Sony 40W5500 x Philips 42PFL8404H?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 23. 10. 2009 15:42

Tak snad už zakládám opravdu poslední vlákno. Prosím o Váš názor, do kterého z těchto dobrých modelů vložit svoje penízky? Sedím na recenzích a testech a ještě nějakou chvíli budu. Ale rád bych znal Váš názor. Zatím mám načteno takové zobecnění: Sony trochu lepší vlastnosti obrazu,plynulost pohybu a zorný úhel (otázka, zda jsem to vůbec očima schopen poznat) Philips zase zvuku, podobná výbava - Philips více formátů přes USB, pro mě osobně asi i trošku lepší design, větší obrazovka, navíc technologie (pro efekt a závist návštěv:-) )Ambilight. Hodlám používát pro pozemní dig. signál + DVD přehrávač (výstup HDMI). Možná někdy-možná satelit. Podobná cena - drobný rozdíl pro mě nehraje roli. Možná spoustu vlastností nevyužiji, ale chci mít pocit, že v dané cenové kategorii kupuji za své peníze to nejlepší. Takže ještě jednou kluci prosím a děkuji za Vaše názory.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2009 16:00

Vyber je to veru ťažky a pravdupovediac tiež by som nevedel, do ktoreho isť. Tu je ťažko poradiť. V tejto cenovej kategorii patria obe k špičke a pokiaľ ide o obrazovu kvalitu rozdiely su minimalne. Vyber je preto vysoko subjektivny, ide hlavne o preferenciu a obľubenosť tej-ktorej značky, funkciach, ktore vyžaduješ a využiješ, uhlopriečke, dizajne, pohodli pri ovladani, v neposlednom rade obraze, ktory vyhovuje tvojim očiam a pod. Riešil by som to navštevou nejakeho shopu, vypytal si DO a "pohral" sa s menu, nastavenim atd. a vybral si podľa toho, čo mi najviac vyhovuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod fkabl 24. 10. 2009 07:45

Zkuste mi prosím někdo dát svůj názor. Pročítám recenze a testy...malinko se momentálně kloním k Sony. Ve srovnávacích testech má přece jenom opakovaně lepší hodnocení parametrů obrazu. Philips sice zase zvuku, ale nijak výrazně. I Sony je totiž ve zvuku chválen. Určitě mezi nimi nebude takový rozdíl jako mezi Samsungem (jen průměrný zvuk). Slabší parametry-méně formátů USB vstupu u Sony asi nevyužiji, a pokud bych potřeboval, mám DVD (HDMI) přehrávač s USB i slotem na karty. Jen ten Ambilight u Philipsu, ale i bez toho se asi obejdu. Navíc u tohoto modelu není ze všech tří stran(u řady 9), ale jen z boku. Spíš to vnímám jak "frajeřinku" před návštěvami a to už jsem snad velký:-) Ikdyž...:-) Zkuste názor svojí volby. Díky.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2009 11:17

fkabl jako moderátor Tě musím upozornit, že je zbytečné zakládat „milion“ vláken pro výběr jednoho TV ... pakliže máš pocit, že potřebuješ změnit název vlákna na aktuálnější...můžeš kontaktovat moderátora fóra - ten to provede. Takto zbytečně vytváříš několik podobných vláken a rádci Ti nakonec nepomohou ... přestane je to bavit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod fkabl 24. 10. 2009 11:39

Jsem si toho vědom a omluvil jsem se s tím,že to snad poslední vlákno. O možnosti změny názvu přes moderátora jsem nevěděl. Takže sorry ještě jednou. Jinak Ty jako moderátor a odborník na LCD bys mi poradil z těch dvou modelů co? Díky.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2009 12:09

fkabl je to těžké ... záleží na každém detailu ... pro mě by byla nejdůležitější kvalita obrazu při všech druzích signálu, dále pak jeho lepší vyobrazení při dynamicky se měnících scénách, či scénách, kde dochází k rychlým posunům části/celého obrazu.

Velmi důležitá je přirozenost barev a možnosti jejich nastavení. Mrkl bych také na pozorovací úhel a jeho rozsah. Pokud bych byl stále nerozhodnutý, nastupuje další faktor ... zvuk. Jeho lehkost, přirozenost, prostorovost ... možnosti úprav a nastavení...

Když skóre bude stále 1:1 ... musíš jít mrknout na přidanou hodnotu v podobě připojení k netu, přehrávání filmů/fotek ... přes USB atd. atd. a v neposlední řadě i na možnosti nastavení, kvality menu, jeho přehlednosti .... v závěru bych hodnotil design.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 25. 10. 2009 23:16

Vezmu to krátce, protože se to tu i jinde pobíralo nesčtněkrát - vzal bych Phillips. Pokud bys chtěl o chlup lepší za o chlup větší peníz, tak pak hůře sehnatelnou Philips 42PFL8684H (prý lepší DO - z nové série, lepší stojan a nějaká technologie pro zlepšení pohybu navíc - teď si nepamatuji z hlavy, která to byla - to porovnej a uvidíš) http://www.slevyelektro.cz/index.php?id=detail&zb=2300
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fkabl 26. 10. 2009 17:49

Díky za názory a rady. Dnes jsem objednal tu Sonku. Snad budu spokojený a budu mít štěstí i na neporuchový kus. Cena 22 200,- Kč, doprava zdarma. Ještě jednou díky pánové.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2009 18:09

To fkabl: potom daj vedieť, ako si spokojný s televízorom, mohol by si nám napísať aj takú mini-recenziu ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 10. 2009 19:17

Kľudne to môže byť aj maxi-recenzia. :)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2009 20:18

Takže hodně příjemných zážitků s novou „hračkou“. A pokud najdeš čas ... tak pár zkušeností, či alespoň Tebou zaznamenané plusy/mínusy bychom určitě rádi viděli ... četli :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod fkabl 26. 10. 2009 22:33

Televizi budu mít buď koncem týdne nebo začátkem příštího.Pár dní to tak potrvá, ale určitě své dojmy - byť spíše jen laické a subjektivní dám vědět. Jen pro zajímavost: majitel obchodu s elektronikou (nebudu dělat reklamu), kde jsem náhodou - podle ceny a blízkosti (kvůli reklamaci) Sonku objednával, má sám úplně stejný model a prý naprostá spokojenost.
Jen bych měl ještě dotazy. Vím, že to sem úplně nepatří - zkusím to ve fóru někde pohledat, ale vím, že Vy to máte už zmáknuté...
1) Musím koupit HDMI kabel pro propojení DVD přehrávače (žádné dělo - model Sencor za cca 1500,- s USB a slotem karet) a LCD, délka kabelu 1,5 - 2 metry. Uvažuji správně, že v tomto případě asi nemá moc smysl kupovat drahý kabel? Uvažuji o koupi asi nějaké Hamy 1.3 , 1080p, pozlacený, cena cca 300,-?
2) Propojení LCD s DVD a videem. DVD je jasné - s LCD uvedeným HDMI kabelem. Co se týká videa (6 hlavé,stereo)- bydlím v Brně a kromě pozemního digitálního signálu (dnes přes set-top-box) chytám stále i kvalitní analogový signál. Chtěl bych to propojit tak, abych mohl na LCD sledovat digitální pozemní vysílání a zároveň na video nahrávat i jiné analogové programy, tj. zachovat jeho funkce a možnosti. Moje úvaha je taková, že anténu (koax) povedu nejdřív do videa a z toho buď zase koaxem (nebo scartem - nevím,co bude lepší) do LCD. Nevím, ale zda bude muset být video zapnuté vždy, když budu chtít sledovat televizi nebo i vypnuté bude propouštět signál do televize. Nebo to budu muset propojit jinak?
3) Úplně blbá otázka, ale vem to čert: Mám držák LCD a budu ji montovat na stěnu. Sledovat ze vzdálenosti 3-4 metrů. Jak vysoko bych tu LCD měl nejlépe připevnit? Do výšky očí? Myšleno - oči cca v prostřed obrazovky? Nebo na její spodní hraně? :-) Díky
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod Adule 26. 10. 2009 23:34

fkabl, zvazuji taky tuhle Sony ci jeste vaham nad Panasonicem TX-L37G10E. Muzes mi napsat, jak se Sony ovlada a jak je na ni videt ze strany? Diky
Adule
Junior

Odeslat příspěvekod brot1cz 27. 10. 2009 04:56

to fkabl

1: kabel na tuto vzdálenost stačí jakýkoliv, já mam tento a chodí bez problému http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-hd ... 120499.htm

2:Propojení bych řešil rozbočovačem z kterého by šel jeden konec do LCD a druhý do videa plus z videa scart do LCD. šlo by to řešit i pruchodem přes video, ale nemuselo by to chodit dobře. Toto zapojení je za přepokladu že máš v tom koaxu od anteny digitalní i analogové vysílání. tímto zapojením ti budou chodit jak LCD tak video nezávisle na sobě .Jinak si nedělej moc iluze ale nahrávky z videa na tom lcd nebudou nic moc, chtělo by to dvd recorder s digitálním tunerem.

3: výška lcd je střed obrazovky do výšky očí
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod seitko 1. 11. 2009 17:12

Rozhoduji se mezi Samsungem a tímto Philipsem, láká mě ambilight. Chci se zeptat co tě vedlo že ses rozhodl pro Sony, to má o tolik lepší obraz, že jsi oželel ambilight? A můžeš napsat první zkušenosti s novu televizí Sony. díky za odpověď :-)
seitko
Kolemjdoucí

Další stránka