Sekany obraz na LCD TV pri filme cez HDMI z PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tome85 11. 6. 2009 19:53

Zdravim chcel by som poprosit o radu. Mam LCD TV Toshiba 37RV555D, mam ho prepojeny s pc prostrednictvom hdmi kabla.Pri pozerani filmu mi hlavne pri rychlejsich scenach obraz trochu seka smerom zhora nadol, ale v pc to ide plynule.nemam sice najkvalitnejsi hdmi kabel, ale skusal som to aj s kablom ktory sa dava ku Playstation3 (myslim ze ten je kvalitnejsi )a s tym to tiez sekalo.tak neviem ci je chyba len v kabli alebo moze byt niekde inde...dakujem
Tome85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 6. 2009 20:37

Že by pomalá odezva, či tak něco? Řekněme ... taková „vlastnost“ LCD TV?

Nemůžeš na TV nastavit jiný režim zobrazení? Seká se to i při přehrávání videa ... třeba z DVD přehrávače?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.pepo 12. 6. 2009 19:02

Co nastavení výstupu na PC? Nebo nastavení TV... Odezva je psaná 8ms, jaká je skutečnost ... těžko říct
dj.pepo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod major 12. 6. 2009 20:16

Je potřeba v PC nastavit obnovovací frekvenci na násobekek fps filmu. Tj, když film má 25fps, tak nastavit obnovovací frekvenci na 25 nebo 50fps, když má 30fps tak na 30 nebo 60Hz a jedná-li se o HD rippy, které mají 23,9Fps tak 24Hz v lepší případě 23Hz.

A nebo použít reclock http://reclock.free.fr/

Vyzkoušej..
major
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tome85 12. 6. 2009 21:51

neviem ci to bude obnovovacou frekvenciou, tato toshiba ma sice 8ms ale je to S-IPS panel... zapojeny mam s tym jedine sat-receiver tak isto cez HDMI a vtedy mi to neseka a obraz ide plynule, seka to ibe pri prehravani z pc, ale tak ako keby sa niekedy lamal obraz v strede a postupne sa vykresloval ten obraz...a opakujem v pc to ide ok.skusal som uz vsetko mozne, a kde nastavim v pc tu obn. frekvenciu podla filmu??? vdaka
Tome85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 13. 6. 2009 12:23

aku mas grafiku?
mozno nestiha ta :)
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tome85 13. 6. 2009 21:40

mam notebook Core 2 duo T5750 2GHz, graficka nVidia GeForce 8600M GT 512MB vlastnej pamate, 4 GB DDR2....ale keby nestihala, sekalo by to uz v notase, nie?
Tome85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mila_11 13. 6. 2009 22:11

ta chyba je nekde na prenosu mezi pc a telkou vydel bych to mozna na tu frekvenci,ale nechci to tvrdit na sto procent.
Setkal jsem se stim u propojeni Samsung lcd full hd a notebook kdyz se pustil zaznan z kamery z ntb delalo to uprstred takovou caru pri rychllych scenach,kdyz se ten zaznam pustil primo z kamery (Sony HDR-TG3) tak to bezelo plynule,,,,
Chyba je nekde pri spatne volbe rozliseni mezi ntb a tv
NOTE:HP 6510b T7250 / GR690EA / 2GB / 120GB / 14.1" / DVD±RW / XPp
GSM:Blackberry 8900
FOTO:Sony DSC-T2
AV:Samsung PS42Q97,Samsung LE32R71W
Mila_11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.pepo 14. 6. 2009 08:22

Je hodně nastavení které to můžou dělat...

Máš nastavený rozšířený desktop, nebo dual? primární je panel na NTB nebo TV? Nastavená frekvence NTB a výstup TV? Kompatibilita výstupního rozlišení a TV?

Napiš jak to máš nastavený, snád pak to vyřešíme :oops:
dj.pepo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 14. 6. 2009 22:06

stretol som sa s tym ze pomaha zmenit rozlisenie. Trebars moj Tv mal problem rozluskat hocico, ale v momente ked som do neho pustil FullHD, ktore si sam musel znova upravovat na nizsie rozlisenie(1024x768), sekanie prestalo...
vyskusaj 1920x1080, pripadne ak mas v moznostiach karty - 1366x768
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tome85 14. 6. 2009 22:12

desktop mam nastaveny ako dual - do tv mi len duplikuje obraz, cize obidve obrazovky su primarne, frekvencia je 60 Hz pri rozliseni 1280 x 800 pixelov, co je u mna maximalne. vdaka zatial za rady musim to poskusat..
Tome85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 14. 6. 2009 22:34

to nemoze byt maximum. Tomu sa mi nehce verit. Normalne si zruz klonovanie(tak tomu tusim windows nadava, a drivere tiez), a vyskusaj len osobitne nastavenie pre telkac.
Ten televizor je full hd, alebo len hd ready rozlisenie?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tome85 15. 6. 2009 16:12

tak problem ciatocne vyrieseny....zrusil som to duplikovane zobrazenie a dal som rozsirenie pracovnej plochy a nastavil telku ako hlavny monitor, vtedy bol ako cislo 2 a dalo sa nastavit rozlisenie max 1920 x 1080 (tv je fullHD), a chybne zobrazovanie a sekanie prestalo, len neviem aku tam mam nastavit presnu frekvenciu, alebo zalezi od konkretneho filmu? mam tam od 23Hz po 75Hz (tv je 100Hz), ale ked som dal 23Hz tak tv zacal blikat a prestal reagovat..
Tome85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.pepo 15. 6. 2009 17:20

Frekvenci kus aspoň 50 Hz nebo vyšší. Fajn žes to vyřešil, chce se s tím pohrát, hlavně u NTB.

Já jsem si taky tak hrál s nastavením výstupu pro TV ;-]
dj.pepo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nowi 21. 10. 2010 18:35

Zdarvím, tento problém mám taky, ale ani jedna z variant které jsou tady vypsány nefungovala. Když na monitor pustim hru všechno jde jako po másle, dokonce ani truemotion není sekavý ale jakmile tam pustim video z jakéhokoli přehrávače, je zle. Mám LG 42LD550 jako sekundární monitor nastavenou na 1080p 60Hz (nastavení jakékoli jiné frekvence sekání jen zhoršilo), grafickou kartu 4850 a kabel 10m clicktronic. Jako hlavní přehrávač používám MPC HC a ffdshow kodeky. Zkoušel jsem i wmp a vlc a bez rozdílu. Už nevím co bych měl nastavovat aby to přestalo.
Děkuju za jakoukoli radu.
Nowi
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků