[Minirecenze-popis/zklušenosti] Samsung LE40B550

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mvikym 21. 7. 2009 22:57

zdravím, tak jsem nějakou dobu váhal co za ,,technologii,, nové TV vybrat, byl sem již přikloněn k plazmě. cena okolo 15000kč. v prodejně mi plazma přišla trochu víc nepříjemná na oči, ale do všech LCD poštěli hodně kvalitní video.tak sem se přiklonil k LCD. srovnal sem 94cm Samsung a LG a vybral jsem si samsung. našel sem tento model LE40B550 za cenu 15440,- se všema poplatkama a po odečtení cashback.jako 102cm ve fullHD jsem neváhal a koupil.taky mě dosti nalákala spotřeba. U plazmy samsung uváděli 180W a u tohoto LCD 130W.měřená je ve standardu 130W,moje nastavení asi 105W,minimum 60W,maximum 180W.docela přijatelné hodnoty. našel sem malou oděrku na rámečku :-( a byla celá ulepená od rukou.výroba...na SLovensku, to jsem vůbec netušil. menu přehledné.stručný manuál bez popisu ovladače.obraz mě velice překvapil.DVD a dig.satelit. u divx je znát uhlopříčka a ,,nekvalita,, formátu. běžně se prodává okolo 20000kč +- a s cashbackem vám samsung vrátí 3000kč. mohu vřele doporučit.fotka je z mobilu.porovnání. 72cm,102cm,55cm
Přílohy
DSC00152a.jpg
Naposledy upravil MgX dne 23. 7. 2009 12:33, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven název vlákna.
mvikym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 7. 2009 12:13

Pokud budeš mít chuť tak až budeš mít s TV víc zkušeností, tak můžeš sepsat nějakou kratší či delší uživatelskou recenzi.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2009 12:18

mvikym přesně tak. Jen prosím, aby případný delší příspěvek byl (kvůli lepší přehlednosti) dělen do ostavců.

Určitě se ozvi - napiš :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 7. 2009 13:55

Teď mě ještě napadlo, že by byla docelazajímavá fotka, na který by byly všechny TV zapnutý.

To je 72, 102, 55?
Jsem si podle fotky myslel, že to je 55, 82, 37. :D
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mvikym 22. 7. 2009 15:05

ano, je to 72cm,102cm,55cm...zapnout to nepujde.72cm nefunkční...ale grundig měl velice dobrý obraz.
co dál k Samsungu..uživatelské nastavení TV nejde uložit, tak po odpojení od sítě je opět standard.od sítě se neodpojuje tak často.
ovládání tlačítek na Tv je dotykové. možnosti připojení různých zařízení jsou myslím nadprůměrné. já tam mám obyč. dvd přehrávač přec cinch a HDMI pro porovnání (značné rozdíly obrazu - velké + HDMI), dig.sat. přes scart.a analog. příjem.na výstupu mám pouze externí repro.
obraz je velice příjemný asi tak od 3m pak jsou už vidět ,,nedostatky,, hlavně u horšího signálu (digi TV?),mám skylink, tak je to přijatelné.jen ty odlesky od panelu jsou max. rušivé.
po připojení USB flash Voyager 8Gb...detekce asi 3s..zatím nevím proč, ale nezobrazí to všechny formáty jpeg, mp3 přehraje,přes usb se provádí update a možnost přehrání filmů asi není (nebo nenalezena)
Přílohy
digi.JPG
mvikym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mvikym 22. 7. 2009 15:06

usb
Přílohy
usb.JPG
mvikym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mvikym 22. 7. 2009 15:06

mp3