Full HD projektor

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mahaatma 20. 2. 2010 21:10

Ked ti možem poradit ohladne vyberu projektoru / a to mam o tom nieco precitane a nastudovane /tak jednoznacne naj. kupa je Epson EH TW 3500 - som jeho vlastnikom a je super ...super svietivost aj za denneho svetla a dobre vyuzitelny lens shift a vydrž lampy cca 4000 hod eco. V e-obchode sa da zohnat za 1200 euro.
U DLP by som doporučil Optoma HD 20
Pripadne pozri recenzie na projektory : http://www.projectorcentral.com/ alebo http://www.projectorreviews.com/ ..popripade www.avsforum.com . :-)
mahaatma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 21. 2. 2010 15:10

Tak to áno, Epson bude dobrý.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 33liska 5. 3. 2010 19:07

Takže Epson3500 je doma. Z obrazu som nadšený, ale mám jeden problém s nastavením. Neviem na to prísť. Ako korigovať lichobežník - obraz, vôbec som nenašiel nejaké tlačidlo na jeho korekciu. Poraďte prosím.
33liska
Junior

Odeslat příspěvekod mahaatma 13. 3. 2010 14:23

Na epsone sa neda korigovat lichobežnikove skreslenie ...ja som mal stym tiež problem ale po nasteveni spravnej vyšky je to už v pohode ...musiš dat bacha na spravne nastavenie / natočenie / projektoru ...ja ho mam na stropnom držiaku a trochu to dalo času ...good luck
ps: na AVS fore maš rôzne rady na kalibraciu kino režimov .... doporučujem vyskušať ... ;-)
mahaatma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 33liska 17. 3. 2010 17:16

Ďakujem za rady, podarilo sa. Už som ho uložil na stropný držiak a je to super. Filmy vo vysokom rozlíšení pekne na plátne, no jedným slovom paráda. Neviem sa vynadívať.

Samozrejme aby to nešlo všetko hladko, tak riešim ďalší problém. Ako zdroj obrazu mám Xtreamer, ale tým že projektor mám na jednej strane izby a plátno na opačnej a HDMI kábel len 1,5 m, tak zatiaľ prehrávač mám len tak pri projektore voľne uložený. Chcem ale prehrávač premiestniť k plátnu aby bolo pohodlné ovládanie. A teraz ten problém, ak prehrávač spojím s káblom HDMI dĺžky cca 10 - 15 m nedôjde k znehodnoteniu video signálu, resp. nebude náchylný na rušenie?

A ďalej, čo mi poradíte. Doma tiež používam digitálny satelit, ktorý má výstup len kompozitné video a scart. Prepojil som to na diaľku cca 10-15m prostredníctvom kompozitného videa a obraz je hrozný (nie čo ho ručí, samé vlnovky, obraz vypadáva a pod.) A teraz neviem ako ďalej.
33liska
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 3. 2010 17:42

33liska píše:Samozrejme aby to nešlo všetko hladko, tak riešim ďalší problém. Ako zdroj obrazu mám Xtreamer, ale tým že projektor mám na jednej strane izby a plátno na opačnej a HDMI kábel len 1,5 m, tak zatiaľ prehrávač mám len tak pri projektore voľne uložený. Chcem ale prehrávač premiestniť k plátnu aby bolo pohodlné ovládanie. A teraz ten problém, ak prehrávač spojím s káblom HDMI dĺžky cca 10 - 15 m nedôjde k znehodnoteniu video signálu, resp. nebude náchylný na rušenie?

Rušiť by ho nemalo nič, ani nedôjde k strate kvality (je to digital) problem je, že na tuto vzdialenosť nevie Full HD preniesť každy kabel. Je to dosť alchymia u takejto dlžky najsť ten spravny. Skus pozrieť tu: viewtopic.php?f=1874&t=1061057.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod 33liska 17. 3. 2010 18:49

Dík za radu. Nevieš mi ešte poradiť s tým prepojením projektora a satelitom.
33liska
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 3. 2010 20:14

Scart či kompozit by mali byť na taku vzdialenosť fakt kvalitne a veľmi dobre tienene. Scart najlepšie plochy. A pre istotu počitaj aj s vyššou cenou. Ale ťažko povedať, zase je to metoda pokus - omyl. Chcelo by to niekoho, kto ma nejaky 10 metrovy a funguje mu bez problemov.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod zDEne2 15. 4. 2010 11:23

Na těch 15 m je třeba vybrat fakt dobrý kabel, instaloval jsem BenQ W600 projektor na ca. 15m s pomocí HDMI od něm. Oehlbachu. Cena dost děsná, použil jsem 2x 10m (1 za ca. 160 EUR :-! ) + repeater, obraz no problemo.

Jinak mezi DPL projektory moc nenajdeš rozdíl, co se týká kvality obrazu, ať je to Samsung, BenQ, Acer. Už potom záleží víc na designu, jestli někde neuniká moc světla (jako u té Optomy HD20 přes mřížku) a na hlučnosti provozu.
Adrenalinový sport? Extreme overclocking.
zDEne2
Junior

Předchozí stránka