LCD 32" pro nenáročné použití

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 8. 2009 09:51

Řeším náhradu za odešlou CRT pro nenáročné použití, která neurazí.
Mám tato omezení:
32" (vzhledem k umístění nepřekročitelná velikost), rozlišení HDR, DVB-C (připojení na kabelovku), cena do 12000 Kč.
Co jsem si posháněl informace, tak mně to vychází na Philips 32PFL5404H. Je to rozumná volba?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 8. 2009 10:36

Ano, je. V tej cene jedna z najlepšich volieb.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 8. 2009 20:14

Denkez podíval bych se i Sharp, popřípadě Sony (pravda, tam bude cena zřejmě vyšší).

Tebou vybraný model je poměrně populární a nemělo by se jednat o „šlápnutí do louže“. Ovšem jak říká stará pravda ... konečný verdikt udělí až Tvé oči (doporučuji vidět, než zakoupíš) :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 8. 2009 20:59

Ano, oči vynesou konečný verdikt a myslím, že už to udělaly. O víkendu jsem koukal v obchodech po TV a zarazil jsem se před dvěma LCD o shodné úhlopříčce, jeden FHD za 40000 Kč a druhý HDR za 17000. O jaké značky šlo není podstatné. Na obou běžel Eurosport HD a ať jsem koukal sebevíc, tak na rozdíl jsem nepřišel. Z mého pohledu měly obraz identický. Z toho jsem si udělal závěr, že dvě různé TV na zhruba stejné cenové úrovni po pečlivém nastavení bude prakticky nemožné od sebe rozeznat. No a pokud na TV budu koukat doma bez možnosti přímého porovnání (absolutní zrak nevlastním), nemá žádný smysl uvažovat o tom, že by jiná TV měla o chlup jiný (lepší?) obraz. Myslím, že daleko důležitější bude výbava TV, jeho ovládání a funkce.
Šlo mně o to, abych něco podstatného nepřehlédnul a těch ca 12500 Kč je pro mě z dobrých důvodů (nikoliv z nedostatku financí) v současné době strop. Pokud bych s tímto limitem pohnul, vždy by se našel důvod ho zas a zas zvednout.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 10. 8. 2009 22:57

To je možný , že na Eurosport HD maj shodný obraz ale podstatný je jaký maj obraz na signálu který budeš sledovat Ty . Já viděl hodne HDR s pěkným HD obrazem ale na DVB-T nic moc , tak hodně štěstí při výběru.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 8. 2009 08:25

Teď jsem našel, že TV Samsung LE32B550 po započtení slevy (akce údajně do konce 2009-08) vyjde na ca 11500 Kč. Při prakticky shodné výbavě a dokonce je to full HD. Tak mě napadá, že tuto nabídku není možné odmítnout.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2009 17:30

Denkez mrkni i na Sama ... jen nevím, zda se spíše nepřiklonit ke značce Philips.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 11. 8. 2009 17:42

Já bych bral tenhle, je to stoherzová mašinka a není ani moc drahý
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lc ... -32rd8e-bk
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 8. 2009 20:17

Začínám se přece jen přiklánět k původnímu Philipsu 32PFL5404H. FHD signál zatím neplánuji a na běžný TV signál a DVD je údajně HDR výhodnější. O víkendu ještě obrazím nějaké obchody a rozhodnu. Díky všem za tipy.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2009 20:22

Denkez na ten Sharp, co psal Cumel30, se pro zajímavost mrkni taky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 11. 8. 2009 21:44

Ano, těch 100Hz u Sharpa vyadá zajímavě, pouze jen nejsem přesvědčen o výhodách 100 Hz techniky a navíc u 32", abych kvůli tomu obětoval DVB-C (mám digi od UPC) a možnost přehrávání videa přes USB.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 8. 2009 20:02

Denkez to chápu. Ono vždy záleží na tom, co od stroje očekáváš. Já se u TV vždycky (doposud) díval na kvalitu obrazu ... byla pro mě „alfou a omegou“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 8. 2009 10:35

Tak rozhodnuto, nakoupeno - Philips 32PFL5404H. První dojmy velmi dobré. Obrazu v zásadě nemám co vytknout, také případné "rozmazávání" rychlých scén vlivem absence 100 Hz techniky nepozoruji či lépeřečeno nepociťuji v tomto směru problém.
To MgX:
Nevím jak kdo se rozhoduje při výběru výrobků, ale já se vždy snažím v zásadě o maximální možný poměr cena/výkon za daný finanční limit. Pokud bych přijal za vlastní při výběru výrobků maximální možnou kvalitu jejich ztěžejního parametru (a to je kvalita obrazu u TV), tak musím v podstatě volit vždy to nejdražší. Pak jakákoliv diskuse a poradna ztrácí smysl.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 8. 2009 17:03

Denkez možná jsem to špatně napsal.
Chtěl jsem naznačit, že se TAKÉ snažím o maximální možný poměr cena/výkon ... ona by se k tomu dala přidat i výbava, ale... já se nejdříve dívám na obrazovou kvalitu ... protože, co si budeme nalhávat, to je základní funkce pro kterou TV kupuješ - jedná se o „zobrazovadlo“.
Jestli umí ještě přehrát AVI z HDD, nebo USBčka ... to je hezké, ale je to pro mě jakási NADHODNOTA, tudíž....jestliže budu mít před sebou v mnou tolerované finanční hladině dva/tři výrobky, které porovnávám a jeden z nich, bude ostatní jednoznačně převyšovat v kvalitě obrazu, avšak jeho výbava bude oproti nim velmi skromná - dám mu přednost.

Snad si už rozumíme :-)

Jasně, když začneš hledat něco „superextraspecial", pak se nemůžeš dívat na LCDčka v kategorii do 20tisíc.
A jen si dovolím oponovat. Ne vždy platí jakési pravidlo, že nejdražší výrobek je ten nejlepší.

BTW: byl bych velmi potěšen, kdyby sis našel chvilku času - třeba za týden/dva a napsal nějakou minirecenzi zakoupeného LCD - děkuji :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 8. 2009 10:10

Přidávám pár spotřebitelských zkušeností a postřehů ke zmíněnému typu Philips 32PFL5404H.
Zdroj signálu: Digital UPC, kabelový STB Handan CV-5000 CINX, sledovací vzdálenost 3 m
Obraz
Jedním slovem vynikající. Je až obdivuhodné, co dokáže tato TV vytáhnout z „obyčejného“ TV signálu. Detailní ostrý obraz bez jakýchkoliv rušivých artefaktů. Někdy mám až pocit, že sleduji HD vysílání (v této souvislosti opravdu nevidím žádný důvod k přechodu na HD). Objektivně je nutno říct, že tento dojem je způsoben částečně relativně velkou pozorovací vzdáleností či menší úhlopříčkou. Vzhledem k uspořádání pokoje a nábytku jsem ale neměl jinou možnost.
Je dobré zopakovat, že full HD u této úhlopříčky je opravdu zbytečné.
Zvuk
Nehodnotím (co také hodnotit u interních minireproduktorů?) – audio signál ze STB vedu koaxem do AVR a k němu připojených beden.
Menu a ovládání
Uživatelsky přívětivé a bez chyby lokalizované. TV má ve vnitřní paměti kompletní uživatelský manuál a žádná papírová příručka nebyla přiložena. Při prvním zapnutí se objevil elektronický průvodce snadným nastavením - to musí zvládnout snad každý.
DVB-T
Provedl jsem jen orientační zkoušku. TV jsem připojil k nouzové anténě (ca 1 m drátu) a v městské zástavbě v Brně (ve starém cihlovém domě v 1. patře) jsem naladil oba multiplexy s drobnými výpadky. S dobře nastavenou pokojovou anténou by to muselo být vyhovující. EPG opět bezchybně lokalizován.

Pokud bude nějaký dotaz, rád zodpovím. Časem ještě přidám další zkušenosti s výbaou.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků