na HD do malého obýváku 32" nebo 37"? Final Cut

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 4. 11. 2009 22:52

Tak jsem dnes večer dovezl toho Sharpa 32LE700E z Olomouce. Ještě v prodejně jsem si ho nechal zapojit a předvést na analogu - pár základních funkcí a nechal si ho zabalit zpátky do krabice.

Po příjezdu domů jsem ho vybalil, postavil na polici, zapojil svůj koaxiál ze společné antény na paneláku a zapnul LCD.

Zmáčkl jsem MENU, vybral automatickou instalaci a čekal. Dvakrát jsem potvrdil volbu CZECH, vybral analog a potvrdil. Sharp cca za 7 minut projel automatickou instalaci a načísloval kanály.
NOVU,ČT1,ČT2 a PRIMU mi seřadil hned za sebou

Nicméně jsem zůstal docela v šoku z obrazu - ten analog jsem viděl v prodejně, ale co vytáhl ten Sharp z mého koaxiálu, to čumím ještě právě teď Obrázek

Právě se dívám na fotbal Lyon-Liverpool a na ČT2 ten obraz je téměř jako zrcadlo, žádné zrnění, žádné duchy, žádné rozmazávání, přirozené obličeje, prostě best - takový obraz jsem viděl, ano, ale byl to signál skoro jak na NOVA HD ( klidně mě vyplísněte, že silně přeháním, ale fakt mě to překvapilo proti tomu strašnému 55cm CRT ) a tak v těch prodejnách resp. showroomech. Klidně bych to nafotil svou kamerou Panasonic, protože mi třeba nikdo nevěří, ale nemám ji připravenou, možná za týden při dalším kole CHL.

Jedu ve formátu KINO 16: 9 - volba formátů je jedním tlačítkem na ovladači ( velmi příjemný do ruky, vůbec ne úzký ) - v pravém rohu se objeví formáty a hned můžete změnit - změna formátu celkem dvěma kliky, pokud vůbec chcete, trvá 1,5 až 2 sec.

V onom analogovém režimu je ovšem formát KINO 16:9 best :tleskani

Nic víc jsem zatím nezkoušel, žádné obrazové režimy, žádné ladění barev a kontrastu, jede to zatím v továrním nastavení ale i moje žena mlaská, že to je tedy něco - dívám se vleže z rohu obýváku a obraz stále výborný - a černá je černá - vůbec jsem nečekal na svém analogu tak výborný obraz - zvláště na ČT2 ten fotbal je pošušnáníčko.

Chtěl jsem koupit hned HD satelit, teď váhám, jestli ještě pár dní nebo více nepočkám - ty čtyři programy jedou fakt velmi koukatelně na tom analogu 8-D

MENU je možná v malinko menším fontu, ale naprosto čitelné a v pohodě ;-)

Vůbec nelituji, že jsem vzal toho Sharpa - neumím si představit LCD v této cenové relaci (22250), které by mi nabídlo ještě lepší obraz - jsem opravdu spokojen - a to digitál ještě ani nepřišel na řadu - jdu otevřít lahváče na oslavu
hodnocení probíhalo ze vzdálenosti 2,3 metru Obrázek Obrázek
Naposledy upravil Claudio Gentile dne 4. 11. 2009 23:35, celkově upraveno 1
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod qwe.x 4. 11. 2009 23:34

Tak si mě moc nepotěšil :D teda myslím co se mého rozhodování týče. Váhám mezi Sony W a Sharpem LE600, ale ve 40''. Viděl sem oba, ikdyž ne vedle sebe. Sony pro mé oko super obraz ze všech zdrojů. Sharp bohužel jen BR, měli ho uprostřed prodejny a těch dvoumetrovejch prodlužek co k němu vedlo aby to mohli aspoň pustit :D Zajímal mě analog, páč ten mi doma bude vládnout minimálně ještě rok, leč televize nepočká, teda spíš stará už odešla.
Gratuluji k výběru a užij si tu radost. Já du přemýšlet jak odstraním to hlodání KTEROU ;)
qwe.x
Junior

Odeslat příspěvekod Radomir Drda 5. 11. 2009 10:54

Nemohl by si napsat vice o porovnani obrazu u Sharpa 32LE700E a PHILIPS 32PFL9604H Taky vybíram.

Nahodou digitalni UPC nemas?

Jeste kde v olomouci si ho kupoval - videl jsi oba dva?
Radomir Drda
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 11. 2009 14:43

Claudio Gentile píše:Právě se dívám na fotbal Lyon-Liverpool a na ČT2 ten obraz je téměř jako zrcadlo, žádné zrnění, žádné duchy, žádné rozmazávání...

To je hodnotene so zapnutim 100 Hz, alebo bez?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 5. 11. 2009 18:00

Ryan Giggs píše:
Claudio Gentile píše:Právě se dívám na fotbal Lyon-Liverpool a na ČT2 ten obraz je téměř jako zrcadlo, žádné zrnění, žádné duchy, žádné rozmazávání...

To je hodnotene so zapnutim 100 Hz, alebo bez?

Teď jsem to kontroloval, včera jsem do kontroly těchto nastavení vůbec ještě nešel - 100HZ bylo a je zapnuté, resp. je to přímo tovární nastavení
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 5. 11. 2009 19:25

Radomir Drda píše:Nemohl by si napsat vice o porovnani obrazu u Sharpa 32LE700E a PHILIPS 32PFL9604H Taky vybíram.Nahodou digitalni UPC nemas? Jeste kde v olomouci si ho kupoval - videl jsi oba dva?

Koupil jsem ho v Euronicsu v Olomouc City, UPC nemám.

Porovnat obraz s Philem 32PFL9604H mohu za tu chvíli těžko, i když jsem je viděl v prodejně stát vedle sebe - resp. Sharp 32LE600E a Phil (ale to bylo v Electroworldu). Za sebe musím říct, že bych vzal zase Sharpa,ale Phil by byl hned za ním
( ale měl bych velké dilema, zda nevzít jen ten 32PFL7864 special z Datartu, který je skoro o 10 000,- levnější než tenhle 9604 akorát nemá žádné ty fičurky - ovšem chybí mu některá vylepšení obrazu co má 9604 jako Perfect Pixel, Perfect Contrast, Perfect Color - otázka, jak jsou tyto "Perfect funkce" tahající další peníze z kapes efektivní v praxi )
....Stejně se vyjádřila moje žena, kterou zaujmuly ze zaplých LCD oba dva stroje, i když na nich jel jen analog.

Vlákno k 32PFL9604H máš tady:
viewtopic.php?f=1703&t=1073662&st=0&sk=t&sd=a

Já ale nepotřebuji ty fičurky, co má 9604, jako ambilight ( na polici k ničemu ), NetTv a další.
Sharp nemá prakticky kromě obrazu nic ( ani ten leštěnej hliník jako Phil ), pouze USB na obrázky a mp3, což mi vyhovuje - vlastně jsem zaplatil prakticky hlavně za obraz, ovšem design je taky cool 8-)
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 13. 11. 2009 20:07

Takže dovolím si tady pokračovat ve svém monologu - třeba to někomu pomůže v rozhodování, co k televizi za signál - jak jsem psal 4.11., tak analog na tom Sharpu je relativně "velmi koukatelný" - nicméně tahle přechodová éra skončila- nemíním tady pouštět analog na full LED a pořizuji HD satelit - těch 14 dní od koupě Sharpa je až až :D

Pouštím na tom zatím jenom placky DVD a mlask mlask 8-D

takže po proklepání hodně příspěvků, recenzí, fór ( csss satelite ap.) jsem vyřadil značkové Topfield ( mraky příspěvků svědčí o tom, že už to není co bývalo, nové firmware to většinou rozhasí ) , Vantage , Technisat ( ale ten byl na druhém místě v poměru cena(výkon ) a nakonec jsem vybral vlajkovou novinku Golden Interstar GI-S 980 CRCI HD - klasická německá kvalita na úrovni Technisatu jen ne tak "zvučná" :lol: - jeho předchůdce 900 HD je rovněž spolehlivý i když příspěvků na něj je jako šafránu

tenhle GI-S 980 CRCI HD jsem si nechal zapojit na TV, předvést na Skylinku a proklepat - makal jak hodinky - má velkou výhodu, že softwarem lze Conax čtečku přeprogramovat na čtečku Cryptoworks, takže hned ušetříte tisícovku za CAM Cryptoworks - navíc tenhle Golden má dvě čtečky a dva CI sloty a navíc Ethernet :mrgreen:

Podle mého názoru, jak jsem prošel ohlasy, je lepší než relativně drahý Technisat HD8-S, který se prostě také potýká s problémy, jak čtu na diskusích, tak proč ho brát za ty drahý love ( tím nemyslím tu oficiální osekanou verzi HD8-SX pro ČR )

podám pokud bude zájem o něm podrobnější info, jak s tím Sharpem jezdí - už čekám, jak do něj píchnu disk a budu nahrávat - zatím jsem se nikde nedočetl o problémech s nahráváním na externí disk, a to ani u jeho okleštěné verze 900 HD - nahrané soubory jdou samozřejmě bez problému přehrávat v PC, teplota receiveru nepřesahuje 25°,tedy psí čumák, pojedu na monoblok Irdeto ap....

Va středu večer už pojedu naostro - můj názor je, že za tenhle receiver je cena 8 700,- s kartou Skylink Standard HD v současnosti nejlepší cena na trhu v poměru cena/výkon/spolehlivost 8-P

Na závěr, pokud bych zhodnotil svoji koupi Sharpu velikosti 32" na vzdálenost 2,3 metru, tak v současnosti mi fakt vyhovuje, bo větší do obýváku teď stejně nenarvu, ale počítám, až do dvou let přestavím obývák a pokud se zlepší nabídka HD programů a budou love, posunu tu 32" dceři, hodím přímo na stěnu asi 42" tenhle Sharp, pokud neuvidím něco full LED lepšího. Navíc už spadnou ceny full LED proti dnešku

Když jsem teď vybíral satelit ,viděl jsem teď v akci a měl v ruce ovladač na tenhle full LED Sharp v 46" a je to opravdu hustej obraz na HD signálu za 40 tisíc :tleskani
Claudio Gentile
Junior

Odeslat příspěvekod Claudio Gentile 30. 11. 2009 00:19

tak aby to nevypadalo, že jsem to stylově nezakončil, tak tady je final vlákna:
- plná amatérská spokojenost se Sharpem sedmistovkou - trochu jsem si naladil pokročilé nastavení barev, jasu a kontrastu a u toho jsem zůstal - ze všech úhlů obýváku naprosto jedlé ke koukání...jak jsem psal před dvěma týdny, mám už k tomu Sharpu satelita Golden Interstar GI-S 980 CRCI HD - za tu cenu 8700,- i s kartou HD Skylink nešlo odolat Obrázek

de facto je to o cca 4000,- dražší než nějaký SD satelit - s touto částkou poměřuji efekt své investice do HD signálu a možnosti bezregresního nahrávání na externí disk, který se mi doma válí už z historie

musím konstatovat, že na své 32" LCD vidím na vzdálenost 2,3 metru HD signál na CT1, NOVA, NOVASport, FilmBox, Eurosport aj. opravdu oku lahodícně lépe než na SD verzi...... po této zkušenosti 14 dní bych už nikdy nekoupil SD verzi, nemohl bych bez těch HD verzí kanálů prostě být Obrázek

musím upozornit, že satelit Golden propojený se Sharpem kabelem HDMI Profigold 2m přebil MENU formátů obrazu Sharpu, které "zmrtvěly" - jinak řečeno, lze pracovat pouze s formáty obrazu v nabídce satelitu, ovšem vůbec to není na závadu - automatický formát Goldenu pracuje s posledním firmware 1.2.07 velmi dobře a na výběr jsou dále klasické 16:9 full a letterbox a 4:3 full a letterbox pro případ potřeby - vlastně to samé co bylo na Sharpu kromě "Panorama"

koupí tohoto HD satelitu dostává navíc každý kupec nesmírnou přidanou hodnotu ve formě přímého nahrávání ze satelitu....Golden má PVR, tudíž vzal jsem jsem nejprve volný 160GB Western Digital, co se mi doma válí a ten Golden ho vmžiku naformátoval sám na FAT32 a bez problémů jsem nahrával ( umí nahrávat dva programy současně a na některé kanály se ještě dívat v rámci TP ) - samozřejmě má ale jen jeden tuner, ale to mi bohatě stačí

WD jsem ovšem odpojil, mám totiž ještě málo používaný 500GB externí Seagate FreeAgent, u kterého mi mrchy XP nechtěly ani dokončit formátování na NTFS až do konce a utility na formátování z XP na FAT32 jsem ani nehledal

Píchnul jsem ho do USB toho satelitu a on si ho zcela bez problémů okamžitě naformátoval na FAT32 a od té doby nahrávám jenom na něj - o kvalitě netřeba hovořit, i takový rekordér jako Panák DMR-EX89EP-K se 400Gb diskem se na moji kombinaci vůbec nechytá - jen pro info teď jsem cvičně nahrál dnešní superstar v HD kvalitě 2 hod 33 min, která na HDD ext,. zabrala 11,5 GB :-))

Závěrem bych to shrnul asi tak - po 14denní zkušenosti bych už nikdy nechtěl jen SD satelit - ty uspořené 4 tisíce mi za ty ztracené HD kanály a ztracenou bezregresní možnost nahrávání na ext. disk opravdu nestojí ... takže šťastnou volbu při výběru kombinace TV a zdroje signálu 8-P
Claudio Gentile
Junior

Předchozí stránka