Philips 42PFL8684H kvalita obrazu-pomoc při nastavení

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 18. 2. 2010 13:03

Tak mám za sebou první večer s Philips 42PFL8684H
TV sleduji z cca 2,5m a uhlopříčka 107cm je dle mých pocitů akorát, ale kvalita obrazu je dost žalostná :-S
Nevím zda to jde nějak nastavit, ale momentálně to mám takové mázlé a je jedno jestli jedu na STB od UPC propojený přes scart, nebo jen na výstup anténního kabelu ze STB při jeho vypnutí. Rozdíl tam sice trochu je, ale oproti CRT TV ve které byl obraz přes STB naprosto úžasný je teď rozdíl v kvalitě minimální. Mám úplně základní STB a zobrazuje úroveň signálu kolem 60% a kvalitu signálu cca 96-99% ale to jsem se dočetl, že by u tohoto STB mělo být OK.
Funkce Perfect Natural Motion vytváří nepřirozený pohyb na obrazovce tak jsem ji raději vypnul včetně 100HzClearLCD, která nejde navolit bez zapnutého Perfect Natural Motion.
Pak tam jdou nastavit ještě nějake dynamické kontrasty a podobné funkce, ale to taky nevím jak nastavit, protože se mi rozdíl v nastavení nějak viditelně nejeví.
Potom při sledování TV přes STB zapojený na EXT1 je slyšet zvuk analogu, který zůstal v režimu sledování TV :hm
Vypálené DVD na jednovrstvý disk mne také moc nenadchlo, ale možná to bude tenkým kabelem scart oproti tomu od STB. Ale opět na dřívější CRT TV byl obraz dokonalý.
Mám "plastové domácí kino" Philips HTS3357 které má jeden konektor HDMI tak jej zkusím asi propojit touto možností. Moc jsem o této možnosti neuvažoval, protože nyní mohu poslouchat zvuk z TV v HTS bez nutnosti zapínání STB (ze kterého vedou audio cinche do HTS) a to po propojení HDMI nebude asi možné. Ale to by vyřešilo zapnutí STB tak se tomu řešení nebráním. Zvlášť jestli mi přinese lepší obraz z DVD :-)
Přehrávání souborů wmv je na tomto TV zmíněno, ale je to opravdu tak kritické jako psal jaykay72 a z 6 zkušebních souborů to přehrálo pouze jeden, který byl zrovna v rozlišení 720x406 takže opět žádné terno na odzkoušení, ale přesto se mi obraz zdál již lepší než vše ostatní.

Pak jsem se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost naučit ovládač od TV ovládat STB od UPC? To ale asi nepůjde, že? Dočetl jsem se, že by to měl být snad nějaký Handan CV-5000 a tato značka pro naučení ovladače není v manuálu uvedena tak to vypadá, že mám smolíka.

Co musím určitě vyzdvihnout je funkce Ambilight. To je opravdu naprosto úžasné :tleskani jen škoda, že jsem minulé vánoce dostal nadělenou lampu Philips Living Colors, kterou nyní už moc nevyužiju :mrgreen:
A ještě dálkový ovladač. Ten vypadá opravdu luxusně a jde to poznat i podle váhy, která je opravdu hodně vysoká a na první dojem působí divně, ale jakmile jsem si s TV včera hrál tak jsem si na tu váhu zvykl, že ostatní ovladače mi přišly jako obyčejné plastové hračky :-P Teď jen ještě co to udělá až takové těžítko spadne třeba z postele jak se občas stane :hm Je pravda, že uchycení krytu baterie je řešeno jako mají odolné telefony otočnou pojistkou na kterou je potřeba mince tak snad nějaký pád vydrží...

Pokud se mi podaří doladit nějak tu nespokojenost s kvalitou obrazu (snad i s pomocí tohoto fóra) tak budu nadmíru spokojen.
Jo a ještě mě mrzí zdlouhavý přístup k načasování TV pro jeho vypnutí, ale to už zde na fóru někdo zmiňoval...
Naposledy upravil MgX dne 19. 2. 2010 00:08, celkově upraveno 2
Důvod: Z tohoto příspěvku vytvořeno nové vlákno.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 18. 2. 2010 17:12

Možná jsem netrpělivý, ale za 4 hodiny ani ň k mým problémům tak se zkusím zeptat nejen na nastavení, ale na možnost kvality obrazu...

Je možné aby ta nekvalita signálu v kabelech a tedy obrazu vynikla až na této LCD oproti dříve používané 72cm uhlopříčce na CRT Akai s obrazovkou Samsung? Na ní totiž obraz vypadal dokonale čistě a těšil jsem se tedyna takový obraz i teď.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2010 17:24

Takto na diaľku ťažko sudiť, ale:

1. Pri prevode digitalneho signalu na analogovy (pripojenim cez scart) dochadza k strate kvality. Veľa tu zaleži na kvalite kabla. Tym padom je aj obraz horši, ako keby si ho prepojil digitalne (Hdmi).
2. SD vysielanie vyzera na CRT lepšie, pretože ten ma rovnake rozlišenie (Pal) ako je signal, zatiaľ čo LCD/plazma musi tie riadky nejakym spôsobom dopočitavať, kedže ma rozlišenie väčšie. Chyby v obraze dokaže CRT veľmi dobre maskovať, LCD naopak.
3. UPC (či už analogove alebo digitalne) nema prave vystavny obraz.
4. Skus prepojiť nejaky zdroj (DVD, BD, PC) digitalne cez HDMI či DVI a uvidiš ten rozdiel.
5. možno tam maš niečo zle nastavene.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 18. 2. 2010 17:42

1. Pomohlo by zakoupení toho CAM modulu a vedení kabelu tedy rovnou do TV?
Ještě mě napadlo, že mám kabel nadstavovaný, protože jsem si svůj zabudoval do lišty a až později řešil UPC. Mohlo by pomoct zakoupit třeba 15m kabelu v celku, nebo se má pro takovou délku kupovat nějaký speciální? Ještě předtím, ale vyzkouším zapojit do stb kabel před nadstavením ať zjistím jestli to bude i tím...
4. Dnes budu testovat propojení bratrového NTB s HDMI tak zítra napíšu jak jsem dopadl...
5. V tom nastavení se celkem ztrácím (jak jsem už psal) tak bych se nedivil.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaykay72 18. 2. 2010 17:45

m.a.x.i.m.u.s píše:Možná jsem netrpělivý, ale za 4 hodiny ani ň k mým problémům tak se zkusím zeptat nejen na nastavení, ale na možnost kvality obrazu...

Taky musíme někdy pracovat. :)

Teď k tomu obrazu. Jak psal Ryan, CRT televize má stejné rozlišení jako běžné DVB-T vysílání. Full HD má daleko větší rozlišení, proto je PAL signál nutné dopočítat. 1920x1080 (FullHD) oproti 720x576 (PAL) je rozdíl... je to přesně pětinásobek. To je tedy jeden faktor, který ovlivňuje kvalitu signálu. Druhým faktorem je komprese, DVB je komprimováno docela dost, stejně tak "zálohované" DVD. Výsledný obraz tedy odpovídá použitému rozlišení a kompresi vstupního signálu. Kvalita dopočítání pak závisí na tom, kolik informací panel dostává ze vstupu. Jen v americkém filmu dokážou zvětšit fotku tak, že perfektně přečtou poznávací značku auta, i když ve zdrojovém souboru je SPZka jen na dvaceti pixelech, je to foceno za deště a značka se odráží v louži. :)

Já jsem své rozčarování řešil tak, že jsem povypínal všechny ty fíčurky, za které jsem si "těžce" zaplatil (tedy kromě ambilightu), a pak se mi obraz z TV zdá docela snesitelný. Holt bude třeba ještě pár let počkat na Full HD TV vysílání. :)
jaykay72
Junior

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 19. 2. 2010 11:40

Tak jsem včera dělal pokusy a takhle jsem dopadl :-)
Propojení NTB přes HDMI a přehrávání v mkv je naprosto luxusní :tleskani Obraz nádherný jako v prodejnách s TV :mrgreen: teď ještě jak to bude vypadat po propojení na můj NTB s VGA, ale snad to nebude o moc horší.
Po včerejším zakoupení HDMI kabelu jsem tedy přešel i ke zkoušení propojení HTS a TV přes tento kabel místo scartu s tenkým kabelem dodaným k HTS (u CRT naprosto dostačujícím). Opět posun k lepšímu. Jak u avi tak u "záložných" dvd a kvalitě origo DVD ani nemluvě.
Pak jsem zkusil napojit STB blíže k zásuvce pouze přes dodávaný kabel od UPC. Oproti mému standartnímu propojení přes nadstavovaný kabel jsem rozdíl v kvalitě obrazu nezaznamenal. Takže nepotřebuji kupovat jeden dlouhý kabel. Poté jsem zkusil ještě jestli nebude rozdíl v obrazu přes scart, nebo cinche. Opět se mi žádný rozdíl v kvalitě obrazu nejevil tak jsem zůstal u scartu se silným kabelem dodávaným k STB.
A to bych se chtěl zeptat. Zlepší se mi kvalita obrazu když zakoupím CAM modul, nebo to bude stejné a nic lepšího z toho obrazu nevykouzlím?

Jinak jsem nakonec zvolil aktivní Perfect Natural Motion včetně 100HzClearLCD a začínám si zvykat na trošku jiný obraz než jsem byl zvyklý, protože mi přijde o trošičku méně "rozmlžený".
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 2. 2010 11:47

m.a.x.i.m.u.s: Keby si mal možnosť, mohol by si pridať zopár fotiek o 8684H ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 19. 2. 2010 11:50

Určitě, o víkendu něco vyfotím a nejpozději v pondělí bych to sem hodil :-)
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 19. 2. 2010 12:45

Pokud jsi jako "referenční" signál obrazu zvolil UPC Digital,tak to nebude nejlepší volba pro porovnání.
Dodávaný scart kabel k STB UPC v ceně asi 20kč nestojí za nic.Pokud chceš použít propojení scart,tak jedině opravdu kvalitním kabelem a určitě ne v délce 15 metrů,jak jsi psal.
Pokud chceš zůstat u UPC,tak použití CAM modulu ti jedině pomůže,nemluvě o zpřístupnění HD programů které mají v nabídce.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 19. 2. 2010 13:53

Cca 15m vedení mám koaxiální kabel od zásuvky UPC do STB, ale jak jsem psal tak ani zkrácení této délky na délku cca 4m (což mi dali při zřizování služeb, protože se zásuvka nacházela jinde než ta pro společnou anténu) nepřineslo změnu.
Dodávaný scart kabel má celkem velký průměr (když jej porovnám s tím co jsem dostal k HTS), ale jestli by to měl být nějaký jiný (třeba tento) tak se ta cena pohybuje pomalu půlkou ceny CAM modulu a v tom případě je pohodlnější zakoupit CAM.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2010 14:35

m.a.x.i.m.u.s ...doufám, že Ti nevadí založení nového vlákna? :-)

K věci ... já jako zarputilý CRTčkař - 100hertzák :D bych stejně jako Ty měl problém s přechodem na jinou technologii než CRT. Tudíž - částečně je situace o zvyku, no a pak samozřejmě i o tom, že LCDčko může hodně zvýraznit neduhy některých druhů signálů. Sám zjišťuješ, že HD signál je OK, ale zbytek nestojí za moc. Důležité bude, kromě co nejvyšší ziskovosti + co nejkvalitnějšího signálu - i vhodné nastavení TV. Možná jiné pro SD signál a jiné pro HD signál (výhodou je, jestli TV podporuje více uživatelských nastavení s podporou jejich uložení)

Některé „fíčurky“ uživatel zřejmě vypne a jiné nechá aktivované. Důležité je, zvolit dobré nastavení, které se Ti momentálně zdá jako nejlepší a následně s ním nehýbat, alespoň den/dva. Poté - při případné potřebě něco přenastavit, zkoušej úpravu po jednotlivých krocích a u jednotlivých videonastavení. Takže ... neměň zároveň jas, kontrast a ještě třeba ostrost. Vždy jen jednu věc a po troškách. Jakmile po úpravě shlédneš jeden/dva pořady, můžeš v přenastavení pokračovat.

Pakliže budeme hovořit o signálových cestách a kvalitě propojovacích kabelů, pak u některých (třeba scart-scart) je lépe mírně připlatit a samozřejmě, co nejvíce omezit délku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 2. 2010 15:18

m.a.x.i.m.u.s píše:Dodávaný scart kabel má celkem velký průměr

To ešte automaticky neznamena, že je kvalitny. CAM modul je imho lepšie riešenie a kvalitu obrazu to ovplyvni, nehovoriac o tom (ako tu už bolo povedane), že ti pribudnu HD programy a ubudne ti jedna zbytočna krabica.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 19. 2. 2010 15:53

MgX: Nevadí :-))
Jinak jsem na tom stějně jako Ty. Také jsem přecházel ze 100 hertzovky (72cm) na toto a v první chvíli to byl opravdu nezvyk :-)

Jj, s těmi neduhy v kvalitě signálu je to opravdu obrovský rozdíl. Než jsem pořídil tuto TV tak jsem si myslel jak suprový signál mám když jsem měl krásný obraz na staré TV a nebál se tedy zde zmiňovaného neduhu u LCD TV, které mají větší nároky na kvalitu signálu oproti plazmě.
Teď se jen uklidňuji, že Panasonic a jeho plazmy (které jsem měl také ve výběru) nemají ambilight :mrgreen:
Jen by mě okrajově zajímalo jestli by to bylo na plazmě opravdu lepší, protož teď jak budou chodit návštěvy z rodiny tak asi budou chtít také něco podobného tak jestli jim mám spíše doporučit plazmu :hm :mrgreen:

Největší nezvyk při prvním sledování byla už zmiňovaná funkce Perfect Natural Motion včetně 100HzClearLCD, která dělá zvláštní efekt při sledování pohybu a je popisován jako telenovelácký :mrgreen: Ale nakonec jej asi budu používat, protože si pomalu zvykám :-)
A k tomu uživatelskému nastavení. Každý vstup má své uživatelské nastavení takže pro každé zařízení lze nastavit všechny parametry rozdílné.

Ke kabelům. Dnes jdu kupovat VGA kabel. Vyhovovala by mi délka 5m (tento). Je to ještě dobrá délka, nebo mám volit raději 3m, které bych potřeboval minimálně?

Ryan Giggs: Tak pak půjdu do CAM modulu. Děkuju
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaykay72 19. 2. 2010 16:31

Je to jak píše MgX. Chce to vždy něco poštelovat a pak nějaký čas sledovat, co to udělalo s obrazem. Posledně jsem napsal, že jsem povypínal všechny fíčurky včetně 100 Hz a Natural Motion. Dnes jsem pro změnu vyzkoušel udělat pokus. Pustil jsem si DVD (Bond - Dech života), mám to propojené přes SCART. Ve filmu je scéna, ve které málem Bond narazí s nákladním letadlem do skály, ale vybere to. V rámci scény je záběr, kdy zpoza skály vylétne letadlo.
S posledním nastavením, které jsem na TV udělal, se mi tento záběr, resp. pohyb letadla, jevil jako trhaný. Zkusil jsem tedy přepnout i do jiných módů, které TV nabízí. V režimu "Kino" to vypadalo podobně, nejlépe dopadla předvolba "Přirozený", tam byl pohyb naprosto plynulý bez trhání. Jen se mi s tímto nastavením zase nelíbila podoba jiných částí filmu. Zjistil jsem proč - u této předvolby je totiž kontrast na hodnotě 100. Tak jsem ji stáhl na 85 a budu to zase chvíli pozorovat a případně ladit dál.
Přechod z CRT telky na LCD není tak snadný, nejde jen o změnu velikosti obrazu. Naštěstí člověk je tvor přizpůsobivý. :)
jaykay72
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2010 20:58

m.a.x.i.m.u.s dovolím si tvrdit, že když bys koupil plazmu, opět by přišla na řadu nespokojenost s něčím jiným. Obraz by se Ti mohl zdát trhaný, nebo dokonce blikající. Jestliže sleduješ TV i přes den, mohl bys být rozčarován z určitého „šednutí“ plazmy.

Jak jsem psal jinde - obě tyto technologie jsou krokem vpřed ve velikosti uhlopříčky, ovšem v kvalitě zobrazovaného signálu jim to mnohdy stará dobrá 100Hz CRT technologie řádně nandává.
Bohužel je občas člověk situací donucen koupit novou mašinu, protože stará již dosluhuje - takže musíš vybírat z toho, co na trhu je. Čekat na OLED, nebo LaserTV apod. by mohlo znamenat zvyknout si na krásu živé přírody a její zelenou nádheru. Což by v konečné fázi znamenalo - odkopnout TV v dál a pouze se kochat procházkami, či pohledem z okna :-)

Myslím, že větší implementace LED podsvícení, či 3D může znamenat zpoždění nástupu nových druhů TV. Prostě je tu něco a stále to sype, tak proč prodávat cosi nového.

Jakmile TV pořádně pošteluješ, vše odzkoušíš a dáš očím nějakou dobu na přivyknutí, zcela jistě přijdeš na to, že situace je lepší, než se na počátku (ihned po zakoupení) zdála.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Další stránka