Výběr nové televize Full HD 32"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 3. 2010 19:33

Rozdiel je len v tom, že 5624 je dodavany "exkluzivne" pre konkretny reťazec predajni. Obrazovo su totožne, lišiť sa môžu nejakym dizajnovym prvkom, inym DO alebo niečim podobnym.
TV od LG maju DVB-C.
Inak, prave spodny uhol je vyrazne negativum mnohych aj drahych LCD. Najlepšie uhly ma Panasonic, otazka je ako je to s tym spodnym. Ešte by som dal do pozornosti Sony 32EX402: http://www.videoexpert.cz/lcd-televize- ... dl-32ex402.

O plazme neuvažuješ? V tejto cene obrazovo jednoznačne najlepšie riešenie, nehovoriac o tom, že problem so spodnym uhlom odpada. A za taky peniaz maš ako bonus väčšiu uhlopriečku ako u LCD. Napr: http://www.videoexpert.cz/plazmove-tele ... tx-p42x10y, alebo novši model
http://www.videoexpert.cz/plazmove-tele ... tx-p37x20e.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 3. 2010 20:09

dinkylinky to umístění TV „nad Tebou“ není super. Nevím, jak na tom LCD v této cenové kategorii budou zrovna s tímto pozorovacím úhlem. Do hry se tedy dostává plazma. Otázkou je, zda vnímáš/nevnímáš její blikání ... no a druhou - jestli pro ní máš místo. 32" plazma se u nás moc nevyskytuje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 29. 3. 2010 21:21

Tak díky oběma za odpověď. Problém je, že bydlím v malém panelákovém bytě a tak větší plazma /i když cenově se vejdu/ nepřichází moc do úvahy :-| . Fakt nevím, jak bych to tam narval a ty 3 m vzdálenost jsou maximum, obvykle se dívám ze 2m.
Pozorovací úhly - byl jsem v Datartu a Electroworldu, tyhle menší TV maj v řadách nad sebou, schválně jsem se sklonil, ale nezdálo se mi, že by docházelo k deformaci barev. Ale nevím, zda je to dané prostředím, protože u PC monitoru, když tohle udělám, tak ta deformace barev je obrovská a pozorovací úhel je zespodu 150.
Jinak to LG - neznám všechny modely, ale u těch, které přicházeli u mně do úvahy, 32LH4000 nebo 32LH3000 někde píšou, že ano a jinde ne. Tak nevím.
Sony - já je vynechal, protože mi řekli, že u Sony si připlatím za jméno. Zajímalo by mně, zda myslíte, že ta Sony je obrazově kvalitnější než ten Philips 5604? Je asi o 1500 dražší.
Asi Samsung mám vynechat, Panasonic mně zaujal tím dobrým pozorovacím úhlem, který mi ale při dívání zespoda nepomůže, navíc je dražší.
A to LG je na tom ve srovnání s Philipsem a Sony jak? Četl jsem tu, že nemá dobře vyřešený automatický roztažení obrazu. Stejně tak mě zaráží ten nepoměr ve spotřebě energie u Phllipse a LG ve srovnání se Sony nebo Samsungem.
Tak snad jsem nepsal příliš dlouze.
dinkylinky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 3. 2010 08:31

Tak já budu mít LCD televizi (Sony KDL-37ex500) taky výše umístěnou, spodní kraj asi 110 - 130cm na podlahou a TV sleduji většinou vleže na posteli ze vzdálenosti 2-2,5m. TV budu mít na zdi na držáku a tak nejspíš koupím s možností naklopení.
Uvidím snad zítra kdy mi má televize dorazit, držáky za slušnou cenu od f. Stell mají u nás v elektru takže jej koupím až poté.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 3. 2010 11:58

Tak z 2,5-3 metrov by som sa 37" plazmy vôbec nebal. U LG by som do modelu 3000 či 4000 nešiel, zvlašť as sa do tvoj cenoveho limitu v pohode vojde aj model 32LH7000/7020: http://www.videoexpert.cz/lcd-televize-lg/lg-32lh7020, čo je obrazovo oproti vyššie spominanym inde. Nehovoriac o 100 Hz, ktore sa občas zidu.
Spotrebu by som neriešil. Realna sa pohybuje inde ako udavana. Navyše, ani pripadny realny rozdiel v spotrebe cca 30-40W nehra pri ročnej spotrebe domacnosti veľku ulohu. Je to par desiatok korun.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 30. 3. 2010 22:07

Jakou byste z techto dvou(pripadne jiny typ kolem 15tis.Kc) prosim doporucili?

Philips 32PFL8404H
vs
PANASONIC VIERA TX-L32G10E

Panak udava IPS Alpha panel, ma to nejaky pozitivni dopad na kvalitu obrazu?
U Filipa me laka Ambilight a ma udavany 14bit. barvy.Panak "jen" 10bit.Opet otazka, ma to nejaky pozorovatelny vliv na reprodukci?
Predem diky.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2010 08:47

8404 je obrazovo lepši. Od Panaka mu konkuruje až model V. Ten je ale drahši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 31. 3. 2010 22:20

Diky.Da se rici nejak konkretneji, v cem je Filip lepsi?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novotak33 2. 4. 2010 07:37

Ahoj, tak TV už je doma. Vzali jsme toho Samsunga LE32B541 a je úžasný !
Ale potřeboval bych poradit s pár věci. 1, které jsem si všiml je to, že jde strašně špatně zasunout do TV Scart a vůbec se mi ho tam nepovedlo zasunout celý, buďto jedna strana nebo sruhá, ale celý kabel tam prostě nešel, čím by to mohlo být ?
2, všiml jsem si, že panel ( myslím matrici ) je malinko v rámu nakřivo, je jakoby malinko nakloněný doleva, ale opravdu jen malinko.
3, když připojím PC k TV přes D-SUB, tak nevím, jestli je to špatnou odezvou TV, ale některé barvy dělají za sebou duchy, při rychlejším pohybu. Nevím, jestli je to nekvaliutním D-Subem ( dostal jsem ho k LCD monitoru LG a je docela tenoučký ).
4, když jsem připojil DVB-C STB od UPC, tak zvuk strašně bruměl, je to Scart kabelem nebo je to na reklamaci STB ?
Díky za pomoc.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Novotak33 8. 4. 2010 15:22

Požádaly jsme o výměnu TV kus za kus, protože byla ještě v tří denní lhůtě na vyzkoušení, tak dnes přijeli z Datartu a TV vyměnili. Zvuk, který u všech zdrojů ( TV DVB-T, DVD ... ) strašně syčel se již zdá být OK, ale ten zobrazovací LCD panel je křivý znovu. Je tedy možné, že je to vlastnost této TV ? Nebo je to takto u všech TV, ale protože ta TV je bílá, tak to nejvíce vynikne ?
Díky za odpověď.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 4. 2010 15:49

Vlastnosť to určite nie je. Zrejme vada vyrobnej serie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novotak33 8. 4. 2010 16:49

Ale je to stejnak divné, byl jsem se ještě dnes znovu podívat na tu TV v obchodech a ve všech byl panel nahnutý, někde méně, někde více. Když jsem se ptal těch chlapů z Datartu, co nám ji měnily, říkaly, že se s tím ještě nesetkali.
Co tedy s tím ?
Díky za radu.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod player 8. 4. 2010 17:57

Mohl by jsi tu TV , konkretne to "nahnuti" vyfotit?Docela by me to zajimalo.

Jinak jsem se byl podivat na par TV a puvodne planovany nakup Philips 8404 vzal za sve, nebot ma ta TV tak neskutecne mizerne pozorovaci uhly, ze me to okamzite odradilo od nakupu.Naopak velice me prekvapily LCD Panasonic, dokonce natolik, ze jiz jen cekam na naskladneni noveho modelu S20 a kupuji.Ze vsech znacek mely nejpresvedcivejsi obraz.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 9. 4. 2010 09:13

player píše:planovany nakup Philips 8404 vzal za sve, nebot ma ta TV tak neskutecne mizerne pozorovaci uhly

Mohu se zeptat co si mám pod tím představit? Doma mám 8684 a když se porocházím po místnosti tak si ničeho nevšímám.

EDIT:
Tak patřím k těm laikům co si toho nevšimnou... http://www.tvfreak.cz/art_doc-DAD030FD7 ... C18AA.html A sleduji TV ze sedačky tak je mi víceméně fuk jaké to je dívat se na TV někde z .......
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 9. 4. 2010 09:24

to by 8684 musela mít stejný panel z 8404 (nejlépe komplet je jen LCD ) nedavno jsem porovnával 46 5604 s P50G20 a docela mě nadchla a to nejen z kolmého pozorování, ale po delší době z né moc velkýho úhlu při tmavých scénách mě to zas odradilo škoda, přesto určité věci byly na ní hezčí.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků