Poruchovost dnešních LCD televizí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2010 19:18

Četl jsem tady na foru spoustu příspěvků o špatných zkušenostech majitelů televizí - opakované reklamace, nekvalitní servis, jiný typ panelu než uvádí výrobce ...

Chtěl jsem se zeptat, jaká je asi šance, že když si koupím novou tv, že nenastanou nějaké problémy. Např.: Samsung, LG - 80 %, Philips, Sony, Sharp - 90 %, ... ???
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 4. 2010 19:27

Dovolim si tvrdit, ze toto ti povie len majitel obchodu, ktory je tvoj znamy a ma zaujem ti naozaj poradit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2010 19:34

To jo, ale bylo tady někde forum, nebo na tvfreak už nevím, o zkušenostech z pohledu servisáka - a tam psali něco ve smyslu, že Samsung se kazí jeden za druhým. Ale je otázka, když se toho prodají stovky tisíc, kolik procent z toho jde na reklamaci.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 4. 2010 19:37

Na to ti mozem napisat len jedno. Mam Samsung (vid podpis), kamos ma tiez Samsung - novsi typ a (chvalabohu) zatial sme nemali problem. Vyberali sme obaja podla www.hdtvtest.co.uk.

To, ci patrim (zatial) k vyvolenym, ktory nemaju problem - neviem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2010 19:57

Podľa mojich informacii z jedneho veľkeho servisu u nas a jedneho v Poľsku, v poruchovosti vedie (mimo značiek ako Sencor, Technika atd.) Samsung a za nim Sharp. V pripade Sharpu je však udaj skresleny. Išlo totiž o vadnu celu seriu 26" modelu, ktoru stiahli na opravu od zakaznikov aj z predajni (je o tom inf. aj na stranke SOI). Podotykam, že nie podľa počtu kusov ale percentualne vzhľadom na predane kusy. Je to však primala vzorka na utvaranie nejakych definitivnych zaverov.
Môžem hovoriť len o skusenostiach s konkretnymi značkami ktore mam doma, resp. ktore su v mojom okoli.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2010 20:16

To Odar: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung- ... 625155.htm četl jsem tuhle recenzi, až mě to překvapilo jak tu televizi tam chválí - jako že má dobrou černou a "nejlepší zobrazení SD signálu ve své třídě"
Takže jsem na základě toho uvažoval o koupi letošní LE32C450. V datartu mně řekl prodavač, že to je "jenom HD Raady - tedy k ničemu :) " a pustil mně na LE32C550 nějaký videa, co jsem si přinesl na flešce. Záznam hokeje z ČT - ve kontejneru TS - docela dobrý, plynulý - nerozmazávalo to čáry na ledě, tak jako když jsem si to pouštěl na monitoru na PC, ale HD WMV od microsoftu http://www.microsoft.com/windows/window ... wcase.aspx 720p, tak nějak blikalo, a nebylo to plynulý. Mělo to 23.976 FPS - předpokládám, že to bylo tím. Měl jsem tam i Divx - převedený z toho stejnýho WMV - a bylo to úplně stejný ...

-- 9. 4. 2010 20:21 --

To Ryan Giggs: Obecně se myslím tvrdí, že LG a Samsung jsou poruchovější, než Sony, Philips, Sharp, Panasonic, Toshiba

Mě by zajímal aspoň nějakej odhad, jak moc je velký rozdíl ve spolehlivosti Samsung vs. Philips, a jestli když koupím Samsung, tak budu mít aspoň, řekněme, 90ti procentní šanci, že mně to poběží třeba 5 let, 1,5 hodiny denně bez poruchy. Nemám o tom ani hrubou představu - vždycky se ozvou jenom ti, co měli nějaký problém ...
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 4. 2010 20:21

S tymi 23.976 FPS je to sirsi problem. Nechcem ti to tu spamovat, ale riesil som to tu viewtopic.php?f=1703&t=1107172
Odporucam ti precitat si temu, ktoru tam linkujem na hdclub.sk a pochopis, preto prave 24p je problem. S "vykonom" to nema nic. Je to o vnimaji plynulosti ludskym okom a velkosti obrazovky.

Co sa tyka znaciek: Keby mam vela prachov, idem jednoznacne do Sony. Nakolko som hladal ale rozumnu kvalitu obrazu za rozumne prachy - v tom case moja TV bola asi najvhodnejsia kupa. Dnes sa uz neorientujem, lebo TV neriesim.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2010 20:56

Takže FPS 25, nebo 29,97 apod. bude v pohodě?

Já jsem si stanovil cenový limit 12 000 Kč.
Zatím mám vyhlídnutý 2 televize: Samsung LE32C450 - ta se už do té ceny vejde
a Philips 32PFL5405H - to je úplná novinka - zatím tak za 14 000 Kč, ale myslím že to ještě půjde dolů.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 4. 2010 21:03

Pozri - obmedzovat sa na nejake FPS je blbost. Ak chces pozerat HD ripy, 99,9% je 24p. Len ta upozornujem, ze to "specificke zatrhavanie" tam bude asi vzdy. Nech mas akukolvek TV.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2010 21:04

stormborec píše:Mě by zajímal aspoň nějakej odhad, jak moc je velký rozdíl ve spolehlivosti Samsung vs. Philips, a jestli když koupím Samsung, tak budu mít aspoň, řekněme, 90ti procentní šanci, že mně to poběží třeba 5 let, 1,5 hodiny denně bez poruchy. Nemám o tom ani hrubou představu - vždycky se ozvou jenom ti, co měli nějaký problém ...

Na to ti nikto nedokaže odpovedať. Je to totiž zaležitosť konkretneho kusu. Ja som nikdy nemal problem s pokazenym tv. CRT Funai (ešte made in Japan) je u rodičov v prevadzke 18 rokov denne viac ako 5 hodin (teraz už menej) a ide aj po toľkych rokoch bez problemov. Na kvalite obrazu (strata jasu, kontrastu...) nestratil nič, resp. toľko, že som nič nepostrehol. 12 ročny Philips detto. 10 ročny Sony Wega by zrejme išiel tiež, keby som nerozbil obrazovku. 4x LCD Sony zatiaľ tiež bez problemu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2010 21:06

Myslel jsem, že je to tím, že ta televize umí 60 hz nebo 50 hz, a při těch 24p, nebo 23.976 tam 1 snímek "chybí" a tím vzniká ten trhaný pohyb. Ale jak jsem proletěl to forum z toho odkazu, asi je to složitější.

Konkrétně jsem zkoušel v té prodejně: http://download.microsoft.com/download/ ... le_720.exe
(23.976 fps)

Teď jsem si stáhnul http://www.ecctv.de/videos/hdtv/herbst_720.wmv
(25 fps)

Byl by v tom nějakej rozdíl?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 4. 2010 21:10

Ked mas 25 FPS a ides na 50 Hz, teoreticky by si nemal vidiet ziadne trhanie.

Ak mas 23.976, mal by si mat nastavene idealne 24 Hz, ale tam uz ludske oko vnima trhanie, lebo je slaby frame rate. Ked das 60 Hz, tak dochadza k pull down - zobrazuju sa 3, 2, 3, 2 snimky, co zas vnimas, ako trhanie.

Odporucaju 50 Hz. Osobne som skusal na HTPC aj 50 Hz, ale rozdiel medzi 50 Hz a 60 Hz pri 23,976 som nevidel prakticky ziaden.

Takze som skoncil pri 60 Hz a nejake "dopocitavanie" nechavam na software v PC. Jemnucke trhanie stale vnimam, ale nie je to skok o 1cm (ked vnimas nejaky hranu objektu), ako ked som mal 24 Hz.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 4. 2010 21:32

Ještě je jedna možnost - změnit FPS na 25.
http://jech.webz.cz/dvd1.php
odstavec "Snímková frekvence"
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 9. 4. 2010 21:40

No mozes si kazdy film reenkodovat na PAL normu ;) Len som zvedavy, ci ta to po 3 filmoch bude stale bavit :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod altec 9. 4. 2010 22:13

ahojte pracujem v elektre 3 rok a riesim tam reklamacie, predavame znacky ako napr ECG, SENCOR, SHARP, SONY, JVC, PANASONIC, LG, SAMSUNG, TOSHIBA,PHILIPS ... budem brat do uvahy len znackove TV a skusim z mojich skusenosti urobit poradie: jednoznacne najspolahlivejsie su SONY A PANASONIC tym davam prve miesto, potom (mozno budete prekvapeny) LG a JVC druhe miesto, potom treti PHILIPS, SHARP a TOSHIBA maju podobnu "poruchovost" a najhorsie skusenosti mame so znackou SAMSUNG - telky maju softverove problemy dost casto(same sa zapinaju a vypinaju, po vypnuti zostane sedy obraz a blika, pasy po obraze...) a dvd prehravace maju na nic optiky-tolko dobropisov nemame asi ani na sencor... v kazdom pripade najspolahlivejsie a najmenej kazove su jednoznacne SONY PANASONIC tak isto su ok LG JVC a PHILIPS. pri philipsoch su najkazovejsie tie zakladne rady a su to pomerne vazne vady casto bola chyba lcd panelu a cely sa musel v servise vymenit,ale vyssie rady su ok. dufam ze som hodnotenim nikoho neurazil len som napisal co sa najviac reklamuje..
altec
Junior

Další stránka