Panasonic 2010

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 4. 2010 16:45

anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 4. 2010 12:07

Kurde však jsem to říkal, že S20 ma 100Hz a ne jen 50Hz, jak to měl původně na stránkách Panasonic a ostatní prodejci. Na štestí si to všichni už opravili. Navíc je v testu chyba. Model S20 nemá USB vstupy. Ty má až vyšší řada G20, která má i 200Hz snámí obrazu, ale o tom Panasonic a prodejci na svých stránkách podivně mlčí. :-\
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 4. 2010 12:10

Lumix: na www.panasonic.cz G20 má 100Hz. :hm Zňepokojuje ma rozlíšenie pohyblivého obrazu u S20 ako aj u G20 je 720 riadkov. Škoda, že tento údaj uvádza zatiaľ len Panasonic. Zvedavý by som bol "na rozlíšenie pohyb. obrazu" u Sony EX500 a Sam C650 (720 vs 1080 riadkov). :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 4. 2010 12:10

Hodnocení TX-L37S20E:

Obrazový výkon:

Úhel pohledu:
Panasonic není plachý o prosazování výhod IPS-typ LCD panelů, že obstarává pro použití v některých jeho TV displeje LCD. Ve srovnání s tradičními VA-typ LCD, IPS (který byl původně vyvinut Hitachi), vyniká jeho širší pozorovací úhel: když je Panasonic TX-L37S20 prohlížet off-střed, barvy udržet hodně z jejich bohatství. To kontrastuje s VA panely používané ve většině LCD televizory, které vykazují poměrně těžkou barvu umýt-out z off-osa pozice. Nicméně mám pocit, že úhlu výhody panelů IPS jsou mírně přeceňují, protože černoši na Panasonic TX-L37S20 stále brát na našedlý vzhled při pohledu z boku, možná naznačuje, že nejvyšší jakosti polarizer byla ponechána mimo LCD panel ušetřit peníze. Stejně jako u jakéhokoli LCD TV, nejlepší kvalitu obrazu, je třeba ještě měl při pohledu na TV rovně, a je to stále to platí především v tmavých scénách.

Černá:
Černá úroveň Panasonic TX-L37S20 je velmi dobré, pro televizi LCD. I když zdaleka za zobrazeny Plasma Panasonic, tmavé scény, nezdá příliš šedý nebo prané-out (při pohledu panel rovný-on). To je výrazné zlepšení v posledních Panasonic IPS-založené TV LCD, které jsme testovali.
Panasonic TX-L37S20 LCD funkcí standard CCFL podsvícení. Ve většině obrazovými režimy, je intenzita podsvícení lampy zvýšen nebo snížen v závislosti na on-screen obsahu, s cílem maximalizovat televizoru quotable kontrastní poměr. Nicméně, v [True Cinema] a [hry] módy, lampy emitují světlo na konstantní úrovni. Nadšenci jsou obecně vadí světelného výkonu kolísání těchto "systémů Dynamické podsvícení", a to by smysl, že analyzuje obraz obsah přispěje k čas na zpracování, což vysvětluje, proč je toto chování postižených v režimu hry. Přestože Dynamické podsvícení systémy jsou schopny produkovat bohatší černoši v tmavých scénách, je tato dosaženo snížením celkového světelného výkonu na televizi, což znamená, že malé detaily mnohem těžší vidět, a že všechny světlé oblasti při těchto scénách jsou výrazně otupila. V každém případě, Panasonic TX-L37S20 ponechává volbu (poněkud) až k divákovi.
Panasonic má podle ruční kontrolu nad intenzitou podsvícení taky. Na rozdíl od na většině televizorů, kde [kontrast] kontrolu, je úprava pro úroveň bílé, [kontrast] kontrolu TX-L37S20 ovládá podsvícení osvětlení. To je vynikající, a to znamená, že uživatelé mohou zvýšit nebo snížit televize světelného výkonu, aby lépe odpovídala jejich prohlížení prostředí (Panasonic také poskytuje on / off vypínač označeny [CATS] to udělat automaticky). Je také důležité, aby úrovně černé, protože příliš vysoké podsvícení, kterým se příliš tmavé místnosti bude vyrábět viditelně vyčerpaný černoši. Uživatelé se nemusí starat o opomenutí, Panasonic je o úroveň bílé kontroly, protože v našem testu nastavení, TV nebyl změnou barvy bílé u 90-100% rozsahu. Jinými slovy, my se nestaral o které nemají úroveň bílé kontrolu, protože bychom použili to, tak jako tak.

Standardní rozlišení:
Předchozí Panasonic displeje provedli další zpracování na obraz televizního vysílání z TV vlastní digitální tuner. Toto zpracování bylo zřejmě jejichž cílem je snížit výskyt komprese MPEG artefaktů, ale jen málo k vyřešení základního problému. 2010 je TX-L37S20 představuje přes-komprimovaný digitální TV vysílání v celé své slávě (!) Spíše než se pokoušet snížit kompresní artefakty, která je obecně vhodnější vzhledem k obtížnosti oprav těchto arefacts. Naštěstí, LCD televize škálování standardní definice obsahu je obecně vynikající, takže SD zdroje vypadají skoro stejně dobrý jako je to možné. SD obrazy jsou zmenšen na 1920 × 1080 panel s výbornou srozumitelnosti a přidává téměř žádné zvonění.
Panasonic TX-L37S20 je vestavěný video procesor dělá dobrou práci vyhlazování hrbol na rovném povrchu v prokládaném videozáznamu. Jaggies nebyly skryté docela stejně efektivně jako na top-end hardware AV, ale neměl jsem žádné stížnosti s real-svět výkon. Bohužel, stejně jako téměř všechny displeje Panasonic, TX-L37S20 funkce žádný film Cadence obnovy vůbec, což znamená, že Film-získávány obsah hrál od standardní definice zdroj bude displej s jemným jaggies a sníží vertikální detail. Účinky této obecně obtížné místo v digitální televize obsahu vzhledem k jeho relativní měkkost, ačkoli.
Pro nejvíce se rozdělit, SD obrázky na TX-L37S20 podíval vynikající vzhledem k panelu mnoho příznivých vlastností. Uživatelé, kteří chtějí, aby zajistily co nejlepší výkon z jejich obsah SD se doporučuje připojit i-navrženy upscaling DVD přehrávač s TV, aby se vyhnula jeho Film Mód nedostatky.

Ve vysokém rozlišení:
Zvláště po kalibraci, obraz vyhánění Panasonic TX-L37S20 ve vysokém rozlišení typicky vypadala skvěle. Většinou-přesné Gamma, Barva, a dokonale přesné odstíny šedé vlastnosti obrazu prodchnuto jej realisticky a hloubku. LCD panel má přirozené omezení pohybu usnesení bylo vidět, s vysokorychlostní video materiál, ale přijatelného pro většinu video-obsahu, a rozhodně ne horší než u jiných displejů LCD. Stejně tak, prohlížení tmavé obsah pitch-černé místnosti nám připomněl, že plazmové displeje ještě definitivní výhodu v této oblasti. Nicméně, jsme zaznamenali, že černoši na TX-L37S20 byly, v nejhorším případě, šedé, spíše než aby se namodralý nebo purpurově, jak je tomu na některých chudších obrazovek kvalitní LCD.
Návrh usnesení tohoto LCD panelu je na konci roku lepší stupnice LCD. V našem testu typický návrhu usnesení, Panasonic TX-L37S20 zobrazí asi 300 zřetelné linie rozlišení [inteligentní] Vytvoření rámu režim otočil úplně vypnout, a kolem 800 na minimum a nastavení Maximum. Na rozdíl od některých jiných LCD televizory, TX-L37S20 neměl žádné zvláštní pohyb problémy: rozmazání pohybem, kdy současné době ovlivňuje obraz stejně, spíše než projevující se v některých tónech nebo úrovní jasu. To je efekt mnohem jednodušší tolerovat, ale pokud pohyb jasnost je váš hlavní náplní, byste se lépe, zobrazení Plasma.
Zda nebo ne, budete chtít, aby [inteligentních rám Stvoření] závisí na typu obsahu je sledoval. Pokud materiál, který právě sledujete je video-jako hnutí již potom umožňuje IFC systém vede k větší pohybové jasnost, zejména pokud jde o rychlý fotoaparát pánve, aniž by nepříznivě ovlivňují vzhled programu - v podstatě win-win situace. Nicméně bychom nedoporučujeme používat ji pro filmový materiál. I když v menší míře, než některé jiné displeje, interpolační algoritmus ovlivnil filmový vzhled takového materiálu, takže pohyb podívat trochu umělé. To je výhodné, protože 24 snímků za sekundu filmový materiál obvykle nepohybuje v dostatečně rychle, aby rychlost odhalit nedostatky návrhu usnesení technologie LCD, tak jako tak. Jinými slovy, by ideální situace k tomu, aby systém IFC s video materiálu a ponechat jej zakázán film obsahu. Samozřejmě, že by se změnou tohoto kontrolu tak, aby vyhovovaly obsahu brzy nudné, zvláště během kanál-surfování zasedání, a tak jsem osobně opustil ji na zrcadlo můj film-centrické návykům televizních diváků.
Je také třeba poznamenat, že Panasonic TX-L37S20 funkce DVB-T2 tuner schopný, což znamená, že mohou přijímat DVB-T HD služby. Na rozdíl od některých displeje Panasonic, to není vlastnost satelitního přijímače ("Freesat" branding na britském trhu), což je škoda, ale méně problém nyní, že můžeme přijímat HDTV kanálů přes pozemní příjem.

Console hry:
Panasonic TX-L37S20 zaostalo asi o 35ms (ve srovnání s lag-free monitor CRT) ve všech režimech obrazu. [Hry] režim, který je k dispozici, pokud je televizor zobrazuje video z jednoho ze vstupů AV, nemění toto číslo. Jedná se o standardní údaj pro LCD TV, ale při hraní her jsem byl důvěrně obeznámen s, to bylo výrazně pomalejší, než můj vlastní zobrazení Plasma. To je pravděpodobně způsobeno tím, že LCD TV video procesor vystoupí dobu odezvy odškodnění na boj proti LCD panel rozostření. To přece dělal s cílem obtížnější ve hře first-person střílečka, ale tato televize je stále rychlejší, než několik jiných LCD displeje.

Závěr:
Panasonic TX-L37S20 je jedním z nejlepších LCD-založené HDTV jsme viděli v poslední době. Naše největší kritiky předchozích Panasonic LCD televizí (které, pro záznam, včetně příliš šedavě černou s žádnou kontrolou podsvícení případně napravovat, neporazitelný pohyb interpolace, neporazitelný ostření, neporazitelný redukce šumu, nepřesné gamma, a přehnané barvy) jsou téměř výhradně byla vymazány. Jedinou zbývající kritika poznámka je menší barevné nepřesnosti, které by pravděpodobně opravitelný měl Panasonic vybaveny S20 LCD TV řady se stejným barev Management současný systém na některých jeho vyšší-end modely.
Konečný výsledek probíhajících Panasonic zdokonalení výrobků je pohled. Zatímco celkovou výkonnost není tak dobré, jako televizory NeoPDP Panasonic, jako jsou nedávno přezkoumána P42G20 TX-(překvapivé s ohledem na postavení těchto displejů, a skutečnost, že Panasonic se pravděpodobně byli ochotni připustit), existují vzácné případy, kdy LCD může být lepší volbou než Plasma - například, když TV má být instalován v lehký-plněné prostředí, jako je sunny konzervatoř místnosti.
Vysoce citlivý hardcore hráče a uživatele, kteří chtějí sledovat televizi ve tmě jsou jen diváci, kteří by byli nejlepší doporučeno podívat se do alternativních zobrazovacích technologií, ale i pro všechny další použití, Panasonic TX-L37S20 vytváří skvělou kvalitu obrazu, která je překvapivě blízko společnosti nejlépe. Panasonic LCD HDTV kteří mají skutečně plnoletý, a TX-L37S20 přichází doporučeno.


To Alabama: Řada S20 má jen málo ve způsobu dodatečné Value-Added možností (např. vstupy USB a připojení k internetu), a "pouze" funkci 100Hz Inteligentní rámečkem. Pro srovnání s 200Hz vyššími modely. Tj modely G20 a VT20. Už jsem psal, že na Panasonic.cz mají plno chyb.
Naposledy upravil lumix22 dne 11. 4. 2010 12:17, celkově upraveno 1
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 4. 2010 12:16

Lumix: Viem, že majú plno chýb. Ako aj dynamický kontrast 20 000:1 (a ak dobre viem správny údaj je 100 000:1 - S20/G20/V20). Ja som veľmi zvedavý na test TX-L42G20E (škoda že tento model má zatiaľ o dosť vyššiu cenu ako Sony KDL 40EX500 a Samsung LE40C630/650).

https://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=11306

https://www.tpd.sk/katalog/tv-a-video/p ... etail=9911
anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 4. 2010 12:19

LCD od Panasonicu jsou bohužel trochu předražené. Jejich cena vzhledem k jejim funkcím a kvalitě by měla být o 10% nižší než je ted. Jinak cenový rozdíl mezi 40-EX500 a 42-G20 je cca. 2tis. což není tak moc, ale i tak by cena měla být nižší, zhruba na úrovni té Sonky. ;-)

Ale koukal jsem na videoexpert.cz a ty ceny tam mají jakési moc předražené. Třeba 32-G20 má stát cca. 19500,- a ta v-expert stojí 22000,-. S takovou 42-G20 bude stat tak 26-27tis. Měli by si v těch cenách udělat pořádek, za tyhle ceny by to koupil leda blázen nebo ten co neumí počítat. :grr:

Rozlišení pohyblivého obrazu u všech LCD od Pansaonicu (i u řady V20) by mělo být 1280x720 čili HD Ready. Sice nechápu, proč to panasonic snížil u videa z 1080p na 720p, ale asi k tomu má nějaký důvod. Tak uvidíme, ale pokud to Panasonic nevysvětlí, tak by nebylo na škodu napsat na Panasonic at, nám vysvětlí proč k tomu snížení rozlišení u videa přistoupili. :-)
Naposledy upravil lumix22 dne 11. 4. 2010 13:51, celkově upraveno 1
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod altec 11. 4. 2010 13:09

seria V by uz mala byt full hd aj pri videu 720p su len tie nizsie rady lebo maju slabsi procesor. tak isto to mali aj stare plazmy do serie G10 tak isto pri videu znizili rozlisenie koly menej vykonnemu procaku.. origos full hd su rady G25 V, VT, a vyssie
altec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 11. 4. 2010 14:04

Ne G10 a G15 měli úplně stejný procesor. Jen G15 měla o proti G10 navíc DVB-S/S2 tuner, enthernetové připojení k netu, DLNA a ještě o něco vyšší spotřebu. Až V10 měla silnější procesor. Ted už bohužel snížili rozlišení u všech zařívkových LCD od Panasonicu. U LED verze řady V bylo původně to snížení napsané taky, ale pak to stáhli, takže to asi byla blbost. Takže Včko by snad mělo být ve všech směrech Full HD. Jak tak na to koukám, tak v Panasonicu mají v těch technických informacích nějaký zmatek. Měli by si v tom co nejdříve udělat pořádek a nemást lidi. ;-)

Škoda že to není jako u plazem, tam nesnižují nic. Takže HD je HD ready a Full HD je Full HD jak u fotek tak u videa. :-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 4. 2010 17:04

anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 21. 4. 2010 23:03

Teda musím říct, že mě tahle televize celkem zklamala. Čekal jsem od ní víc. Takže zklamání z tohoto modelu. Snad bude řada VT lepší. Ale jsem zvědav na řadu G u LCD modelů. :-)

1. Hlavně mi vadí, že nejde TV zapnout přes číselnou klavesnici
2. Slaba podpora a info o medií
3. USB nahrávání není spolehlivé, u flešek nefungovalo.
4. Divné podání některých barev
5. Slabá nabídka nastavení obrazu.
6. Špatný firmware - nutná aktualizace, pokud jí výrobce pustí do oběhu
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2010 10:50

Lumix22: Článok na digizone.cz by som nebral vážne, recenzia o ničom, P42G20 má vynikajúcu kvalitu obrazu:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasoni ... 308169.htm

http://hdtelevizija.com/2010/03/08/rece ... 0e-107-cm/

http://www.avforums.com/reviews/Panason ... eview.html
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2010 11:13

Na digizone ide o subjektivny nazor recenzenta, bez akychkoľvek objektivne porovnateľnych kriterii. Preto to aj tak treba brať. Navyše v tych recenziach je toho o obraze žalostne malo, skôr sa venuje funkciam. Tym netvrdim, že taketo recenzie nie su prinosne (prave naopak), ale treba ich brať iba ako doplnok.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2010 17:12

anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 22. 4. 2010 17:29

Jasně, obrazově bude na tom G20 dobře, ale spíš mi jde o výbavu. USB, přehrávání medií atd. které jaksi na daném modelu nefungovaly moc dobře. Ale je možné, že recenzent dostal nějaký špatný kousek a u ostatních to funguje dobře.
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apex 23. 4. 2010 11:08

Jak je to s verzemi TV PxxG20? V anglických recenzích píšou o Freesat HD a o "v menu schovaném" Advanced Settings. U nás tuším sat. tuner G20 nemá a v české recenzi je"na obrazu musíte zapracovat. U televizoru této kategorie ale překvapí pouze minimální nastavení.". Tak nevím, jestli se tolik liší testované kousky nebo to nějak pomotal recenzent? :hm
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků