Nová LCD nebo LED TV do 30 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karvinier 19. 5. 2009 00:06

Vím, že místní osazenstvo nemá rádo takové otázky, ale přesto bych rád požádal o pomoc. Chtěl bych si během června koupit novou TV do 30000 Kč. Bude na běžné používání - koukání na digitální televizi, popř. přehrávání filmů z DVD rekordéru od Sony. Rád bych full HD, a protože vyšly nové LED TV tak pokukuji i po nich. Zvlášť u nich je mi sympatická nižší spotřeba a doplňkové fce v podobě internetu a doplňkových služeb s tím spojené. Uhlopříčku bych viděl na min. 81 cm pokud bude větší tím lépe ale více než 106 cm bych snad už v panelákovém bytě nevyužil..

Budu rád za jakékoliv připomínky a náměty ;-)
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5.1ac3 19. 5. 2009 08:29

karvinier píše:Vím, že místní osazenstvo nemá rádo takové otázky, ale přesto bych rád požádal o pomoc. Chtěl bych si během června koupit novou TV do 30000 Kč. Bude na běžné používání - koukání na digitální televizi, popř. přehrávání filmů z DVD rekordéru od Sony. Rád bych full HD, a protože vyšly nové LED TV tak pokukuji i po nich. Zvlášť u nich je mi sympatická nižší spotřeba a doplňkové fce v podobě internetu a doplňkových služeb s tím spojené. Uhlopříčku bych viděl na min. 81 cm pokud bude větší tím lépe ale více než 106 cm bych snad už v panelákovém bytě nevyužil..

Nie, nie, nie, len sa kľudne popýtaj, ved na to je toto fórum, kukni na túto stránku a spotešením objednávaj máš to za polovičnú cenu, lepšie už nikde nenakúpiš:
http://www.electro.pl/list_products.php ... -1&wyslij=
myslím si že v dnešnej dobe je "hriech" kupovať tam kde to nenásytnici predražujú
5.1ac3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 19. 5. 2009 09:18

karvinier píše:koukání na digitální televizi, popř. přehrávání filmů z DVD rekordéru od Sony.

Na zobrazení NE-FullHD obrazu z těchto zdrojů obrazu je podle mých zkušeností nejlepší volbou NE-FullHD plasma

karvinier píše:vyšly nové LED TV tak pokukuji i po nich

Něco jsem četl o problémech s tím, že jsou snad po stranách vidět rozdíly v intenzitě svitu jednotlivých LEDek nebo díry LEDka, mezera, LEDka, mezera ..., ale nemusí to být pravda. Mě se ale podsvícení LEDkami zdá principielně jako nesmysl, protože bílá LEDka prý nevyzařuje celé světelné spektrum, ale jen bíle vypadající směsku červené a modré barvy. Jak se tento problém řeší (pokud se vůbec řeší), nevím

karvinier píše:81 cm pokud bude větší tím lépe ale více než 106 cm bych snad už v panelákovém bytě nevyužil

Širokoúhlá TV s úhlopříčkou 81 cm má výšku obrazu podobnou jako klasická TV 4:3 s úhlopříčkou 55 cm. Většina TV vysílání je zatím 4:3, takže budeš sledovat buďto 4:3 na úhlopříčce 55 cm, nebo malé tlusťochy na roztaženém obrazu z 4:3 na 16:9
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gomanek 19. 5. 2009 11:22

Co tento PANASONIC? Jinak ohledně značek bych se nebál Samsungu, Panasonicu, ani třeba LG.
Rozhodně bych se vyhl značkám SENCOR a podobné :-)
gomanek
Junior

Odeslat příspěvekod karvinier 19. 5. 2009 15:05

Takže tu 81 cm uhlopříčku nebrat? Vzít raději větší? No vidíte a já si myslel, že LED bude zase o něco lepší kvalitativně , ale opravdu nemůžu posoudit na vlastní oči jsem ji neviděl.. Jen , že je o dost tenčí a má lepší kontrast. Každopadně zatím díky chlapci, mám rád toto fórum, najde se tady dost zajímavých věcí i informací..
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karvinier 19. 5. 2009 15:32

5.1ac3 píše:
karvinier píše:Vím, že místní osazenstvo nemá rádo takové otázky, ale přesto bych rád požádal o pomoc. Chtěl bych si během června koupit novou TV do 30000 Kč. Bude na běžné používání - koukání na digitální televizi, popř. přehrávání filmů z DVD rekordéru od Sony. Rád bych full HD, a protože vyšly nové LED TV tak pokukuji i po nich. Zvlášť u nich je mi sympatická nižší spotřeba a doplňkové fce v podobě internetu a doplňkových služeb s tím spojené. Uhlopříčku bych viděl na min. 81 cm pokud bude větší tím lépe ale více než 106 cm bych snad už v panelákovém bytě nevyužil..

Nie, nie, nie, len sa kľudne popýtaj, ved na to je toto fórum, kukni na túto stránku a spotešením objednávaj máš to za polovičnú cenu, lepšie už nikde nenakúpiš:
myslím si že v dnešnej dobe je "hriech" kupovať tam kde to nenásytnici predražujú

A máš s nákupy z tohoto shopu nějaké konkrétní zkušenosti? Mají televize české menu apod...? Případná záruka se pak řeší u nás v republice přes servisy značky TV ??
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod parabolik 3. 6. 2010 06:11

Zdary na webu http://www.led-lcd-tv.cz/ jsem našel zajímavé porovnání - říkají tam, že LCD a LED je v podstatě totíž - jedna zobrazovací technologie, která se liší jen podsvětlením - není mi pak ale jasné, jak může podsvtělení ovklivnit barevný rozsah (kontrast bych pochopil, ale rozsah?)? Nevíte pls někdo, jak to tedy je?
parabolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 6. 2010 09:07

V podstate maju pravdu. Technologia je uplne rovnaka (rovnaky lcd panel, rovnaka elektronika), len zdroj svetla je iny. Farebny rozsah sa da ovplyvniť použitym panelom (6 bit, 8 bit., 10 bit....), čiastočne elektronikou ale aj podsvietenim. To ale plati iba pre full led RGB podsvietenie, kde sa nepouživaju biele diody (ako takmer u všetkych Led lcd) ale farebne (RGB). To však ma len par modelov, ktorych počet sa da spočitať na prstoch jednej ruky (Sony X4500, Sharp XS1...).
Ešte jedna pripomienka, pišu tam, že "Hluboká černá (s výjimkou Edge-LED)". To už tak celkom neplati, už aj väčšina edge led ma vynikajucu čiernu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod altec 3. 6. 2010 11:51

myslím si že v dnešnej dobe je "hriech" kupovať tam kde to nenásytnici predražujú[/quote]

tak to by som bol zvedavy ako sa riesia reklamacie cez takyto shop... radsej si priplatim 40eur a kupim si ten model v normalnom obchode-kamennom a mam istotu ze MAM 100% ZARUKU a o nic s starat nemusim
altec
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 6. 2010 14:14

Rozdiel v reklamacii nie je žiadny. Sme v EU, TV pošleš (odnesieš) normalne do najbližšieho autorizovaneho servisu konkretneho vyrobcu na Slovensku. Tak isto ako by si to kupoval v ktoromkoľvek e-shope u nas.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod altec 3. 6. 2010 15:36

kazdy servis vyzaduje mat doklad o kupe plus orazeny zarucny list. chcel by som vedet kto mi ten zarucak orazi kuries ups? :D :D (plus dalsia vec ked mam kupenu tv a pokazi sa mi musim ho dopravit do servisu samozrejme na MOJE naklady...)
altec
Junior

Odeslat příspěvekod radek74 3. 6. 2010 15:41

[Širokoúhlá TV s úhlopříčkou 81 cm má výšku obrazu podobnou jako klasická TV 4:3 s úhlopříčkou 55 cm. Většina TV vysílání je zatím 4:3, takže budeš sledovat buďto 4:3 na úhlopříčce 55 cm, nebo malé tlusťochy na roztaženém obrazu z 4:3 na 16:9[/quote]

To porovnání si pleteš ale s CRT 72cm ne? Tam je výška obrazu podobná, ale proti 55cm je už rozdíl.
radek74
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 3. 6. 2010 16:40

Kozousch píše:Širokoúhlá TV s úhlopříčkou 81 cm má výšku obrazu podobnou jako klasická TV 4:3 s úhlopříčkou 55 cm. Většina TV vysílání je zatím 4:3, takže budeš sledovat buďto 4:3 na úhlopříčce 55 cm, nebo malé tlusťochy na roztaženém obrazu z 4:3 na 16:9

Obraz mám navolen přes celou obrazovku a zmiňovaného neduhu si všimnu jen občas na Primě. Tak bych tento argument nazval totální zhovadilostí...

EDIT: Už to vidím, je to rok staré :-)
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 6. 2010 18:40

altec píše:kazdy servis vyzaduje mat doklad o kupe plus orazeny zarucny list. chcel by som vedet kto mi ten zarucak orazi kuries ups? :D :D (plus dalsia vec ked mam kupenu tv a pokazi sa mi musim ho dopravit do servisu samozrejme na MOJE naklady...)

Ak ti reklamaciu e-shop uzna, prepravne ti preplatia. ;-) Ale keď nesieš tv do kamennej predajne, tak ti preplatia cestovne, však? :-)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod cumel30 3. 6. 2010 18:44

8664H
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Další stránka