40-42'' TV ! ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skypy 21. 12. 2009 22:52

Zdravím, prosím vás o pomoc při řešení domácího dilema. :-D

Máme doma 16let starou tv (která má mimochodem pořád krásný věrný obraz) a řekli jsme si, že na vánoce by to už chtělo věru změnu. Tak jsme změřili místo mezi skříňkama a začali se pokoukávat po nějakém tom stroji. Vleze se tam 106ka a vzhledem k tomu že jí budeme pozorovat ze 3,5 m je to myslím ideál ...

Po pár hodinách procházení eshopů fór a nakonec i obchodů se nám zamlouvalo zhruba 5 TV. Bedna se nekupuje na jeden dva roky a tak chceme řádný Full HD kousek který bude nabitý moderníma hovadinkama, takže bude mít kvalitu srovnatelnou i s telkama za pár let i když bude kolem těch 30k :mrgreen:

Mám pár otázek..
- Doma je kabelovka od upc takže bude telka fungovat i když v ní nebude dvb-c ??
- Proč panasonic kua nemá usb vstup ??
- plazma / lcd - rozdíl v kvalitě obrazu ??
- když spáruju tv s pc můžu si film pustit z pc do tv přes LAN ?

tak teda ty placky :-)

SHARP LC-40LE700E - když připojím usbčko s avi. filmem asi si s ním neporadí...

Panák TX-P42V10E - jediná plazma ve výběru, spotřeba nevadí, ale nemá usb a dvb-c :-S

Philips - 42PFL8404H - má vše, jenže k philipsu nemám moc důvěru ale neříkám že tv musí dělat špatné v tomhle nechodím takže poraďte ..

sem z toho vůl... :hm :-D je jich moc.... jestli máte nějakou alternativu navrhněte prosím, pokud jste dočetli toten extra dlouhý článek až sem :mrgreen:

díky za skušenosti a cenné rady při výběru - jde mi hlavně o kvalitu obrazu a cenu, ne vyšší než 35 klacků

Příjemné prožití vánočních svátků o<:)
Naposledy upravil skypy dne 22. 12. 2009 16:14, celkově upraveno 1
skypy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 12. 2009 23:40

Já bych dneska už moc značku neřešil, pokud teda vybíráš z těch uvedených, je to myslím kvalitativně na stejno. Zaměř se na výbavu a ber to, co ti nejvíce vyhovuje/co opravdu využiješ. Obraz se dá u všech TV doladit a myslím, že doma nemáš možnost potom porovnávat s desíti dalšími, takže stejně si zvykneš na tu svou. Rozdíly nejsou tak velké a žádná nemá obraz natolik špatný, aby vyloženě vadil.
Otázkou zůstává, jestli plazmu nebo LCD. Já bych bral full HD plazmu, obraz je pořád lepší než u LCD, lépe řečeno TV signál vypadá líp, protože nepůsobí tak rozmytě v pohybech, ale to už je tak nějak na vkusu každého soudruha, že?
Pokud jde o UPC, tak na analog žádný dvb-c nepotřebuješ a na digitál ti UPC stejně dá vlastní stb. Za zvážení stojí ten HD digital, programy vysílané v HD jsou fakt žůžo, proti obyč je to velký rozdíl.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 22. 12. 2009 00:45

Jsem líny to číst celé, ale hned doporučím Sony KDL40W5500. Má pár drobných nevýhod ve věcech "navíc" (USB/síť jen na fotky a hudbu). Jako druhý bych doporučil ten Philips...

Filmy přes LAN - použitelné víceméně jen u LG. Jinak ani moc ne (LG zvládá i většinu filmů v MKV).

Stejně doporučím, abys zašel do nějakého obchodu to omrknout. A půjčit si ovladač a hrát si :)
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikemik 22. 12. 2009 10:13

Resim podobne dilema, jen v jine uhlopricce. Rozhodoval jsem se mezi Sharpem, Philipsem a Sony, ktery ti doporucil Ike.
Sice jsem to jeste definitivne nerozseknul, ale na 90% jsem rozhodnuty pro Sony. Rozhodne se na nej bez mrknout.
mikemik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 12. 2009 12:02

skypy píše:Panák TX-P42V10E - jediná plazma ve výběru, spotřeba nevadí, ale nemá usb a dvb-c :-S

DVB-C ma, iba nie je podporovane pri nastaveni na Česko. Stači nastaviť inu krajinu (Finsko, Švedsko) a aktivuje sa. To iste plati o LG. USB nema preto, lebo ma SD slot, čo je vlastne vymysel Panasonicu. Tuto politiku však nechapem ani ja, kedže USB je nepomerne rozširenejšie.

tombas píše:Já bych dneska už moc značku neřešil, pokud teda vybíráš z těch uvedených, je to myslím kvalitativně na stejno.

S tymto nemôžem suhlasiť, kvalita obrazu sa liši model od modelu a nedostatky konkretnych modelov su viditeľne aj bez priameho porovnania.

Čo sa tyka konkretnych modelov, Samsungy maju nedokonale podsvietenie (iba po stranach) a je to dosť vidieť - neprirodzene farby, nerovnomernosť podsvietenia... Pokiaľ ide o plazmu, asi vedie v kvalite obrazu, ale tiež ma svoje muchy. Ľudia s citlivejšimi očami (aj ja) vidia u plaziem blikanie (podobne ako pri CRT televizoroch bez 100Hz) a to dosť vadi a unavuje oči. Preto odporučam isť sa presvedčiť na vlastne oči.
Zo spominanych modelov LCD ma imho najlepši obraz Sharp, ale ten nema DLNA, Usb len na mp3 a fotky a ma nahovno DO. O malilinky chlp za nim su spominany Philips 8404H a Sony W5500. Philips patri na špičku čo sa kvality TV tyka, rozhodne sa neboj doň isť.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod skypy 22. 12. 2009 16:26

tak jsem vyřadil lg(jsou i lepší) a samsung(drahé , moc tenké a toho se bojím).. vidím to na některou z těch tří chce to vidět LIVE v obchodě a prozkoumám toho soňáka 5500.... zatím díky za rady , dám vědět jak to dopadlo ))
skypy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skypy 22. 12. 2009 16:39

kua i když co když je to lg dobré ? asi bude nejlepší koupit vlčáka místo tv a chodit s ním běhat do přírody :-D
skypy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 12. 2009 17:48

Až take dobre zas nie je. Zvyšne su imho lepšie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod cumel30 22. 12. 2009 18:59

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikdo 22. 12. 2009 19:39

Teď kupuju LG 42SL8000. Rozhodl jsem se pro LCD a tohle vyšlo dobře v testech (sám poznám prd...), cena přijatelná, připojení všechna možná.
nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 22. 12. 2009 20:20

Tak dobře zase v testech nevyšlo... Ale jak jsem již psal, LG má asi nejlepší konektivitu a přehraje téměř vše.

Jinak DLNA - podlě mě má výhody leda tak pro it kutily/programátory... Kdy mám přes DLNA například seznam DVD filmů.
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skypy 22. 12. 2009 23:18

ok takže lg venku ze hry , vystřídala ho 5500 ... jakou placku by jste si vybrali do obyvaku vy, co jste měli možnost vidět je všechny pohromadě, což já bohužel zatím neměl.
skypy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IkE Blaster 23. 12. 2009 02:48

Viděl jsem i Philips (7404), mohu říct, že to je velice vyrovnané, Philips (měl jsem DO) mi přišel při SD takový zubatější, u něčeho to bylo plus, u něčeho mínus. Barvy se dali vyladit u obojího, trochu víc mi vyhovuje menu Sony, ale přijde mi, že jsou u obou zbytečně složitá (no, ne složitá, ale jedna věc je tam třeba 2x na různých místech atp.). Bohužel jsem u Philipsu moc nezkoumal funkce navíc, ani EPG (tam jsem jen viděl uspořádání - Sony má lepší), ale Philips bude mít v tom trochu navrch. Sony má o něco lepší podání černé. Philips zase o chlup lepší vyvážení rozsahu černé (u Sony mi některé odstíny splývají, u Philipsu je při hodně detailním zkoumání vidím). Sony má lepší (mírnější) zaostření a fce na zlepšení obrazu + efektivnější MotionFlow (trhání se zmírní, halo efekt nevnímám, u Philipsu to je při max jak telenovela).

Každopádně neprohloupíš ani s jednou, tady bych se zaměřil už spíš na design, který se mi u Philipsu přestal líbit (možná hezký, ale docela nepraktický). Sharp jsem bohužel neviděl, nemusel by být špatný, ale přijde mi trochu nadhodnocený.
IkE Blaster
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fru 23. 12. 2009 05:13

Trošku k tomu Philipsu. Možností nastavení obrazu zrovna málo není, s černou a trháním nemám problém, alespoň u scén, které jsem měl možnost dosud spatřit - včetně sportu.. Samozřejmě je to především o nastavení a doladění TV,, vřetně zmiňované zubatosti. Zjistil jsem, že mě osobně vyhovuje obrazem spíše Philips. SD upscaling velice dobrý, ovládání uživatelsky intuitivní. W5500 velmi pěkný obraz.. kousek ve 46ce neměl problém se zmiňovanou nerovnoměrností podsvícení, systém nastavení OK..o něco složitější mi přišlo u Philipse, ale to je o zvyku.V této cenové hladině s oběma chybu neuděláš, volba by byla subjektivní. Srovnatelná Toshiba a Sharp byla cenou výše...ale to je zas malinko jiná kapitola a LED podsvícení.
Fru
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 12. 2009 12:42

Sharp 700 ma sice o niečo lepši obraz ako spominany Philips a Sony, ale je chudobnejši na vybavu, funkcie, možnosti pripojenia... LED Toshiba je obrazovo aj cenou niekde inde kedže sa robi len v 46" a viac.
Ryan Giggs
TV expert

Další stránka