Panasonic 2010

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lumix22 2. 7. 2010 19:40

PAVEL.2: To víš, většina lidí podlehne masáži velkoprodejců a jejim nabídkám. Vsad se, že většina těch lidí kupuje LCD od Samsungu. 8-S Bohužel jim jsou takové testy jaké sem různí uživatelé dávají k ničemu nebo jaké vycházejí v jednotlivých odborných časopisech, protože oni je nečtou, nerozumí tomu. Radši se nechají zmasírovat prodejcem o šipičkovosti TV Samsung a už jí vezou domů. Pak se po pár dnech zhrozí, co si to proboha pořídili a hledají na netu odborná fora až narazí na toto. A už se do nich pouští zdejší odborníci a ti rádoby vychytráci dostávají pěknou sodu a druhý den jedou s telkou z5 do obchodu.

Ono je lepší mít telku, která je designově neutrální (viz. Panasonic 2010) ale s výborným obrazem a zvukem a super funkcemi než perfektně zpracovaný LCD Samsung tenký 2 cm, ale s hnusným obrazem. Bohužel když máš malý pokoj, tak tam plazmu mít nemůžeš a musíš volit malé úhlopříčky a tam už je na výběr jen z CCFL a LED LCD. Ale i tam se dá pořídit dobrá telka. Ale hlavní je pročíst si testy a recenze, fora, zkušenosti uživatelů atd. a pak vybrat takovou telku, která jim bude nejvíce vyhovovat. Bohužel do této skupiny spadám i já. Moje pozorovací vzdálenost je cca. 2.2m a tady se jasně nabízí jen LCD. Ale do větší mítnosti je jasná volba plazma. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 2. 7. 2010 22:40

Na 2,2m bych si v pohodě dal P37X20 .
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 3. 7. 2010 08:56

Volba je to dobrá, ale já už chci Full HD. Takže to bych si rovnou doplatil a koupil TX-P42G20E a měl bych ještě lepší TV ;-) Původně jsem chtěl LCD od Panasonicu TX-L37G20E, ale když porovnám ten obraz, tak plazma je jasná volba. Těch pár watů navíc mě už nezabije. I když stačí se podívat kolik mi žere komp, tak je ta plazma v klidu. :-D
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 7. 2010 09:04

Lumix22: A mal si možnosť porovnať obraz TX-LxxG20E a PDP G20E?
anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 3. 7. 2010 09:24

alabama: Možnost přímého srovnání obou typů jsem bohužel neměl, nicméně viděl jsem obě TV samostatně a musím říct že plazma měla lepší celkový obraz. Hlavně měla kvalitní černou. L-G20 měla jen tmavě šedou. ;-) Ty už jsi měl možnost přímého srovnání obou modelů? Myslím, že se schodnem na tom, že LCD od Panasonicu nejsou tak dobré jako Plazmy. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 3. 7. 2010 13:20

Mnoho lidí se ptá, co znamená pojem "Rozlišení pohyblivého obrazu". Jak jste si u mohli všimnout v různých e-shopech či na Panasonic.cz je u CCFL LCD (zářivkovky) uváděno rozlišení 720 řádků a u Edge LED 800 řádků (zahraniční stránky Panasonic, třeba anglické nebo něměcké). Stejnou věc většinou uvádějí i ostatní výrobci třeba Sony, Samsung atd. Jinak Full HD Plazmy Panasonic mají garantované rozlišení pohyblivého obrazu 1080 řádků.

Takže zde je přesné vyjasnění pojmu Rozlišení pohyblivého obrazu:
Nejedná se o informaci o zobrazovaném rozlišení ale o jeho kvalitě. Pokud je třeba u modelu TX-L32G20E uvedeno rozlišení pohyblivého obrazu 720 řádků, pak se jedná o informaci do jakého zobrazení je pohyblivý obraz naprosto ostrý...v tomto případě do 720 řádků. Čím lepší obrazový procesor je u TV použit, tím lepšího výsledku se dosáhne. Rozhodně to ale neznamená, že si na tomto televizoru pustíte Blu-ray film v rozlišení 1920 x 1080 a obraz bude rozmazaný. Měření se provádí počítačově, nikoliv pouhým okem. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackLotus 14. 7. 2010 12:29

Sorry ak to tu niekde je vysvetlené, ale nenašiel som. Je nejaký rozdiel medzi
PANASONIC TX-P50G20ES vs. PANASONIC TX-P50G20E. Zrejme len farba, ale dal som tv na porovnanie v DATARTE a nedávalo mi to rovnaké parametre :hm . Vie mi s tým niekto poradiť.
BlackLotus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod apex 14. 7. 2010 13:11

S na konci je opravdu stříbrná verze...
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 14. 7. 2010 16:25

Pohyblive rozliseni je nutno brat jako schopnost zobrazovat detaily pri pohybu obrazu urcitou rychlosti. A i kdyz ma napr G20 pohyblive rozliseni 1080 radku, tak na VT20 vypada pohyblivy obraz jeste lepe i kdyz ma taky pohyblive rozliseni 1080 radku, ale udrzi rozliseni i u rychlejsich pohybu nez G20
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2010 14:56

anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2010 14:08

anonymni

Odeslat příspěvekod lumix22 25. 7. 2010 21:46

Henry2: G2O ho udrží taky, ale nemá tak kvalitní obvody, takže V20 bude za každých okolností zobrazovat lepší obraz. Ale myslím, že u PDP není třeba rozlišení pohybylivého obrazu vůbec řešit. Viz výše byla řeč o LCD a tam už to je s tím obrazem trochu horší. Prakticky skoro žádné LCD nemá stejně kvalitní pohyblivý obraz do 1080 řádků jako plazmy. Bohužel výrobci u LCD garantují kvalitní, nerozmazaný pohyblivý obraz jen do 720 respektive 800 řádků. Ale co jen nad bude taky kvalitní, takže se ve full hd určitě nebude jednat o žádnou mazaninu. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 26. 7. 2010 20:57

Pozor, prave mezi V(G)20 a VT20 (3D) je ten rozdil o kterem pisu, oboji pri zobrazeni 2D. Ackoliv obe maj pohyblive rozliseni 1080 radku, tak jedna (VT20) ho ma lepsi, nez druha. A to prave kvuli svemu 3D panelu, ktery ma rychlejsi odezvu. Cili ano, dle "specifikace" maji obe pohyblive rozliseni 1080 radku, ale VT20 umi zobrazit ostre o dost rychlejsi pohyb, nez V(G)20, tj. nad ramec merici metody. Zakaznikovi je myslim jedno, jaka rychlost pohybu [m/s] byla stanovena pro mereni pohybliveho rozliseni, ale oceni, ze VT20 je "absolutne" rychlejsi nez V20 a G20.
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 26. 7. 2010 22:04

Aha, tak to jo. To VT jsem asi omylem přehlídl a reagoval jsem na 2D řadu G a V . Samozřejmě VT20 je na tom jak píšeš, ale pořizovat si v dnešní době 3D je trochu luxus. Myslím, že stačí si na 3D zajít do kina. Má to čas ještě tak 2-3 roky, až se 3D trochu víc rozběhne. Ale, bavme se spíš o 2D modelech. I tam bude řada V o něco lepší než řada G.
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod knajfr 17. 8. 2010 16:21

Zdravim. Díky za užitečné info - rozmýšlím se mezi TX-P42S20E a TX-P42U20E a právě jeden z rozdílů TV je rozlišení pohyblivého obrazu. Jelikož cena je téměř totožná, myslím, že je rozhodnuto, ikdyž jsem přemýšlel i nad TX-P46U20E, ovšem ta má též "jen" rozlišení pohyblivého obrazu 900 řádků. Je tento rozdíl postřehnutelný pouhým okem? Zdrojem filmů je pochopitelně BD přehrávač, ale například sport v TV nesleduju. Díky!
knajfr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků