3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 8. 11. 2013 20:13

Ak ma internet neklame, 3D na bluray-och je vo formate plného top-bottom skladaného obrazu...
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarak 8. 11. 2013 20:37

Moc díky za odpovědi, mě to tak stačí. Já asi moc těch 3D filmů neuvidím, ale nechci si tuto možnost úplně zrušit. Díky.
J.
doma: foobar -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, MOJO, AK norma SR15 -> Hifiman HE400i -> NAD VISO HP50 - > Meze 99 classics
ven: AK norma SR15 -> Ibasso IT01 -> Oriveti New Primacy
Jarak
Junior

Odeslat příspěvekod cybernetworm 12. 11. 2013 10:01

Bluray 3D ve snad ve formátu framepackaging...
cybernetworm
Junior

Odeslat příspěvekod dbart 12. 11. 2013 11:28

na bluray 3D je obraz ulozeny ako 2D + dodatocna informacia o druhom obraze, ktory spolu s tym prvým vytvoria 3D. Tie 2 obrazy sa odlisuju len v malych detailoch, preto je z hladiska kompresie lepsie ulozit jeden "kompletny" a z druheho ulozit len zmeny, to co sa opakuje je zbytocne ukladat 2 krat.

ulozene su ale 2 obrazy v plnom rozliseni a dalo by sa povedat, ze vedla seba, tak ako je vedla seba obraz a zvuk, alebo lepsie povedane paralelne.
dbart
Junior

Odeslat příspěvekod marts 12. 11. 2013 17:39

Framepacking je metoda přenosu 3D obrazu po HDMI http://www.best-3dtvs.com/what-is-frame-packing-3d/

Uložení 3D obrazu na médiu je pak jiná otázka, jak píše dbart.
http://www.sonycreativesoftware.com/dos ... c_encoding
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Neophytee 12. 11. 2013 18:11

Takze oplati se kupovat originalni BD 3D film? Filmy,ktere sosam jsou take ve 1920x1080 a mam aktivni TV ST60. Je ten 3D efekt tedy lepsi na originalce? Je fakt, ze v mkv ma film treba 11Gb a BD ma treba 40Gb,ale kdyz vemu samotny film a cesky zvuk, tak na kolik to muze spadnout? Takze stoji tech 600kc za to prosim po technicke strance? Dekuji za odpoved
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod marts 12. 11. 2013 22:19

Přímo na 3D efekt by to vliv mít nemělo. Pokud je film před uložením do MKV překomprimován tak může dojít ke ztrátě obrazových detailů, v extrémním případě ke vzniku chyb v obraze.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Marty86 13. 11. 2013 19:33

Neophytee píše:Takze oplati se kupovat originalni BD 3D film? Filmy,ktere sosam jsou take ve 1920x1080 a mam aktivni TV ST60. Je ten 3D efekt tedy lepsi na originalce? Je fakt, ze v mkv ma film treba 11Gb a BD ma treba 40Gb,ale kdyz vemu samotny film a cesky zvuk, tak na kolik to muze spadnout? Takze stoji tech 600kc za to prosim po technicke strance? Dekuji za odpoved

Co se týče 3D efektu, tak jak píše kolega nade mnou, na ten by nemělo mít vliv jestli je film na origo BD nebo stažený třeba v HalfSBS. Taky jsem ze začátku řešil to samé, po nákupu nové TV (taky ST60) jsem chtěl natěšeně to 3D vyzkoušet, ale bohužel jsem se zde na foru neporadil a rovnou nakoupil 3 BD disky a k tomu i 3D BD přehrávač. Po cca dvou týdnech kdy jsem zkouknul koupené disky i pár stažených 3D filmečků, jsem zjistil že rozdíl v 3D efektu to nemá (porovnával jsem Avatara na BD vs. HalfSBS) a naopak dva filmy co jsem koupil (Dredd, Tron:Legacy) mají 3D efekty dost o ničem. Samozřejmě když koupíš origo BD 3D tak součástí bývá i 2D verze, takže i když stažený soubor ti poskytne prakticky stejné 3D efekty, tak to můžeš brát že máš alespoň film do sbírky, s bonusy a vším co k tomu patří. U mě to ale nakonec skončilo stejně tak že na BD player se práší a koupil jsem MMC, které zchroustá vše a přehrávám teď výhradně mkv v HalfSBS a spokojenost. Poslední 3D zážitek ze včera - Mocný vládce Oz, páradně provedené 3D, takhle bych si to představoval. Na jednom seznamu postovaném zde ve vlákně je sice tento film zařazen mezi "fake 3D" ale já to rozhodně nepoznal, 3D efekt fakt super, strčil do kapsy spoustu "real 3D" filmů (např. již zmiňovnaný Dredd, Tron nebo Amazing spiderman).
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod Neophytee 13. 11. 2013 22:13

Dekuji za odpoved. Tak jeste posledni dotaz :D kdyz si koupim ci sosnu starsi film, co urcite nebyl toceny ve 3D, ale nasledne predelan, bude to stejny vysledek, jako kdyz na TV dam prevod z 2D do 3D?
A jeste poznamka: neni treba originalni film lepsi v podani barev a pod.? :-)
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 13. 11. 2013 22:40

Dufam, ze sa niekde v prispevku nemylim, ale ja to vidim takto:

TV preraba 2D do 3D inym sposobom, nez ako to preraba filmove studio (alebo kto). TV umiestnuje do priestoru objekty na zaklade ich farby a intenzity, mozno este prihliada na to, co je na obrazovke dole a co hore...

Ale ked sa preraba film do 3D priamo filmovou spolocnostou, ide sa na to inac - jednotlive obrazove policka sa zanalyzuju, urobia sa podklady pre to, co ma byt vpredu a co hlbsie v obraze (taka ciernobiela mapa) a takto sa film navrstvi do 3D. Od pravych 3D filmov sa da rozoznat pomerne jednoducho: prerabany film casto posobi ako vrstveny 2D film, napr. Titanic 3D, jedna hlava je 2D plocha a umiestnena vpredu, dalsia hlava je 2D a umiestnena za nou, a uplne vzadu je 2D pozadie...

Pravy 3D film je cely plasticky, mas pocit, ze sa pozeras na skutocnu hlavu, nie na jej 2D splacaninu umiestnenu v priestore...

Najlepsie 3D filmy (v zmysle "najplastickejsie") su filmy vytvarane komplet pocitacovou grafikou (Avatar, How To Train Your Dragon, ...) Sanca na solidne prerobenie starsich filmov do 3D existuje u filmov vyrobenych z velkej casti pocitacmi... pocitacove sceny by malo/mohlo byt mozne doupravit do praveho 3D. Nadejam sa, ze budu takto prerobene Matrixy 1,2,3 - bol by to rozhodne este intenzivnejsi zazitok. o<:)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 4. 12. 2013 00:08

3D je pěkný na zkouknutí,jinak o ničem pokuď nebude přímo v tv bez nutnosti brejlí,jinak je to kravina za kterou se v tv platí 8-D
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Egee 7. 12. 2013 11:09

Ono kravina, ale než platit v IMAXU za drahé lupeny tak si přidám a koupím TV kde jsou i lepší střeva. Brýle jsou lehounké a jen jemně odbočím, ti kteří brýle nosí normálně nemají ten pocit že mají na hlavě ,,něco,, navíc.
Filmů je dostatek i na netu. Chodit s rodinou do kina a nechat tam kolem tisícovky to je v dnešní době pro některé rodiny přepych.
Bavit se o dostupnosti filmů se zde bavit nemusíme, kdo umí hledat nachází 3D filmy.
( Před časem mi soused tvrdil to co ty, hodnotil podle toho co viděl v obchodě jen a tak jsem ho pozval i s dětma na film jedno dítě mělo dioptrické brýle dokonce. A jak to dopadlo ?
Druhý den si pořídil stejnou TV. Jen pro doplnění caparti viděli AUTA a soused Star Trek + nějakou tu čuňárnu pak. )

A jen orientačně rozdíl v cenách TV 120 cm ( i nakupovat se musí umět )
Kód: Vybrat vše
http://www.scorpion-elektro.com/katalog/led-televize/velikost:47/

Mám
LG 47LM670S, 3D, CINEMA 3D jen pro informaci.

A recenze ?
Kód: Vybrat vše
http://www.levneelektro.cz/default.asp?fc=6&idp=365910&po=3#zl1

V tomto obchodě jsem nakupoval za 17.900,- tento model.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 12. 2013 15:27

No tatík měl IPS Paňáka s panelem od LG a 3D dema ok paráda ,ale stáhnul jsem nějaký filmy a teda nic moc. ;-]
Stiletos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Egee 10. 12. 2013 19:09

Co je nic moc ? A můžeš být konkrétní které filmy ?
Mám přes 80 3D filmů a můžu napsat že některé se nepovedly, např. Dredd , přehrávám přes USB, nemám BR 3D player .
( že se na fórech stahuje o 106 když se zjeví nový titul)
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 12. 2013 23:27

Že se stahuje o stošest 3D bych zrovna netvrdil,dneska je každá tv 3 D ,neznám nikoho kdo by to nezkusil když k tv se běžně dodává několik brejlí.Názvy nevím něco na ostrově s Rockem atd.A na kino to stejně nemá. ;-]Znam plno lidí co dokupovali 3D aktivní brejle za pěkný prachy a teď jim leží v šuplíku. ;-]Jenom tak jsem kouknul na stahování .... odkaď stahuje nejvíc lidí a 3D je tam nejvíc 100 lidí oproti třeba Hd nebo avi 3000 a víc ;-]
Stiletos
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka