Plazma vs LCD do 117-127cm

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milanides 21. 10. 2009 12:35

Na jednej strane mas pravdu, ocakavat by sa to dalo. Na strane druhej, USB vstup a citacku kariet ma teraz uz DVD prehravac za 1000 korun...
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod obrbaz 27. 12. 2009 17:55

Tak televizi jsem zatim nekoupil, jen sleduji jak se co vyvíjí. Začíná se mi páčit PANASONIC VIERA TX-P42G15E. Střašně se mi páčí funkce viera cast a velkou výhodou je, že má i integrovaný DVB-S a DVB-S2 tuner s CI slotem s tím že bych nějak překousnul, že jako "monitor" k pc bych to holt nepoužíval (stejnak mi jde hlavně jen o přehrávání filmů, které jdou i přes DLNA a hry bych holt oželel popřípadě bych si časem koupil větší lcd monitor)
obrbaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanides 29. 12. 2009 17:36

Pozor na pripadne "blikanie" obrazu, pokial ti to nevadi, je vsetko v poriadku, ja napriklad to vnimam u kazdej plazmy.
Toshiba 47VL963G, Evolve Infinity + 2TB HDD Western Digital, Onkyo DV-SP500, Onkyo TX-DS595, Canton LE107 + LE150CM + LE120, router Asus RT-N56U.
milanides
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 01:18

Súčasné modely plaziem neblikajú. Ovšem ak niekto chce nájsť nejaké odôvodnenie, prečo kúpiť LCD za 60.000 korún, hoci kvalitnejší obraz mu spraví dobrá plazma za polovicu tejto sumy, budiž..
"Kvalitu" obrazu LCD najlepšie vidieť ak do povedzme 42 palcovej LCD pustí sa sd zdroj, naplno sa prejavia nedostatky technologie LCD: rozmáznutý pohyb, pomalá odozva rádovo v ms, obraz akoby malovaný namiesto detailov, o nutnosti pozerať na TV spredu ani nehovoriac, stačí aby človek od hocijakej, aj tej najdrahšej lcd podišiel do strany a obraz začína šednúť ,meniť farby a strácať jas. To všetko je dané technológiou tekutých krištálov - lcd.

Naproti tomu plazma ma pozorovacie uhly rovnaké ako staré CRT, gamut širší ako lcd, o odozve kontra lcd sa asi ani nemá zmysel baviť - je niekoľko tisíc nasobne rýchlejšia ako u lcd ( milisekundy u LCD kontra 0,001ms u plazmy - povodny preklep tu bol 0,001s,spravne je samozrejme 0,001ms,opravene na ziadost Matusa:-)). Kecy ako blikanie, vypalovanie.. asi na to ani nie je treba reagovať.Nové panely plaziem žiadne takéto neduhy nemajú. A keď už sme u tých Hz, všetky plazmy v súčasnosti na trhu sú 100 Hz, označenie 400Hz alebo 600Hz napr. u Panasonic plaziem znamená, že elektronika medzi každé dva zábery vkladá daľšie dopočítané obrázky, u 600 Hz plaziem je to až 12. Tým pádom sú pohyby plynulejšie a ostrejšie, žiadne ani najdrahšie LCD toto nedokáže. Najdrahšie LCD ponúka toto rádovo nižšie( označenie 200, 240Hz), ovšem ani to neodstranuje u LCD problémy s pohybom, kvôli pomalej odozve.
Ceny kvalitných plaziem sú na skvelej úrovni, neni jediný dôvod kupovať horšie lcd. Výrobné náklady na lcd boli oveľa nižšie než na plazmu, preto sú plné obchody lcd. Vdaka bohu niektorí výrobcovia napriek drahším panelom zostali pri výrobe plazmy. Budúcnosť je ale aj tak inde, oled či niečo čo ešte netušíme. V súčasnosti ale berúc do úvahy pomer kvalita/cena je jasným víťazom plazma.
Naposledy upravil JJurko dne 30. 12. 2009 15:33, celkově upraveno 1
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 12. 2009 09:37

JJurko ty musíš dělat v Plzeňském Panasonicu na páse,pěkné nesmysly jsi tu vykakal.Díky takovým odborníkům mají chudáci lidi neznalí, v hlavě ještě větší bordel,než před takovou rádoby reklamní radou. :D
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 12:05

JJurko píše:Súčasné modely plaziem neblikajú.

Je to individualne. To že to ty nevidiš, neznamena že neblikaju. A podavať to ako absolutnu pravdu je zcestne a propagandisticke. Plazmy blikaju. Akurat to niekto vnima a niekto nie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 12:27

re: Ryan Giggs
mal som možnosť testovať snád všetky modely plaziem, u starších modelov, hlavne LG či Samsung, ale aj Panak, boli technicky horšie panely, u ktorých sa dali (pri lacnejších modeloch) pozorovať nedostatky, skús sa ale posadiť pred súčasný Samsung 850 a ak uvidíš nejaké "blikanie" tak máš oči ostrovida.Ryan, kedže obchodne mám možnosť pozerať a porovnávať TV, zodpovedne ti môžem povedať, že aby sa obrazu nových plaziem vyrovnalo LCD, musíš siahnuť za najvyššími modelmi, a aj tak nedostatky LCD sa dajú na týchto tv vidieť. Kedysi som kvoli geometrii, spotrebe,pripojeniu tv na pc, mal aj osobne len lcd.
Postupne ako kvalitnejšie plazmy zlacnovali, jednoznačne na pozeranie signálu aký má u nás stále vačšina obyvateľov, začala víťaziť plazma. Najkrajšie to bolo vidno, ked som mal vedla seba pustený lcd Philip 9 rady a plazmu, ktorá bola dokonca o 10k lacnejšia než toto lcd.
Samozrejme, ak pustíš do nadupaných a najdrahších lcd kvalitny 1080p, obraz bude pekný.. aj ked, ak pozeráš zboku, nezachráni degradáciu obrazu ani lcd za 70.000, takisto dynamické pohybové scény sú horšie než u kvalitnej plazmy.

re:jarmilagorila
dakujem za slušnú, neurážajúcu a hlavne faktami doloženú reakciu.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 12:48

JJurko píše:re: Ryan Giggs
mal som možnosť testovať snád všetky modely plaziem, u starších modelov, hlavne LG či Samsung, ale aj Panak, boli technicky horšie panely, u ktorých sa dali (pri lacnejších modeloch) pozorovať nedostatky, skús sa ale posadiť pred súčasný Samsung 850 a ak uvidíš nejaké "blikanie" tak máš oči ostrovida.

Ja sa tu nebavim o kvalite obrazu ako takom, ale o blikani.
Ja mam možnosť "testovať" jednotlive modely v domacom prostredi a videl som aj spominany Samsung, a predstav si že blikanie som pozoroval. Intenzita samozrejme zavisela na nastaveni, ale vždy bolo pritomne. Preto mi plazma domov nemôže.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 12. 2009 12:54

JJurko co furt točíš o úhlech z boku,každý normální člověk sedí před televizí a ne tam kde se cpe dekodovací karta -tedy z boku tv.I celá famílie,která si sedne na sedačku ,tak lidé sedící na krajích sedačky nemůžou vidět to co ty tu popisuješ pořád dookola.Já osobně se nezastávám ani jedné technologie jak PDP tak LCD,když mají pěkný obraz pro mé očička ,tak je vychválím.Mám kamarády s LCD i s PDP,ale nikdo z nich neplácá takové ortodoxní nesmysly jako ty.Budeš nejspíš prodavač elektroniky,tam je takových chytrolínů proškolených mraky. :-D
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 13:42

mila jarmilkagorilka, som rád že si priznal/a hned jeden nedostatok -pozorovacie uhly u lcd.. o pozeraní tv by sme mohli diskutovat, ale načo.V mojej obývačke sme minule pozerali film, ja som pritom sedel na boku pri pc a veru by ma vobec netesilo pozerat na obraz ktory je do seda -fialova a bez jasu... na dalsie nedostatky lcd nereagujes. A gratulujem ti k dedukcii mojej profesii - prodavač.Mam obchodnu firmu, kde obchodujeme aj s elektronikou mimo ineho(všetky značky),preto mam moznost dost live porovnavat tv. Ale aj pokiaľ by som bol predavač v nejakom markete, za svoju pracu sa človek nemusí hanbiť, ak ju robí poriadne. Ovšem ty asi nevieš inak reagovať ako posmechom a urážkami.Ale každý sa vyjadruje tak, ako to má v hlave. Strom poznáš po ovocí.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 13:58

Ryane tak to máš skutočne dobré oči, ja nič také nepozorujem.Zato ak pustím do spomínaného Samsungu klasické dvd a to isté do "led"lcd samsung, vidím nedostatky lcd. Mimochodom, nechcel som vyvolať nejake flame, je mi luto ,že niekto nevie inak reagovať ako urážkami. Predsa ked mám iný názor, to ešte neznamená že musím urážať. Ale vieš čo je zaujímavé? Už dosť mojich známych prešlo v poslednej dobe od lcd k plazme, práve po tom, čo mali možnosť si porovnať kvalitu obrazu za rozumnú cenu.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2009 14:04

Tiež som toho nazoru, že plazma je lepšia aj keď vo vyššich cenovych kategoriach (povedzme nad 1000 €) sa to už podľa mňa vyrovnava. Aj tak si však myslim, že crt zatiaľ neprekonala ani plazma (ak sa nebavime o HD).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MatusCo 30. 12. 2009 14:49

EDIT: preklep na ktory som reagoval bol opraveny, takze moj povodny prispevok stratil zmysel...
Naposledy upravil MatusCo dne 30. 12. 2009 16:26, celkově upraveno 1
MatusCo
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 14:53

Ani nehovor, mal som jeden z poslednych crt Philips s flat, 9805 ci tak nejako.Obraz ako lusk. Samozrejme ak ide do tv HD rozlišenie, na Full HD tv je už obraz niekde inde. Ale takyto zdroj ide len z blu ray, na tv programy satelit ci HD programy od niektorých operatorov( hovorím o Slovensku), aj to len niekolko kanalov. Mimochodom, chytam vysielanie dvb-t z vysielača kamzik, a nie je to ziadna slava, towercom by som skor nazval lowcom.
JJurko
Junior

Odeslat příspěvekod JJurko 30. 12. 2009 15:01

MatusCo, tam mam samozrejme preklep, v rychlosti som samozrejme zabudol napisat spravne 0,001ms , nie 0,001s,... snad to je kazdemu jasne, a ty mi odpustis preklep.... a ak si porovnas že, kvalitne lcd maju odozvu na šedú skutočne zmeranu v rozpatí 3 - 30 ms, tak nie je o čom.
JJurko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka