
5.1ac3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian99 7. 5. 2009 11:40

tak co
videli ste uz tuto TV niekde v obchode, ja som bol v Nay, Datart, Electroworld - nikde nic.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod Daryl 11. 5. 2009 16:22

Tak jsem právě objednal na netu za cenu 28 545,-Kč. Naskladnit by ji měli koncem května, takže dodání asi začátkem června. Tak uvidíme.
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod marian99 13. 5. 2009 20:26

dnes som bol v TPD v Ba a 9604ku by mali dostat v polovicke Juna (dost neskoro) :-/
marian99
Junior

Další stránka