Plazma vs LCD do 117-127cm

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2009 19:22

apex já myslím, že je to - tak nějak - neporovnatelné. Každá technologie obraz „ukáže“ jinak. Co se jednomu líbí, jinému vadí.

Je třeba zvážit výhody/nevýhody u obou typů. A pokud možno ... vidět je hrát vedle sebe, při různých zdrojích signálu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod apex 12. 10. 2009 00:01

Porovnat vedle sebe s různými zdroji (nejlépe doma kde bude tv umístěná) by bylo ideální, ale obávám se že nemožné. Naživo jsem oba modely viděl, ale každý na jiném místě a Sony jen s předváděcím BD.
Obávám se, že "po internetu" se v tomto případě vlastně ani radit nedá, protože se jedná o velice konkrétní a neměřitelné údaje. Např. v zde na fóru zmiňovaném d-testu vede Sony v zrcadlení obrazovky, plynulosti pohybu (!), zobrazení bílé a zobrazení analogu. G10 je údajně lepší jen v zorném úhlu. Celkově Sony vítězí 2,1 ku 2,9, ovšem obazově 2,1 ku 3,3! Teď co si pod tím představit? Papírově se oba typy velice podobají (i když v testu Sony celkem jasně vyhrává) a rozdíly nejsou tak velké a zřejmé (něco jako současná situace nafta vs. benzín).
A nejhoší je, že dostupné signály často nejsou nic moc a na velkých obrazovkách je to víc vidět. Už na CRT je občas vidět slévání barev u starších pořadů (zřejmě zakoupených levněji s nižším datovým tokem), nemluvě o "reportážích" z Youtube.

P.S. Kdyby někdo věděl, kde se dá zapůjčit víc modelů na otestování s tím že si jeden koupím, ať mi dá vědět! :lol:
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2009 19:47

apex ano, rozhodování není jednoduché. Porovnání v domácích podmínkách je, bohužel, mnohdy jen utopie...ovšem zcela jistě by konečný verdikt výrazně ovlivnilo.

Dovolím si tvrdit, že ani s jedním modelem neuděláš zásadní chybu. Já bych se lehce stavil na stranu Sony a jeho modelu s označením „W“. Překontroloval bych pozorovací úhly, rychlost zobrazení, mazání obrazu a případné trhání při přesunu větší části scény. Pokud mé oči řeknou, že je vše OK ... neváhal bych :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod apex 12. 10. 2009 22:02

MgX píše:Já bych se lehce stavil na stranu Sony a jeho modelu s označením „W“. Překontroloval bych pozorovací úhly, rychlost zobrazení, mazání obrazu a případné trhání při přesunu větší části scény. Pokud mé oči řeknou, že je vše OK ... neváhal bych :-)

Díky za názor, co Tě k doporučení Sony vede, jestli se to dá konkretizovat? Když zmiňuješ poz. úhly, právě kvůli nepřímé poz. pozici (sedačka a křesla po stranách) jsem se klonil spíš k plazmě...(i když mám kvaliní PC monitor tuším stejné technologie S-IPS II a u něj v "rozumných" úhlech problém s viditelností není).
apex
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2009 17:21

apex proč zrovna Sony?

Nedávno jsem viděl plazmu od Panasoniku - někde jsem to i na fóru, myslím, uváděl. Obraz byl zajímavý, pozorovací úhly excelentní, přesto ... obraz v plochách „blikal“. Já toto mihotání nemám od časů CRTček rád ... zvykl jsem si na 100Hz TV a tak by něco blikajícího bylo pro mě krokem zpět. Možná to jiní nevidí, já si toho všiml ... a nebyl jsem sám.

Ano, někdo může namítnout, že bude záležet i na druhu signálu, kterým TV budu krmit ... když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma ...

Sám pořád zvažuji ... co vzít, zatím jsem rád, že má 100Hz CRT TV jede a já nemusím něco takového řešit. Přesto ... LCD od Sony, zvláště pak model „Z“ v závěsu pak „W“ a vlastně i „V“ mě poměrně překvapily kvalitou zobrazení i, z mého pohledu, neznatelným mazáním obrazu. Vím, že jejich LCDčka jsou cenově výš, ovšem pro mě by to byl jeden z favoritů (momentálně, při momentální nabídce).

Vždy bude záležet na očích každého ... před koupí si vybraný model dostatečně dlouho nakoukej. Když se Ti cokoliv nebude líbit, raději vyčkej - zkus mrknout i na další.

//EDIT: jestliže jsi více nakloněn plazmě - klidně vezmi tu, s Panasonicem bys chybu udělat neměl :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod obrbaz 13. 10. 2009 19:18

Tak sem byl dneska v elektru a prodavač mi doporučil plazmu. Tak sem se ptal jak je ošetřené vypalování obrazu, no prej přímo stanice posouvá obraz o pixely, tv to dělá taky a navíc vkládá "prázdný" obraz v nějakejch intervalech akorát by teda byl problém s propojenim pc a tv. Akorát jsem ho dostal s dotazem co když si budu často pouštět širokouhly filmy co to udělá s obrazem, na to mi nedokázal odpovědět.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 13. 10. 2009 19:48

MgX: Tak naše CRT už má za sebou jednu malou opravu, ale také (zaklepu na dřevo) funguje, takže nespěchám a vybírám.
V Praze v showroomu měli v době mé návštěvy G10 (plazmu) v takové chodbě s HD ukázkami a obraz byl nádherný.
DVB-T na tuším 50V10 už nebyl nic moc, zvlášť když na vedlejším panelu jel Eurosport HD, ale blikání jsem také neregistroval (obraz se hodně měnil, žádné statické zcény btw na starších CRT mi blikání také vadí).
Já asi budu mít problém se Skylinkem (instalací satelitu), takže zatím předpokládám nižší kvalitu signálů (momentálně analogová kabelovka). Ve zmiňovaném d-testu chválili víc Sony než Panasonic právě v zobrazení analogu i DVB-T a i v plynulosti pohybu, takže volba opravdu těžká, ale vzhledem i k dalším okolnostem mám teď v hledáčku G10/G15 a W/Z5500...a asi si je ještě párkrát prohlédnu na vlastní oči.

Píšeš "když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma", měl jsi možnost porovnání? V této záležitosti trpím nedostatkem informací a zkušeností... ;-)

obrbaz: Vypalování bych se nebál, pokud nenecháš/nebudeš nechávat běžet statický obraz v řádech hodin. V čem je problém s propojením?
Pokud bys ze začátku nechtěl nechávat pruhy, můžeš použít zoom. Po zaběhnutí můžeš pruhy nechávat.
apex
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 13. 10. 2009 19:55

No v propojenim jako takovym problém není ale v tom že v pc je hodně statickejch objektů.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 13. 10. 2009 21:25

No, jestli chceš používat tv jako PC monitor, tak LCD...
apex
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2009 19:05

apex píše:Píšeš "když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma", měl jsi možnost porovnání? V této záležitosti trpím nedostatkem informací a zkušeností... ;-)

MgX píše:Ano, někdo může namítnout, že bude záležet i na druhu signálu, kterým TV budu krmit ... když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma ...

Já se snažím koukat na konkrétní TV ... přesto je všeobecný názor takový, že plazma je lepší na pozemní analog/digitál. Opět bych apeloval na osobní zkušenost ... tzn.: jít si to nakoukat tam, kde mám možnost vidět alespoň DVB-T (pozemní digitál) na mnou vybraném modelu.

Pokud zvažuješ, že v brzké budoucnosti budeš mít satelit, pak máš zase - IMHO - dveře otevřené oběma směry.

Jestliže nevnímáš blikání u plazem ... není důvod plazmu nevzít. Máš ji na teď i do budoucna.

Co se týká Z5500 ... Ztka od Sony jsou zajímavou volbou. U momentálního modelu Z5500 se občas kritizuje nižší pozorovací úhel, nedostatečná podpora přehrávání formátů a také horší zvuk. Přesto si myslím, že tento model je - když to vezmu obrazově - hodně vysoko.

Je dobře, že na výběr máš čas - já, v tomto směru, také nerad něco uspěchám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod apex 17. 10. 2009 11:18

Satelit by byl príma, ale BD mi asi nepovolí instalaci na dům :eh Samozřejmě chci velkou TV "krmit" aspoň slušným signálem, jinak její pořízení nemá smysl. Teď mám analog kabelovku, která je proti společné anténě výborná, ale těch 40-42" je snad dvojnásobná plocha! Tak neodhadnu, jak by to na panelu vypadalo... :hm

V d-testu právě chválili analog na 40W5500 a 40Z4500 jako lepší než u P42G10, sám asi nikde všechny 3 vedle sebe neuvidím. Z toho (zvlášť u Sony) mála co jsem viděl a vyzkoušel, nedokážu říct, jestli se mi líbí víc G10 nebo W5500 (řekněme 2 hlavní kandidáti). Blikání jsem v showroomu nezaznamenal, u LCD pořád nevěřím odezvě příp. poz. úhlům, u G10 zase má být slabší v zobrazení SD a analog signálu ("novinové" DVD ve formátu 4:3 nevypadalo moc krásně) a výbava není nijak rozsáhlá (aspoň DivX z USB by mohla mít). Tak a teď babo raď! :lol:

Z5500 jsem zatím na vlastní oči neviděl, neviděl jsi někde srovnání W55 a Z55?
apex
Junior

Odeslat příspěvekod milanides 17. 10. 2009 11:47

A co tak Sharp LC 40 LE 600? Je trochu drahsi, ale je to LED...a hlavne celoplosny, nie ako Samsung. Farby nadherne.
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod tjurny 19. 10. 2009 16:23

Nekolikrate se zminujete o dtestu. Tak na ten bych moc nespolehal dozvedel jsem se nekolik zajimavych veci. Jako ze kinofilm ma rozliseni 576 radek nebo ze plazma potrebuje podsviceni :-) mozna tam tech kopancu bylo vice.
tjurny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2009 07:41

MgX píše:apex proč zrovna Sony?

Nedávno jsem viděl plazmu od Panasoniku - někde jsem to i na fóru, myslím, uváděl. Obraz byl zajímavý, pozorovací úhly excelentní, přesto ... obraz v plochách „blikal“. J

No včera jsem byl v Datartu-vedle sebe plasma Panasonic 42x10 a Samsung 50 450 a co se táče blikání ploch tak Panasonic teda blikal dost, je zajímavé. že u většího Samsungu nebylo blikání patrné-samozřejmě tam byl stejný program.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lubro 21. 10. 2009 06:20

milanides píše:A co tak Sharp LC 40 LE 600? Je trochu drahsi, ale je to LED...a hlavne celoplosny, nie ako Samsung. Farby nadherne.

Rovněž jsem se díval na ty nové Sharpy - vypadají dost dobře...I včetně toho celoplošného podsvícení LED. Jen mi u takové to televize malinko vadí,že nemá připojení na USB s následným přehráváním filmů v AVI (to už by taková TV podle mě měla mít, i v návaznosti na její cenu).
Lubro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka