Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 16. 9. 2021 16:28

Myslím, že doporučené je, aby bol stred TV na výšku vo výške očí, keď sedíte na sedačke.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 25. 11. 2022 23:54

Porad nevim jestli 55 nebo 65 oled, vzdakenost je 2.3 az 2,8 m… pocitovo by byl ideal 60ka.. a ted babo rad. 65 mi prijde velka, 55 zas o neco mensi nez bych chtel
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 26. 11. 2022 08:15

Šel bych i tak do 65 .. nezapomeň, že když na tom pustíš film, tak se ti ještě významná část ořízne černými pruhy.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 26. 11. 2022 08:22

65 určitě. Já mám na stejnou vzdálenost 77 a na filmy super ;-)
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 11. 2022 10:02

65
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2022 10:35

majkom píše:Porad nevim jestli 55 nebo 65 oled, vzdakenost je 2.3 az 2,8 m… pocitovo by byl ideal 60ka.. a ted babo rad. 65 mi prijde velka, 55 zas o neco mensi nez bych chtel


Pro mě... pokud se pohybuješ na hranici třech metrů, zvláště pak, když si budeš moct odsednout, tak bych vzal 65". Jak se píše... stejně mnoho filmů má černé pruhy, takže koukáš na menší úhlopříčku (jakoby). Další věc. Jestli to máš spíš míň než víc, tak 65" jen v případě, že bereš kvalitní televizor vyšší třídy s vynikajícím obrazem a možnostmi nastavení, které jsou schopny minimalizovat problémové části případně přehrávaného obsahu v horší kvalitě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 11. 2022 11:08

majkom píše:Porad nevim jestli 55 nebo 65 oled, vzdakenost je 2.3 az 2,8 m… pocitovo by byl ideal 60ka.. a ted babo rad. 65 mi prijde velka, 55 zas o neco mensi nez bych chtel

Stavím sa s tebou, že po pár dňoch od kúpy 55" si povieš, že si mohol zobrať väčšiu. Mám rovnakú vzdialenosť ako ty a 55" 4K telku a keby som nemal dlhé posuvné rameno držiaka, tak si nadávam. Ak nesledujes len správy a diskusné relácie, ale chceš si poriadne vychutnať film, rozhodne čo najväčšiu TV.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jantars 26. 11. 2022 11:23

Souhlas, při pochybách větší. Simuloval jsem si ji kartonem, byla obludná ale po týdnu už bych bral větší. Ale určitě kvalitu obrazu, to je klíčové zejména pro SD obraz. Ten fígl s držákem je zajímavý - mít na ní 65" na 3m a když bych konzumoval 4K ve slušném datovém toku tak si ji vysunout pod 2m to by bylo.....
Jantars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 26. 11. 2022 11:25

Hele, vlastne rozhodntui je mezi 65a83k nebo 55a90j, to su obe asi slusne tv ze;) jako takhle, na film rozhodne 65, protoze pruhy… problem je ze vetsinou na to cumi deti na pohadky a to je plna palba 65 a jeste si sedaj bliz… odsednout si nemohu, max pozorovaci vzdalenost je cca 2,8m… 55 bych nedal na zed, takze by byla o cca 20-25 cm bliz.. dilema strasna

Edit: tak to bude 65;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pebu86 26. 11. 2022 19:10

Určitě vem 65 na ew.cz s kódem slevy při použití karty MasterCard. Super tv s Google operačním systémem, na Kodi vše přehraješ a kvalita obrazu i zvuku tě nadchne.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 26. 11. 2022 19:58

Google tv fakt ne… apple tv to jisti
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2022 20:00

majkom sorry, ale který televizor má OS Apple TV?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 26. 11. 2022 20:04

Zadny? Ja jen ze me google tv nijak nezajima, telku nastavim v tom omezenem mode a vse pobezi pres atv
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 20. 2. 2023 10:18

MgX píše:Mám na zhruba 3,2 m 55". A 65" už je pro mě na hranici, a když tak potřebuji opravdu něco hodně kvalitního. Typicky OLED Panasonic, OLED Sony...

Norma si může říkat co chce. Na panel koukají mé oči. Onen rozměr není jen a pouze o pozorovací vzdálenosti, byť tato hraje asi nejdůležitější roli. Ale je i o koncepci místnosti a celkových rozměrech. Samozřejmě - ultras chtějí vidět každý bod, byť - když to tak vezmu - vidět každý bod už neznamená vidět obraz jako celek :-)


Díky za tenhle, byť méně častý názor. Překvapivě jsme se se stejným názorem setkali i v jedné prodejně, kde nehájili ten zde ve fóru převažující o větším rozměru, o lítosti z menšího rozměru těsně po nákupu a tak....

Nějakou dobu jsme hledali náhradu za naši TV 40" z roku +- 2007-2009.

Skončili jsme u XR-55A83K a za nás super tam, kde jiní by šli bez problémů o dva řády výše. Pozorovací vzdálenost nějakých 3 m +- 20 cm. Nebylo to o tom, že bychom větší nesnesli, ale o celé koncepci, kdy nepotřebujeme dominantu v obýváku ve formě TV (byť místo by bylo).

Ano, kdo chce víc kino, víc zábavy a víc času před obrazovkou a chce investovat do větších panelů, klidně volte tuto cestu.
Jen jsem chtěl napsat, že menší formát s kvalitnějším obrazem není zakázaný a taky přinese spoustu radosti.
losalamos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honcka 20. 2. 2023 12:06

MgX píše:Mám na zhruba 3,2 m 55". A 65" už je pro mě na hranici, a když tak potřebuji opravdu něco hodně kvalitního. Typicky OLED Panasonic, OLED Sony...

Norma si může říkat co chce. Na panel koukají mé oči. Onen rozměr není jen a pouze o pozorovací vzdálenosti, byť tato hraje asi nejdůležitější roli. Ale je i o koncepci místnosti a celkových rozměrech. Samozřejmě - ultras chtějí vidět každý bod, byť - když to tak vezmu - vidět každý bod už neznamená vidět obraz jako celek :-)

Vidíš, já se dívám z podobné vzdálenosti na 100" plátno, před tím jsem měl 84" manuál, ale pak jsem natrefil na 100" elektrický samovypínací v akci, a je to tak akorát. Ale on je celkem rozdíl se dívat v zatemněné místnosti na 1000lm LCOS odražený obraz než přímý výpal z TV.

LosAlamos, to je výhoda projekce, můžeš si dovolit mít velkej obraz a nestraší ti doma tv (plátno se mi vysouvá z podhledu), navíc to nejde moc pouštět jako kulisu, že potřebuješ zatemnění
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků