3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 23. 2. 2016 14:04

Vím, že můj názor bude asi proti tomu nyní většinovému, ale je to opravdu velká škoda, jak výrobci tuhle technologii trestuhodně dovedli k tomuhle stavu věcí..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2016 18:50

Ano, příznivce prostoru to jistě naštve.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 2. 2016 18:07

Prostor a hloubka je aspoň podle mě především v úhlopříčce a kontrastu (úrovni černé), určitě ne ve stereoskopii, nebo dokonce snad v prohnuté obrazovce.

-- 24. 2. 2016 18:13 --

Něco jinýho možná časem bude VR, kde se divák bude moct rozhlédnout po scéně a kouknout se za roh ... ale takové filmy se zatím asi ani nenatáčí.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonito 24. 2. 2016 18:51

Patřím mezi ty, kterým aktivní 3D nedělá žáden problém a tak si kupuji filmy, koncerty nebo dokumenty, které mě zajímají a ze vzdálenosti 2,60m si na 153cm často užívám sledování 3D materiálů ...
Svou sestavu v žádném případě měnit nehodlám, takže nějaké korejské LCD ojeb.vky jdou mimo mne. Ta snaha ušetřit pár centů za mizerné panely je z nich cítit na hony daleko!

P.S.

Navíc skvělé udělané 3D do hloubky (at´už nativní nebo překopané) je pro mě osobně stejný zážitek, jako materiál, který vystupuje mimo obrazovku ...
TV - PANASONIC TX-P60ZT60E A professionally calibrated!
BD player - PANASONIC DMP-BDT700EG
AV receiver - PANASONIC SA-BX500EG-K
Speakers - 4 x PANASONIC SB-PF800E-M, PANASONIC SB-PC800E-M, PANASONIC SB-WA800E-M
Tonito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 2. 2016 19:15

No, dobrý, dobrý - ale kdybych si měl vybrat 3D LCD - třeba i 4k pasivní, což považuji tak ještě za rozumnou volbu (co se týká 3D, jinak 4k je zbytečný) vs. OLED FullHD - tak určitě beru OLED
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonito 24. 2. 2016 19:35

Souhlasím. Špičkově udělaný Full HD signál je naprosto dostačující záležitost i na velkých úhlopříčkách. Ale pro mě by musel být ten OLED zcela plochý, od 60 palců nahoru a hlavně by to musel být originální japonský panel!
Ale upřímně, moc velký rozdíl oproti mé ZT60 a OLED-em není. Získal bych o něco více v černé barvě, ale s pohybem bych si pohoršil. 4K a HDR neberu v potaz. Tohle jsou jen marketingové žvásty, v běžné praxi nepoužitelné. Takže ještě dlouho a rád zůstanu u stávajícího vybavení a aktívního 3D ... 8-)
TV - PANASONIC TX-P60ZT60E A professionally calibrated!
BD player - PANASONIC DMP-BDT700EG
AV receiver - PANASONIC SA-BX500EG-K
Speakers - 4 x PANASONIC SB-PF800E-M, PANASONIC SB-PC800E-M, PANASONIC SB-WA800E-M
Tonito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 25. 2. 2016 16:13

Nepleťme dohromady prostorový obraz s kontrastem.. To jsme někde úplně jinde.. A nechápu, proč bych si měl vybírat? To je právě špatně.. Já chci TV s perfektním obrazem a možností pasivního 3D (pokud možno i s Ambilight)..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Philips CZ 23. 3. 2016 16:46

2Mr.Semtex - Bohužel kombinaci Ambilightu a 3D už seženete jenom u modelů Philips loňské řady (které se ovšem stále prodávají), jak už tady někdo psal, Philips ukončil podporu 3D, o tuhle technologii byl velmi malý zájem.

Jirka, Philips TV
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 7. 6. 2017 18:04

Já mám plazmu a projektor, obojí s aktivní verzí a po půl hodině koukání to rád vypnu a užívám si klasické 2D. Mě i manželce to hlava prostě nějak nepobírá a prostě mě začne jakoby lehce bolet hlava a člověk je takový unavený. Stačí to vypnout a jsme zase jak rybičky a je strašně znát velká úleva.
Pavlos23
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků