Philips 37PFL9604H

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brot1cz 7. 6. 2009 21:45

Vypadá skvěle, taky uvažuji o koupi a váhám mezi Philips 37PFL9604H a 37PFL8404H/12 ten cenový rozdíl je veliký. Puvodně jsem chtěl Sony KDL-40W5500, ale ten Ambilight se mi dost líbí. Jaké by jste řekli klady a zápory k uvedeným lcd? Jinak co jsem prolezal net tak na slovensku se dá sehnat 37PFL9604H lehce pod 30tis, byl by naký problem s koupí tam záruka lokace?
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod solfan 8. 6. 2009 09:09

myslim si ze nie je ziadny rozdiel kupit to tu v cr a na slovensku...aj co sa tyka zaruky, kdesi som cital ohladom nakupu philips z polska, ze vyjadrenie philipsu bolo take, ze reklamovat kludne v cr, takze aj zo slovenska je to to iste...
ja chcem na sk kupit 32pfl8404H lebo je tam tiez asi o 3000 kc lacnejsi (a nad tym sa hodne cudujem ;-)) a chcem ho kupit o dva tyzdne ked budem mat na sk cestu...
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod roko78 8. 6. 2009 16:13

no tak ja sehnal 37pfl9604h za 28 000kc u nas ...mel jsem stesti
roko78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brot1cz 8. 6. 2009 18:50

roko mužeš napsat kde díky
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod roko78 8. 6. 2009 19:42

muzu ale uz ji tam nemaji jak jsem rikal mel jsem stesti ...
www.internetelektro.cz
roko78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daryl 8. 6. 2009 21:06

mohu potrdit: měl jsem objednáno tam, kde roko, ale zrušili mi objednávku a následně ji odstranili z nabídky. Poté jsem ji náhodou sehnal v jiném obchodě za 32táců, ale opravdu to byla náhoda, od té doby ji také už neměli. Dnes jsem našel jeden obchod, co ji má skladem, leč za 40táců...
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod Daryl 8. 6. 2009 21:29

Dnes vyšel nový firmware: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi ... k_Software
Q5492_0.26.33.12
• Reliability for Net TV improved.
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod brot1cz 8. 6. 2009 21:44

Právě koukal jsem na to že nejde sehnat pod 40 tis. jen na slovensku jde objednat za 1104 eur což je super cena, ale jestli jí za tu cenu opravdu dodaj nevím, zatím jsem je nekontaktoval. No snad příjde dodávka a budou i v Čr. Jinak mi není jasný ten obrovský nárust ceny.
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod roko78 8. 6. 2009 22:30

Daryl píše:Dnes vyšel nový firmware: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi ... k_Software
Q5492_0.26.33.12
• Reliability for Net TV improved.

jeste by to chtelo flash player
roko78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hadibar 17. 6. 2009 20:24

Najde sa niekto s praktickymi skusenostami o 9604H pripadne 8404H (37" a 32").
Nejake postrehy ... (kladne alebo negativne).

Zaujimalo by ma ci z USB (pripadne cez NET) dokaze prehravat aj titulky (ake formaty titulkou) a ci zvlada aj diakritiku. Tiez by ma zaujimalo ci dokaze prehravat HD obsah (HD MPEG4).

PointerX: v predoslich prispevkoch si rozpraval, ze budes mat na porovnanie 8404 a 9604 ...
Ako to dopadlo ?

Vdaka za reakcie
hadibar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 19. 6. 2009 00:18

Ahojte, mam uz doma 32PFL9604H a v praci 42PFL8404H, avsak som momentalne tak vytazeny (co ste si uz asi vsimli mojou nepritomnostou), ze som sa s tymi TV nestihol ani poriadne pohrat. Tu 32PFL9604H som zatial odskusal len na analog kablovke (nestihol som este ani DVD) a 8404 som este ani poriadne nezapol :( . Pred casom som mal doma 32PFL9613H na rovnakom zdroji signalu, ako teraz 9604H, takze mozem len konstatovat ze obraz je velmi podobny, akurat je citit ze obrazovy procesor je o nieco rychlejsi, co sa prejavuje tym, ze nevznikaju takmer ziadne artefakty pri pohyboch (podobne spominal aj Daryl). Co ma na zaciatku zarazilo (prekvapilo) je absencia formatov 14:9 a 4:3 ... pochvile som vsak ten 4:3 pochopil... treba mat nastaveny automaticky format s prednastavenim rezimu na automaticke zvacsenie... vtedy to funguje tak ze 4:3 zobrazi s pruhmi po bokoch a 16:9 automaticky zvacsi (bolo to uz aj v minulej verzii, avsak som to nikdy neskusal). Ale ja aj tak radsej pouzivam rezim autmaticka vypln, kedy sa aj so 4:3 celkom pekne vyhra tak, aby bol vyplneny cely obraz s minimalne viditelnym skreslenim. Ked budem mat trochu cas, tak to tu trochu rozpisem... tak ci tak najme 8404 stale meska, 32" verziu co som objednaval este v aprili stale neprisla, tak je este cas :)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daryl 19. 6. 2009 09:16

Pointer: prosím tě, co znamená v nastavení položka: ODKAZ PIXEL PLUS - zapnuto/vypnuto. Díky za objasnění.
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod bobco 21. 6. 2009 22:45

Zdravim vsetkych. Uz mam tento televizor od piatku doma aj ja ;o) A som snim osobne dost spokojny. V kratkosti vam popisem moje osobne postrehy. Nebudem sa venovat tomu, co najdete v originale v dokumentoch, alebo co uz niekto spominal v tomto forume.

Skusenosti s obrazom
Obraz je fakt pekny, testoval som Analog tv na UPC, DVD, MKV HD 720p, MKV HD 1080p, WMV 1080p, Divx, a Digital od Tcom po optike.

:: Obraz na HD je fakt prehnane pekny!! Pri vacsej vzdialenosti, nie je az taky rozdiel medzi 720p a 1080p. Teda ak obraz nie je zasumeny, co pri niektorych starsich HD 720p som sa stretol. Dneska sa uz robia aj velmi pekne HD 720p. Tieto videa som skusal pustat priamo z Popcornu cez HDMI.
:: Obraz cez UPC analog, no, ako urcite vsetci viete, je to analog a tam zazarky cakat nemozeme. Kazdy ma ine skusenosti z analog vysielanim odlisne. No v mojom pripade hroza ;o(
:: Obraz cez Tcom digital optiku, tuto pre mna osobne ten obraz bol krajsi. Samozrejme HD to nie je, to je jasne, ale kvalita sa vyrovna takemu slabsiemu DVD ;o) Kukat sa na to da tak z 2 metrov v pohode.
:: Obraz z DVD, obraz je pekny, ale tak z jedneho metra je vidiet nedostatky.
Odporucam v nastaveniach obrazu zapnut Kino, uuuplne idealne pre pozeranie filmov z akehokolvek zdroja. Dost mi to pomohlo pri vsetkych zdrojoch okrem analogu, tam nepomohlo nic a obraz bol stale taky podpriemerny.

Inak skusal som pripojit aj externy maly HDD cez USB a v pohode nacita subory, ale iba tie, ktore su podporovane. A MKV medzi nimi nie je. Ani ich neponuka na zobrazenie.

Skusal som aj NET.TV a ako predomnou spominali, ide zobrazit aj ine stranky. Ak natukate zlu web stranku, zobrazi sa okno s errorom od Opery ;o)

Trosku, co ma zarazilo, je pristup k niektorym funkciam. Napr. ak chcete zmenit basy, vysky, kontrast a farbu, musite ist cez menu. Co moze byt casom troska otravne. Nie je na to jedno tlacitko. Ak chtete nastavit ine funkcie ako jas a podobne, to je v norene v nastavovacom menu.

Ambilight, tak toto treba fakt vidiet. Pre niekoho blbina, ale pre mna to pridava taky dalsi rozmer sledovania filmov. Lepsi zazitok. Samozrejme vyuzitelne iba v noci alebo za sera. Cez den zbytocnost. Ak si clovek na to zvykne, zavislost. Staci taka polhodinka a ak to po polhodinke vypnete, mate taky divny pocit, ze sledovanie filmu je take nudne, zacne vam to chybat ;oD Okrem aktivneho rezimu sa da vybrat aj stala farba pri sledovani filmu. Bud si v nastaveniach nakonfigurujete vlastnu farbu podla palety, alebo si vyberiete s troch preddefinovanych statickych farieb (tepla biela, chladna biela modra).

Zial, zarazilo ma menezovanie vypnutia televizie casovacom. Tato funkcia je vnurena v nastaveniach TV, co nie je moc idealne ;o( Da sa nastavit iba vypnutie v minutach do 180minut. Chyba nastavenie zapnutie TV a chyba aj nastavenie vypnutia v presnom case.

Sietove nastavenia. Neviem, ci tato informacia niekomu pomoze, pre mna bola potrebna. V telke sa da pekne nastavit aj staticka IP, DNS a Brana. Pre tych, co maju DHCP vypnute.

Televizor niektore nastavenia riesi aj cez sprievocdu. Osobne tieto veci moc nemam rad, ale tuto to vitam. Je to dobre a zrozumitelne spravene. Vsetky nastavenia sa potom daju kedykolvek zmenit aj cez Nastavenia.

Co hodnotim za velmi pozitivne, tak tento televizor ma komplet cely navod natiahnuty v televizore a velmi dobre sa v nom pohybuje. Toto je fakt super.

Inak zobrazovac hlasitosti je taky zvlastny. Zobrazuje sa v lavo hore taka mala ikonka hlasitosti. Cim vacsia hlasitost, tym sa viacej hlasitost zaplna. Skoda, ze sa toto neda zmenit na ciselne zobrazenie, tak ako som zvyknuty z viacerych TV. Ale je to asi len sila zvyku ;o)

Osvetlenie obyvacej izby - LoungeLight. Pri vypnutom stave je mozne zapnut zadne diody, ktore osvetluju izbu. Je to pekne a farby sa daju menit dlschim podrzanim tlacitka Ambilight. Da sa vybrat z 4 fariebnych schem. Cervena, modra, zelena, a take svetle farby. Tieto farby sa menia v otienoch s kombinaciu s bielou farbou. Je to velmi zaujimave, pekne a efektne. Jedina nevyhoda je, ze sa to dlchsie zapina, takych 15 sekund ;o(

Automaticky format obrazu. Tu som bol milo prekvapeny. Pracuje velmi dobre, kde sa snazi vyrovnat formaty obrazov tak, aby pokryval co najvacsiu plochu obrazovky pri najmensich deformaciach obrazu. Aby som to skusil priblizit, tak ak je na spodku cierny pas, obraz natiahne tak, aby cierny pas tam nebol, ale pritom ten cierny pas TV vysiela. Napr. ak je hudobna stanica, tam kde sa zobrazje skladba, interpret a podobne, pocas skladby to zmizne, obraz sa natiahne, akonahle sa tam (vtom ciernom pase) nieco zobrazi, obraz posunie, zmensi tak, aby ste videli, co sa tam zobrazilo. Ma to casove oneskorenie par sekund, takze napr pri titulkach ten obraz neskace hore dole, ale nakalibruje sa tak, ze nechava priestor aj pre titulky. Komu nevyhovuje automatika, moze ju vypnut a nastavit aj nezmeneny format obrazu.

Inak dialkove je asi najtachsie ako som kedy drzal v ruke. Neviem presne ci vrch dialkoveho je robeny z hliniku, ale zjavne nejaky kov tam je, jeho vaha tomu urcite nasvadcuje ;o) Myslim, zeby sa snim dalo aj ublizit ;oDD Takze pamatajte, ak vas prepadnu a nemate nic ine po ruke, toto dialkove asi nezklame ;oD

Skusal som nastavenie HD prehravaca Popcornu a aj KISS STB od Tcom. Ani jedno z tychto zariadeni nema v databaze ;o/ Pisem to pre tych, ktori maju v plane nastavit toto dialkove od telky na ine zariadenia.

Ak pridem este na nejake poznatky, dopisem ;o) Popripade sa spytajte. Osobne tento TV odporucam a nelutujem. Obraz sa mi paci, zvuk je fajn a Ambilight sa mi paci, ale ten treba zazit na vlastnej kozi.
bobco
Junior

Odeslat příspěvekod marian99 22. 6. 2009 10:41

Bobco
prave som si precital tvoje dojmy a som mierne sklamany pretoze Philips som si vybral prave koli SD signalu kedze po precitani roznych diskusii som dospel k nazoru ze SD signal zobrazuje najlespie, ty vsak hovoris ze je to podpriemerne. Nemam este svoju 9604ku doma ale uz teraz mam pochybnosti ci som vybral spravne. Zacinam uvazovat nad alternativou ked ten SD obraz je naozaj podpriemerny. Nechavas si svoju 9604ku aj napriek zlemu analogu ?
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod hadibar 22. 6. 2009 20:32

Bobco vdaka za prispevok.
Mam zopar otazok ... ak by si vedel na niektore odpovedat budem rad.

Vie to prehravat z USB nieco v HD formate ? Co ?

Vie to prehravat z USB aj titulky (k divx-om) ? Titulky v akom formate to zvlada ?

Je mozne pouzit TV bez kabloveho STB (TCom, Orange, O2 v Cechach), t.j. vyuzit DVB-C tuner ?

Skusal si to napojit na PC ? Aky to ma response time (citis ze mysaci kurzor ma oneskorenie) ? Pismo je ostre ? Viem ze 9603 rozmazavala v pripade niektorych farebnych kombinacii pozadie popredie (myslim ze hnede pozadie a cervene/bordove pismo bolo uplne rozmazane).

Kde si kupil a za kolko :) (predpokladam ze 37"9604H) ?
hadibar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka