philips 32pfl5604H

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod solfan 11. 6. 2009 08:25

no vyzera to tak, ze s dodavkou 32pfl8404H to vyzera biedne...ozvali sa mi z jedneho obchodu, ze dodavka sa ocakava tak koncom mesiaca...ach jo, najprv ohlasia novinky a potom tri mesiace si ludia kupujte minulorocne modely...to ma aku logiku??? ved tie stare teraz podla mna nemoze nikto kupit...to by bol asi blazon...ci? a za chvilu ohlasia buducorocne modely ;-)
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod Plotinus 13. 6. 2009 21:53

Len pre úplnosť. V úvode som sa pýtal aj, či 5604H podpruje 24p. Nedalo mi to pretože philips to nikde neuvádza. Uvádza, ale podporu 1080p 24/25/30/50/60Hz, to by teda malo znamenať, že podporu 24p má. Alebo nie?
Plotinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 14. 6. 2009 22:12

vykusal uz niekto na novej serii prehravanie veci cez USB kluc? zaujimalo by ma ze co vsetko zvlada. Ci trebars aj nejake mkv???
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Composite 11. 10. 2009 14:15

Zdravím, mám dotaz k 5604H
píšu tam, že podporuje DVB-T mpeg4, ale zároveň inde aj na webe philips (v špecifikácií je mpeg4, ale ked kliknem na iconu o mpeg4, tak píšu, že vie aj mpeg2) aj na iných weboch píšu, že zvládne príjmať aj DVB-T mpeg2 aj mpeg4

takže ako to je?
ak vie príjmať mpeg4 vie automaticky aj mpeg2?
resp. vie táto TV príjmať mpeg2 aj mpeg4?

dík
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 14:45

Ano, vie prijmať mpeg2 aj mpeg4.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 11. 10. 2009 18:14

Sttan píše:Ahoj, také uvažuju o koupi této televize, nejen kvůli jejím vlastnostem obrazu, ale také, že je o pár cm menší než všechny ostatní 32", takže by se měla vejít do sestavy nábytku, narozdíl od většiny ostatních.. ......


naprosto stejný problém řeším i já, takže tento Philips (resp. 8404H) se šířkou 76cm a dobrými obrazovými vlastnostmi byl favoritem. Nicméně bych chtěl varovat :pozor Sttana, Plotinuse i solfana, aby si nejdřív ujasnili, že jim nevadí jako mě specialita tohoto a jiných Philipsů - celý problém jsem již nahodil k diskusi na tvfreak, tam však žádné reakce nejsou - ......takže to tady zopakuju:

"Tak jsem po pročtení fór byl už těsně před koupí tohoto Philipsu 32PFL8404H - bohužel jsem se nachomýtl osobně do Datartu a tam jsem TO uviděl - satelitní vysílání z HD NOVA - všechny LCD ( bylo jich cca 30 ) v regálech měly vedle obrazu černé svislé boční pruhy - Philips jediný měl roztaženo na celou šířku obrazovky tedy full výplň - bylo to v módu "automatický formát obrazu"

zeptal jsem se jak dostanu stejný obraz jako na ostatních LCD - prodavač mi sdělil slastnou novinu, že Philips neumí a nemá v menu mód 4:3 a všechno v automatickém formátu obrazu roztahuje, aby se divák nenudil - vzal ovladač, najel do menu formátu obrazu a přepnul na "širokoúhlý režim" - pak se objevily také černé svislé boční pruhy ( nechápu proč širokoúhlý ....) - přímo formát 4:3 v menu formátu obrazu vůbec nebylo...obličeje byly bez toho ořezání fakt docela nepříjemně roztažené :-]

pak jsem ještě našel na netu příspěvek užvatele, který píše:

"mám velmi špatnou zkušenost s Philipsem. čím dál víc mi vadí, že zde není automatická volba formátu obrazu bez zkreslení. Vlastním model 47PFL9632D. Je to dost opruz, když běží na nově zprávy 16:9 ze studia, mezi to živé vstupy jsou 4:3 a člověk pak nestíhá přepínat formát(teda pokud nechce zvolit formát automatický a to se pak u obrazu 16:9 ztratí titulky nahoře, nebo dole a rozšíří se obličeje) Moc jsem nehledal, ale zatím jsem se tímhle setkal jen u Philipsu. Zkrátka pokud chceš nezkreslený obraz u Philipsu, bude zákazník přepínat a přepínat ..... a příště si raději koupí něco jiného."

Philips jsem vybíral mimo jiné i pro jeho šířku jen 76 cm s tenkým rámečkem - místa je málo a teď takový nedostatek. Jak tento model můžou všichni vlastně tak vychvalovat ?? K čemu luxusní obraz, když ho tímhle takhle przní ? ( když navíc jeho podporované formáty v USB jsou proti Samsungu a LG taky lowend ) ...
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 11. 10. 2009 18:27

aha, sorry, nevšiml jsem si, že je to vlákno z června :D - takže je to už passe pro ostatní - kromě mě, Philips v tomhle zklamal .....
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod solfan 11. 10. 2009 19:14

no mas aj nemas pravdu...format 4:3 ako taky nema, ale bez zdeformovania sa pozerat da...
mrzi ma ze pri tomto podla mna za dane peniaze spickovom tv koluje takato fama. pozri:
viewtopic.php?f=1703&t=1073441&p=6599718&hilit=solfan&sid=c7f8dd6d22e96fe3e2c4ea605f677e26#p6599718
tam sa o tomto tv rozpisujem celkom dost, po cca 3 mesiacoch pouzivania mam viacej skusenosit, ale vysledok je taky, ze je to super tv, super obraz a som maximalne spokojny.
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 11. 10. 2009 19:47

solfan
Neříkám, že nemá suprový obraz, vždyť jsem už vytahoval pomalu peněženku, ale já jsem bohužel měl jenom tu zkušenost z datartu - já přece nebudu přepínat formáty pořád ručně tak jak ten prodavač, aby dostal svislé pruhy a formát 4:3 - na ostatních to běželo automatickým formátem jak má být - no tak to snad znervózní každej .......
Naposledy upravil MgX dne 11. 10. 2009 19:59, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna nadbytečná citace.
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 11. 10. 2009 21:56

solfan píše:no mas aj nemas pravdu...format 4:3 ako taky nema, ale bez zdeformovania sa pozerat da...mrzi ma ze pri tomto podla mna za dane peniaze spickovom tv koluje takato fama. pozri:
viewtopic.php?f=1703&t=1073441&p=6599718&hilit=solfan&sid=c7f8dd6d22e96fe3e2c4ea605f677e26#p6599718
tam sa o tomto tv rozpisujem celkom dost....

máš na mysli snad tuhle operaci, která to zajistí ?

"Because of the confusingly labelled menus, it took me a while to find the option which presents 4:3 video undistorted. By default, like most, the TV expands the 4:3 picture to fill the screen by stretching the edges. To get it to present 4:3 with side-bars and no stretching, I had to select the “Auto Format” setting under “Picture Format”, then enter the “Auto format mode” menu and choose “Auto Zoom”, which, bizarrely, does nothing of the sort."

Volný překlad je:

Philips má trochu zmatené označení v menu, zabralo mi to chvíli, abych našel volbu, pro zvolení 4:3 nezkresleně. Výchozí nastavení je takové, že většina televizí roztáhné 4:3 rozlišení na celou obrazovku roztáhnutím okrajů. Byste dosáhli rozlišení 4:3 bez roztáhnutí s okrajovými pruhy je potřeba zvolit "Auto format" volbu v "Picture Format", pak skočit do "Auto format mode" a zvolit "Auto zoom", tato volba nám, což je zvláštní, nastaví toto nastavení.
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 10. 2009 07:38

Zmíněná TV (platí to myslím pro celou řadu) má 2 režimy Auto formátu, a to:
Auto Zoom - roztáhne lineárně obraz na maximum se zachováním proporcí (tj. zobrazí bez zkreslení např. 4:3 formát s černými pruhy),
Auto Fill - vyplní nelineárně obrazovku (deformuje proporce bez černých pruhů).
Některé zkušenosti s modelem 32PFL5404H se lze dočíst zde: viewtopic.php?f=1703&t=1082654
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod solfan 12. 10. 2009 11:07

dik denkez...citali ste si ten link co som poslal? ved tam to presne pisem, ako nastavit obraz tak, aby automaticky neroztahoval tvare (a tu musim dodat, ze aj to robi celkom dobre a pre beznych smrtelnikov je to dobra funkcia, pretoze on nezdeformuje tvare uplne, ale snazi sa nieco aj orezat, takze zdeformovanie nie je take markantne...).
a nic netreba nastavovat manualne, proste ked je film sirokouhly, tak ho da na celu obrazovku, ked ide nieco 4:3 tak tam da cierne pruhy, ked davaju nieco 4:3 s ciernymi pruhmi, tak to perfektne hodi na celu obrazovku, ked ide nieco 4:3, ale s ciernymi pruhmi, ktore nevymedzuju obraz uplne 16:9, tak ten obraz da tak, aby clovek videl maximalny obraz, ale vobec nezdeformovany...
na tej funkcii nie je nic zvlastne, praveze si myslim, ze philips ma ako jeden z mala super urobeny system automatickeho zvacsovania, upravovania a podobne, skor si myslim, ze luda kedze to pri inych tv nepoznaju, tak tu tomu nerozumia a beru do ako zapor.
treba trosku citat a uvazovat...predajcovia o tychto veciach nevedia vobec nic...
takze tuto tv ozaj doporucujem, ale najlepsie je si to poriadne prezriet a vyskusat.
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 12. 10. 2009 11:29

Příspěvek jsem četl, snad neuškodí pro někoho méně zřetelnou funkci Auto formátu ve zkratce zopakovat.
Musím potvrdit, že funkce Auto Zoom je dobře vymyšlená a maximálně mně vyhovuje (nesnáším deformované obrazy), i když občas nereaguje na 100 %. Je ale otázka, zda vinou TV nebo vysílaného signálu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod solfan 12. 10. 2009 13:44

tak tak, ako pises, niekedy sa po reklame obraz nevrati na spravny pomer, ale vtedy staci prepnut na iny program a vratit sa spat a je to ok, takze pohoda...
(a to ze ty si to cital je mi jasne ;-), reagoval som na to, ze vela ludi o tejto tv hovori ze pomer 4:3 nevie a ze vzdy deformuje obraz, a to pravda nie je, aj ked je to tu uz niekolkokrat napisane...)
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 15. 10. 2009 18:10

"Původně odesláno od solfan
napisem to kolegovi aj tu ;-)
tento tv vie s formatom obrazu pracovat ako jeden z mala velmi dobre, takze nie je pravda ako tu pises, ze to nevie.
ano, nevie natvrdo povedat tv, ze zobrazuj 4:3, ale je tam nastavenie, ktore automaticky upravi obraz BEZ ZDEFORMOVANIA tak, aby si vyuzil maximalne obrazovku.
je to skvela tv a mrzi ma, ze takymito dezinformaciami sa jej kvality znizuju.
_________________________________________________________________________________
hallo, co je to :shock: ? Solfan zde chválí u Philipse automatický formát a tady jsem zase našel v jiném vlákně jiné diskuse "lososa", jak říká, cituji:

" Také mě to štve, že při krmení signálem z HD satel. přijímače přes HDMI musím v případě příjmu SD kanálů často lézt složitě do Menu a tam to přepnout na správný rozměr. Pokud použijete SCART, tak se formát obvykle nastaví správně sám...ovšem kdo by na to byl zvědavý, že ........... Zatím to musíme vydržet. Jsou ale televizory, kde to přepínání formátu lze jednoduše a snadno provést např. šipkama na DO. (Umí to tak i moje stará plazma). U Philipse je to o maličko složitější, ale dá se to používat, dá se to přežít....

Tak z toho jsem už jelen - asi má každý jiný práh trpělivosti pro neustálé lezení do menu :D ......resp. jaké tedy značky současných LCD nebo typy ( v 32" úhlopříčky ) mají vlastně ovládání formátu obrazovky přímo šipkama na DO ?
Claudio Gentile
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků