Philips 42PFL8404 vs. 8694

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jan.nejman 19. 3. 2010 21:01

Ahoj,
přemýšlím o nové TV a rozhoduji se mezi modely v subj. Přijdou mi opravdu téměř stejné. Tady v diskuzi už nějaké rozdíly psaný byly, ale nejsem si jist, zda-li má cenu si připlatit cca 4000,- za 8694...

1. Taky někteří prodejci píšou, že by 8694 měla mít Ambient Specta 2, ale v manuálu od Philipse je, jen ambilight specta. Jaký je rozdíl mezi Specta 1 a Specta 2?

2. Má ta 8694 200Hz obrazový processing? Nebo nějakou featuru, která opravdu za to stojí? To že má lepší dálkový ovladač je nepodstatná věc.

3. S tím, jak jsem četl modely od Philipse na rok 2010, má cenu ještě počkat na něco lepšího? TV bych chtěl koupit v cca dubnu - květnu. Nebo je lepší nějaký jiný model. Limit mám okolo 25.000Kč.

Moc díky za pomoc.

Honza
jan.nejman
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 3. 2010 21:20

Obrazovo su rovnake rozdiel okrem ineho stojanu, DO, zvuku je len v HD Natural motion (8404) oproti Perfect Natural motion (8694). 200 Hz to nema. Ambilight svieti u oboch len na boku. Za 25000 sa najdu aj ine kvalitne TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nejman 19. 3. 2010 21:40

Ryan Giggs píše:Obrazovo su rovnake rozdiel okrem ineho stojanu, DO, zvuku je len v HD Natural motion (8404) oproti Perfect Natural motion (8694). 200 Hz to nema. Ambilight svieti u oboch len na boku. Za 25000 sa najdu aj ine kvalitne TV.


Takže ty featurky navíc nemají cenu 4000,- jestli to dobře chápu. No dobře tak teda vezmu spíš tu 8404. Nebo co jiného by jsi mi doporučil? Ambilight má jen Philips a docela se mi tahle featura líbí, ale samozřejmě podstatnější je obraz a to jak v HD tak i SD, na které se budu koukat asi převážně.

Díky,
Honza
jan.nejman
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 3. 2010 09:05

Já jsem se taky rozhodoval přesně jako ty a nakonec jsem koupil 8694.
To dálkové ovládání opravdu nemá chybu, je na tom vidět poctivá práce a ve srovnání s dálkáčem z 8404 je o dvě třídy výš, je z devítkové řady a má perfektní odezvu tlačítek. Taky jsem si myslel že je to nepodstatné, ale jen než jsem to vzal do ruky.
Další věcí je skleněný stojan, opravdu je na první pohled mnohem hezčí a určitě i pevnější než ten z 8404.
Ambilight bude asi u obou televizí stejný.
Verze 8694 má také o něco silnější reproduktory, porovnání jsem neměl možnost vyzkoušet, ale zvuk má podle mě 8694 opravdu skvělý. Jsem audiofil :), takže mám dost vytrénované uši na zvuk, a opravdu jsem nečekal že může nějaká TV s tak malými repro takhle dobře hrát.

Další věc - cena:
u nás na Vysočině mají verzi 42PFL8694 za 22 999,- Kč v Expertu, což je myslím super cena. Ty dva tisíce navíc mi za ty rozdíly co jsem popsal výše opravdu stály a nelituji.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nejman 22. 3. 2010 16:18

Ahoj,
22kKč to nezní špatně. Za tuhle cenu jsem to nikde nevidel. Za tuto cenu jsem jen viděl 42PFL8684. Skleněný podstavec pro mne nehraje roli, budu to dávat na zeď. Ale samozřejmě lepší zvuk je fajn. Nevíš, jestli to umí automaticky vyrovnávat úroveň hlasitosti? Např v reklamy mne svoji hlasitostí vytáčí. Přemýšlím i pozdějším dokoupení externích repro por 5+1. Televize nemá digitální audio out, nebude pak problém s přípojením výstupu přes koax. audio?

Díky Honza

PS. Nevíš rozdíl mezi 8684 a 8694? Prošel jsem manuály na Philipsu a vypadají naprosto stejně. Někde jsem našel, že každý z těch modelů byl na konkrétní zakázku nějakého řetězce, ale jinak by měly být stejný.
jan.nejman
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 3. 2010 16:35

Ano, rozdiel medzi 8684 a 8694 nie je, su určene "exkluzivne" pre konkretny reťazec.
Automaticku hlasitosť maju aj tie najlacnejšie LCD a osobne sa nepamätam, že by som sa stretol s nejakym, ktory by tuto funkciu nemal. Tieto Philipsy samozrejme nie su vynimkou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 1. 5. 2010 14:10

Ahoj,
všiml jsem si u mého Philipse 42PFL8694 že mezi obrazovkou a okolním rámem je malá vůle. Prostě ten obrazový panel na tom okolním rámu nesedí úplně pevně, a když u okraje obrazovky na ni trošku prstem zatlačím, je tam ta vůle znát. Máte podobnou zkušenost?
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod birnes 2. 5. 2010 11:57

Mam 37" 8694 ,ale mezi ramem a lcd panelem nemam zadnou vetsi mezeru,sotva na nehet.
Lehkym tlakem nic nezatlacim ,sedi to pevne.
Mozna je to u vetsi uhlopricky jinak.
birnes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 5. 2010 14:09

Tak jsem to vyzkoušel v obchodě u jiných dvou kusů a mají to taky tak, ten panel tam není úplně napevno. Takže je to u této úhlopříčky zřejmě vlastnost.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků