Sony 40W5500 x Philips 42PFL8404H?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 23. 10. 2009 15:42

Tak snad už zakládám opravdu poslední vlákno. Prosím o Váš názor, do kterého z těchto dobrých modelů vložit svoje penízky? Sedím na recenzích a testech a ještě nějakou chvíli budu. Ale rád bych znal Váš názor. Zatím mám načteno takové zobecnění: Sony trochu lepší vlastnosti obrazu,plynulost pohybu a zorný úhel (otázka, zda jsem to vůbec očima schopen poznat) Philips zase zvuku, podobná výbava - Philips více formátů přes USB, pro mě osobně asi i trošku lepší design, větší obrazovka, navíc technologie (pro efekt a závist návštěv:-) )Ambilight. Hodlám používát pro pozemní dig. signál + DVD přehrávač (výstup HDMI). Možná někdy-možná satelit. Podobná cena - drobný rozdíl pro mě nehraje roli. Možná spoustu vlastností nevyužiji, ale chci mít pocit, že v dané cenové kategorii kupuji za své peníze to nejlepší. Takže ještě jednou kluci prosím a děkuji za Vaše názory.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2009 16:00

Vyber je to veru ťažky a pravdupovediac tiež by som nevedel, do ktoreho isť. Tu je ťažko poradiť. V tejto cenovej kategorii patria obe k špičke a pokiaľ ide o obrazovu kvalitu rozdiely su minimalne. Vyber je preto vysoko subjektivny, ide hlavne o preferenciu a obľubenosť tej-ktorej značky, funkciach, ktore vyžaduješ a využiješ, uhlopriečke, dizajne, pohodli pri ovladani, v neposlednom rade obraze, ktory vyhovuje tvojim očiam a pod. Riešil by som to navštevou nejakeho shopu, vypytal si DO a "pohral" sa s menu, nastavenim atd. a vybral si podľa toho, čo mi najviac vyhovuje.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod fkabl 24. 10. 2009 07:45

Zkuste mi prosím někdo dát svůj názor. Pročítám recenze a testy...malinko se momentálně kloním k Sony. Ve srovnávacích testech má přece jenom opakovaně lepší hodnocení parametrů obrazu. Philips sice zase zvuku, ale nijak výrazně. I Sony je totiž ve zvuku chválen. Určitě mezi nimi nebude takový rozdíl jako mezi Samsungem (jen průměrný zvuk). Slabší parametry-méně formátů USB vstupu u Sony asi nevyužiji, a pokud bych potřeboval, mám DVD (HDMI) přehrávač s USB i slotem na karty. Jen ten Ambilight u Philipsu, ale i bez toho se asi obejdu. Navíc u tohoto modelu není ze všech tří stran(u řady 9), ale jen z boku. Spíš to vnímám jak "frajeřinku" před návštěvami a to už jsem snad velký:-) Ikdyž...:-) Zkuste názor svojí volby. Díky.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2009 11:17

fkabl jako moderátor Tě musím upozornit, že je zbytečné zakládat „milion“ vláken pro výběr jednoho TV ... pakliže máš pocit, že potřebuješ změnit název vlákna na aktuálnější...můžeš kontaktovat moderátora fóra - ten to provede. Takto zbytečně vytváříš několik podobných vláken a rádci Ti nakonec nepomohou ... přestane je to bavit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod fkabl 24. 10. 2009 11:39

Jsem si toho vědom a omluvil jsem se s tím,že to snad poslední vlákno. O možnosti změny názvu přes moderátora jsem nevěděl. Takže sorry ještě jednou. Jinak Ty jako moderátor a odborník na LCD bys mi poradil z těch dvou modelů co? Díky.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 10. 2009 12:09

fkabl je to těžké ... záleží na každém detailu ... pro mě by byla nejdůležitější kvalita obrazu při všech druzích signálu, dále pak jeho lepší vyobrazení při dynamicky se měnících scénách, či scénách, kde dochází k rychlým posunům části/celého obrazu.

Velmi důležitá je přirozenost barev a možnosti jejich nastavení. Mrkl bych také na pozorovací úhel a jeho rozsah. Pokud bych byl stále nerozhodnutý, nastupuje další faktor ... zvuk. Jeho lehkost, přirozenost, prostorovost ... možnosti úprav a nastavení...

Když skóre bude stále 1:1 ... musíš jít mrknout na přidanou hodnotu v podobě připojení k netu, přehrávání filmů/fotek ... přes USB atd. atd. a v neposlední řadě i na možnosti nastavení, kvality menu, jeho přehlednosti .... v závěru bych hodnotil design.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 25. 10. 2009 23:16

Vezmu to krátce, protože se to tu i jinde pobíralo nesčtněkrát - vzal bych Phillips. Pokud bys chtěl o chlup lepší za o chlup větší peníz, tak pak hůře sehnatelnou Philips 42PFL8684H (prý lepší DO - z nové série, lepší stojan a nějaká technologie pro zlepšení pohybu navíc - teď si nepamatuji z hlavy, která to byla - to porovnej a uvidíš) http://www.slevyelektro.cz/index.php?id=detail&zb=2300
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fkabl 26. 10. 2009 17:49

Díky za názory a rady. Dnes jsem objednal tu Sonku. Snad budu spokojený a budu mít štěstí i na neporuchový kus. Cena 22 200,- Kč, doprava zdarma. Ještě jednou díky pánové.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2009 18:09

To fkabl: potom daj vedieť, ako si spokojný s televízorom, mohol by si nám napísať aj takú mini-recenziu ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 10. 2009 19:17

Kľudne to môže byť aj maxi-recenzia. :)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2009 20:18

Takže hodně příjemných zážitků s novou „hračkou“. A pokud najdeš čas ... tak pár zkušeností, či alespoň Tebou zaznamenané plusy/mínusy bychom určitě rádi viděli ... četli :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod fkabl 26. 10. 2009 22:33

Televizi budu mít buď koncem týdne nebo začátkem příštího.Pár dní to tak potrvá, ale určitě své dojmy - byť spíše jen laické a subjektivní dám vědět. Jen pro zajímavost: majitel obchodu s elektronikou (nebudu dělat reklamu), kde jsem náhodou - podle ceny a blízkosti (kvůli reklamaci) Sonku objednával, má sám úplně stejný model a prý naprostá spokojenost.
Jen bych měl ještě dotazy. Vím, že to sem úplně nepatří - zkusím to ve fóru někde pohledat, ale vím, že Vy to máte už zmáknuté...
1) Musím koupit HDMI kabel pro propojení DVD přehrávače (žádné dělo - model Sencor za cca 1500,- s USB a slotem karet) a LCD, délka kabelu 1,5 - 2 metry. Uvažuji správně, že v tomto případě asi nemá moc smysl kupovat drahý kabel? Uvažuji o koupi asi nějaké Hamy 1.3 , 1080p, pozlacený, cena cca 300,-?
2) Propojení LCD s DVD a videem. DVD je jasné - s LCD uvedeným HDMI kabelem. Co se týká videa (6 hlavé,stereo)- bydlím v Brně a kromě pozemního digitálního signálu (dnes přes set-top-box) chytám stále i kvalitní analogový signál. Chtěl bych to propojit tak, abych mohl na LCD sledovat digitální pozemní vysílání a zároveň na video nahrávat i jiné analogové programy, tj. zachovat jeho funkce a možnosti. Moje úvaha je taková, že anténu (koax) povedu nejdřív do videa a z toho buď zase koaxem (nebo scartem - nevím,co bude lepší) do LCD. Nevím, ale zda bude muset být video zapnuté vždy, když budu chtít sledovat televizi nebo i vypnuté bude propouštět signál do televize. Nebo to budu muset propojit jinak?
3) Úplně blbá otázka, ale vem to čert: Mám držák LCD a budu ji montovat na stěnu. Sledovat ze vzdálenosti 3-4 metrů. Jak vysoko bych tu LCD měl nejlépe připevnit? Do výšky očí? Myšleno - oči cca v prostřed obrazovky? Nebo na její spodní hraně? :-) Díky
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod Adule 26. 10. 2009 23:34

fkabl, zvazuji taky tuhle Sony ci jeste vaham nad Panasonicem TX-L37G10E. Muzes mi napsat, jak se Sony ovlada a jak je na ni videt ze strany? Diky
Adule
Junior

Odeslat příspěvekod brot1cz 27. 10. 2009 04:56

to fkabl

1: kabel na tuto vzdálenost stačí jakýkoliv, já mam tento a chodí bez problému http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-hd ... 120499.htm

2:Propojení bych řešil rozbočovačem z kterého by šel jeden konec do LCD a druhý do videa plus z videa scart do LCD. šlo by to řešit i pruchodem přes video, ale nemuselo by to chodit dobře. Toto zapojení je za přepokladu že máš v tom koaxu od anteny digitalní i analogové vysílání. tímto zapojením ti budou chodit jak LCD tak video nezávisle na sobě .Jinak si nedělej moc iluze ale nahrávky z videa na tom lcd nebudou nic moc, chtělo by to dvd recorder s digitálním tunerem.

3: výška lcd je střed obrazovky do výšky očí
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod seitko 1. 11. 2009 17:12

Rozhoduji se mezi Samsungem a tímto Philipsem, láká mě ambilight. Chci se zeptat co tě vedlo že ses rozhodl pro Sony, to má o tolik lepší obraz, že jsi oželel ambilight? A můžeš napsat první zkušenosti s novu televizí Sony. díky za odpověď :-)
seitko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 1. 11. 2009 17:14

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod seitko 1. 11. 2009 17:26

Tomu chybí dost věcí. ;-)
seitko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 1. 11. 2009 17:28

Ale má super zobrazovací panel a to je gro pri telkách, ostatné majú všelijaké pičúroviny, vstupov po kkt, ale panel je na húvno.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fkabl 1. 11. 2009 21:28

Tak plním slib a sděluji první pocity ze SONY 40W5500. Mám ji teprve od pátečního odpoledne a "SUPER". Jsem opravdu rád, že jsem ji koupil. O LCD jsem uvažoval už více než rok, pořád jsem váhal,čekal a odhodlal jsem se až teď, co mi dosloužila klasická televize. Jen pro úplnost uvádím, že bydlím v Brně, na kopci, máme společné antény a uzpůsobené příjmu analogovému i digitálnímu vysílání. Oboje bez problémů a v dobré kvalitě. Dosud jsem přijímal oboje-digitál přes set-top-box (Comag SL45T -mimochodem taky jsem jeho výběru věnoval velkou pozornost a opravdu mohu jen doporučit) a analog využívám nadále pro nahrávání na 6-hlavé video.V práci jsme před rokem rokem koupili 3ks LCD Sharp 37..?.. nevím už přesně typ, ale HD, ne FULL HD.Máme v práci antény taky pro analog i digitál, ale ten obraz se mi na nich moc nelíbí a i to byl důvod, proč jsem LCD doma pořád odkládal.

Nevím, čím to je, ale ta nová SONY je v prorovnání s těma SHARPAMA tisíc a jedna. Je to opravdu bomba. V podstatě nemám co vytknout. Opravdu jsem to nečekal a jsem mile překvapen. Obraz bomba, vynikající, plynulý obraz bez kostičkování, velký zorný úhel -mnoho možností nastavení, velmi slušný zvuk a žádné zrcadlení (v porovnání se Samsungama), krásný konzervativní, luxusní design (ale dost náchylný na "ochytání" a "poškrabání", výborné zpracování, přehledné, intuitivní ovládání. Sám nechápu jak je to možné, ale vynikající kvalita obrazu pozemního digitálu (vůbec se nedá srovnat s tím v práci na Sharpu nebo ve většině elektro prodejnách). Původně jsem přemýšlel o satelitu s HDTV-ne kvůli množství programů, ale kvůli kvalitě obrazu. Ale teď vidím, že je to naprosto zbytečné. Přestože se na něj vůbec nedívám, jsem překvapen i dobrou kvalitou analogového vysílání. O dobré kvalitě z DVD přehrávače přes HDMI ani nemá cenu psát. Super prohlížení fotek přímo přes USB vstup. Jediná horší věc - ale to dalo čekat, je nic moc obraz při pouštení VHS z videa přes scart. Jediná nevýhoda tohoto modelu (ale ne pro mě - navíc řešitelná DVD s USB) je málo fungujících media formátů přes USB televizoru.

Jde vidět, že testy, recenze a zkušenosti Vás rádců nelhali. Ještě jednou děkuji.

Jen pro dokreslení - majitel internetového obchodu, kde jsem Sonku kupoval, má tento model taky a na vánoce jsem rozhodnut ho koupit i svým rodičům. Akorát v 37 palcích. Zajímavé je, jak klamná je velikost televize v obchodě a doma. Doma Vám přijde daleko větší. A nejen mně, ale i třeba manželce. Dokonce mě to donutilo televizi přeměřit, abych se ujistil, zda omylem do krabice "40" nedali větší model:-)

Ještě jedno důležíté zjištění - !!! pozor na modely Sony ?W57.. !!!- prodávají se nejen na netu, ale hlavně ve velkých elektro marketech. Prodejci mi tvrdili, že se jedná o model W5500, ale jen s jiným číslem - série určená pro supermarkety. Prý se v ničem neliší. Přišlo mi to divné, když v jednom marketu prodávali oba modely, obě série - za jiné ceny. Rozuzlení jsem našel až v návodu té mojí W5500. Jsou v podstatě stejné, ale liší ve vybavení některými funkcemi. Ta "supermarketová série" W57.. je o některé funkce "oholena", např. o výběr nastavení některých scén obrazu (kino,sport,hudební,obecné...). Takže bacha.Raději brát jen W5500.

A proč ne Philips? Odpověď najdete nejen výše, ale i v mých předešlích příspěvcích k těmto modelům. Obecně - výsledky testů, recenzí, počty reklamací, názory na netu i mnoha prodejců v mnoha brněnských elektro marketech. Zajímavé je, že moc příznivců Philipsů mezi prodejci není. Daleko víc je Samsungářů. A v podstatě jsem nenarazil na nikoho z prodejců, kdo by byl z ambilightu nějak obzvlášť nadšený. Spíš jsem slyšel něco o zbytečnostech, lampičkách, zbytečném odběru elektriky, o tom, že se to přehřívá... Taky jsem váhal, dal na intuici, vzal SONY a fakt nelituji.

Ať už se ostatní rozhodnete pro jakoukoliv značku a model, přeji Vám, ať jste spokojeni.
Naposledy upravil MgX dne 2. 11. 2009 19:11, celkově upraveno 1
Důvod: Omlouvám se, ale MUSEL jsem text rozdělit do odstavců ... jinak se to nedá číst :-)
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod solfan 1. 11. 2009 23:08

tak ja na druhu stranu znova zopakujem moje skusenosti s philipsom 8404h ;-)
uz som to tu raz pisal, toto je jemny update... (to je v podstate aj odpoved pre SEITKO)

pridavam presny postup, ako dostat format obrazu na spravny pomer:
menu->obraz->rezim automatickeho formatu->automaticke zvacsenie
v tomto rezime zobrazi 4:3, ale ak obraz obsahuje cierne pruhy hore aj dole, tak to tv pekne rovnomerne zvacsi bez zdeformovania, je to super, nie je potreba sa o format skoro vobec starat.
samozrejme aj toto ma svoje muchy, nie vzdy sa mu to podari a niekety silou mocou z toho robi automaticky format na celu obrazovku, ale to sa stava veeelmi malo, takze podla mna je to super volba. samozrejme, pre bezneho pozeraca tv podla mna dostacuje aj mod, ked aj vysielanie 4:3 automaticky ciastocne roztiahne a ciastocne oreze tak aby to bolo na celu obrazovku (v menu volba automaticka vypln), je to dost malo viditelne, takze si myslim, ze tento tv ma spracovanie formatu obrazu na velmi vysokej urovni.

ja sa pozeram hlavne na dvb-t, film z dvd a pc a musim povedat, ze ta tv je za dane peniaze super (pozor, kupovane na sk v polovici jula cca 17500 KC, v cr drahsie asi o 3000 korun a to sa uz podla mna oplati pozerat aj po inych znackach, napriklad samsung le32b650 je pri vyuziti akcie vratenia penazi od samsungu velmi vyhodna kupa - rozdiel v cr oproti philipsu bol razom asi 6000 KC, ale ako je to presne teraz neviem...).
ambilight sa mi velmi paci a kludne by som zvladol aj ambilight spectra 3 aby to svietilo aj hore, ale aj tak je to na vecerne sledovanie prijemne a to mam stenu v pozadi oranzovu, ked som skusal na bielej stene, bolo to este lepsie. ambilight vyuzivam aj ako zdroj svetla ak potrebujem tlmene a je lahke sa dozvediet, ze pre lcd je velmi dobre mat za tv zdroj svetla a potom vyzera cierna ovela lepsie ako v uplnej tme, takze aj z toho dovodu je ambilight super. samozrejme, nemam ho zapnuty v kuse, ale ak si chcem kompletne vychutnat film, tak ho zapnem. no a co sa tyka spotreby, tak mam pocit, ze to zvysi spotrebu asi o 10W, takze je to ozaj lepsie ako lampa v pozadi ;-)
obraz ma vela moznosti nastavenia, ale to uz v dnesnej dobe asi vsetky lcd televizory (seitko: dynamicke podsvietenie ide vypnut a nastavit dva mody - najlepsi vykon a najlepsi obraz, ak si sa pytal na to) a myslim si ze kvalitou obrazu su tv v rovnakej cenovej relacii priblizne rovnake a so ziadnou renomovanou znackou clovek velku chybu neurobi, rozhoduje to navyse (v tomto pipade ambilight, dizajn, internet, spracovanie formatu obrazu a podobne...).
internet je fajn aj ked je relativne pomaly, youtube vyuzivam a dokonca aj klasicky web cez upravenu operu sem tam vyuzijem, ked potrebujem nieco pozriet a nechce sa mi kvoli tomu pustat pc , napriklad minule aj http://www.mapy.cz aby som pozrel ako presne dojdem na konkretnu adresu (nie je problem pozriet headlines spravy, katalogy, taktiez picasa je v pohode...). tato upravena opera vsak nevie prehravat flash, takze archiv televizii zatial nejde (youtube ide, ale to sa spusta cez inu aplikaciu, nie cez operu), snad sa to upravi originalnym, alebo neoriginalnym firmware (zatial som nenasiel).
pripojenie dlna s pc v pohode (titulky nevie, mozno s dalsim firmware, teraz mam najnovsi). skusal som ako media server len windows media player a slo to, ale toto nie je zatial to co nejako extra potrebujem, video prehravam cez hdmi-dvi kabel. (su mediaservery, ktore tam tie titulky natlacia a je po probleme...)
fotky z flashky bez problemov, skoda, ze ich nevie otacat (alebo aspon ja som na to zatial neprisiel ;-))
firmware updatlo velmi jednoducho z pripojenej flashky, taktiez to vie aj automaticky z internetu po zaregistrovani sa na strankach philipsu.
samozrejme treba brat do uvahy, ze je to lcd a teda ze cierna nie je uplne cierna (da sa vela donastavit a vecer k lepsiemu kontrastu prispieva aj ambilight). uhly na normalne pozeranie z obyvackovej sedacky su v poriadku, samozrejme su tam klasicke limity lcd technologie.
menu, sprievodca programom (da sa z netu aj z tv signalu - ja pouzivam z tv signalu, je to spolahlivejsie) napovedy a pod. su na velmi dobrej urovni - pekne a ergonomicke, takisto aj dialkove ovladanie je super do ruky a clovek sa s nim velmi rychlo zzije (paci sa mi napriklad, ze pri videach z youtube funguju tlacidla play, stop, pause a dopredu, dozadu na dialkovom ovladaci...)
dizajn - subjektivna vec, pre mna je toto jeden z najlepsich dizajnov a to kvoli uzkemu ramceku ale na vacsich uhloprieckach uz ten siroky ramcek na inych tv az tak nevadi, pri 32" je to podla mna dost zle, co je ale vec nazoru a to sa uz musi rozhodnut kazdy sam
moj verdikt - mne teraz ako priemernemu pouzivatelovi sa telka paci a vyhovuje ako obrazom, zvukom tak aj doplnkovymi funkciami (samozrejme ze radsej by som plazmu s kvalitnym audio systemom, ale to bude casom, teraz staci lcd ), jednoducho som uplne spokojny ;-)
treba si zvazit priority na co telku chcem a na zaklade toho kupovat.
takze asi tak ;-)
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 11. 2009 08:31

Fkabl a Solfan ďakujeme Vám za rozsiahle recenzie ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Fru 2. 11. 2009 10:54

Taktéž děkuji a zajímá mne odezva..viditelnost u rychlých scén...Sony vs Philips.

tofkabl: prodejci třeba z Philipsu nejsou nadšeni z důvodu min. marže na rodíl od Samsungu, který provádí plošnou reklamní masáž. :)) Je třeba být vskutku vyrovnaně objektivní.
Fru
Junior

Odeslat příspěvekod solfan 2. 11. 2009 13:16

nie je za co ;-)
snad to niekomu pomoze...
napisal som to aj preto, aby som trosku vyvazil fkabl-ovu jednostrannost... ;-) kazdy obhajuje to co ma dom. to je sice fajn, ale hovorit o nedstatkoch niecoho co doma nema a neskusal nie je dobre...
a co sa tyka predajcov, tak to je kapitola sama o sebe...natrafit na ochotneho predavaca je niekedy nemozne a pri tolkych tv nie je mozne aby vedeli vsetko o vsetkom (to myslim ozaj v doborm, je to jednoducho nemozne, ja ked som chcel kupit tv, tak som si co to precital na nete a o mojich favoritoch com vedel viac ako ktorykolvek predavac...ale to je ok, staci ak je ochotny doniest dialkove a predviset dany model...)
takze tak, ako som pisal, dneska v rovnakej cenovej kategorii je kvalita obrazu porovnatelna pri renomovanych znackach a vyberat treba podla dizajnu a toho povestneho "niecoho" navyse...
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod fkabl 2. 11. 2009 18:59

Vidím, že se člověk nezavděčí. Popsal jsem pouze svoje zkušenosti, názory prodejců a recenzentů na netu, které jsem našel, zveřejněné výsledky testů a svoje myšlenkové pochody při vybírání LCD. Nejsem nijak zaujat proti žádné značce. A už vůbec ne proti Philipsu. Jinak by nedošel do mého "výběrového finále". Jinak bych nevěnoval tolik času a úsilí při výběru. Jen pro informaci. V domácnosti mám několik spotřebičů a elektra značky Philip (HIFI věž, rádio s CD, holicí strojek...) a LCD je v historii mé domácnosti prvním spotřebičem značky SONY. Myslím si ale, že ani s tím Philipsem bych neprohloupil. Oba jsou špičkou ve své kategorii. Vzhledem k mým potřebám jsem se o chloupek přiklonil k Sony. Ale jiný to může vidět přesně naopak. Opakuji svůj názor, za kterým si stojím. U těchto dvou modelů: Sony o malinko lepší obraz a Philips o chlup zase zvuk:-)
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 11. 2009 19:18

fkabl díky za Tvůj příspěvek, za postřehy a názory.

Myslím, že každému musí být jasné, že jsi prostě s výběrem spokojený, a to je dobře. Osobně nespatřuji ve Tvém hodnocení něco, co by zásadně a neobjektivně špinilo konkurenci - na což jsem alergický. Samozřejmě, když se nejedná o pravdivé informace.

Prostě Tvé nadšení je MOMENTÁLNĚ tak velké, že se projevilo i v Tebou napsaném příspěvku ;-) :-))

Chtěl bych si přečíst další Tvé postřehy, třeba po čtyřech/pěti týdnech soužití s novým strojem. Tam budeš více vnímat realitu a případně odhalíš i některé další negativum.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod solfan 2. 11. 2009 22:28

jejda, fkabl, no offence, fakt sorry ak to vyznelo nejako zle...ja som to tak nemyslel, tvoj prispevok je fajn a bodaj by tu bolo viacej takych. len som chcel pre inych povedat, ze treba zvazovat rady v diskusiach a vzdy sa snazit mat co najviac informacii a nad roznymi nazormi uvazovat. a chcel som pridat aj ja nieco na obhajobu toho mojho philipsu, pretoze o tom si zase ja myslim ze je super kupa ;-)
(aj ked mozno je niekedy lepsie neriesit a vec kupit a nestarat sa o ostatne a potom je clovek spokojny a netrapi ho ani kus, ze ci vybral dobre alebo zle, proste to ma a hotovo :-D)
tak este raz sorry a uzivaj si novy tv ;-)
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod fkabl 2. 11. 2009 23:02

to solfan: v pohodě, nemáš se za co omlouvat. Chtěl jsem jen uvést na pravou míru, pokud můj příspěvek vyzněl jako "óda na božskou Sonku" a "nemožný Phlips". Vůbec ne. Přesně, jak píšeš Ty a jak jsem upřesnil i já - jsem přesvědčen, že pokud někdo zvolí jakýkoliv z obou (s vědomím plusů a mínusů konkrétního modelu - např. slabší USB formáty SONY a nebude tím následně překvapen) bude s ním spokojen. Oba jsou srovnatelné kvality a liší se v maličkostech. Já se nakonec přiklonil k jednomu, Ty k druhému. Taky Ti , stejně jako některým jiným z tohoto vlákna, děkuji za recenze, názory, zkušenosti a rady, které mi pomohli zaměřit se na konkrétní modely LCD. Užívej si Philipse (Filípka). Myslím to dobře a upřímně. Pokud přijdu na nějaké zajímavé zkušenosti s užíváním mé televize, určitě dám vědět.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod seitko 6. 11. 2009 13:02

Moc díky kluci za recenze, ale stále nevím jestli Philips nebo Samsung. Včera večer jsem sledoval na Samsungu(37B550), který mám pro mámu, Startrek první kontakt v 720p, obraz krásný, včetně černé, ale při úplném zhasnutí by se decentní zadní podsvětlení hodilo.. Samsung je zase levnější. Nebo bych musel udělat kompromis a místo 46palcového Samsungu koupit, 42Philips s Ambilightem. Pak to bude za podobnou cenu co byste radili?
seitko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seitko 6. 11. 2009 13:10

Moc díky za recenzi Solfane.
S tím podsvětlením jsem někde četl, že se u Philipse nedá vypnou podsvětlení LCD panelu, Samsung má možnost nastavit úroveň posvětlení 0-10 a spoustu dalších nastavení obrazu. Jak to je s Philipsem?
Ještě otázka má 8404 světelné čidlo, podle kterého pak reguluje podsvětlení panelu?

díky za odpověď :-)
seitko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2009 13:48

Ano ma. Inak za seba odporučam Philips.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod fkabl 17. 11. 2009 20:19

S odstupem pár dalších dnů a zkušeností jen doplním, že to, co již bylo napsáno bezezbytku platí až na jednu věc. Ze začátku se mi televize zdála velká, větší než na prodejně. Po pár dnech jsem si na ni tak zvyknul, že si dovedu představit i větší. Takže, kdo kupuje novou TV a nejste limitováni prostorem a peněženkou, kupte klidně co největší:-)
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod hbboy 22. 11. 2009 21:46

Prosím dotaz, také poslední dobou stále pročítám tyto stránky a vybírám co si po novém roce - třeba půjdou ceny ještě dolů koupím. Líbí se mi LCD avšak vadí mi rozmazání obrazu při rychlých pohybech, zrovna tento týden jsem byl v Pardubicích v super nobl restauraci, kde měli asi 6 LCD sony - nevím jaký typ a pouštěli tam eurosport HD a šel volejbal a když podávali vždy se míč rozmázl nebo třeba i vlasy hráčů chvíli super detail a vteřinu rozmáznuto. Jakou má ta sonka rychlost - kolik milisekund zpoždění??? případně na té philipsce jak to ukazuje sport a rychlé pohyby třeba akční filmy na DVD
Nyní čtrnáctý dotykáč mobil Honor 20 PRO, předtím Huawei PSmart 2019, předtím Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 11. 2009 11:37

Milisekundy nerieš. Su to len čisla, ktore nevypovedaju o ničom. Plynulosť obrazu zaleži od mnohych faktorov (zdroja, kvalita signalu, nastavenie...), nie od milisekund. W od Sony je na tom s plynulosťou obrazu veľmi dobre (samozrejme v ramci LCD technologie).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod hbboy 23. 11. 2009 21:00

Jak to myslíš v rámci LCD technologie, takže plasmy jsou lepší - plynulejší. Dnes jsem v OK koukal na filmy HD z flash paměti na LG LCD - 2,4 ms a snad poprvé jsem tam neviděl nějaké šmouhy - zpoždění atd. Fakt pěkný obraz.
Nyní čtrnáctý dotykáč mobil Honor 20 PRO, předtím Huawei PSmart 2019, předtím Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2009 10:24

Ano, plazma si s rychlymi scenami poradi lepšie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Martyy 30. 11. 2009 11:47

1) Na obrázku jsem nikde neviděl klasický vypínač na TV Sony 40W5500. To se vypíná jen dálkovým ovladačem?

2) Jak propojit tuto TV s DVD přehrávačem a satelitním přijímačem? Vím, že nejlepší by bylo přes HDMI konektory, ale pokud DVD ani satelit. přijímač tyto konektory nemají, tak stejně jako se starou TV a to přes SCART?

Díky
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 11. 2009 12:41

1) W5500 ma tlačitka na pravom boku (z predu ich nevidno). Je tam aj klasicky "pevny" vypinač.
2) ano, ma to 2x scart, takže žiaden problem.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod 22855 30. 11. 2009 19:09

jak vypadá Sony 40W5500 x Philips 42PFL8404H na DVB-T a kolik máte signálu , jinak řečeno na kolik % kvality se nechá dívat na tyto TV
22855
Junior

Odeslat příspěvekod brot1cz 30. 11. 2009 20:09

Přesně jak píše fkabl, mám taky doma 40W5500 asi 2 měsíce a dnes bych bral minimalně 42 což Sony nedělá tak bych musel vzít 46 :-D . Takže kdo kupuje novou tv pořádně to promyslete, něco jiného je v obchodu a něco jineho je doma. Jinak tv super, nemám k ní nejmenší vítku. Obraz na DVB-T dobrý,ale DVB-T HD je super a filmy v 1080p tak to je teprv ten správný zážitek. Koupil bych jí znova jen větší.
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod Fru 9. 12. 2009 12:38

na dvbt větší? Asi věc názoru, ale koukat ze 3 metrů na 46ku v SD programech se mi zdá povětšinou trochu úlet. Pokud jde tedy o TV vysílání.
Fru
Junior

Odeslat příspěvekod kolega 9. 12. 2009 14:34

Fru píše:na dvbt větší? Asi věc názoru, ale koukat ze 3 metrů na 46ku v SD programech se mi zdá povětšinou trochu úlet. Pokud jde tedy o TV vysílání.

Asi mě budeš kamenovat, ale troufnu si říct, že ta Sonka má celkem vemi dobrý resampling SD na FullHD zobrazení, že ze vzdálenosti větší, než 3 metry jen těžko na první pohled pozná průměrný člověk, jestli jde o obraz nativní FullHD, nebo resapling SD. (Vlastní zkušenost nezávisle s několika pozorovateli na stejném filmu ve FullHD z Blu Ray a SD z DVD). U DVB-T je to podobné. Tak že podle mě je tato Tvá poznámka o úletu trochu mimo!
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior

Odeslat příspěvekod Fru 9. 12. 2009 15:02

připomínám uhlopříčku 46, což už je celkem slušná placka. Jedná se o viditelné artefakty.
Fru
Junior

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 9. 12. 2009 21:25

kolega: mám pocit, že mě dokážeš rozesmát, ať už řekneš cokoliv. No, to je jedno. Rozdíl mezi FullHD (i 720p) a resamplovaným DVB-T poznám i na 4 metry bez problému na 40'' LCD. Možná i více, ale to z hlavy nebudu troufale říkat. Jinými slovy - ano, budu tě kamenovat.

Jinak na 3m mi přijde při DVB-T ta 40'' už na hraně... natož 46''. Souhlasím s Fru.
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kolega 10. 12. 2009 07:29

IkE Blaster píše:kolega: mám pocit, že mě dokážeš rozesmát, ať už řekneš cokoliv. No, to je jedno. Rozdíl mezi FullHD (i 720p) a resamplovaným DVB-T poznám i na 4 metry bez problému na 40'' LCD. Možná i více, ale to z hlavy nebudu troufale říkat. Jinými slovy - ano, budu tě kamenovat.

Jinak na 3m mi přijde při DVB-T ta 40'' už na hraně... natož 46''. Souhlasím s Fru.

No to jsem rád, že ještě dokážu někoho rozesmát a že ty to poznáš? Asi nejsi jen průměrný člověk, nebo si to třeba poznal, ale až na druhý pohled :hm.

Myslím, že tady není třeba Vámi ztrapňovat člověka, když napíše že má FullHD TV a kouká na ní na obráz v SD rozlišení. Proto jsem i reagoval. Je pravda, že já píšu o zkušenosti z mé 40" TV, ale 46" zase není o tak moc víc, maximálně se ta vzdálenost, kde je hranice rozpoznatelnosti FullHD od SD trochu prodlouží, třeba na cca 4 metry.
kolega
Junior

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 10. 12. 2009 15:05

Na koukání na SD materiál na FullHD TV nic špatného nevidím. Ale že někdo nepozná rozdíl mezi FullHD a SD materiálem na FullHD obrazovce ze 3 metrů na 40'', to mě opravdu zaráží. Podle mne to je na očaře.
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brot1cz 10. 12. 2009 20:30

Tak samozřejmě na větší by to chtělo jiný zdroj než DVB-T, třeba DVB-S2, ale na te 40 je obraz z dvb t v pohodě. Já teda taky poznám rozdíl mezi DVB-T a 720p natož 1080p, ale ta sony má opravdu velice dobrou kvalitu obrazu na dvb t signál, máme v rodině dvě 40W5500 a jednu 40w4500 a na těch w5500 je při zdroji dvb T obraz lepší než na starším modelu, který má 10bit panel. Druhá věc, už mě tady opravdu štve že někdo napíše svůj subjektivní názor a druhej ho začne urážet, tohle je snad diskuze a dá se snad diskutovat normálně bez uražení druhých!!
brot1cz
Junior

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 11. 12. 2009 07:13

Pokud narážíš na mně, tak se omlouvám, nemělo to vyznět jako urážka, ale jak píšeš - rozdíl JE poznat. V podstatě se s tebou zcela ztotožňuji (a také mám kdl40w5500). A i je pravda, že má jedno z lepších scalování SD obrazu.
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kolega 11. 12. 2009 11:01

Pánové, však já se s Váma o tom nechci přít i já samozřejmě ten rozdíl mezi SD a FullHD poznám, ale proto píšu na první pohled. Jinak zrovna včera jsme čučeli na ten film na Čt1 s Depardiem a můj 11 letý syn, který má jistě daleko lepší oči, než já, šel kolem a ptal se, jestli to máme HD, že to je tak pěkný obraz i když to byl přece nesmysl. (A on není žádný neználek, často sledují s bráchou HD filmy na té Sonce z HTPC) To jen jako ilustrace, že ta Sonka fakt umí upscaling sqěle, ostatně i Sony DVD přehrávače tím vynikají, říkají tomu Precision Cinema HD upscale.
kolega
Junior

Odeslat příspěvekod Fru 11. 12. 2009 17:03

Nikdo se nepře. Odpověď zněla že řada 46" a koukání ze 3m na SD z DVBT nebude asi ve všech případech žůžo - toť vše
Fru
Junior

Odeslat příspěvekod astenos 24. 1. 2010 21:03

Zdravím chcem sa spýtať ako to myslite u toho philipsa s tými titulkami, že ma problem zobraziť. Ako že ked pustite z externého disku cez USB, alebo aj ked pustim z PC film z titulkami tak aj vtedy má problém? alebo ako?
astenos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2010 09:31

Samozrejme myslene len z USB.
Ryan Giggs
TV expert