Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 25. 8. 2019 21:54

Někde jsem četl. že spodní hrana má být tak 60cm od země, pokud sleduješ z běžné sedačky. Běžná sedačka ale může být dost relativní pojem :)
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 25. 8. 2019 22:16

Ja zastavam nazor, ked sa posadis na sedacku, tak stred TV ma byt vo vyske oci. Samozrejme nie kazdy v rodine je rovnako vysoky, takze mozno spravit nejaky kompromis a spriemerovat to.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 26. 8. 2019 06:29

stormborec píše:Vždy je to vzdálenost vs. úhlopříčka.
Je úplně jedno jestli 60" ze 4m nebo 30" ze 2m

Nevim proc, ale prijde mi vetsi a lepe koukatelne 60" ze 4m nez 32" z 2.13 m a pritom by to melo mit stejny efekt... Jak je to u Vas? Asi je to tim, ze na dalku jsou mene namahane oci a mozek ma povedomi o vetsi velikosti.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Šonek 26. 8. 2019 08:45

Ke vzdálenosti: Za mě je to jen psychologický efekt. Jen 4 m na 60'' mně osobně přijdou moc. Mám 75'' a koukám na ni ze 4 m a přijde mi to úplně ok.

K výšce: to je asi dost individuální. Do umístění taky promlouvá nábytek a případné umístění centru. Pokud je rovina očí nad polovinou výšky obrazovky, přijde mi to nepřirozené.
Šonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VysmátýMuž 11. 10. 2019 14:42

Pozorovací vzdálenost je hodně o zvyku a samozřejmě o kvalitě zobrazovadla. Mám doma 65'' a dívám se z 2.5m nebo ze 3m, když se rozvalím na gauči v Homerově stylu. Prvních pár dní jsem byl skoro na přestavbu obýváku (ale unešený z detailů), od druhého týdne už jsem si na přestavbu ani nevzpomněl a po necelém roce sledování jsem maximálně spokojený. Nastavil jsem si jas atd. podle této vzdálenosti a ani sledování potmě není problém. Plocha televize ideálně pokrývá mé zorné pole a mám pocit, že tím mne i víc vtáhne do visuálního zážitku.
Ani dcera s tím nemá problém, i když ze začátku nemohla uvěřit, že dělají i takhle velké televize...tsss děti :)
VysmátýMuž
Kolemjdoucí

Předchozí stránka