Plazma vs LCD do 117-127cm

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod obrbaz 10. 10. 2009 18:03

Potřeboval bych poradit nějakou tv která by se motala kolem 20 tisíc (max 30 víc ne). Představoval bych si 117/127cm uhlopřičku, full HD, akorát teda nevim jestly plazmu nebo lcd (výhody/nevýhody).
Naposledy upravil obrbaz dne 10. 10. 2009 19:06, celkově upraveno 1
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2009 18:05

Uprav si moc všeobecný název vlákna - děkuji.

//pakliže nevíš, zda LCD, nebo plazmu ... tak témat, kde se toto řeší (výhody/nevýhody) je tu několik ... stačí hledat :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2009 18:18

Mohol by si napisať, čo tam budeš pušťať (zdroj), či to budeš pripajať k PC, konzole a tak pod. Od toho sa potom odvinie, či LCD alebo plazmu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod obrbaz 10. 10. 2009 18:34

Bude to napojený na satelit a na pc. Pc se bude používat ve většině případů jako dvd rekordér. Konzole ani htpc v plánu není. Umístění bude naproti oknu (boužel jinak to nejde).
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 10. 10. 2009 21:52

Na sateliťák a pisíčko si kúp LCDéčko.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 10:38

Suhlasim s LCD obzvlašť ak bude oproti oknu. Chcelo by to najskôr niečo matne. Sice trošku nad limit, ale obrazovo vyborne: http://www.eichhorn.cz/televizory/detai ... dl-46w4500
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod altec 11. 10. 2009 11:55

kup plazmu obrazovo lepsia aj zakladna rada oproti lcd..(co sa tyka lesklych obrazoviek ked si kupis drahsie lcd tak kazde ma rovnako leskly povrch ako plazma a matne su len lacne lcd cka.... :-D )
altec
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 12:18

altec píše:ked si kupis drahsie lcd tak kazde ma rovnako leskly povrch ako plazma a matne su len lacne lcd cka.... :-D )

Ani by som nepovedal. Alebo chceš tvrdiť, že panel na LCD sa leskne rovnako ako sklo?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 10. 2009 12:42

Tak ta sony vypadá dobře, ještě jsem se díval po její levnější sestřičce KDL - 40W5500k a podle popisu by to mělo bejt uplně to samy akorát s menší uhlopříčkou. Dneska jsem se stavoval v elektroobchodu a přeptával se na ty modely. Pán mi řekl že tu menší by mohl stáhnout z druhé prodejny a byla by tam sleva ( 3 tisíce dolu) tak teď přemejšlím jestly o tom má cenu uvažovat (přecejen kdyby to byla plazma tam bych vystavenou nechtěl)
Naposledy upravil obrbaz dne 11. 10. 2009 12:49, celkově upraveno 1
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2009 12:46

obrbaz „Wčka“ od Sony patří mezi zajímavé modely LCD televizorů. Sleva 3tisíce korun se může hodit. Možná bych ještě zkusil „zatlačit“. Ovšem - mně by šlo hlavně o zjištění, jak dlouho TV na prodejně jela ... jestliže v řádu měsíců - vzal bych raději jiný kus.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 10. 2009 12:49

Ano, rozdiel je len v uhlopriečke inak su rovnake. Ešte si pozri a porovnaj s http://www.videoexpert.cz/lcd-televize- ... h:combined. Tieto 2 modely su podľa mňa (ak neratame plazmy) najlepšie v tejto cene.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2009 13:26

Jen u té 8404ky si překontroluj pozorovací úhel ... vlastně bys to měl udělat u obou :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 10. 2009 14:00

No bude to těžký rozhodování, ten philips vypadá vizuálně lépe a má navíc net tv. Narazil jsem ještě na viera cast což by se v naší domácnosti hodilo (tv archiv novy) ale boužel pokud jsem to dobře pochopil je tato možnost jen u plazmy.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 11. 10. 2009 18:34

Když tu zmiňujete W5500 od Sony, můžete někdo porovnat obrazově 40W5500 a P42G10 od Panasonicu? Na W5500 jsem četl samou chválu a výbava je větší než u G10. Jsem téměř rozhodnutej pro plazmu G10, ale měl bych dobrou cenovou nabídku na Sony... :hm

obrbaz: vieracast je funkce Panasonicu (i LCD) a potřebuješ připojení k internetu...
Naposledy upravil apex dne 11. 10. 2009 18:56, celkově upraveno 1
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 11. 10. 2009 18:54

Jo já vím že vievcast má panasonic a připojení mám dostačující (12Mbit)
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 10. 2009 19:22

apex já myslím, že je to - tak nějak - neporovnatelné. Každá technologie obraz „ukáže“ jinak. Co se jednomu líbí, jinému vadí.

Je třeba zvážit výhody/nevýhody u obou typů. A pokud možno ... vidět je hrát vedle sebe, při různých zdrojích signálu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod apex 12. 10. 2009 00:01

Porovnat vedle sebe s různými zdroji (nejlépe doma kde bude tv umístěná) by bylo ideální, ale obávám se že nemožné. Naživo jsem oba modely viděl, ale každý na jiném místě a Sony jen s předváděcím BD.
Obávám se, že "po internetu" se v tomto případě vlastně ani radit nedá, protože se jedná o velice konkrétní a neměřitelné údaje. Např. v zde na fóru zmiňovaném d-testu vede Sony v zrcadlení obrazovky, plynulosti pohybu (!), zobrazení bílé a zobrazení analogu. G10 je údajně lepší jen v zorném úhlu. Celkově Sony vítězí 2,1 ku 2,9, ovšem obazově 2,1 ku 3,3! Teď co si pod tím představit? Papírově se oba typy velice podobají (i když v testu Sony celkem jasně vyhrává) a rozdíly nejsou tak velké a zřejmé (něco jako současná situace nafta vs. benzín).
A nejhoší je, že dostupné signály často nejsou nic moc a na velkých obrazovkách je to víc vidět. Už na CRT je občas vidět slévání barev u starších pořadů (zřejmě zakoupených levněji s nižším datovým tokem), nemluvě o "reportážích" z Youtube.

P.S. Kdyby někdo věděl, kde se dá zapůjčit víc modelů na otestování s tím že si jeden koupím, ať mi dá vědět! :lol:
apex
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2009 19:47

apex ano, rozhodování není jednoduché. Porovnání v domácích podmínkách je, bohužel, mnohdy jen utopie...ovšem zcela jistě by konečný verdikt výrazně ovlivnilo.

Dovolím si tvrdit, že ani s jedním modelem neuděláš zásadní chybu. Já bych se lehce stavil na stranu Sony a jeho modelu s označením „W“. Překontroloval bych pozorovací úhly, rychlost zobrazení, mazání obrazu a případné trhání při přesunu větší části scény. Pokud mé oči řeknou, že je vše OK ... neváhal bych :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod apex 12. 10. 2009 22:02

MgX píše:Já bych se lehce stavil na stranu Sony a jeho modelu s označením „W“. Překontroloval bych pozorovací úhly, rychlost zobrazení, mazání obrazu a případné trhání při přesunu větší části scény. Pokud mé oči řeknou, že je vše OK ... neváhal bych :-)

Díky za názor, co Tě k doporučení Sony vede, jestli se to dá konkretizovat? Když zmiňuješ poz. úhly, právě kvůli nepřímé poz. pozici (sedačka a křesla po stranách) jsem se klonil spíš k plazmě...(i když mám kvaliní PC monitor tuším stejné technologie S-IPS II a u něj v "rozumných" úhlech problém s viditelností není).
apex
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2009 17:21

apex proč zrovna Sony?

Nedávno jsem viděl plazmu od Panasoniku - někde jsem to i na fóru, myslím, uváděl. Obraz byl zajímavý, pozorovací úhly excelentní, přesto ... obraz v plochách „blikal“. Já toto mihotání nemám od časů CRTček rád ... zvykl jsem si na 100Hz TV a tak by něco blikajícího bylo pro mě krokem zpět. Možná to jiní nevidí, já si toho všiml ... a nebyl jsem sám.

Ano, někdo může namítnout, že bude záležet i na druhu signálu, kterým TV budu krmit ... když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma ...

Sám pořád zvažuji ... co vzít, zatím jsem rád, že má 100Hz CRT TV jede a já nemusím něco takového řešit. Přesto ... LCD od Sony, zvláště pak model „Z“ v závěsu pak „W“ a vlastně i „V“ mě poměrně překvapily kvalitou zobrazení i, z mého pohledu, neznatelným mazáním obrazu. Vím, že jejich LCDčka jsou cenově výš, ovšem pro mě by to byl jeden z favoritů (momentálně, při momentální nabídce).

Vždy bude záležet na očích každého ... před koupí si vybraný model dostatečně dlouho nakoukej. Když se Ti cokoliv nebude líbit, raději vyčkej - zkus mrknout i na další.

//EDIT: jestliže jsi více nakloněn plazmě - klidně vezmi tu, s Panasonicem bys chybu udělat neměl :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod obrbaz 13. 10. 2009 19:18

Tak sem byl dneska v elektru a prodavač mi doporučil plazmu. Tak sem se ptal jak je ošetřené vypalování obrazu, no prej přímo stanice posouvá obraz o pixely, tv to dělá taky a navíc vkládá "prázdný" obraz v nějakejch intervalech akorát by teda byl problém s propojenim pc a tv. Akorát jsem ho dostal s dotazem co když si budu často pouštět širokouhly filmy co to udělá s obrazem, na to mi nedokázal odpovědět.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 13. 10. 2009 19:48

MgX: Tak naše CRT už má za sebou jednu malou opravu, ale také (zaklepu na dřevo) funguje, takže nespěchám a vybírám.
V Praze v showroomu měli v době mé návštěvy G10 (plazmu) v takové chodbě s HD ukázkami a obraz byl nádherný.
DVB-T na tuším 50V10 už nebyl nic moc, zvlášť když na vedlejším panelu jel Eurosport HD, ale blikání jsem také neregistroval (obraz se hodně měnil, žádné statické zcény btw na starších CRT mi blikání také vadí).
Já asi budu mít problém se Skylinkem (instalací satelitu), takže zatím předpokládám nižší kvalitu signálů (momentálně analogová kabelovka). Ve zmiňovaném d-testu chválili víc Sony než Panasonic právě v zobrazení analogu i DVB-T a i v plynulosti pohybu, takže volba opravdu těžká, ale vzhledem i k dalším okolnostem mám teď v hledáčku G10/G15 a W/Z5500...a asi si je ještě párkrát prohlédnu na vlastní oči.

Píšeš "když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma", měl jsi možnost porovnání? V této záležitosti trpím nedostatkem informací a zkušeností... ;-)

obrbaz: Vypalování bych se nebál, pokud nenecháš/nebudeš nechávat běžet statický obraz v řádech hodin. V čem je problém s propojením?
Pokud bys ze začátku nechtěl nechávat pruhy, můžeš použít zoom. Po zaběhnutí můžeš pruhy nechávat.
apex
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 13. 10. 2009 19:55

No v propojenim jako takovym problém není ale v tom že v pc je hodně statickejch objektů.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 13. 10. 2009 21:25

No, jestli chceš používat tv jako PC monitor, tak LCD...
apex
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2009 19:05

apex píše:Píšeš "když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma", měl jsi možnost porovnání? V této záležitosti trpím nedostatkem informací a zkušeností... ;-)

MgX píše:Ano, někdo může namítnout, že bude záležet i na druhu signálu, kterým TV budu krmit ... když analog/pozemní digitál, pak jednoznačně plazma ...

Já se snažím koukat na konkrétní TV ... přesto je všeobecný názor takový, že plazma je lepší na pozemní analog/digitál. Opět bych apeloval na osobní zkušenost ... tzn.: jít si to nakoukat tam, kde mám možnost vidět alespoň DVB-T (pozemní digitál) na mnou vybraném modelu.

Pokud zvažuješ, že v brzké budoucnosti budeš mít satelit, pak máš zase - IMHO - dveře otevřené oběma směry.

Jestliže nevnímáš blikání u plazem ... není důvod plazmu nevzít. Máš ji na teď i do budoucna.

Co se týká Z5500 ... Ztka od Sony jsou zajímavou volbou. U momentálního modelu Z5500 se občas kritizuje nižší pozorovací úhel, nedostatečná podpora přehrávání formátů a také horší zvuk. Přesto si myslím, že tento model je - když to vezmu obrazově - hodně vysoko.

Je dobře, že na výběr máš čas - já, v tomto směru, také nerad něco uspěchám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod apex 17. 10. 2009 11:18

Satelit by byl príma, ale BD mi asi nepovolí instalaci na dům :eh Samozřejmě chci velkou TV "krmit" aspoň slušným signálem, jinak její pořízení nemá smysl. Teď mám analog kabelovku, která je proti společné anténě výborná, ale těch 40-42" je snad dvojnásobná plocha! Tak neodhadnu, jak by to na panelu vypadalo... :hm

V d-testu právě chválili analog na 40W5500 a 40Z4500 jako lepší než u P42G10, sám asi nikde všechny 3 vedle sebe neuvidím. Z toho (zvlášť u Sony) mála co jsem viděl a vyzkoušel, nedokážu říct, jestli se mi líbí víc G10 nebo W5500 (řekněme 2 hlavní kandidáti). Blikání jsem v showroomu nezaznamenal, u LCD pořád nevěřím odezvě příp. poz. úhlům, u G10 zase má být slabší v zobrazení SD a analog signálu ("novinové" DVD ve formátu 4:3 nevypadalo moc krásně) a výbava není nijak rozsáhlá (aspoň DivX z USB by mohla mít). Tak a teď babo raď! :lol:

Z5500 jsem zatím na vlastní oči neviděl, neviděl jsi někde srovnání W55 a Z55?
apex
Junior

Odeslat příspěvekod milanides 17. 10. 2009 11:47

A co tak Sharp LC 40 LE 600? Je trochu drahsi, ale je to LED...a hlavne celoplosny, nie ako Samsung. Farby nadherne.
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod tjurny 19. 10. 2009 16:23

Nekolikrate se zminujete o dtestu. Tak na ten bych moc nespolehal dozvedel jsem se nekolik zajimavych veci. Jako ze kinofilm ma rozliseni 576 radek nebo ze plazma potrebuje podsviceni :-) mozna tam tech kopancu bylo vice.
tjurny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 10. 2009 07:41

MgX píše:apex proč zrovna Sony?

Nedávno jsem viděl plazmu od Panasoniku - někde jsem to i na fóru, myslím, uváděl. Obraz byl zajímavý, pozorovací úhly excelentní, přesto ... obraz v plochách „blikal“. J

No včera jsem byl v Datartu-vedle sebe plasma Panasonic 42x10 a Samsung 50 450 a co se táče blikání ploch tak Panasonic teda blikal dost, je zajímavé. že u většího Samsungu nebylo blikání patrné-samozřejmě tam byl stejný program.
anonymni

Odeslat příspěvekod Lubro 21. 10. 2009 06:20

milanides píše:A co tak Sharp LC 40 LE 600? Je trochu drahsi, ale je to LED...a hlavne celoplosny, nie ako Samsung. Farby nadherne.

Rovněž jsem se díval na ty nové Sharpy - vypadají dost dobře...I včetně toho celoplošného podsvícení LED. Jen mi u takové to televize malinko vadí,že nemá připojení na USB s následným přehráváním filmů v AVI (to už by taková TV podle mě měla mít, i v návaznosti na její cenu).
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod milanides 21. 10. 2009 11:35

Na jednej strane mas pravdu, ocakavat by sa to dalo. Na strane druhej, USB vstup a citacku kariet ma teraz uz DVD prehravac za 1000 korun...
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 27. 12. 2009 16:55

Tak televizi jsem zatim nekoupil, jen sleduji jak se co vyvíjí. Začíná se mi páčit PANASONIC VIERA TX-P42G15E. Střašně se mi páčí funkce viera cast a velkou výhodou je, že má i integrovaný DVB-S a DVB-S2 tuner s CI slotem s tím že bych nějak překousnul, že jako "monitor" k pc bych to holt nepoužíval (stejnak mi jde hlavně jen o přehrávání filmů, které jdou i přes DLNA a hry bych holt oželel popřípadě bych si časem koupil větší lcd monitor)
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanides 29. 12. 2009 16:36

Pozor na pripadne "blikanie" obrazu, pokial ti to nevadi, je vsetko v poriadku, ja napriklad to vnimam u kazdej plazmy.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 00:18

Súčasné modely plaziem neblikajú. Ovšem ak niekto chce nájsť nejaké odôvodnenie, prečo kúpiť LCD za 60.000 korún, hoci kvalitnejší obraz mu spraví dobrá plazma za polovicu tejto sumy, budiž..
"Kvalitu" obrazu LCD najlepšie vidieť ak do povedzme 42 palcovej LCD pustí sa sd zdroj, naplno sa prejavia nedostatky technologie LCD: rozmáznutý pohyb, pomalá odozva rádovo v ms, obraz akoby malovaný namiesto detailov, o nutnosti pozerať na TV spredu ani nehovoriac, stačí aby človek od hocijakej, aj tej najdrahšej lcd podišiel do strany a obraz začína šednúť ,meniť farby a strácať jas. To všetko je dané technológiou tekutých krištálov - lcd.

Naproti tomu plazma ma pozorovacie uhly rovnaké ako staré CRT, gamut širší ako lcd, o odozve kontra lcd sa asi ani nemá zmysel baviť - je niekoľko tisíc nasobne rýchlejšia ako u lcd ( milisekundy u LCD kontra 0,001ms u plazmy - povodny preklep tu bol 0,001s,spravne je samozrejme 0,001ms,opravene na ziadost Matusa:-)). Kecy ako blikanie, vypalovanie.. asi na to ani nie je treba reagovať.Nové panely plaziem žiadne takéto neduhy nemajú. A keď už sme u tých Hz, všetky plazmy v súčasnosti na trhu sú 100 Hz, označenie 400Hz alebo 600Hz napr. u Panasonic plaziem znamená, že elektronika medzi každé dva zábery vkladá daľšie dopočítané obrázky, u 600 Hz plaziem je to až 12. Tým pádom sú pohyby plynulejšie a ostrejšie, žiadne ani najdrahšie LCD toto nedokáže. Najdrahšie LCD ponúka toto rádovo nižšie( označenie 200, 240Hz), ovšem ani to neodstranuje u LCD problémy s pohybom, kvôli pomalej odozve.
Ceny kvalitných plaziem sú na skvelej úrovni, neni jediný dôvod kupovať horšie lcd. Výrobné náklady na lcd boli oveľa nižšie než na plazmu, preto sú plné obchody lcd. Vdaka bohu niektorí výrobcovia napriek drahším panelom zostali pri výrobe plazmy. Budúcnosť je ale aj tak inde, oled či niečo čo ešte netušíme. V súčasnosti ale berúc do úvahy pomer kvalita/cena je jasným víťazom plazma.
Naposledy upravil JJurko dne 30. 12. 2009 14:33, celkově upraveno 1
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 12. 2009 08:37

JJurko ty musíš dělat v Plzeňském Panasonicu na páse,pěkné nesmysly jsi tu vykakal.Díky takovým odborníkům mají chudáci lidi neznalí, v hlavě ještě větší bordel,než před takovou rádoby reklamní radou. :D
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 11:05

JJurko píše:Súčasné modely plaziem neblikajú.

Je to individualne. To že to ty nevidiš, neznamena že neblikaju. A podavať to ako absolutnu pravdu je zcestne a propagandisticke. Plazmy blikaju. Akurat to niekto vnima a niekto nie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 11:27

re: Ryan Giggs
mal som možnosť testovať snád všetky modely plaziem, u starších modelov, hlavne LG či Samsung, ale aj Panak, boli technicky horšie panely, u ktorých sa dali (pri lacnejších modeloch) pozorovať nedostatky, skús sa ale posadiť pred súčasný Samsung 850 a ak uvidíš nejaké "blikanie" tak máš oči ostrovida.Ryan, kedže obchodne mám možnosť pozerať a porovnávať TV, zodpovedne ti môžem povedať, že aby sa obrazu nových plaziem vyrovnalo LCD, musíš siahnuť za najvyššími modelmi, a aj tak nedostatky LCD sa dajú na týchto tv vidieť. Kedysi som kvoli geometrii, spotrebe,pripojeniu tv na pc, mal aj osobne len lcd.
Postupne ako kvalitnejšie plazmy zlacnovali, jednoznačne na pozeranie signálu aký má u nás stále vačšina obyvateľov, začala víťaziť plazma. Najkrajšie to bolo vidno, ked som mal vedla seba pustený lcd Philip 9 rady a plazmu, ktorá bola dokonca o 10k lacnejšia než toto lcd.
Samozrejme, ak pustíš do nadupaných a najdrahších lcd kvalitny 1080p, obraz bude pekný.. aj ked, ak pozeráš zboku, nezachráni degradáciu obrazu ani lcd za 70.000, takisto dynamické pohybové scény sú horšie než u kvalitnej plazmy.

re:jarmilagorila
dakujem za slušnú, neurážajúcu a hlavne faktami doloženú reakciu.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 11:48

JJurko píše:re: Ryan Giggs
mal som možnosť testovať snád všetky modely plaziem, u starších modelov, hlavne LG či Samsung, ale aj Panak, boli technicky horšie panely, u ktorých sa dali (pri lacnejších modeloch) pozorovať nedostatky, skús sa ale posadiť pred súčasný Samsung 850 a ak uvidíš nejaké "blikanie" tak máš oči ostrovida.

Ja sa tu nebavim o kvalite obrazu ako takom, ale o blikani.
Ja mam možnosť "testovať" jednotlive modely v domacom prostredi a videl som aj spominany Samsung, a predstav si že blikanie som pozoroval. Intenzita samozrejme zavisela na nastaveni, ale vždy bolo pritomne. Preto mi plazma domov nemôže.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 12. 2009 11:54

JJurko co furt točíš o úhlech z boku,každý normální člověk sedí před televizí a ne tam kde se cpe dekodovací karta -tedy z boku tv.I celá famílie,která si sedne na sedačku ,tak lidé sedící na krajích sedačky nemůžou vidět to co ty tu popisuješ pořád dookola.Já osobně se nezastávám ani jedné technologie jak PDP tak LCD,když mají pěkný obraz pro mé očička ,tak je vychválím.Mám kamarády s LCD i s PDP,ale nikdo z nich neplácá takové ortodoxní nesmysly jako ty.Budeš nejspíš prodavač elektroniky,tam je takových chytrolínů proškolených mraky. :-D
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 12:42

mila jarmilkagorilka, som rád že si priznal/a hned jeden nedostatok -pozorovacie uhly u lcd.. o pozeraní tv by sme mohli diskutovat, ale načo.V mojej obývačke sme minule pozerali film, ja som pritom sedel na boku pri pc a veru by ma vobec netesilo pozerat na obraz ktory je do seda -fialova a bez jasu... na dalsie nedostatky lcd nereagujes. A gratulujem ti k dedukcii mojej profesii - prodavač.Mam obchodnu firmu, kde obchodujeme aj s elektronikou mimo ineho(všetky značky),preto mam moznost dost live porovnavat tv. Ale aj pokiaľ by som bol predavač v nejakom markete, za svoju pracu sa človek nemusí hanbiť, ak ju robí poriadne. Ovšem ty asi nevieš inak reagovať ako posmechom a urážkami.Ale každý sa vyjadruje tak, ako to má v hlave. Strom poznáš po ovocí.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 12:58

Ryane tak to máš skutočne dobré oči, ja nič také nepozorujem.Zato ak pustím do spomínaného Samsungu klasické dvd a to isté do "led"lcd samsung, vidím nedostatky lcd. Mimochodom, nechcel som vyvolať nejake flame, je mi luto ,že niekto nevie inak reagovať ako urážkami. Predsa ked mám iný názor, to ešte neznamená že musím urážať. Ale vieš čo je zaujímavé? Už dosť mojich známych prešlo v poslednej dobe od lcd k plazme, práve po tom, čo mali možnosť si porovnať kvalitu obrazu za rozumnú cenu.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 13:04

Tiež som toho nazoru, že plazma je lepšia aj keď vo vyššich cenovych kategoriach (povedzme nad 1000 €) sa to už podľa mňa vyrovnava. Aj tak si však myslim, že crt zatiaľ neprekonala ani plazma (ak sa nebavime o HD).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MatusCo 30. 12. 2009 13:49

EDIT: preklep na ktory som reagoval bol opraveny, takze moj povodny prispevok stratil zmysel...
Naposledy upravil MatusCo dne 30. 12. 2009 15:26, celkově upraveno 1
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 13:53

Ani nehovor, mal som jeden z poslednych crt Philips s flat, 9805 ci tak nejako.Obraz ako lusk. Samozrejme ak ide do tv HD rozlišenie, na Full HD tv je už obraz niekde inde. Ale takyto zdroj ide len z blu ray, na tv programy satelit ci HD programy od niektorých operatorov( hovorím o Slovensku), aj to len niekolko kanalov. Mimochodom, chytam vysielanie dvb-t z vysielača kamzik, a nie je to ziadna slava, towercom by som skor nazval lowcom.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 14:01

MatusCo, tam mam samozrejme preklep, v rychlosti som samozrejme zabudol napisat spravne 0,001ms , nie 0,001s,... snad to je kazdemu jasne, a ty mi odpustis preklep.... a ak si porovnas že, kvalitne lcd maju odozvu na šedú skutočne zmeranu v rozpatí 3 - 30 ms, tak nie je o čom.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod MatusCo 30. 12. 2009 14:27

JJurko píše:MatusCo, tam mam samozrejme preklep, v rychlosti som samozrejme zabudol napisat spravne 0,001ms , nie 0,001s,... snad to je kazdemu jasne, a ty mi odpustis preklep.... a ak si porovnas že, kvalitne lcd maju odozvu na šedú skutočne zmeranu v rozpatí 3 - 30 ms, tak nie je o čom.

OK, preklep beriem. Tak si to radsej v povodnom prispevku oprav.

Ja neovladam z hlavy ani priblizne parametre technologii LCD, plazma, preto neviem "z fleku" vyhodnotit, co je u autora preklep alebo nie. Takych, ktori citaju toto forum je hadam viacej, tak je lepsie, nech su tie info OK.

P.S. Samozrejme, mas moj hlas za plazmu...
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 14:29

Je to uplne jedno či je to 0,1 alebo 0,000000001, aj tak su to len marketingove dristy.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 14:31

Ryan tie dristy vidim napriklad na kopnutej futbalovej lopte :-))
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 14:47

Ja hovorim o tom čisle.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 12. 2009 15:23

JJurko já nemám opravdu tendenci někoho urážet,prostě reaguji semtam na takovéto příspěvky.Mně je opravdu jedno jakou mám tv,nyní je to např lcd Sony w 4500 ve 46" a příští tv bude třeba plazma,je mi to jedno,stejně jsou to všechno stejné krámy,které budou za chvilku nahrazeny zase novějšími křápy a přece se nebudu tím trápit jako ty-velký obchodník.Chápu ,že každý člověk chce své peníze investovat co nejlépe,ale věř že nic není dokonalé a co se líbí jednomu ,může být zklamáním pro druhého.U elektroniky to platí dvojnásob.Mimochodem svou tv jsem vybíral též podle testů ,recenzí i na zahraničních forech a i když jsem odtud znal její nedostatky např.clouding,šel jsem se na ni kouknout do Sony centra a koupil jsem si ji,protože se mi prostě líbila.Je to rok a stále jsem spokojen a jak píši výše příště to bude třeba plazma. :pozor
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 12. 2009 15:41

Nevím, jestli to všichni vědí, ale je třeba říct, že pokud jde o blikání, je to mnohem složitější než jenom že plazma bliká a LCD nebliká. Není to totiž tak úplně pravda a souvisí to s technologií zobrazování.

Plazma vytváří obraz rozsvěcením buněk plněných plynem a to už výše zmíněnou frekvencí (nejčastěji 100Hz), někteří výrobci udávají i 400, 600Hz na subpixelu, tedy rozsvícení 600x za sekundu jedné buňky plazmové matrice.
V tomto případě je naprsto jedno, co se zobrazuje a jestli jde o celý snímek nebo dopočítaný mezisnímek. Jde jen o to, kolikrát za sekundu se uvedená buňka rozzáří. Zpravidla už u frekvence 100Hz není blikání lidským okem viditelné tak, aby rušilo, ale jsou i citlivější lidé, kteří to vnímají.

Pro někoho je možná překvapivé, že LCD taky bliká, a to dokonce dvěma způsoby:
Jedno je "blikání" pixelů při změně obrazu - obnovovací frekvence (z počítačových LCD monitorů známých 60Hz, ale u TV je to možná trochu jinak) a druhé je blikání podsvětlovacích katodových trubic, které podobně jako zářivky také blikají. Jejich frekvence je vyšší, přes 200 Hz, záleží na nastavení jasu a platí, že čím nižší hodnota jasu, tím nižší frekvence blikání.
Tohle samozřejmě neplatí pro podsvětlení LED.

Snad jsem to moc nezkomplikoval.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 16:05

Vidiš jarmilo, takto bez uražok sa to dalo napisať hned. Pekný den.A všetkým hlavne pekný obraz, jedno či na plazme alebo lcd, aj ked moje oči hovoria, že krajší bude na plazme 8-D
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 16:46

Ano LCD blika, ale tam to nevnimam, takže ma to netrapi. Ľudi ktori to vidia je neporovnateľne menej ako u plazmy (kedže frekvencia je vyššia).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod milanides 31. 12. 2009 13:52

Nevedel som, ze tu svojim kratkym prispevkom rozputam takuto "vojnu". Zase ale zopakujem len to, co uz som povedal - pokial niekto blikanie nevnima, samozrejme si plazmu kupi a nebude to riesit. Ja ho pozorujem, a mozno sa preto budem orientovat skor na LCD ci LCD s LED podsvietenim, hoci som tiez zastancom nazoru, ze plazma bude mat vzdy krajsi obraz.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 1. 1. 2010 20:22

Náhodou nevíte kde bych si mohl ošahat tu plazmu panasonic viera tx-p42g15e v okolí Prostějova (max brno-olomouc)?
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanides 1. 1. 2010 20:34

Nemas v okoli predajnu DATART, NAY alebo OKAY ELEKTRO? Pozri na nete...
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod Habix 1. 1. 2010 21:05

obrbaz píše:Náhodou nevíte kde bych si mohl ošahat tu plazmu panasonic viera tx-p42g15e v okolí Prostějova (max brno-olomouc)?

Ještě by mohla být ve Zlíně v H-centru, když jsem tam byl před vánocemi, tak tam byla.
Velmi dobrý obchod a dají to za internetovou cenu.
http://h-centrum.cz/inshop/scripts/deta ... &level=453
Sony Xperia P, DARK ROM V2.5, Nemesis Kernel v5.2, root, unlock bootloader
Habix
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 1. 1. 2010 23:36

obrbaz píše:Náhodou nevíte kde bych si mohl ošahat tu plazmu panasonic viera tx-p42g15e v okolí Prostějova (max brno-olomouc)?

Čau zajdi ke Kohoutkovi do Electro Fresh na Komenské v PV. Na Panasonic se tam specializuje.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 2. 1. 2010 21:26

Ještě by mě zajímalo jestly někdo používá kombinaci plazmy a xbox nebo ps jak je to s vypalováním atd. Sice nic takovýho zatim neplánuju ale covím někdy se jinak vyspím a....
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 1. 2010 15:11

Používat Xbox s plazmou pochopitelně jde, ale doporučuji v tomto případě fullHD rozlišení, HD ready je opravdu málo.
Dále bych jednoznačně doporučil nejdříve plazmu důkladně zahořet alespoň 100 hodin (raději 200 a více), podstatně se tím sníží náchylnost k vypalování a to jak krátkodobému, tak dlouhodobému.
Dalším preventivním opatřením je snížení jasu a nastavení nějakého úsporného režimu, který krom energie šetří také vlastní obrazovku a prodlužuje její životnost.
Hraní na xboxu bych prokládal delšími pauzami s TV obrazem, filmy apod, kde by celá obrazovka byla využita pro "nestatický" obraz.
Při přerušení hry (i na kratší dobu, třeba 10 min.) bych přepnul na jiný vstup - TV apod.
Pokud nebude TV využita pro hry primárně po většinu času jejího provozu, nemělo by to panelu nijak ublížit.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod obrbaz 7. 1. 2010 19:49

Tak sem si včera koupil panasonic tx p46g15e a zatim naprostá spokojenost. Klasické programy (skylink, využívám integrovaného satelitního tuneru) vypadají solidně a HD programy vypadají vynikajícně. Teď ještě se musim rozhoupat jestly xbox360 nebo ps3.
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 1. 2010 20:11

Televize pěkná, ale nějak nechápu tu politiku Panasonicu tam dát čtečku na SD a nedat USB. :hm To je stejná trapárna jak před lety výrobci DVD přehrávačů sabotovali cokoliv jiného než DVD formátu.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior