3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod MgX 1. 3. 2011 18:25

PAVEL.2
Ano, chápu, že Tvůj pohled může být takový. Lidé něčemu nevěřili, ale byl v tom pokrok. Já ale netvrdím, že v budoucnosti 3D obraz nebude zajímavým přínosem pro sledování TV. Řeč je o současnosti. Byli jsme v roce 2010, nyní v roce 2011 ... a tak bych předpokládal, že když vyjdu na světlo s nějakou inovací, bude se jednat o věc zajímavou, přínosnou, prospěšnou, ale i ... pokud možno bez případných „vedlejších účinků“.

Výše uvedený článek hovoří právě o problémovosti 3D obrazu. No a znovu uveďme, že i i přímo někteří výrobci se - trochu, či více - kryjí popisem různých anomálií, které mohou nastat při sledování 3D obrazu. Takže je jasné, že „panna“ to nebude. Kromě toho znám i názory lidí z okolí a koneckonců měl jsem možnost 3D okusit i sám.

A tak ... jsem rád, když jde vývoj kupředu, ale zde ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 3. 2011 19:01

PAVEL.2 píše:Asi tak jako před 100lety když lidí viděly poprvé parní lokomotivu.

To si trochu prestrelil. Pred 100 rokmi bola parna lokomotiva už zastarala. :)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 3. 2011 23:30

Ryan Giggs píše:To si trochu prestrelil. Pred 100 rokmi bola parna lokomotiva už zastarala. :)

Nepřestřelil. Parní lokomotiva byla moderní ještě před 60 lety - teprve v 50. letech minulého století se začala prosazovat elektrická a dieselová trakce. Nemluvím o Švýcarsku nebo o Rakousku, kde měli lacinou elektriku z vysokospádových ledovcových řek a mohli používat elektrickou trakci už na začátku minulého století - ve střední Evropě ale parní lokomotiva držela "vlajku" ještě spoustu let po WW II.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BassXXX 2. 3. 2011 00:22

Tak už asi týden si užívám 3d telku. Mám zatím za sebou 3 animáky ve 3d . . Vůbec jsem něco takovýho nečekal. Např. Ice age 3 vylízají anímáci až metr z obrazovky. Už se nemůžu dočkat na Avatara. Manželce taky padla brada. Takže za mě doporučuji.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 3. 2011 00:46

Hoď značku a typ. Ať se ví, na co valí Tvá famílie bulvy...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 3. 2011 08:59

EKKAR píše:
Ryan Giggs píše:To si trochu prestrelil. Pred 100 rokmi bola parna lokomotiva už zastarala. :)

Nepřestřelil. Parní lokomotiva byla moderní ještě před 60 lety - teprve v 50. letech minulého století se začala prosazovat elektrická a dieselová trakce.

Pokiaľ to berieš takto, tak ano. Ja som ale naražal na datum jej narodenia. Pretože Pavel pisal, že keď ju "viděly poprve". Keď ju videli pred 100 rokmi, už tu nejakych 100 rokov bola. Takže v tom zmysle zastarala. Aj keď samozrejme niekde ju prvykrat videli až pred 100 rokmi. Už ale končim s OT.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 2. 3. 2011 19:23

BassXXX tak se nenech prosit a napiš typ a přesné označení TV ... děkujeme :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod BassXXX 2. 3. 2011 22:54

Je to 3D LCD TV Samsung LE40C750 . Dneska jsem shlídl Krvavý Valentín ve 3d, sice film byl nic moc 3d mě to však vynahradilo. Ve scéně v dole kdy hodí krumpáč tak jsem na gauču uhýbal. :D
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior

Odeslat příspěvekod marts 3. 3. 2011 14:37

Ryan Giggs píše:Pretože Pavel pisal, že keď ju "viděly poprve". Keď ju videli pred 100 rokmi, už tu nejakych 100 rokov bola.

Jestli tím autor nemyslel ty první filmové pokusy na kterých byla natočena lokomotiva jak jede směrem do hlediště a jak to pak vyvolalo v divácích paniku než si zvyknuli že to je jenom obrazová iluze.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 18. 4. 2011 18:12

PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 4. 2011 20:02

Pasivne 3D. To ma aj Philips.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Saske 9. 5. 2011 12:17

Ja osobne 3D vubec nemusim - obraz je rozmazany, spatne detaily a hlavne mit porad nasazene brejle je otrava - obzvlaste ty aktivni. Zkousel sem chodit do kina dvakrat na jeden film - 2D/3D a vzdy se mi vice libil ve 2D. Podle me je jeste cas na 3D technologii - dokud obraz nebude stejne ostry a detailni, jako ve 2D, tak nad tim jen mavnu rukou.. mnohem vice me zaujala OLED technologie - to je teprve pozitek se divat na filmy :) (a to to mam jen na mobilu a nemuzu si to vynachvalit - uz, aby se zacali prodavat OLED monitory a televize)
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Saske 22. 5. 2011 21:23

Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod terminator007 14. 6. 2011 13:35

Kurna, ja dal je jeden hlas :-) Osobne si myslim, ze se 3D prosadi, ale bude to nejaky ten patek trvat... Ale kdyby vyslo 3D bez bryli, jak se slibuje a porad si to nedokazu moc predstavit a bude to dostupne siroke verejnosti, tak to pujde milovymi kroky kupredu!
terminator007
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 7. 2011 16:55

Vazeni dnes jsem mel tu cest videt 3D na 80" Plasme Panasonic v jednom obchode v unhosti (pry je jich v CR jen par na zkousku a stoji okolo milionu) a muzu rict ze dojem byl naprosto uchvatny.Pan mel nejake sestrihy nahrane ze satelitu astra a dalsi proste parada.V sobotu jsemn neco podobneho visdel v ALZE v showroomu na postatne mensi 3D Plasme take od panasoniku a taktez nadhera jen je to proste male.

Zeptam se znalejsich skoro dva roky spokojene pouzivam LCD TV Sharp 37" AQUOS a menit nehodlam nemam duvod plne vyhovuje.
Je nejaka cesta jak sledovat 3D i na obycejne TV jen za pomoci patricne zpracovaneho filmu a bryli? efekt asi nebude tak dobry ale jde to?
Cheetah007

Předchozí stránkaDalší stránka