PCH C-200 nebo HTPC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 31. 1. 2010 20:15

pcbuh píše:Jde spíš o to že když dám 2gb a VGA bude mít 512mb tak zda bude stačit už jen 1.5gb ram , nemá cenu kupovat 1gb ramky když je o levnější o par korun tak bych raději bral 2x2gb ale jen 2gb celkově bude málo , proto se ptám

Tak pokud by to bylo 3,5gb ram tak je to OK , je tam ještě 512mb pro VGA :)

Ale co mně napadlo je , jak bych tam ty filmy audio dával pokud by tam bylo jen XBMC

Mam 2 Gb a system bezne vyuziva cca 300 mb RAM takze by som musel hrat daku hru co samozrejme nerobim ktora dokaze system a RAM zatazit do krajnosti. Pri HD videu mi stupne RAM na cca 600-700 mega to je s XP. Pri viste a 7 to už bolo neporovnatelne viac okolo 1G. Takze preto pouzivam XP. Dokonca aj kvoli zvukovke nakolko v pripade visty a 7 sa VIA HD prilis nevyznamenali. Z repro mi vychadzaju neidentifikovatelne pazvuky a pukanie a navyse ty smejdi to tak skopali, ze bez sp1 alebo 2 a jedneho hotfixu mi nejde zvuk do HDMI.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pcbuh 31. 1. 2010 23:17

Je fakt že další RAMka se dá koupit pozdeji
???? + Marantz SR7005 + Cabasse MC40 Majorca +
Cambridge Audio Azur 751BD Blu-ray + Monster Cable MP HTS 2600
pcbuh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ezechiel1917 1. 2. 2010 09:19

na ramce nesetri kup rovnou 2x2GB (i kdyz staci 2x1gb, ale pri upgradu bys musel menit oba moduly) a zapni v biosu dual chan, pro xbmc (live - vdpau) je dual chan pro ty nejnarocnejsi videa potreba.
ezechiel1917
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 1. 2. 2010 09:59

Samozrejme pri dnešnych cenach niet o com uvazovat a navyse su aj KIT kde su už RAM ladene pre dual chanel.
to ezechiel1917 dobra rada naklko vcera mi to pri niektorych videach dako neslo.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 11:15

Stahnul jsem si XBMC live a chtel jsem jim nahradit MCE W7 na starem PC v loznici /pouzivano jen k prehravani filmu/,bohuzel jsem se pri instalaci dostal jen k rozdeleni disku ,kde je zobrazena hlaska o iSCI s kterou si nevim rady.Pripada mi,ze 120GB HDD XBMC vubec nevidi a nabizi mi sitovou instalaci /ma domenka/,mohl by byt problem v predchazejicim OS Win 7 a NTFS,samozrejme jsem disk naformatoval jak do NTFS tak pozdeji i do FAT32,vysledek je vsak stejny.Predesilam,ze v linuxu se vubec nevyznam,chtel jsem jen jednoduchy podpurny system pro XBMC a rychly start centra po bootu.
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 1. 2. 2010 11:18

RossiD --> Daj si tam Win7, PC nevypinaj, ale davaj ho do S3 Sleep a nabeh systemu mas behom par sekund.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 11:22

2Odar
Win7 jsem na tomto PC mel,ale jak rikam,jedna se o stary pocitac,vykonove na hranici s provozovanim tohoto systemu.Hledam proto jine reseni v podobe XBMC.Jinak HTPC /plnohodnotne/ mam v obyvaku ,kde resit kompromisy nemusim ....
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod ezechiel1917 1. 2. 2010 11:23

RossiD: pri instalaci live by melos stacit vsechno odklikat... ja nastavuji entire disk, ze by linux nevidel nejaky disk se mi moc nezda. Zkus nahodit fotku s kterym bodem instalace mas konkretne problem.
ezechiel1917
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 11:47

Obrázek

Dal se nedostanu:

Obrázek

Toto je konecna:

Obrázek
Naposledy upravil RossiD dne 1. 2. 2010 11:59, celkově upraveno 2
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 1. 2. 2010 11:50

Co tam mas za HDD? IDE? SATA? Ak SATA, v akom rezime ho mas v BIOSe?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 11:52

HDD IDE
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 1. 2. 2010 11:54

Tak z toho som vol. Samotny Ubuntu si tam neskusal dostat?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 12:01

Unbutu jsem nezkousel,nejsem znalec Linuxu,kua chtel jsem jen jednoduchou instalaci XBMC Live,kterou zvladne i mala holka /jak se tu pise vyse/ :)
A to jsem si myslel,ze PC trosku rozumim ...... :(
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 12:03

Prubnu jeste jiny HDD,kde nebyl OS Win 7 .... nic jineho mne nenapada ...
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 1. 2. 2010 12:15

Tak na druhem HDD vse v poradku,Win 7 maji onen prvni disk i po formatu oznackovany a XBMC to nezkousne ...
RossiD
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka