3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2010 11:28

Veď som to napisal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 2. 2010 20:02

Všechno to bude jenom o ceně a dostupnosti 3D. Dokud 3D TV nebude za podobné peníze jako běžná TV a na satelitu nebudou alespoň tři programy ve 3D, tak jsem celkem klidný.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2010 20:57

Mr.Semtex i tak ... sledovat program s brýlemi ... to není VONO :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 2. 2010 15:12

Nebude to každý program.. Kolik filmů nebo fotbalových zápasů dáš měsíčně? Mě by to nevadilo..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 16. 2. 2010 10:52

Emokid píše:Tak já třeba na jedno oko vidím o dost hůře, s tím souvisí že i trochu šilhám takže 3D v dnešní podobě u mě vlastně nefunguje


Já na jedno oko nevidím vůbec, takže třeba Avatar jsem si musel nechat ujít, kino u nás dává jen 3D. Čili já doufám, že 3D móda pomine, abych nemusel do kina chodit jen na filmy pro pamětníky :D
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 2. 2010 14:20

Fatman - právě pro Tebe by sledování filmu v "pseudo 3D" s brýlemi bylo rovnocennou náhradou, protože bys prostě vnímal jen jeden ze dvou střídavě promítaných (a při pohledu oběma očima vzájemně posunutých) obrazů - viděl bys prostě jen "obyčejné" 2D. Což sice neopodstatňuje zvýšené vstupné na 3D projekci, ale i tak by to bylo "koukatelné". Nechci se vyjadřovat k ději a zápletce filmu Avatar - ty nepřežijí žádný pokus o střízlivé hodnocení, vyjádřím se pouze k animační a trikové práci - ta je (jako už je u obdobné produkce zvykem) na výborné úrovni...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fatman 16. 2. 2010 19:38

Ten Avatar byl příklad, že je to dějově totéž co Pocahontas mi potvrdilo víc lidí :-)
Bohužel kamarád, který v kině dělal už zemřel, docela bych to šel zkusit.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2010 08:59

Avatar je dějově naprostá pitomost - pokud by se například v reálném světě dopustil voják libovolné armády na podobné misi jednání stejného typu, jako hlavní hrdina filmu, čekala by ho v nejlepším případě okamžitá cesta do péče armádních psychiatrů, kteří by mu s pomocí spolehlivých farmak velmi rychle vysvětlili, jakých omylů se dopouštěl - v tom horším (a reálnějším) případě by pak byl svým nadřízeným vyléčen ještě rychleji s pomocí pilulky ráže (obvykle) 9mm nebo .45 - protože vnitřní služební řády všech ozbrojených sil světa takové jednání nazývají dezercí nebo velezradou - a mají pro něj jen jediný trest...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MONYS 17. 2. 2010 19:33

Vůbec jsi nepochopil hloubku a smysl celého filmu tak jako mnoho jiných lidí které zajímá pouze 3d efekt.
MONYS
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2010 19:47

Já ho ve 3D neviděl... :-D :-D
Takže to beru jako natolik vzdálené sci-fi, že Červená Karkulka je proti tomu reportáž "v přímém přenosu"... A jinak "základní směrnici" o nevměšování měli už ve Star-Treku za dob starého dobrého cpt. J.T.Kirka...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod artam 19. 2. 2010 16:39

Ekkar: Je tu ale jeden podstatny rozdiel, ked si si nevsimol... nejednalo sa o regulernu armadu, ani o nejake ozbrojene sily nejakeho statu, ale len o tlupu zoldnierov najimanych sukromnou firmou. Takze tvoje rozjimanie o principoch sluzobnej kazne ozbrojenych sil je v tomto pripade absolutne mimo misu. :D
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 2. 2010 18:00

A chceš mi tvrdit, že velitel takové polovojenské jednotky by v reálu neodstřelil podobného provinilce jako prašivého psa hned v momentě, kdy by se o podobné aktivitě domáknul? Krom toho - profesionální žoldnéřské skupiny mívají ještě tvrdší "vnitřní zvyklosti" než pravidelné státní ozbrojené síly - chyba se neodpouští, za tu je jen jediný trest. Nevím, nevím, kdo má potom myšlenky mimo mísu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 19. 2. 2010 20:37

Diskuze naprosto zbytečná.. U Avatara jde o to, že 3D je akorátně sepnuto s ještě přijatelným příběhem a navzájem se doplňují - v tom je to dokonalý film.. Kdo to v 3D neviděl, tak to nepochopí. Bez 3D je to jenom docela ucházející Sci-fi a naopak většina 3D do teď byla pouze na efekt a to tak až to bolelo. Avatar je prostě první film, kde je 3D a příběh skloubeno ve správném poměru a působí opravdu dobře..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 2. 2010 21:17

Já osobně současnou pseudo-3D technologii s jejími berličkami brejlí a filtrů nepokládám za žádný přínos - je to pouze efekt, který má přitáhnout více lidí do kin = zvýšit profitovost díla. Nic víc a nic míň. Je to hezký efekt, ale filmu to na kvalitě nepřidá. Jen to je dražší technologie. Zdraží to vstupné a pokud je tím efektem "podepřený" správný doják (a takovým dojákem Avatár je), můžeme si být jisti, že bude mít VELKOU návštěvnost. A producenti velký vejvar...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 20. 2. 2010 11:20

Tak přesně tohle jsem si myslel taky, dokud jsem neviděl Avatara v 3D.. 8-)

Všechno co píšeš byla pravda před Avatarem, ale v tomhle konkrétním filmu prostě příběh dohromady s 3D funguje tak přirozeně, že to ten film jako celek opravdu posouvá o kus dál - konkrétně do pozice, kdy má člověk po dlouhé době zase důvod jít do kina..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků