3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod Krausik 25. 12. 2014 20:20

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, v jakým přehrávači přehráváte 3D filmy z PC? posílám to do 3D projektoru Acer K330. (brýle pro 3D dlp projektory)
Konkrétně mi jede třeba Power DVD, ale nepřijde mi kvalita 3D efektu tak dobrá jako v přehrávači Stereoscopic player, jenže tam mám problém s mírně sekaným obrazem.
PC by to nemělo být: i3 2x3.05Ghz, 4GB Ram a Radeon HD 6470.
Takže asi nastavením toho Stereoscopic playeru, ten pěknej 3D efekt mám při zobrazovací metodě Software pageflipping, při jiné ne.
Krausik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 26. 1. 2015 10:31

jetelina píše:"Pseudo 3D" v tomto provedení je úplný nesmysl. Mít na BlueRay obraz pro pravé a levé oko... WTF? 2x 2D != 3D


Sice dost pozdní rekace... Ale- Myslíte si, že v reállu vidíte ve 3D? Jestli ano, tak to jen díky tomu, že 2x 2D = 3D 8-) Máte 2 2D oči, které koukají na svět pod 2 různými úhly a díky tomu dokážeme vnímat vzdálenost. 3D technologie onu vzdálenost přesně zaznamenává násldně reprodukuje jako ve skutečnosti. Takže to není žádná iluze, nebo klam. Je to pouze záznam obrazu s prostorovou informací navíc, byť během trochu náslinou formou vnucen mozku. Ale pro lidi co mají oči ve stejné vzdálenosti jako kamera objektivy to není o nic nepřirozenější než 2D. A nosti u filmu brýle je nepříjemné, to ano. Nic méně s tím ostřením... To je pro mozek sice torchu matoucí, ale i u 2D se můžete snažiz zaostřit na místo kam kamera neostří taky vydíte ho***. :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pvale 6. 2. 2015 09:56

Dobrý den, nevím jestli můj velmi laický dotaz vůbec patří do tohoto vlákna, ale přesto se zeptám. Jak poznám (např. v nějakém programu, který informuje o podrobnpstech souborů - MediaInfo apod.), zda soubor je ve 3D. Jedná se mi o to, že soubor někdy nemohu "pustit" v přehrávače a přesto bych rád věděl, zda je nebo není ve 3D. Díky moc.
pvale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matelko 2 8. 2. 2015 13:51

Možná ti odpoví někdo přesněji, ale domnívám se, že stará 3D pro DVD to nemůže poznat protože je to součástí obrazu a u nových s dvěma anamorfními (stlačenými) obrazy vedle sebe nebo nad sebou s tím může mít taky podobný problém.

Problém s tím přehráváním některých 3D videí bych viděl spíš v nepodpoře konkrétního kodeku zvuku, obrazu nebo rozlišení které jsou součástí toho videa. Dokud ho nepustíš tak to těžko poznáš. Zkusit jiný přehrávač a nebo může být soubor poškozený či se ti nestáhl celý. Bohužel je moc velký guláš s těmi formáty a rozlišením, mám doma taky stažená 3D videa která přehraji jen v počítači a zase jiná která jen v TV nebo v Blu-ray.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ulrico 11. 2. 2015 20:35

Měl bych dotaz k 3D brýlím. Pokud člověk nosí dioptrické brýle, lze u pasivního 3D použít tento šikovný klip na brýle. Jak je tomu ale u aktivního 3D. Existuje něco, co se dá na brýle nasadit?
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 13. 2. 2015 12:51

Například samsung dělá brýle k jeho aktivnímu 3D tak, že jdou dobře použít i v kombinacemi s dioptrickými brýlemi ;-)
http://www.czc.cz/samsung-ssg-5100gb-3d ... 60/produkt

-- 13. 2. 2015 12:52 --

Není to jen opisování popisu z eshopu- mám vyzkoušno...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2015 17:07

Nové informace ke 3D formátu v článku na avmania.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marekf.197 17. 7. 2015 13:30

Vie my niekto poradit ako mám sprevádzkovat 3D na Sony KDL55 W807 C? Stiahol som si ukažky videii vo formate SBS spriponou mkv a dal na usb. ked som to spustil tak vzdy my to kuzaju len 2D.
marekf.197
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odlisny 17. 7. 2015 17:38

musíš si nasadit speciální brýle
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marekf.197 17. 7. 2015 21:36

cenim si odpoved, ale si srandista. okuliare totiž mám :-)
marekf.197
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 7. 2015 21:37

Předpokládám, žes zkusil ručně 3D aktivovat přes dálkové ovládání?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš... 12. 11. 2015 16:12

Se 3D zvažuji zda LG 42LF652V nebo trochu dražší Samsung UE40H6470 /H6400 nemá S2 tuner a možná bych ho ani mít zatím nemusel/
http://televize.heureka.cz/f:15729:6063 ... ;p:-15000/
Za 1. nemohu rozhodnout zda lepší aktvitní nebo pasivní 3D? Každý vám řekne něco jiného a co jsem pročetl i na živo porovnal, neumím posoudit, navíc když mi u Sam či Datartu 3D pustili, tak na vyšších modlech a větších typech a nikdo zatím aktiv i pasiv součacně, v OK to dovedou??
Chybějící řádky u pasivu vadí jen tam kde je málo řádků /kde je 500 a více už tak z 1,5m není skoro vůbec vidět na 40", u HD rozliš. úplná pohoda/. Aktivní 3D blíká okolo obrazu, jen když v zorném poli je zářivka. Což na film lepší zhasnout nebo jen dát ledku.-) A nabíjení či výměna kloflíkovky a choulostivost brýlý i jejich vyšší cena /na bat 399 a dobíjecí asi 1400,-/ a dá se koukat jen zpříma, ne z postele, což není můj případ. Tak fakt nevím??
2. celková kvalita obrazu, na nečerné černé plochy kašlu, barevné podávní je u IPS i VA panelů srovnatelně dobré a za světla fakt nevidím rozdíl, navíc i VA po více jak 15-20° z boku je pak horší celkově jak IPS, tak co preferovat? Koukáme často ve 3 lidech.
3. cena do 1500,- rozdíl neřeším /brýle aktivní +400 všetně/ a max dám těch 15000,-
4. není podrobný test jako sam http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/h6400 někde i pro to LG 652?? :-[
-koukám v polsku více frčí ve 3D Samsumg než LG http://www.ceneo.pl/Telewizory_3D
Miloš...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miloš... 13. 11. 2015 11:41

Tady rozebrali hezky proč se 3D masově nechytlo, ale hraje v tom roli asi ještě více faktorů, i tak jsou mnozí s ním velmi spokojení a sledují ve 3D filmy dlouhodobě.
http://avmania.e15.cz/proc-3d-nemohlo-u ... macnostech
Miloš...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miloš... 16. 11. 2015 11:42

Viděl jsem sice v obchodech aktivní 3D jen na velkých panelech od Samsungu, ale plné řádky mě nepřesvědčili v lepší kvalitu 3D oproti pasivu, a nutnost vypnout všechny zářivky v okolí /v obchodě nemožné, aby nerušilo jejich blikání/ a doma taky obtížné, a ledky to taky asi neřeší? Takže bych volil tu LG 652V, ale zatím ještě odložím. Oba panely jsem viděl na prodejně, řekl bych, že Sam je lepší při koukání z různých úhlů, ale prodejce tvrdil, že LG je tam hůře natočená na zářivky, byl dost odlesk i zmatnělý pod úhly. Ani v OK mi nebyli schopní/ochotni vybalit aktivní 3D brýle, jen pasivní /i ty jim prý lidi rozbíjí a kradou, tak nemají volně/.
Škoda, že většina lidí nevnímá kvalitu 3D, ale na 4K televizi ukecá prodavač kde koho...
http://avmania.e15.cz/kdy-se-vyplati-ko ... rozlisenim
Miloš...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 2. 2016 19:19

Tak otázka je myslím už zodpovězena:

http://diit.cz/clanek/vyrobci-konci-s-3d-televizory
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků