PCH C-200 nebo HTPC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bystry 30. 1. 2010 17:26

mam teď taky XBMC,filmy přes to jdou vpoho,ale nwm jestli to akceleruje přesprocesor nebo grafiku?
bystry
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 1. 2010 17:34

XBMC cez GPU nevie prehravat. Len ked si nastavis externy prehravac a ten prehrava cez GPU.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod TurboLama 30. 1. 2010 17:46

XBMC na linuxu podporuje VDPAU (Nvidia grafiky).
TurboLama
Junior

Odeslat příspěvekod pcbuh 30. 1. 2010 19:28

Jak tak na to koukám tak XBMC nechám na vše kromě sledování filmu na Blu-ray a na Blu-ray dám WinXP ( náhodou jsem doma našel starou licenci ) , jen je ořežu a integruji ovladače
???? + Marantz SR7005 + Cabasse MC40 Majorca +
Cambridge Audio Azur 751BD Blu-ray + Monster Cable MP HTS 2600
pcbuh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 30. 1. 2010 19:35

Vsak XBMC bezi aj pod WinXP. Co spekulujes? :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pcbuh 30. 1. 2010 20:41

Vím , jen já to plánuji jinak , prostě tam bude WinXP a XBMC , pokud by to bylo pod WinXP tak nemusím mít XBMC

č.1 na Boot bude XBMC a až druhá možnost bude WinXP , dám tam 5s čekat na výběr a pak najede XBMC které bych používal stejně nejčastěji
pcbuh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 31. 1. 2010 11:32

Vidim pani ze mate v tomto smere "naslapnuto" tak som sa nechal inspirovat. No priznam sa že po spusteni dualboot som trochu na pochybach.
Dokaze XBMC ak je na jednom disku s win pracovat aj s touto ntfs particiou? wiki tvrdi že nie lepsie povedane akakolvek spatna kompatibilita "0" bodov. Share je good to znamena druhe pc vidi a dokaze z neho aj citat. taktiez neviem ako dostat subory na disk tak ako pri standartnom systeme. A navyse neviem ako dostat zvuk do line out. hdmi ide super opticu neviem odskusat no v jack vystupe ani cink akurat len systemovy zvuk.
A este k total media theatre mam ho nainstalovany aj s update no mkv vyhodnoti ako neznamy file. No pritom systemovo si ho asoci-juje.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 31. 1. 2010 11:43

Mam pocit, ze mi cosi unika. Aky dual boot s XBMC? XBMC nie je operacny system. Mate moznost bud ho pustat pod Linuxom, alebo pod Win (XP, Vista, 7). Osobne mam Win7 a po starte sa mi (okrem ineho) hned spusta XBMC. Pre problemove filmy mam nastaveny ako externy prehravac MP Home Cinema, kde mam rozchodene DXVA (integrovana ATI HD3200). Akurat vcera som rozchodil aj prehravanie BluRay, tak isto z externeho prehravaca (Arcsoft Totalmedia Theatre), nakolko XBMC nepodporuje zatial u BD menu.

Ak to niekoho zaujima, tu je navod.
Prakticky staci do Advancedsettings.xml pridat video extension index.bdmv, vo Win asociovat k tomuto suboru Arcsoft TMT a ked si v XBMC "kliknete pravym" na index.bdmv, ktory je v kazdom BluRay, mozte ho prehravat externym programom, ktory si nastavite v playercorefactory.xml.

Typek tam ma cely skript, ktory zavrie XBMC, spusti TMT a po skonceni TMT spusti nanovo XBMC, ale to je podla mna zbytocne.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 31. 1. 2010 11:47

no tak ze existuje XBMC live a ta sa da naistalovat ako operacny system a potom pri boot mas moznost si vybrat bude xmbc alebo win. Tak to funguje mam to od vcera.
V tomto pripade to funguje na jadre os ubuntu
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 31. 1. 2010 11:51

Jaj taaak :D Zas som mudrejsi ;) Myslel som, ze ta Live vie fungovat len z USB kluca, alebo tak. Vobec som netusil, ze sa to pouziva aj ako samostatna instalacia na samostatnu partition. Ja by som to robil tak, ze najprv Ubuntu a do toho XBMC. Ale hento je zrejme "XBMC Only riesenie."
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 31. 1. 2010 11:55

http://xbmc.org/download/

je to tu stiahnes live vypalis .iso na cd a vlozis do mechaniky instalovaneho pc a potom v ponuke das instalovat je to uplne nativna a navyse cela instalacia je lokalizovana tak to naistaluje aj moja dcera. No problem je ze vidi len disk alokovany pre XBMC a nevidi NTFS pre win. asi to tak bude ako pises v zavere.

http://xbmc.org/wiki/?title=XBMC_Online_Manual
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pcbuh 31. 1. 2010 12:22

No nevím ale můj XBMC co mám na HDD ( testovací HDD co mam na eSata ) , včera jsem když jsem to zkoušel tak NTFS bylo OK a hlavně vše hrálo jak má

Dneska si budu hrát s WinXP + XBMC na jednom HDD , asi koupím malé SSD pro tyhle dva OS a na filmy tam dám ten Samsung 750GB
pcbuh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 31. 1. 2010 12:51

Zaujimave video som nasiel tu.

http://superapple.cz/2010/01/zapomente- ... nove-xbmc/

co vy na to hd video.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bystry 31. 1. 2010 13:21

Odar píše:XBMC cez GPU nevie prehravat. Len ked si nastavis externy prehravac a ten prehrava cez GPU.
a jak na to?
bystry
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 31. 1. 2010 13:22

ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka