Sharp AQUOS-Diskuze o této řadě

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 5. 9. 2009 10:52

Jakožto majitel Sharp AQUOS LC-37D44E BK zakládám obecnou diskuzi týkající se výhradně řady AQUOS bez ohledu na třídu či velikost obrazovky.

Pište jak jste spokojeni s obrazem,zvukem,ovládáním,designem a celkově s touto řadou a značkou Sharp v oblasti LCD TV.

Začnu u sebe,mohu jen a jen chválit,můj model má výborné barevné podání (V rámci cenové třídy),v žádném přednastaveném režimu nejsou barvy přesycené a tak akorát.Designově se myslím AQUOSy velmi povedly a řadím je na úroveň philipsů.Televizory od LG či Samsungu jsou taky vzhledově slušné,ale jen některé modely....spousta jich je po vzhledové stránce doslova kýčovitých ale někomu se korejský design může líbit.Já mám od LG třeba PC LCD TFT 22" Flatron W2252TQ-PF a ten je povedený,televize tohoto výrobce se mi líbí méně.

Později přidám live fotky AQUOSe LC-37D44E BK a totéž můžete udělat i vy.

Měl bych pro zkušenější pár otázek:

1-Poprosím nezná někdo kódy pro vstup do servisního menu? pokud jej tedy tyto TV vůbec mají.

2-Víte jakou technologií jsou panely v AQUOSech vyrobeny,je to xVA,ASV nebo jiná?

3-Jak zjistím (Kód nebo S/N) kdy byl můj televizor vyroben? o modelu AQUOS LC-32D44E jsem někde četl jaro 08 co 37"ka?

Podle tohoto článku byl uvedený můj model tedy LC-37D44E na trh v říjnu 08
http://clanky.katalogmonitoru.cz/monito ... arp-aquos/
i když tohle se týká modelu "U" který se zde snad ani neprodává myslím že je to verze pro americký trh,celkem by značení odpovídalu: E=Europe,U=USA.

Model "E" byl v německu představený 3.3.2008 zde: http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/cz/hs. ... nition.htm a týkalo se to 26-32" u 37" je uvedeno July/Červenec 2008

Poslední,dejte odkazy na recenze kteréhokoliv modelu Sharp LCD TV na českém internetu,já našel tohle:

http://avmania.zive.cz/default.aspx?sea ... =3%2C4%2C5
http://www.tvfreak.cz/art_doc-492A6B124 ... enze,Sharp
http://www.tvfreak.cz/art_doc-FBBCA2A47 ... enze,Sharp


EDIT: Bod 1 a 2

Ohledně Servisního Menu televizorů Sharp AQUOS jsem našel tohle ale je to na vlastní nebezpečí a nevím zda to platí pro všechny nebo jen někteé modely:
http://www.highdefforum.com/hdtv-calibr ... -menu.html
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre ... ost8839965
Servisní menu používejte s nejvyšší opatrností a pokud vám obraz vyhovuje raději jej nepoužívejte vůbec.Dá se tam spousta věcí nastavit ale můžete hodně zkazit i když reset asi pomůže.

Pokud jde o použitý panel v tomto AQUOSu jde o ASV-Advanced-Super-View v tech. specifikacích je to i uvedeno
Více o této technologii vyvinuté přímo firmou Sharp je zde: http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/cz/hs. ... nology.htm
Naposledy upravil MgX dne 6. 9. 2009 14:58, celkově upraveno 3
Důvod: Dodatečná úprava příspěvku-na žádost přispěvatele. MgX
Cheetah007

Odeslat příspěvekod fatman 6. 9. 2009 13:56

Sharp Aquos LC-37D65E - vybíral jsem u známého v krámě z asi 3 TVs s tím, že mi k nim půjčil DO a mohl jsem si s nimi asi hodinu hrát a na Sharpu mi přišel nejlepší obraz, docela dobrý je i zvuk, byť si u filmů a hudby z externích zdrojů radši pouštím zvuk přes věž a velké bedny.
Používám pro sledování DVB-S (UPC Direct) přes SCART, DVD/HDD Panasonic DMR-EX87 přes HDMI a WD TV HD taky přes HDMI. Obraz je super, až na některé stanice na satelitu s nízkým datovým tokem, což není problém televize. Analog TV - OK, pouze nyní po zapnutí DVB-T z Ještědu se zhoršila Prima, což opět není problém TV.
A nynčko zápory:
Problém se zvukem u DVB-T vysílání, řešeno např. zde nebo zde.
OPC ruší dálkáče jiných zařízení
HDMI vstup 1 (DVD) se mi přepne po zapnutí zdroje automaticky, HDMI 2 (WD TV HD) ne a přepnutí zpět na TV pro oba se musí provádět ručně (přitom po zapnutí/vypnutí satelitu na SCARTu se TV zapne i přepne zpátky sama).
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 9. 2009 14:38

No já mám zatím připojeno DVD Sony přes SCARTa ale obraz je slušný....bohužel ten soňák nemá HDMI výstup takže jiná možnost není,možná časem pořídím něco lepšího.I u mne platí když připojím video nebo DVD a zapnu přehrávání že se TV do onoho režimu sama přepne a po vypnutí zase zpět na DVB-T.

Hele jen se zeptám jak televizi vypínáš?

Při provozu svítí vpravo dole zelená LEDka,po vypnutí přes dálku do Stand-By svítí červeně a zapnutí se provádí opět tím samým tl. přes dálku.
U televizí se doporučovalo/je že když budou déle mimo provoz vypnout buď síťovým vypínačem nebo natvrdo po vypnutí vytáhnout šňůru ze zásuvky.
Kdysi mi jeden známý doporučoval abych přes noc (ehdy šlo o CRT Philips) pro jistotu vždy vypínal spínačem na elevizi a ne dálkou.

Nevím jak to mají dnešní LCD TV vyřešené ale po stisknutí mikrospínače na přístroji jako takovém (U AQUOSu je to většinou krajní tl. na horním panýlku vpravo) se televize vypne úplně,cvakne relátko a LEDka zhasne,přes dálku ji pak samo nelze spustit jen tím mikrospínačem.V tomhle režimu asi neže nic...ve stand-by se udává 1W.

Abych to zkrátil,rád bych věděl co je pro elektroniku při vypínání na noc tedy denně šetrnější,vypínat přes DO do Stand-By nebo natvrdo tlačítkem na přístroji? stálé cvakání relátka mi nepřijde "košer" ale je na to zase dělaný

O problému se zvukem jsem zde četl model Sharp Aquos LC-37D65E snad to spravil nový FW televize.Já zatím nemám důvod jej přehrávat a ani nevím zda to přes české DVB-T/EPG a multiplexy vůbec jde...vše šlape jak má tak proč se v tom vrtat ne? ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod MgX 6. 9. 2009 15:04

Cheetah007 krátkodobější vypínání je IMHO lepší provádět dálkovým ovladačem - tudíž využít STAND BY. Pakliže odcházím z domu, jdu spát, či dokonce odjíždím na dovču atp. - jednoznačně vypínám hlavním vypínačem (ať cvaká co chce). Tudíž je stroj vypnut zcela - měl by mít nulovou spotřebu. Při dlouhodobějším nepoužívání ... mnou zmíněná dovolená - bych zařízení odpojil i od elektrické sítě - vytáhl zástrčku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 9. 2009 15:17

Jasně jsem taky toho názoru,normální vypínání či na noc jen dálkou do Stand-By (i v tomhle případě je to "hnaný" přes relé....aby elektronika nedostala takovou "herdu" teď jsem si toho všiml),na tu noc samo neuškodí úplné vypnutí.
Při dlouhodoběšjším nepoužívání (víkend,dovolená) vypnutí natvrdo a lépe vytáhnout šnůru ze zásuvky....tohle dělám u většiny spotřebičů mimo ledniček.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod MgX 6. 9. 2009 15:39

Cheetah007 některé TV mají paměť a vědí, jak byl přístroj vypnut. Tudíž ... když jej vypneš dálkovým ovladačem a následně ho vypneš i vypínačem, pak při zapnutí, nenaskočí ihned do provozu, nýbrž nahodí „pouze“ STAND BY.

Zaznamenal jsem v minulosti i stroje, u kterých toto nastavení bylo přímo v MENU. Jednalo se o CRT. Tam mělo něco takového význam i z důvodu demagnetizace prováděné při startu ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 6. 9. 2009 16:16

Nový firmware to bohužel nespravil (upgrade se dělá přes USB).
Jinak taky vypínám DO, pokud jedeme někam na dýl pryč, vypnu všechno vytažením prodlužovačky. Jinak pokud je TV vypnuta hlavním vypínačem, neaktualizuje se EPG, to se děje jen ve standby.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 9. 2009 16:44

zajímavý to jsem nevěděl,takže když ji vypnu DO do Stand-by info EPG se do ní tahají dál? no šikovný,díky.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod fatman 6. 9. 2009 16:59

Jo jo, je to v manuálu:
Nastavení EPG (nastavení příjmu dat EPG)
Pokud chcete využít EPG u digitálních stanic, vyberte „Ano“. Data EPG jsou automaticky přijímána v době, kdy je TV v režimu Standby. Pokud je nastavena volba „Ano“, může vypnutí dálkovým ovladačem chvíli trvat, protože ještě musí proběhnout příjem dat.
POZNÁMKA
Pokud je TV vypnut hlavním vypínačem, příjem dat EPG není možný.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 9. 2009 19:46

Dík za užitečné tipy...to platí samo pro všechny v začátcích to bodne a přečíst celý manuál to chce čas,který teď moc nemám.

Teď koukám na primu a konečně se něco děje...jedna z mála televizí včetně filmové COOL které stále jedou v 4:3ce včetně zpráv.(nevěřím že by na to neměli techniku ale mají filmy nakoupené v 4:3 ale u zpráv to nechápu...)Teď běží vraždy v Oxfordu (Volné pokračování inspektora Morse ovšem bez něj...herec je bohužel po smrti) a konečně nativní 16:9/ obraz je super.Televizi mám defaultně z výroby nastavenou že 16:9 si nevšímá a 4:3 roztáhne způsobem panorama tedy prostředek dobrý a okraje mírně roztažené lepší to ale být nemůže a stačí.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 6. 9. 2009 22:33

Tak jak jsem psal tady (třetí příspěvek): viewtopic.php?f=1703&t=1084562&start=45 v pátek večer tedy 4.92009 jsem posílal mail na tech. podporu Sharp zastoupení pro evropu mají v trakousku konkrétně vídeň.
Šlo o chybějící kartu k uplatnění PremiumService+Homerepair tedy prosloužení záruky o jeden rok ono 2+1 a oprava televizoru doma od 37" výše.

Čekal jsem že se ozvou někdy příští týden ale dnes v 22:30 mi poslali omluvný mail s číslem registrace kterou za mě na mé údaje co jsem poskytnul (Jménu adresa SN přístroje a kód v záručáku) provedli a v příloze poslali formulář potvrzující regiostraci který si později pro jistotu vytisknu a dám k záručnímu listu.
Je fajn že technická podpora funguje tak kvalitně a to i o víkendu což jsem fakt nečekal.Psali že to takhle provedli z organizačních důvodů což je chvályhodné.....nemusejí mi kartu posílat,ušetří za poštu a navíc to usnadní i mě protože pak registrační proceduru vůbec nemusím podstupovat a mohu se věnovat jiným věcem.
Nevím jak tech. podpora funguje u jiných značek (doufám že stejně kvalitně) ale já jsem velmi mile překvapen a spokojen. :-) ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 9. 2009 19:07

Je tu další spokojený majitel LCD TV od Sharpu? já mám jmenovaný model týden a spokojenost náramná....viz. předchozí příspěvky,co vy?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 9. 2009 17:37

Příspěvek editovat nemohu,tekže napíši nový: Po více než týdnu jsem z tohoto AQUOSe stále nadšený a spokojenost maximální....za ty peníze jsem coby nenáročný uživatel dostal přesně to co jsem chtěl.

Jsem ale mírně zklamaný z dálkového ovladače resp jeho zpracování...
Po dílenské stránce a slícování na jedničku,nikde nevrže,dobrá intuitivnost a perfektně sedí v ruce.Bohužel se ale mírně začíná odlupovat fólie mezi tlačítky kryjící přední plochu a k mému zklamání je ta plocha lesklá...takže až fólii sundám bude to výborná pomůcka k výuce daktyloskopie.
Trend PianoBlack mi u TV nevadí,dává to dojem luxusu,televizor je i další designově vhodnýdoplněk bytu/interiéru na přístroj nesahám,prach se otře a používá to naprostá většina výrobců i v nejvyšších třídách,nicméně u DO měl sharp zvolit plochu pod tlačítky matnou ale co se dá dělat.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2009 18:39

Cheetah007 Ty myslíš ochranou fólii na DO? Nebo něco jiného?

Pakliže Ti vadí sundání ochranné fólie, pak někteří šetrní lidé, si DO zataví do mikrotenového přebalu :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 9. 2009 22:02

Fólii samo časem sundám ale spíš půjde dřív sama....vadí mi lesklý povrch pod ní...v této recenzi: http://avmania.zive.cz/default.aspx?sec ... ticle=1553 je to taky vidět ale autorům to kupodivu nijak nevadilo.Bohužel po měsíci používání bude ovladač "šmudla"
Fotka z recenze je třeba zde: http://avmania.zive.cz/ShowFullThumbNai ... 08873.jpg&
Testovaná LCD TV je až na menší úhlopříčku panelu (32") s tou mojí myslím totožná.

Fólii jako takovou co se třeba lepí na displeje bych bral ale pochybuji že by se něco podobného pro konkrétní DO vyrábělo to je blbost a svépomocí do ní otvory sotva udělám.
Cheetah007

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků