Prosím o názory na SHARP AQUOS LC32LE600EV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Šneky 8. 1. 2010 12:22

Dobrý den,
prosím všechny znalé o názory, rady, typy, zkušenosti na tuto TV. Popř. nějakou zajímavou alternativu do 20.000,-.
Šneky
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 1. 2010 12:37

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asante 8. 1. 2010 22:16

no ja sa priznam ze ako fanda plazmy a noviniek, bol som sa mrknut pred par tyzdnami na tento televizor hlavne pre LED technologiu, od ktorej som naivne ocakaval ze budem ohureny ... no nestalo sa , dokonca som musel konstatovat, ze obraz na novej LED technologii je horsi ako na starej plazma technologii, a preto som sa rozhodol zotrvat pri plazme Panasonic rady G10 alebo G15 pri uhlopriecke 46 palcov ....a daslie sklamanie prislo pri zisteni spotreby tychto TV ... ocakaval som minimalnu spotrebu, ale spotreba tejto TV pri mnou pozadovanej uhlopriecke moze konkurovat spotrebe plazmy. ako vravim, ja planujem na jar kupit vyssie zmienovanu plazmu, moje rozhodnutie moze zvratit asi uz len LED Toshiba Regza - ak ma ohuri v reali tak ako chvali na tu obrazovku co som cital na nete.
asante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelV. 9. 1. 2010 02:36

Pokud je podmínkou 32", tak zde jaksi argumentovat plazmou je mimo debatu. Např. mně se do uspořádání obýváku nic většího nevejde, pozorovací vzdálenost je zpravidla 1,5 až 2 m, při SD vysílání až 3m.

Přidám vlastní zkušenost, ale s vyšším typem LC-32LE700E. Tento má oproti řadě 600 navíc 100 Hz, DVB-C a USB (jpg, mp3). Jestli to někomu stojí za to, je na zvážení. Osobně funkci 100 Hz poznám jedině u rychlého pohybu (sport), kde pokud je toto v menu vypnuto, je přece jen bez 100 Hz zřetelné občas velmi mírné rozmazání .
Jinak LE700E se dá sehnat tak, aby jsi se vešel do limitu 20 tis., např. já bral odtud: http://www.nejnejshop.cz/televize/lcd-t ... aruka.html

Před koupí jsem přímé detailnější srovnání dělal, a nejen já, nejvíce s Panasonicem TX-L32V10E a rozhodl jednoznačně lepší obrazový výstup Sharpu, pouze v pro mě ne příliš podstatných záporech (viz níže) měl Panasonic navrch. Pozorovací úhly srovnatelné, stejně jako efekt 100 Hz technologie. Další značky, jako multimédii "nadupané" LG, či Samsung s LED podsvícením pouze po stranách, mě při porovnání hlavně obrazového výstupu (naživo v prodejnách většinou s LE600V) nijak nezaujali.

Mini-recenze:
klady:
+ velmi dobrá obrazová kvalita, obraz působí prostorovým "dojmem" i při "malé" 32" úhlopříčce
+ černá barva je skutečně černá a nikoliv tmavě šedá jako u jiných LCD
+ výborný kontrast
+ velmi nízká spotřeba - dle nastavení 45-65 W
+ záruka 2+1
+ dvě úrovně nastavení "EKO" režimu s rychlým přepínáním
+ automatická regulace podsvícení v závislosti na okolním osvětlení
+ 7 voleb AV režimu nastavení obrazu, zvuku
+ výborná citlivost DVB-T tuneru (při porovnání se samostatným STB)
+ intuitivní dálkové ovládání, EPG (vč. nastavení, časovač, zobrazení apod.)
+ přehledné menu, široké možnosti nastavení barev
---
zápory
- průměrný zvuk vestavěných repro
- průměrná citlivost DO
- vzhledově sice efektní efektní skleněný podstavec není otočný, takže pokud ze strany není mnoho volného místa, je nutné poslepu šmátrat po vstupu USB nebo otáčet celou TV s podstavcem
- 1 mrtvý pixel v pravém horním rohu (jde vidět při vzdálenosti do cca 1 m, pouze na bílé ploše jako černá tečka)
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 1. 2010 11:53

asante píše:a daslie sklamanie prislo pri zisteni spotreby tychto TV ... ocakaval som minimalnu spotrebu, ale spotreba tejto TV pri mnou pozadovanej uhlopriecke moze konkurovat spotrebe plazmy.

Tak toto je riadna kravina. Ak to porovnavaš s LCD s klasickym CCFL tak ano, no LED ma ďaleko nižšiu spotrebu. A konkretne tieto Sharpy obzvlašť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šneky 11. 1. 2010 18:17

Moc děkuji za odpovědi, ale mé rozhodnutí o koupi ještě není definitivní. Není tu někdo další s nějakou zkušeností? Teď by mě víc zajímaly názory na tu vyšší řadu LC-32LE700E. Děkuji
Šneky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2010 19:45

Sharp má z mého pohledu (pokud stále trvá ONA situace) jednu nevýhodu. Při vybalení z krabice není nastaven z výroby do nějakého „super shop“ režimu. A vzhledem k tomu, že prodavači většinou nemají čas něco štelovat, se takto i prezentuje. Zákazník následně, ač by si chtěl přístroj přenastavit (a i když má možnost), tak většinou nemá dostatek trpělivosti, resp. zkušeností. Tudíž tento „boj“ vzdává.

Je to můj poznatek, který mám potvrzený z více stran ... nevím, zda se oproti předvánočnímu období něco změnilo a TV jsou již lépe připraveny.

Raději NEBUDU komentovat nesmyslnosti o spotřebě LED TV, které zde zazněly od uživatele s nickem asante.

...pro zájemce o Sharp je možná zajímavá tato informace
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 11. 1. 2010 21:55

Mě právě v prodejně Sharp zaujal mezi všemi LCD nejvíce, zejména "hloubkou" obrazu a věrnou černou barvou. Prolezl jsem 3 různé obchody a kromě jednoho, kde 32" modely visely 2 m vysoko přesvícené okolními zářivkami a kloudný obraz neměl žádný z nich, to pak bylo poměrně jednoznačné rozhodnutí. Po domácím laborování s nastavením má spokojenost dosáhla kýženého vrcholu. ;-) A to i přesto, že kromě výše uvedených výhrad jsem objevil jednu další chybu v menu nastavení, kdy se aktivovaná automatická hlasitost po vypnutí do pohotovostního režimu opět samovolně vypne. Nicméně z obrazového hlediska, což je u TV dle mě to nejdůležitější, nemám co vytknout.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 1. 2010 21:34

KarelV. možná bych zkusil pohledat, zda se na tuto TV nedělá již nový firmware ... třeba i s odstraněným nedostatkem vypnutí autohlasitosti.

Další možností je, jestli není šance toto „poladit“ v servisním menu. Tam, samozřejmě, není dobré vstupovat - hodně lidí si takto „rozštelovalo“ přístroj a neminul je servis s bolestivým zaplacením ... ač byl stroj v záruce - neoprávněný zásah.

Zkusil bych i dotaz přímo na podporu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šneky 18. 1. 2010 22:31

Tak jsem v koncích. Už 10 dní sedím u PC a vybírám vysněnou telku a ne a ne se rozhoupat. Moje nerozhodnost je děsná. Nastaly další změny. Po domluvě doma jsme zavrhli velikost 32" a rozhodli se pro 37", tudíž Sharpky s LED vynechám.
Moje nové kritéria: velikost 37"
pozorovací vzdálenost cca 3m
propojení s PC (sledování filmů, možná internet)
cena do 20.000,-
do budoucna multimediální centrum
Philips, Samsung, Panasonic, Sony........? Nevím...jsem v koncích :)
Začal se mi zamlouvat Samsung LE37B650.
Díky všem co mají se mnou trpělivost :)
Šneky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2010 18:11

Šneky jestli je pozorovací vzdálenost 3m a více ... možná by se dalo uvažovat i o 40" TV.

Ovšem cena může být problém ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šneky 20. 1. 2010 14:49

Jak říkáš. Větší by byla lepší, ale s cenou nahoru už jít nechci. To raděju tu 37" do 20.000,-. I doma by mě hnali ;-)
Co ten Samsung LE37B650? Jak je na tom obrazově a s výbavou? Proč jsem se na Heurece dočetl že není fullHD...jak to je?
A jak je na tom Panasonic VIERA TX-L37G10E?
Dále pak PHILIPS 37PFL8404H/12?
Asi bych měl založit novou diskuzi....
Šneky
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků