Nové otázky -staré odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod leson 23. 6. 2009 21:18

Dostávám se mezi nespočet těch co řeší LCd nebo Plazmu. Prošel jsem hodně diskuzí. Je beze sporu , že každá technlogie má své odpůrce i zastánce. Co mě však překvapuje, je to že tyto diskuze jsou rok i více staré. Myslím ruzumné fora řešící konkrétní otázky. Je to tak že vývoj se neposunul o tolik, aby mu byla věnována potřebná diskuze? Nebo je téma lcd vs. plazma rozdané? Pokud to tak pročítám, tak jakožto potencionální kupující, nejsem schopný ani po několika lelé debatě rozhodnout kterou tv koupit. Dneska jsem byl ve dvou prodejnách přes ulici. A klasika. V jedné LCD v druhé Plazma. Asi nekonečné téma....
leson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 23. 6. 2009 21:50

Vývoj probíhá jen na křídovém papíře marketingových lží. Technicky se ani jedna technologie neposouvá už léta, protože není kam. Obě technologie jsou na hranici fyzikálních možností, takže se pouze mírně upravují některé parametry a různými fintami se maskují vady daných technologií panelů. Zlepšení nějakého parametru ale většinou znamená zhoršení jiného parametru.

Vyznávat jen jednu z technologií jako nějakého boha vždy a všude je zaslepenost. Každá technologie má nějaké klady a nějaké zápory a je vždy nutné podle převažujícího způsobu používání vybrat tu méně špatnou technologii.

viewtopic.php?p=6210461#p6210461
viewtopic.php?p=6311896#p6311896
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 7. 2009 17:33

První a poslední slovo při výběru nové TV (LCD/plazmy) musí říct vaše oči. Je to pořád dokola. Ale každý člověk je jinak citlivý na určité anomálie v obraze, na určité rozdíly oproti viděné realitě.

Máme zde dva základní tábory - jeden se zastává LCD, druhý plazem. Nemyslím, že se dá jednoznačně říct ... to je lepší, než toto. Je třeba vše vidět v souvislosti s budoucím majitelem a samozřejmě i v souvislosti s tím, co bude na TV hlavně pouštěno.

Kdysi dávno jsem se bavil tím, že jsem lidem v okolí vybavoval domácnosti elektronikou. Samozřejmě - třeba TV - jsem i nastavoval (obraz, zvuk). Známý si vybral TV od Sony, modernější kus. Nastavil jsem mu - dle svých očí - veškeré parametry obrazu. TV po nastavení zkoumalo několik lidí a všichni se shodli na tom, že obraz je nastaven opravdu velmi dobře. JENŽE. Majitel TV si po týdnu obraz přenastavil a „rozladil“. Když jsme pak viděli ono dílko - výsledek se nám zdál katastrofální. Obraz poměrně světlý se závojem, barevně posunut hodně do „teplých“. Dodnes a je to již mnoho let, se na nastavení této TV nic nezměnilo ... a majitel je spokojený.
S takto nastaveným obrazem bylo pro něj Sonky škoda. Stejně tak by ocenil Thomson, Grundig a já nevím co ještě. Tyto TV by také (v té době) poskytly stejný obraz, jako jím přenastavený TV Sony.

Toto je jeden příklad z mnoha.

Já sám pořád nevím, co bych zakoupil. Jsem rozmlsaný 100Hz technologií u CRT TV a obraz na nich se mně zamlouvá - pořád - nejvíce.

Co se týká vývoje oněch technologií (plazma, LCD) ... nevím, zda je možné tyto technologie ještě výrazně vylepšit. Skutečností je ... a bylo to vidět i dříve u CRTček, že některé novinky a fajnovůstky vylepší jeden parametr, avšak uberou na kvalitě jinému (to jsem tu již kdysi psal). Tudíž se v další verzi přidává další technologie, která potírá nově vzniklé negativum, ale může zase způsobit cosi jiného.
Pro mě, jako pro opravdu velmi náročného uživatele, je důležité, aby se co nejvíce funkcí dalo vypnout/nastavit atp. Je to vhodné, neboť je možné, že mně nebude tolik vadit (např.: ) „kostečkování obrazu“, ale „barevnou odchylku“ bych nezvládl.

Na začátku každého výběru v dnešní době stojí tedy základní otázka - kterou technologii zvolím ... co na ni říkají mé oči a zda se bude hodit pro mé použití. Vyberu tedy v rámci obou technologií model s nej poměrem cena/výkon v rámci mé cenové kategorie. Ideální je, vybrat dvě/tři TV z každého tábora. A pak si je párkrát jít „nakoukat“ do prodejny. Porovnat obraz při různých zdrojích signálu. Telky, které mně budou více vyhovovat, zvolím a výběrové řízení, může pokračovat již vybíráním příslušného typu. Pakliže se mně více TV zdá obrazově/zvukově stejných a jejich kvalita PRO MĚ, je na stejné úrovni, dívám se po zbytku ... jaká je délka záruky, jaká je výbava atd. atd.
Na závěr mám tedy (snad :-) ) tu nej TV PRO MĚ. Výrobek, který jsem si sice zkonzultoval na fórech, který jsem posuzoval nejen já, ale který jsem VIDĚL a SLYŠEL já, na vlastní oči a uši.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor