3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2010 16:31

BassXXX tomu nevěř. Je hodně lidí, co nebudou řešit obsah, hlavně když si užijí 3D ....ač mnohdy odejdou s bolestí hlavy :-\
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 26. 10. 2010 16:51

Ja mam problem si vybrat z 2D, nie z 3D :D Asi som ale narocny a len tak sa mi hociakou kravinou nik nezavdaci :-[
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BassXXX 26. 10. 2010 17:31

Co jsem tak četl z více zdrojů tak lidi co se týká 3d vystřízlivěli a už nechodí na nějaký blbosti jenom protže jsou ve 3d. Vždy když přijde nová technologie tak se všichni na ni hladově vrhnou, ovšem po delším soužitím už se na ni dívají skepticky a hledají chybičky nebo se vrací k osvědčeným věcem.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2010 17:59

BassXXX ano, píše se to - jenže. Také se píše, že hodně lidí 3D zatím nechce domů, ale že si pro vizuální prostorový vjem zajdou do kina.

Nemyslím, že by už nyní přišla doba vystřízlivění - na to je příliš brzy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 26. 10. 2010 18:27

Jasnačka, kdo by to chtěl domů, když na to ještě nic nevyšlo. Mě to bude taky lákat víc až uvidím 3d filmy na regálech. Já myslím , že kartami hodně zamíchá Avatar. Prostorový vjem samozřejmě bude v kinech vždy nej ;-)
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čáďa 7. 11. 2010 21:42

Zdar hoši,tak sem si koupil samsunga LE-40C750 a stači mi to,akorad sem zkoušel z 2d do 3d a v pohadkach to vypada pěkně,ale tahl sem si nějakou prezentaci ve 3d a asi mi to nerozpoznaly ty brejle,nebo co,protože se mi nesepli.V jakym formatu ten 3d film musí bejt ,neví někdo?
Čáďa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BassXXX 20. 11. 2010 11:48

Aby ti to valilo potřebuješ 3d bluray přehrávač a 3d bluray disk. Jestli všechno maáš tak nevím.

Mám taky dotaz rozjedu 3d na např. na full hd plazmě která nemá 3d certifikaci, když k ní připojím 3d blu ray přehrávač? Četl jsem že je potřeba dodržet 200hz obraz a plazmy mají myslím 600hz.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 20. 11. 2010 12:17

Stačí mít PS3 s novým SW

TV musí podporovat vstupní frekvenci 120Hz a je jedno jestli má napsáno 200/400/600Hz to je jen jak to zobrazi
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarod72pm 25. 11. 2010 18:32

3D v podání jaké je dnes s brýlemy je pouze nouzovka a podle mě nemá šanci být dlouhodobým fenoménem.
Tato technologie není nic co by stálo za to měnit stávající LCD a na 3D bohatě zatím postačí kino.
Myslím že v budoucnu bude 3D technologie bez brýlí a na lepší realističtější urovni a bez toho aby z toho měli někteří problémy.(s nynější 3d technologii má problém s očima 20% lidí a to není málo)
LG 49" 49LH630V , AMD PC Ryzen 5 5600X + GeForce RTX 3070 monitor MSI Gaming Optix MAG251RX
jarod72pm
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 10. 12. 2010 07:15

PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BassXXX 19. 1. 2011 15:45

Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2011 19:17

BassXXX nevím, zda je to podvod, žert, či skutečnost ... v každém případě bych do toho nešel ani zadarmo :-) Díky za link.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 1. 2011 19:38

je to čistá recese - ale dobře udělaná
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 2. 2011 19:30

Dovolím si odcitovat jeden příspěvek, který zazněl v jiném vlákně tohoto fóra. Vztahuje se přímo k nové technologii 3D. Skupina odborníků zde tvrdí, že sledování 3D obrazu skutečně může negativně ovlivnit zrak diváka.

ka-spel píše:
MgX píše:3D je kapitolou samo pro sebe a já osobně ho vnímám spíše jako módní doplněk, jako možnost vyzkoušet si cosi nového.


Moje i tvoje slova se potvrzují.

http://pcworld.cz/novinky/optici-varuji ... razu-17166
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 28. 2. 2011 22:31

Asi tak jako před 100lety když lidí viděly poprvé parní lokomotivu.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků