Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maro2455 23. 5. 2020 12:06

Ne pokud z metru nekoukaji nekolik hodin denne
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlcetin 3. 7. 2020 05:25

Mohu se zeptat, jak je to se změnou kvality obrazu při pohledu zespoda? TV musí být na skříni ve výšce 150 cm a sedí se v křesle 3 m od ní. Bude lepší IPS jako při pohledu z boku nebo zespodu bude obraz shodný či lepší na VA? Řešíme Philips, 7304/7354, menší úhlopříčka má mít IPS, větší VA panel. Díky moc za radu.
vlcetin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pas4 3. 7. 2020 08:50

Já jsem na pozorovací úhly haklivy ,proto mám i ips zezadu podloženou aby co nejvíc směřovala na mě.Předpokládám,že budeš muset udělat to same.Va bude bez náklonu hodně mizerný.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod vlcetin 3. 7. 2020 09:09

Díky. Ještě je tu možnost QLED, konkrétně Samsung QE43Q60R. Bude to lepší než IPS?
vlcetin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 3. 7. 2020 09:22

Qled je VA panel, čili obrazově bude o parník lepší jak IPS, ale pozorovací úhly slabé. Tzn. tohle je jeden z mála případů kdy dát přednost IPS na úkor kvality. Na 3m je absolutní minimum 65", takže ve výsledku je to úplně jedno na takovou vzdálenost řešit kvalitu u tak malé TV(pokud teda chcete 43") oko to stejně neuvidí. Čili bych vybral tu nejlevnější IPS:)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 3. 7. 2020 13:00

Kde porad berete to dogma ze na 3m minimum 65" a podobne nesmysly :) nedavno jsem prechazel z 42" plasmy na 65" qled, koukame z 3m a kdybych tu uhlopricku nebral ze se za pul roku stehujem do baraku kde se bude koukat z cca 3.7m tak mi za soucasneho stavu staci padesatka nebo 55". Jasne zvykl jsem si rychle, ale to se da rict i o ostatnich uhloprickach. Ani nevis na co kouka ted tak at si uhlopricku zvoki sam, o koukani na 4K obsah nebyla v dotazu zadna zminka, tak ty lidi porad nestraste jak v nejakych kramech kde potrebuji prodeje a marze :)
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jantars 3. 7. 2020 17:15

"neis" Ti to možná říká z osobní zkušenosti, ale hlavně tak říká obecně přijatá norma. Ze 3m je 65" opravdu minimum na mix, na filmy uz ani to minimum........ tak nějak si pamatuju že pro mou vzdálenost cca 3,3m je optimum cca 83".
Já osobně jsem se velké úhlopříčky bál a musím říci že opak je pravdou - klidně bych tam místo 65" napral 75" i více.......
Proč tam není? několik důvodů:
1. manželka (chtěla 55" ale ukecal jsem na 65")
2. prachy (prostě nechci dávat za TV 40t+)
3. bál jsem se zobrazení málo kvalitního SD obsahu
Jantars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2020 17:40

Mám 65" z necelých 3m a dokážu si představit daleko větší úhlopříčku. Vlastně těch 65 považuju na tu vzdálenost za minimum.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 3. 7. 2020 17:53

Mám na zhruba 3,2 m 55". A 65" už je pro mě na hranici, a když tak potřebuji opravdu něco hodně kvalitního. Typicky OLED Panasonic, OLED Sony...

Norma si může říkat co chce. Na panel koukají mé oči. Onen rozměr není jen a pouze o pozorovací vzdálenosti, byť tato hraje asi nejdůležitější roli. Ale je i o koncepci místnosti a celkových rozměrech. Samozřejmě - ultras chtějí vidět každý bod, byť - když to tak vezmu - vidět každý bod už neznamená vidět obraz jako celek :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 3. 7. 2020 18:25

MgX: presne tohle je to zdrave mysleni co mi tady na foru obcas schazi. V 90% se bavime o ciste subjektivnich vecech a normy-mereni-tabulky si muzou rikat co chcou, pokud mi obraz nesedi a muze byt i kalibrovany, stejne si ho prestavim jak potrebuji, nejsem robot.

Dalsi vec uz byla taky napsana, panko nepsal co na tom bude koukat. Ja az ted vidim jak vypada SD vysilani na 65" ze 3m, vetsinou humus. Nebo 480p serialy na to se skoro neda koukat. Takze chce to brat s klidem a jestli hleda 43" tak nebudu psat tabulkove nesmysly, ktere jsou napocitane na nejake parametry jako treba vyuzitelne rozliseni na danou uhlopricku a pozor.vzdalenost.atp. Jit se podivat do elektra a namerit si domaci pozor.vzdalenost snad zvladne i podprumerne inteligentni clovek...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2020 18:39

Ono je to asi u té úhlopříčky dost indiviuální. Když jsme přecházeli z CRT (už nevím kolik měla) na 42 plazmu, která byla o dost větší, docela jsem si musel zvykat a z počátku jsem těkal očima z jedné strany na druhou. Přechod z té plazmy na OLED 65 už byl o něčem úplně jiném. Tam jsem si zvykl asi za tři vteřiny a jsem moc rád, že jsem nešel do původně zamýšlené 55"
Pravda SD vysílání není žádná hitparáda, ale ani mě to nijak "neničí"
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jantars 3. 7. 2020 19:30

souhlas s martas38.
@kultus: je to idividuální, to bezesporu. Proto to budí vášně. Každej z nás má jiný oko. Já se hrozně bál přechodu z plasmy na rozmatlané české SD/HD a za hodinu si oko zvyklo (pravda, mám lepší přístroj). Bál jsem se velké úhlopříčky ale přesně jak psal martas - z CRT na 42" plasmu to bylo na zvyk, taky jsem za 10 minut byl doma. Strašně jsem bazíroval na Hz a motion fičurách protože mé oko je na to velmi citlivé a poslední roky jsem si to na starém televizoru neužil - vše rozcukané. Ejhle na novém televizoru je vše OK, švenk mi už nevadí a to tam ty motion ptakoviny ani nezapínám.......

Chtěl jsem říct to, že testovat v obchodě zkrátka někdy nestačí - stál jsem tam hodiny ale s úhlopříčkou jsem si stejně nebyl jistej a smooth motion jsem nikde neviděl ani po nastavení a ejhle - oko mrcha se adaptovalo.......
Jantars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2020 19:53

Já mám ty věci na pohyb taky vypnutý. A obchod to bylo moje prokletí. Šel jsem omrknout Sony KD-55XG9505 s tím, že je jasno a bohužel tam měli vystavenou LG OLED 55. Po druhé jsem se šel podívat na LG a bylo jasno, že to bude 65. Takže návštěvy obchodu nedoporučuji :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Odeslat příspěvekod dede 16. 9. 2021 12:26

Chlapi, sedíme 3,5m od TV na sedačce 40cm nad podlahou. Jak vysoko by měla být TV nad podlahou proti sedačce?
Teď mám 30" starý televizor a ten je defakto v úrovni sedačky, takže nic moc ergonomicky. Chci koupit 55" a zavěsit jí na zeď.
dede
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků