Sony Bravia KDL-40V5500 nebo Samsung LE40B750

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karvinier 28. 6. 2009 00:15

Můj výběr jakou tv se zúžil na tyto dvě televize. Přemýšlel jsem ještě o plazmové TV zn. Panasonic, nicméně bych rád znal váš názor. Kterou z nich by jste preferovali vy a proč? Popř. zda by jste za tuto cenu ( kolem 30.000 Kč ) nešli do něčeho jiného...
Jinak přeji pohodové prázdniny všem 8-)
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 6. 2009 11:16

Možná by bylo dobré napsat, co se na TV bude pouštět. Jaká bude pozorovací vzdálenost atp.

V této cenové kategorii bych se podíval i na Philips.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 6. 2009 12:39

Z tychto dvoch Braviu. Suhlasim, že zaujimavy je aj Philips. Inak plazmu od Panaka.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod altec 28. 6. 2009 13:05

osobne by som do lcd nesiel obraz pri beznom vysielani za vela nestoji (skylink a pod..) kvalitnejsi obraz by si si vychutnal pri plazmovom tv farebnost a aj ostrejsi obraz bez rozmazanych miest ti zaruci len plazma...je to na tebe
altec
Junior

Odeslat příspěvekod karvinier 28. 6. 2009 19:06

no vzdalenost bude kolem 3 metru a převažně se bude koukat na digitalni tv obcas dvd, zadne herni konzole, hry apod... plazma panasonic me laka avsak vybava lcd taky neni k zahozeni.. no je to dilema jako prase :-]
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian99 28. 6. 2009 21:13

Karvinier
Mam 3 dni doma Panasonic 37X10Y.
Asi tak 3 roky som pozeral info o plasmach a LCDckach. Nepotreboval som kupit ale ma to celkom zaujimalo. Teraz som sa rozhodol ze uz je cas kupit. Najprv som chcel ist do plasmy na zaklade reviews od uzivatelov. Potom som zmenil nazor ze jedine LCD a mal som objednany Philips 37PFL9604. Cakal som mesiac a stale nebol. Tak som este raz presiel recenzie a nakoniec mam toho Panaka. Aky je? No po troch dnoch mozem povedat ze je to ako CRT. To znamena velmi dobre. Moj signal je klasicky "analog". Ziadne digi TV ani nic podobne. A ten "ubohy" analog je kupodivu na tejto plasme naozaj dobry. Nemozem povedat ze excelentny lebo by som klamal ale na 99% ako na CRT. Na 99% preto lebo si myslim ze keby moja 63 cm uhlopriecka na CRT bola sirokouhla 94cm ako teraz tak by to bolo take iste. Mozem povedat ze v porovnani s LCD je to ovela lepsie. Ziadne rozmazane farby, rychle prechody uplne v pohode a obraz fakt dobry. Skusal som aj DVD, tam nie je o com. Osobne nebudem kupovat ani Blue Ray, to DVD (cez SCART nemam este ani HDMI kabel) je dostacujuce a pekne na to aby som som platil za Blue Ray. A este k tomu DVD, je to smejd ktory som dostal a stal nejaku tisicku ale fakt vyborny obraz.Takze asi tolko. Televizor ma vysiel 670, co si viac priat. Neplanujem to napajat na PC, neplanujem sa pripajat na to cez NET (aj ked je to pekna vec a skusil by som to) , myslim ze tieto veci su este v plienkach a ked to bude fungovat tak ako ma tak potom si to za 5 rokov kupim. A tych 670 ma az tak mrziet nebude.
Ja som spokojny so svojou kupou a ak chce niekto TV na pozeranie klasickeho TV vysielania + DVD myslim ze nie je o com. Dobra telka za slusny peniaz. Ale to je len moj nazor. Ved ktovie ake telky budu o 5 rokov, podla mna ani plasma a ani LCD nebude.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod Emtec80 30. 6. 2009 17:18

Asi mám jiné očí, ale opravdu neznám plazmu do 30000, která má srovnatelný obraz se stejně drahým kvalitním lcd. LCD supr ostrost , plazma supr rozmaz. A o černé se nemá cenu bavit, kdo tu ještě bude argumentovat hlubokou černou u plazem např. panaka, ať si koupi pořádně lcd od sony, samsungu nebo philipse a uvidí, že černá je supr. Osobně mám doma jak panaka plasmu, tak lcd samsung, a nedají se srovnávat. panak je opravdu jen panak. Toď můj názor. Vaše reakce na něj jsou mi volný, jen mi vadilo, jaký bláboly tady těm lidem lijete do hlav.
Emtec80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian99 30. 6. 2009 20:47

Emtec
hovoris o LCD na analogu ?
Ak ano tak mi prosim povedz ktory LCD zvlada analogove vysielanie lepsie ako plazmy?
Bobco ma najvyssiu radu LCD od Philipsa a fotky co som videl a nazor co som cital ti nedava za pravdu. Ak sa bavime o HD zdroji tak mas 100% pravdu.
marian99
Junior

Odeslat příspěvekod Kozousch 30. 6. 2009 20:56

Emtec80 píše:LCD supr ostrost , plazma supr rozmaz.

To je přesné! Proto je taky LCD perfektní jako počítačový monitor, ale nevhodný jako televizor
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karvinier 1. 7. 2009 13:10

No dobře jak vidím je to složitější než jsem si myslel.. CHvilku dávám přednost lcd chvíli plazmě a pak zase lcd... Fakt nevím. Btw. a není analog už náhodou trošku pasé? Vždyť se vysílá digitálně, dvd, usb, karty apod...
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 1. 7. 2009 18:32

ale dobry analog je lepsi ako zly digital....
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emtec80 1. 7. 2009 19:47

Ještě jednou mám panaka plazmu a lcd samsung. (Oba Full HD) Mám analog, digital přes kabel včetně Nova HD, DVD jen přes SCART a bluray přehrávač. A teď mé srovnání na vlastní oči a ne dle recenzí
analog digital digital HD DVD Blu-ray
plazma 6.5 7 8.5 6.5 9
lcd 6.5 8 10 8,5 10

1- nejhůř 10-nejlíp
Takže reálně je prostě lepší plazma včem???? Opravdu nevím. Obraz neostrý občas se chvějící, díky chytrým obvodům, aby se nevypálil obraz, brutální spotřeba (protože těch tmavých scén kdy plazma ubírá spotřebě v běžném vysílání a 85% dvd a bluray filmů moc není), snad jediná výhoda, že lze plazmu použít místo teplometu protože to teplo,které vyzařuje je fakt solidní. To je pouze mé hodnocení a upozorňuji , že nejsem žádný fanoušek lcd. Jen prostě hodnotím, co se teď vyrábí a co sám vlastním a jednoznačně pro mě vede LCD. Toď vše.
Emtec80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karvinier 1. 7. 2009 20:19

emtec opravdu je tvoje plazma full hd ??? jinak jsem videl na vlastni oci panasonic vieru asice TX P 50 S 10 E a musim rici, ze to byla nadhera.. nemate s ni nekdo zkusenosti?? hned vedle byl podobny model 42 palcovy. TADY s timto modelem by me pak zajimalo ono srovnani . ale to uz jsme cenove zase jinde :hm
karvinier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emtec80 1. 7. 2009 21:37

PANASONIC TH-42PZ8ESA Full HD a SAMSUNG LE46B651 Full HD
Emtec80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod altec 1. 7. 2009 22:08

nic v zlom ale porovnavas stary model plazmy od panasonicu a este k tomu aj zakladny s full hd rozlisenim(PZ8) a lcd od samsungu mas novy model(B651) a vyssiu modelovu radu..ked to chces porovnat plazmu v tej kategori a novych modelovych rad tak to porovnaj s panasonic G seriou..ale chapem proste porovnavas to co mas doma
altec
Junior

Další stránka