Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 3. 1. 2020 18:40

Si brzo zvykneš, do 2 měsíců napíšeš, že může být větší :D
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RPokr 12. 1. 2020 21:08

Ahoj, chystám se rekonstruovat obývací pokoj, televizi budu umisťovat na šířku pokoje, která je 3,5 m. Poté co umístím pohovku a pravděpodobně TV stolek bude vzdálenost kolem 3 m spíš méně. Co se týče velikosti televize, váhám mezi 55" a 65". Když jsem byl v obchodně a odměřil si cca pozorovací vzdálenost, přišlo mi, že jsem musel na 65" přeskakovat očima po obraze a nebylo to příjemný. Četl jsem tu mnoho vláken a předpokládám, že mi doporučíte velikost 65", i přesto se zeptám na Váš názor. Jinak z důvodu přerušení televizní antény v panelovém domě, sleduji internetovou televizi Digi tv (většina HD programy), plánuji si koupit i Apple tv kvůli 4k obsahu a na hraní mám i PS4 pro. Co se týče samotné televize, jsem rozhodnutý, že si koupím Lg C9. Prosím o veškeré názory, zkušenosti, tipy. Díky moc!
RPokr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Exter999 13. 1. 2020 10:49

Já mám na cca 2.7m 55xf9005 a přijde mi to akorát. :-) SD programy jsou děs, HD jsou OK. 4K HDR filmy super.
Exter999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 1. 2020 12:03

Určite nebudeš očami preskakovat, ber tú väčšiu. Tiež som sa bál a zobral 55" a bola to chyba. Našťastie mám výsuvný držiak, tak pri 4K a FHD filmoch mám telku bližšie. Na SD kvalitu je aj 55" aj 65" hnus, ešte že televízne vysielanie nepozerám.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nevo7 13. 1. 2020 18:36

Iste ta väčšia vydrží dlhšie slúžiť. Ja doteraz používam 48", o 55" už ani neuvažujem, lebo tam nevidím rozdiel, ideál teda 65". Už 75" sú obludy aj na halové veľké predajne, nie ešte do bežnej miestnosti. Ale zvykol by som si aj na tú iste.
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod RPokr 13. 1. 2020 23:02

A na tu 65" koukáte zhruba z jaké vzdálenosti? Jinak k samotnému výběru televize nic nenamítáte? :-)
RPokr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 13:00

LG C9 bude asi hodně dobrá TV
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 1. 2020 16:14

c9 v 65palcich je presne takova, jakou ji chci, ale na tu slevu cekam porad zbytecne :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vysyus 15. 1. 2020 15:31

Ja som kupil na cca 2,5m 55" (LG OLED55C9). Neda sa povedat, ze by som lutoval, ale teraz viem, ze 65" by mi na tuto vzdialenost urcite nevadila.
vysyus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nevo7 15. 1. 2020 19:19

RPokr: Tu si iste dobre prečítaš, porovnáš s inými. Nerozmýšľam o LG, tak neviem ako je na tom: https://www.covybrat.cz/recenze-lg-oled55c9/
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod RPokr 16. 1. 2020 08:05

Děkuji všem za odpovědi, vidím to tak, že dám TV na stěnu, čímž ušetřím pár desítek centimetrů a budu moct vzít 65" na vzdálenost kolem 3 m :)
RPokr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod buco4959 16. 1. 2020 11:03

Ja som riešil to isté chcel som kúpiť 55 ale manželka ma prehovorila na 65 a neľutujem,mám vzdialenosť od gauča necelé tri metre a už som si zvykol.Predtým som mal len 32 už by som sa nechcel vrátiť na takú malú uhlopriečku.
buco4959
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jantars 18. 1. 2020 10:06

Mě žena též namítá že se bojí přeskakování očima, ale zjistil jsem, že něco takového vlastnědělám i na současné metrové úhlopříčce, takže bych se toho nebál.

Jinak C9 výborná volba, ale já jdu jen do nanocell, krom ceny je tu aspekt vypalování obrazu a dětičky mají xbox, takže to rozhodně nebudu riskovat. Zkoukni recenzi na vypalování na rtings.com a stáhni si a přečti si manuál na C9 kde je detailně napsáno co můžeš a nesmíš. Bohužel - pokud mi výrobce říká že nesmím zobrazit 4:3 v reálné podobě (buďto vyzoomovat se zachováním poměru stran tj. nahoře/dole ořez nebo nazoomovat na 16:9 s roztažením ořezu) aby na obrazovce nebyly černé pruhy tak mi to *****í............
Jantars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xuser 18. 1. 2020 11:25

:shock: furt tu brečí dakto o vypalovaní obrazu a reálne to nikto doma nedokázal...aspoň foto TV sem postnúť.

Cleyment píše:Rád bych se zde podělil o informaci, kterou jsem se právě dozvěděl. Možná to někomu pomůže při rozhodování. Přemýšlel jsem úplně nevíc o této televizi LG OLED55C9PLA a tak jsem psal na podporu LG. Níže přikládám mailovou komunikaci mezi mnou a LG.


ODPOVĚĎ od LG :

Opotřebování jednotlivých pixelů statickým obrazem nelze technologicky zabránit. Veškeré OLED TV, které jsou používány převážně se statickým obrazem, budou mít po čase trvale zobrazený objekt/obraz na panelu. Bude-li na TV využíváno i televizní vysílání a TV nebude odpojována ze zásuvky, bude se díky funkci čištění panelu, které se spouští po vypnutí TV, kompenzovat opotřebení pixelů. Při používání herní konzolí se doporučuje jednou za půl roku následně spouštět i manuální čištění, které je v nastavení. Pak se trvalé zobrazení objektů na panelu většinou neprojevuje. Co se týče záruky, veškeré případy jsou posuzovány individuálně vzhledem ke stáří a provozním hodinám TV.
Xuser
Junior

Odeslat příspěvekod Jantars 18. 1. 2020 13:48

@Xuser: ale jo já chápu, že je dost dobře možné že se s tím nepotkám. Ale nechci zbytečně riskovat, takže si pořídím stále o hodně levnější nanocell. A jako bonus nebudu muset vysvětlovat manželce, že když po sledování vypne televizi že si ji následujících cca 10min nebude moci kvůli funkci čištění panelu znovu pustit.....
Jantars
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků