3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 20. 2. 2010 13:49

Já jsem zvědav na názory od těch co mohly sledovat zatím v hospodách ve Velké Británii sportovní přenosy v 3D.(pokud by se jim podařilo zajistit přenos sportu, je tu dost velká skupina lidí která by to toho šla) nebot zprávy ve 3D ze studia -- mit hlasatele přímo před sebou, tak z tech. hlediska je asi zajímavé ale neděli večer no nevím natož ještě reklamy aby mi běhal králíček azurit v pokoji a další stupidnosti to fakt netoužím.A dávat dnes 3x tolik peněz za to co bude v rozumné míře možná za 2 roky. to rači zajdu s rodinou 3x za rok na něco solidního do 3Dkina
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 22. 2. 2010 12:18

No myslim, ze 3D je jasna budoucnoust, casem bez brejlicek atd. Si vemte ten brutalne vymakany nastup - 3d vsechno se objevilo zaroven s 3d tahounem Avatarem, je to komplexne vymyslene jak lidem vnutit aby to chteli, uspech zarucen!
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 22. 2. 2010 17:46

A kina aby měla tržbu - koukám na program u nás příští měsíc. Obyč filmy do 100 Kč. A už to jede - Nezvratný osud 4 3D, Velké podmořské dobrodružství 3D, Zataženo, občas trakaře 3D, a asi 3x Avatar 3D po 130 Kč.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod karkar 22. 2. 2010 19:26

Tak jsem zbezne prohledl zdejsi nazory.
Volil jsem: Zcela urcite se 3D technologie prosadi a Ne vsechno bude OK.

Muj nazor je ten, ze zadna technologie neumozni zobrazit pravy 3D obraz na 2D plose bez saleni zraku. At uz se na to osaleni pouzivaji specialni bryle ci se pouzije neco jako hologram. :--

Jsem osobne celkem zpatecnik, nechybi mi zadne 3D filmy, nejake nataceni kamery je mi srdecne jedno. Nechapu k cemu je to dobre, snad mozna koukat se hereckam pod sukni :shock: . U kvalitnich filmu je totiz kamera jednim z klicovych vyrazovych prostredku a celkem zasadne zalezi na jejim umisteni... :pozor

Nicmene osobne se domnivam, ze nastupce TV ci pseudo3DTV bude prime "vysilani" do mozku... Proste si soupnete 3d-spunty do usi a oni si sami najdou misto ci frekvenci a naperou vam Avatara primo do hlavy ve 3D i se zvukem.... Bude to dost prulom, technologie umozni slepym videt, hluchym slyset... haleluja... O:-)
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2010 20:24

karkar tak to já si do mozku nic rvát nechci :-)
Jedná se sice o svérázný (dnes trochu SCI-FI), nicméně zajímavý názor ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 2. 2010 11:56

Asi to nebudou "3D špunty", ale bude to nějaký způsob napojení počítačové technologie k neuronům mozku - zatím jsou provedené pokusy napojit se k neuronům jako k vysílačům povelů, tak až se někomu povede "naklíčovat" do neuronů dostatečné množství informací zvenčí, bude "vyhráno" a filmy se budou člověku "přehrávat" přímo v mysli formou podobnou snu. Myslím si ale, že do dosažení podobné úrovně uteče ještě hodně vody...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 24. 2. 2010 15:10

Spat na Zem. Osobne si myslim, ze v dobe, ked 95% ludi doma pozera low resolution vysielanie nema cenu bavit sa tu o 3D technologii ;) A uz sa zobudte z toho Avatara :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod semaniaci 27. 2. 2010 17:03

Odar píše:... ked 95% ludi doma pozera low resolution vysielanie nema cenu bavit sa tu o 3D technologii ;)

ja si myslím, že tak strašné to nie je s tým vysielaním :) a aj keby, tak čím ďalej, tým viac ľudia siahajú po filmoch minimálne v dvd kvalite a časom sa budú chcieť dostať ďalej

netvrdím, že to mám overené, len je to môj názor, ktorý som si vytvoril na základe môjho okolia. :)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eRiper 27. 2. 2010 17:48

Než 4GB DVD, radši 720p rip. Toť můj názor ;-)
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 9. 3. 2010 10:21

u nás v práci došlo k bouřlivé debatě jaká technologie se vlastně v kinech pro 3D používá, a tak jsem prošťáral internet abych našel podrobný přehled technologií používaných v současné době v kinech v Česku: http://www.cinepur.cz/article.php?article=1694

no a též něco z historie 3D filmů, věděli jste o tom že 3D filmy jsou mezi námi již od roku 1890? A že zatím největší boom ve 3D promítání byl v 50. letech 20. století? - přitom se jednalo o docela pokročilé systémy, nebyly to žádné brýle s červeným a modrým sklíčkem: http://en.wikipedia.org/wiki/3-D_film
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 3. 2010 10:27

No já jsem byl v 3D kině kdysi jako dítě v Kyjevě v tehdejším SSSR. Myslím že to byl rok 1984 nebo 1985. Zajímavý byl předfilm který byl takové přehlídka efektů, pamatuji si jedoucí vlak přímo na mě, pohled z vrchu na žongléra kdy jsem uhýbal hlavou před míčky a zmrzlinu kterou mi z plátna nabízel klaun a vyklopil mi jí do klína. Hlavní snad dvouhodinový 3D film byl nudný, něco ze života na venkově. Pak jsem 3D film viděl až když v Praze otevřeli Imax, bydleli jsme tehdy poblíž a se synem jsme tam byli první nebo druhý den po otevření. Potom už jsem na 3D nebyl a ani se nechystám, současná filmová tvorba mě nebere a syn chodí do kina s kamarády.
Domu o tom zatím vůbec neuvažuji, uvidíme kde to bude za 10 - 15 let.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod tesla15 14. 3. 2010 15:06

3D vrací SONY opět k plazmám. LCD se zde ( a nejenom zde )projevilo jako nevhodné.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 14. 3. 2010 16:06

tesla15 píše:3D vrací SONY opět k plazmám. LCD se zde ( a nejenom zde )projevilo jako nevhodné.

???? SONY tvrdí dlouho , že PDP je již uzavřená kapitola a když Samsung má 22"LCD 3D monitor tak proč by nešlo v 50" LCD jen je otázka co to bude stát a jak se všichni shodli u LCD monitorů vylepšení na 2ms znamenalo zhoršení barevného podání ale dnes je technologie o něco dál tak uvidíme co z toho vyleze.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vomada 22. 3. 2010 21:18

No tak dnes sa mi do ruk dostal krasny novy cennik od Samsungu a od ich 3D televizorov takze aj ich Ceny a parametry. Vyzera to zaujimavo a hlavne co sa tyka tych cien. Samozrejme je tam cenik aj Blu-ray prehravacov alebo dom. kin, a inej ciernej techniky respektive sedej. Takze pokial by ste chceli Blizsie info ohladne Novych vyrobkov od Samsungu tak staci napisat SS alebo tu na Fore sa spytat.
NB: Toshiba Satellite U500-17E,Mobil: Nokia N82,Foto: Panasonic TZ-2, Auto: BMW E36,TV: Samsung 32A559, Zabava: Xbox360 60GB

,,Sto ludi, Sto chuti´´ :)
vomada
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 3. 2010 21:29

Vomada: Ahoj, vieš mi napísať cenu TV Samsung LE40C650? Díky
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka