Plazma vs LCD do 117-127cm

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod obrbaz 10. 10. 2009 18:03

Potřeboval bych poradit nějakou tv která by se motala kolem 20 tisíc (max 30 víc ne). Představoval bych si 117/127cm uhlopřičku, full HD, akorát teda nevim jestly plazmu nebo lcd (výhody/nevýhody).
Naposledy upravil obrbaz dne 10. 10. 2009 19:06, celkově upraveno 1
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2009 18:05

Uprav si moc všeobecný název vlákna - děkuji.

//pakliže nevíš, zda LCD, nebo plazmu ... tak témat, kde se toto řeší (výhody/nevýhody) je tu několik ... stačí hledat :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2009 18:18

Mohol by si napisať, čo tam budeš pušťať (zdroj), či to budeš pripajať k PC, konzole a tak pod. Od toho sa potom odvinie, či LCD alebo plazmu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obrbaz 10. 10. 2009 18:34

Bude to napojený na satelit a na pc. Pc se bude používat ve většině případů jako dvd rekordér. Konzole ani htpc v plánu není. Umístění bude naproti oknu (boužel jinak to nejde).
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 10. 10. 2009 21:52

Na sateliťák a pisíčko si kúp LCDéčko.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 10:38

Suhlasim s LCD obzvlašť ak bude oproti oknu. Chcelo by to najskôr niečo matne. Sice trošku nad limit, ale obrazovo vyborne: http://www.eichhorn.cz/televizory/detai ... dl-46w4500
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod altec 11. 10. 2009 11:55

kup plazmu obrazovo lepsia aj zakladna rada oproti lcd..(co sa tyka lesklych obrazoviek ked si kupis drahsie lcd tak kazde ma rovnako leskly povrch ako plazma a matne su len lacne lcd cka.... :-D )
altec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 12:18

altec píše:ked si kupis drahsie lcd tak kazde ma rovnako leskly povrch ako plazma a matne su len lacne lcd cka.... :-D )

Ani by som nepovedal. Alebo chceš tvrdiť, že panel na LCD sa leskne rovnako ako sklo?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 10. 2009 12:42

Tak ta sony vypadá dobře, ještě jsem se díval po její levnější sestřičce KDL - 40W5500k a podle popisu by to mělo bejt uplně to samy akorát s menší uhlopříčkou. Dneska jsem se stavoval v elektroobchodu a přeptával se na ty modely. Pán mi řekl že tu menší by mohl stáhnout z druhé prodejny a byla by tam sleva ( 3 tisíce dolu) tak teď přemejšlím jestly o tom má cenu uvažovat (přecejen kdyby to byla plazma tam bych vystavenou nechtěl)
Naposledy upravil obrbaz dne 11. 10. 2009 12:49, celkově upraveno 1
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2009 12:46

obrbaz „Wčka“ od Sony patří mezi zajímavé modely LCD televizorů. Sleva 3tisíce korun se může hodit. Možná bych ještě zkusil „zatlačit“. Ovšem - mně by šlo hlavně o zjištění, jak dlouho TV na prodejně jela ... jestliže v řádu měsíců - vzal bych raději jiný kus.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 12:49

Ano, rozdiel je len v uhlopriečke inak su rovnake. Ešte si pozri a porovnaj s http://www.videoexpert.cz/lcd-televize- ... h:combined. Tieto 2 modely su podľa mňa (ak neratame plazmy) najlepšie v tejto cene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2009 13:26

Jen u té 8404ky si překontroluj pozorovací úhel ... vlastně bys to měl udělat u obou :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 10. 2009 14:00

No bude to těžký rozhodování, ten philips vypadá vizuálně lépe a má navíc net tv. Narazil jsem ještě na viera cast což by se v naší domácnosti hodilo (tv archiv novy) ale boužel pokud jsem to dobře pochopil je tato možnost jen u plazmy.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 11. 10. 2009 18:34

Když tu zmiňujete W5500 od Sony, můžete někdo porovnat obrazově 40W5500 a P42G10 od Panasonicu? Na W5500 jsem četl samou chválu a výbava je větší než u G10. Jsem téměř rozhodnutej pro plazmu G10, ale měl bych dobrou cenovou nabídku na Sony... :hm

obrbaz: vieracast je funkce Panasonicu (i LCD) a potřebuješ připojení k internetu...
Naposledy upravil apex dne 11. 10. 2009 18:56, celkově upraveno 1
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 10. 2009 18:54

Jo já vím že vievcast má panasonic a připojení mám dostačující (12Mbit)
obrbaz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků