Zkušenosti s LCD Philips a DVB-C (HD)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 11. 2009 12:55

Před nedávnem jsem zakoupil TV Philips 32PFL5404H a přidávám pár zkušeností s příjmem DVB-C (HD). Předpokládám, že DVB-C tuner je shodný pro více modelů LCD Philips.
Nejprve bylo nutné odtud http://www.dvb-c-shop.cz/ objednat a zakoupit CA modul s UPC smart kartou (po ověření smlouvy s UPC). Vše proběhlo hladce a obratem během pár dnů.
Poté jsem modul s kartou zasunul do CI slotu (trochu mě zarazilo, že modul šel zasunout do TV asi do poloviny své délky - je to ale tak vpořádku) a spustil ladění. Pozor, jak už bylo vícekrát zmíněno, je nutné nastavit jinou zemi než Česko, jinak se DVB-C tuner neaktivuje. Snad to bude v dohledné době s novým firmware vyřešeno. Na základní funkci to nemá žádný vliv, je pouze nekorektní česká diakritika v textu EPG.
TV našla všechny dostupné digitální programy, pro prvních 10 dnů je dostupná v rámci promo akce plná nabídka (s výjimkou XXX), pak je nabídka omezena na sjednaný rozsah služby.
Obrazová kvalita je výborná, nepozoruji žádné výpadky nebo kostičkování. Oproti standardnímu STB od UPC je partná trochu pomalejší reakce při přepínání programů.
Lahůdkou je HD vysílání, které je perfektně detailní. Prozatím jsou ve standardní nabídce dostupné v HD kvalitě: Nova, Nova Sport, Eurosport, Barrandov TV, National Geographic. Lze si jen přát, aby rychle přibývaly další.
V této souvislosti musím opět potvrdit, že při úhlopříčce 32" a pozorovací vzdálenosti cca 3 m je HD-R rozlišení naprosto dostačující.
Zbylý STB od UPC jsem připoji ke druhé malé CRT TV - mám tak možnost druhého nezávislého digitálního příjmu od UPC.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcbuh 14. 11. 2009 14:08

Ahoj , mam na tebe jednu otázku , to DVB-C když se přepne na jinou zem ( někdo mně doporučoval Finsko ) je to jen norma nebo se přepne menu z CZ do jiného jazyka ??

Zkoušel jsi nějaké to HD z USB , zajímají mně hlavně MKV a M2TS ( pokud bys nemněl M2TS tak mohu nějaké malé poslat / dát na Web a následně poslat odkaz )

Díky

Jinak plánuji nákup 19PFL5404H a 32PFL5404H nebo 32PFL5604H ( ukáže se podle peněz )
???? + Marantz SR7005 + Cabasse MC40 Majorca +
Cambridge Audio Azur 751BD Blu-ray + Monster Cable MP HTS 2600
pcbuh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 11. 2009 15:03

Při navolení jiné země pro aktivaci DVB-C čeština jako jazyk menu TV zůstává. Já jsem si zapnul tuším Německo nebo Rakousko, je to vcelku jedno.

Video z USB jsem příliš nezkoušel, podpora nebude nijak oslnivá, MKV apod. určitě nepojede. Na přehrávání videa používám DVD přehrávač.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcbuh 14. 11. 2009 15:23

OK , díky

jinak podle Philipsu H.264 přehraje ale je otázka zda MKV M2TS

http://www.consumer.philips.com/c/telev ... 12/prd/cz/
Položka multimediální aplikace
???? + Marantz SR7005 + Cabasse MC40 Majorca +
Cambridge Audio Azur 751BD Blu-ray + Monster Cable MP HTS 2600
pcbuh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 11. 2009 17:43

Oživeno.
Dnes (2009-11-30) mně z podpory Philipsu odpověděli, že potřebný firmware na aktivaci DVB-C i pro Česko bude za 2-3 měsíce.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 22855 30. 11. 2009 19:04

prosím a jak to jde na DVB-T a kolik máš % signálu
22855
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 11. 2009 21:59

Příjem DVB-T nepoužívám, to je myslím zřejmé. U předmětné TV jsem jej pouze letmo odzkoušel, že je funkční.
Dotazu na % signálu příliš nerozumím. K čemu by ti to bylo? A nadto ani nevím, zda to TV umí zobrazit, v menu jsem to nenašel.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 14. 4. 2010 10:38

Jak se u Philipsu (42PFL8684H) dá nastavit ta jiná země pro aktivaci DVB-C? Nemohu na to nějak přijít.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2010 10:59

V servisnom menu sa da nastaviť dostupnosť dvb-c pre všetky krajiny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 14. 4. 2010 11:05

A jak se, prosím tě, dostanu do servisního menu? :-[

EDIT: Už to vidím viewtopic.php?f=1703&t=1073662&p=6884358&hilit=philips+servisn%C3%AD+menu&sid=fa3ecc58563c1483991c74d0436d5942#p6884358

Děkuju :-)
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 14. 4. 2010 17:35

Tak už jsem to tam dal.
Je možné, že mi to teď bez ca modulu digitální programy nenajde? Myslel jsem, že to kanály najde, ale bude to hlásit, že jsou zakodovány. Jenže ono se nic neděje. Na volbě Kabel to naladilo jen 14 programů analogu a digitál nic.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daryl 14. 4. 2010 20:20

Denkez: je hezké, že ti z Philipsu odpověděli, že do 2-3 měsíců to vyřeší nový FW, ale já mám informace z dobrého zdroje, že Philips se podporou DVB-C pro loňské modely už zabývat nebude. To, že bude do 2 měsíců, slibují již půl roku.
Naposledy upravil Daryl dne 15. 4. 2010 07:26, celkově upraveno 1
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 14. 4. 2010 20:43

Tak po několika hodinách se mi to nakonec podařilo :tleskani Hned to možná nejelo z důvodu toho, že jsem dal pouze volbu aktualizovat programy a nedal Znovu instalovat kanály.
Pro ostatní napíši jak jsem v poslením nastavení postupoval:
Při zapnuté TV na ovladači vymačkat
062596 i (INFO)
Options
Digital broadcast
DVB - ON
DVB-T installation - ON
DVB-C - ON
DVB-C installation - ON
a Store
pro jistotu bočním vypínačem vypnul a zapnul TV

Pak v Menu TV
Instalce
Instalace kanálů
Automatická instalace
Znovu instalovat kanály
ČR
Kabel
Spustit
po chvilce ladění se zobrazí i Síťové jméno: Karneval ORF

EDIT:
Tak problém.
Pro volbu ČR mi to našlo jen 29 digitálních (ale TV má v seznamu jen 16), 14 analogových (to jediné mi sedí) a 13 rádií.
Pro Finsko to najde 125 digitálních (TV zobrazí 97 včetně 1 rezervy), 0 analogových a 28 rádií.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daryl 15. 4. 2010 07:24

maximus: někde jsem to celé popisoval, jak jsem to udělal já. Prostě nalaď na Finsko, najde ti to vše. V SAMu udělej zálohu kanálů na flešku. Pak dej opět ladění, ale nyní pro ČR. Něco to naladí, jak píšeš jen něco, ale to něco ti stačí. Poté vlez opět do SAMa a nahraj si zálohu kanálů z flešky do TV. Budeš mít v tu chvíli všechny kanály a EPG pěkně česky.
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 15. 4. 2010 09:24

Večer vyzkouším. Díky moc :-)
A snad mi už dnes přijde ten CA modul... V ůterý jsem dostal email, že ho odesílají a včera zatím nic nepřišlo.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků