3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod hellwet 5. 2. 2013 12:02

no ja zas napr. mam problem s pasivnym 3D doma mame LG 47LM640S a to 3D tam dobre nevidim. Vydim ho iba ako je dnu v TV ale nevydim ho vyliezat. U aktivneho 3D to mam tak, ze sice to vidim ako obraz leze von ale oproti pasivnemu ma strasne s toho boli hlava ale napr. v kine co je pasivne 3D, tak s tym problem nemam obraz som videl dokonale priam som bol aj z neho prekvapeny
hellwet
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 2. 2013 17:20

Kamarat ma ten isty LG TV s pasivnym 3D ako ty, len 42". Videl som u neho uz dost vela 3D filmov a je pravda, ze 3D efekt je viac do hlbky, ako dopredu pred rovinu obrazovky. Ale nemyslim si, ze to bude technologiou, skor to bude tym, ze vo filmoch vela efektov smerom dopredu nie je. Pretoze ked sme si pustili 3D sample klip, objekty nam lietali rovno pred nosom. Vsak ho vyskusaj a pokial ani tu nebude vyrazny 3D efekt smerom dopredu, bude problem niekde inde.
https://mega.co.nz/#!KFYjhYLR!adHf-GQjqYH1O3d3XTbnujAzJ6YVmpC__o3nI0m5PFY
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod terminator007 17. 2. 2013 17:46

Mám pasivní 3D od LG a jsem spokojen, záleží samozřejmě o jaký se jedná kousek, ale skutečně jde o 3D zejména do hloubky.
terminator007
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 21. 2. 2013 15:19

Nedá mi to, abych se nezeptal na tohle (vždy mě to zajímalo, ale nějak jsem se "bál" zeptat):

On opravdu někdo doma v kruhu rodinném, sám či vespolek s jinými, kouká na TV s 3D brýlemi ??
Mě totiž je tato představa naprosto absurdní ... (a humorná)
Chápu to například v kině (několik představení v různých kinech jsem navštívil). (Podle toho jak píšu tak je pochopitelné, že mě tato technologie nijak neoslovila.)

Mě přijde prostě zcestná vize rodiny sedící na sedačce před TV a zírající (všichni s těmi nádhernými brýlemi) na obrazovku.

Samozřejmě když se 3D TV tak hodně prodávají tak to je asi běžné, jen mi to přijde směšné.
:-)

Omlouvám se za tento mírně provokativní příspěvek.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2013 15:48

Já myslím, že na něm není nic provokativního. Má odpověď zní ... znám pár rodin, kde jsou schopni sesednout s brýlemi na nose k TV a pustit si 3D film. Ale znám více rodin, které něco takového nenapadne :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod monikash 24. 2. 2013 11:46

A jak je na tom LG s převodem 2D do 3D? Uvažuji o nějaké menší LG 3D pasiv, ale chybí mi stále potřebné informace a recenze.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2013 11:53

monikash na webu avmania.cz jsme v poměrně nedávné minulosti měli - dle uživatelského hodnocení - poměrně vydařený článek.

Skutečností je, že se nezabýval převodem 2D do 3D. Už běžná stereoskopie má své zákoutí. Když k tomu přidáte její simulaci, problémových míst v obraze může přibýt. Zde jednoznačně záleží na mnoha věcech a hlavně - na Vašich očích. Myslím, že se v tomto případě jedná o vysoce subjektivní vjem.

Modely od LG s pasivním 3D jsou mezi uživateli velmi populární.

Na závěr si dovolím jednu poznámku ... TV bych vybíral dle kvality klasického obrazu, nikoliv 3D obrazu. Tím vůbec nechci říct, že nemáte koukat po LG - jen vybírejte primárně podle toho, co bude (zřejmě) sledováno v devadesáti procentech času ... tedy 2D obraz („normální“).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod monikash 24. 2. 2013 12:16

Ten článek jsem četla. Uvažovala jsem o LG DM2752 s IPS technologií (teď mám LG M2362 a velikost mi vyhovuje). Ten převod 2/3D jsem chtěla využít u HD dokumentů o přírodě, vesmíru a dino na satelitu.
Moto One Vision
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2013 12:20

Pokud se tedy nemýlím, pak vybíráte nikoliv „klasickou“ LCD TV, ale monitor s TV tunerem.

Pro jasné rady doporučím založení vlastního, nového vlákna zde na našem fóru - přímo v této sekci. Nebo se ještě mrknout na fórum zive.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod monikash 24. 2. 2013 12:38

On je spíš nabízen jako TV s možností využití jako PC (zřejmě díky snižujícímu se počtu vstupů/výstupů oproti starším modelům). Koupila bych si větší, ale jelikož se na to budu dívat sama, tak větší rozměry považuji za zbytečné.
Moto One Vision
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2013 12:51

Chápu, přesto jde o pozorovací vzdálenost a způsob využití. U 3D pak se efekt s vyšší vzdáleností může vytrácet/vytrácí.

Jak píšu výše - založte nové vlákno s dotazem ... určitě se najdou rádcové, kteří rádi poradí/přispějí názorem k lepšímu pocitu při výběru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod monikash 24. 2. 2013 13:05

OK. Až se dostanu do Brna, tak se ještě podívám do Datartu, kde mají možnost shlédnout 3D obrazovky na živo.
Moto One Vision
monikash
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2013 13:08

To je správný postup ;-)

Samozřejmě se následně vraťte - popište pocity a zadejte dotaz :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hans1983 24. 2. 2013 15:03

puschpull píše:Nedá mi to, abych se nezeptal na tohle (vždy mě to zajímalo, ale nějak jsem se "bál" zeptat):

On opravdu někdo doma v kruhu rodinném, sám či vespolek s jinými, kouká na TV s 3D brýlemi ??
Mě totiž je tato představa naprosto absurdní ... (a humorná)

Tak já udělal snad jednou rodiné pokoukání na LG 42LW4500 pustil sem imax mořský dokument a zapojil do toho i babičky a tenkrát 2,5letou dcerku, jo docela je to sranda vidět všechny z těmi brýlemi :)
Ale myslím že ten 3D efekt viděli všichni dobře i malá křičela "jé ryba plave ke mě". :-D

Pak sem ještě párkrát pouštěl něco návštěvám a každýmu se to líbilo.
Jinak 3D v tv je spíš taková třešnička na dortu a u LG tenkrám měli modely s 3D lepší parametry panelu.
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 24. 2. 2013 17:41

Já to taky viděl. Párkrát k kině, a na různých TV při předvádění v obchodech. Vím že to funguje, ale prostě to je pořád něco "násilného". Z klasického 2D mám větší požitek, 3D je jen taková zajímavost.
Zdá se mi to ne jako slepá ulička, ale jako věc, která ještě čeká na tu správnou technologii.
Uměl bych si představit "stěnu" v obýváku, která bude zároveň aktivní panel a možností prostorového vnímání, ale až tohle bude možné bez brýlí.
Prostě stěna jako velké 3D akvárium, či okno do krajiny (nebo samozřejmě film), který by tvořil téměř dokonalou iluzi prostoru.
Zatím je to takové "hraní" s něčím co nějak funguje když koukáte ze správného úhlu a ze správné vzdálenosti a s brýlemi na hlavě ...
Proto mě (zatím) tahle technologie nějak neláká k tomu, abych ji chtěl mít doma.
Nechci tím nijak shazovat ty, kteří ji mají a využívají si ji ke své zábavě.
Nic nejde hned, časem jistě bude tato technika opravdu zajímavá.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka