40" LCD TV s LED podsvietením

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peet 21. 4. 2010 10:53

uz niekolko mesiacov si neviem rady, som pevne rozhodnuty, ze chcem kupit 40" LCD s LED podsvietenim, ale mam jedno kriterium - MATNY DISPLEJ ... momentalne mam LCD Samsung a bol som rozhodnuty ze preto beriem novu C6500, ale kvoli lesklej obrazovke vaham ... preco vyrobci LCD nevyuzivaju tu velku vyhodu ktoru ma LCD voci plazme, matna obrazovka je predsa lepsia (ja chapem ze to robia kvoli zvyseniu farebnosti, kontrastu a pod.) ... viete mi poradit? rozmyslal som aj nad nejakym Philipsom alebo Sony, ale z obrazkov nie je vzdy jasne ci je obrazovka matna alebo leskla :hm

rozhodujem sa medzi:

SAMSUNG UE40C6500
SONY BRAVIA KDL-40EX700
PHILIPS 40PFL8664H
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod altec 21. 4. 2010 11:53

ahoj neviem ci ti pomozem ale nemam ziadnu informaciu ze by sa nove modely led robili s matnou obrazovkou vsetko je len leskle. viem ze si pisal ze chces led tv, ale jedine co ma napada je panasonic 42G20 ten ma taky panel kt. neodraza svetlo.
altec
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 21. 4. 2010 12:01

hmm, dik za radu, nevedel som ze plazmy mozu byt aj matne, teda s takym povrchom co neodraza svetlo ... nad tymto NeoPDP som tiez kedysi rozmyslal, ale na plazmach mi vadi to blikanie, aj ked vela ludi to nevidi, mne to vadi :hm
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 21. 4. 2010 13:43

este ma zaujal tento model - PHILIPS 40PFL5605H, ma priame LED podsvietenie, co je zaujimave vzhladom na cenu ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 21. 4. 2010 14:51

PHILIPS 40PFL8664H
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peet 22. 4. 2010 05:42

a co ten philips co som pisal predtym ...
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 22. 4. 2010 06:51

toto forum nejako stagnuje :hm ... poradi mi niekto najlepsie LCD s LED v cenovej relacii okolo 1000€ ... matny DP uz teda nie je podmieka, co uz, ked sa neda :-|
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2010 08:28

Philips už ma aj nastupcu modelu 8664 - PHILIPS 40PFL7605H: http://www.elmshop.sk/product_info.php/ ... 5h-12.html.
Ďalšie možnosti su full LED: Sharp 40LE700: http://led-televizie.heureka.sk/sharp-lc-40le700e/, LG 42LH9000 (local dimming): http://led-televizie.heureka.sk/lg-42lh9000/.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 22. 4. 2010 09:09

LG a Sharp su na tom akoze kvalitativne lepsie ako Samsung, Philips, Sony? je mozne urobit nejaky rebricek kvality? ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 4. 2010 09:30

Su kvalitativne porovnateľne, pričom Sharp k percentualne najmenej reklamovanym vyrobkom. Naopak Samsung by som na špicu určite nepostavil.
Rebriček kvality sa samozrejme urobiť neda. Resp. museli by byť k dispozicii celosvetove udaje, alebo aspoň celoslovenske.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 22. 4. 2010 09:47

a ako je na tom Philips s reklamaciami, vazne rozmyslam nad tym 40PFL7605H, aj ked, keby som ozelel Ambilight tak 40PFL5605H by mohla byt super kupa, kedze ma direct led ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 23. 4. 2010 13:01

nema niekto nahodou 40PFL5605H? lebo cenovy rozdiel medzi nim a 40PFL7605H je cca 12tis co je teda dooost vela len kvoli Ambilight a par funkciam navyse ... panel by mal byt ten isty, len podsvietenie je paradoxne u lacnejsieho direct LED a u drahsieho edge LED :oboze
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2010 13:45

Nie je všetko zlato čo sa blyšti. Nejde len o panel, či podsvietenie. Je tam ina elektronika, ktora tiež robi rozdiel v obraze. A tiež nie je Direct LED ako Direct LED.
Recenzia modelu 5605: http://hdtelevizija.com/2010/04/14/rece ... -cm/all/1/
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod cumel30 23. 4. 2010 16:45

Ber 8664H
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peet 23. 4. 2010 19:41

cumel30 píše:Ber 8664H

tu urcite nebudem brat, kedze uz je novy model ... len ma stve, ze 7605 je strieborna, teda kovova, ale nehodi sa mi to k ostanej AV technike, vsetko mam cierne ... nakoniec dopadnem tak ze dizajn prevysi kvalitu, Samsung je dizajnovy lider, to mi nikto nevyhovori ... alebo zoberiem tu 5kovu radu Philipsu, ta chorvatska recenzia je v konecnom dosledku pozitivna, jedina nevyhoda tam boli pozorovacie uhly ... a rozmyslal som nad tym, ze nepotrebujem mat v telke net a vseliake taketo vyhody, lebo mam HD satelit s HDD a vlastne ovladac k telke pouzivam iba na zapnutie telky, takze funkcie telky by som vobec nevyuzival ... clovek ked si to takto pekne rozoberie, tak v podstate este aj usetri, aj ked by som si mohol dovolit kupit aj 9tkovu radu Philipsu :D takze peniaze nie su dovod ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 23. 4. 2010 23:10

Peet píše:
cumel30 píše:Ber 8664H

tu urcite nebudem brat,

Budeš ľutovať, už si videl vôbec 7605 naživo, je to otrasný dizajn, a 8664 je taká tenká a dizajnovo krásna, ako Dominika Gidová v Adamovom rúchu. :love: :love:
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peet 24. 4. 2010 06:59

nakoniec som objednal 40PFL5605H, kaslem na to, o 2-3 roky budem kupovat znova, naco vyhadzovat 1100€ za telku ;-) a zmena je zivot, uvidim ci je Philips lepsi ako Samsung co mam teraz :)

-- 24. 4. 2010 08:01 --

cumel30: mas pravdu ta nova 7ickova rada sa mi nepaci dizajnovo, aj to bol jeden z dovodov preco som ju nechcel
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 4. 2010 09:00

cumel30 píše:Budeš ľutovať, už si videl vôbec 7605 naživo, je to otrasný dizajn, a 8664 je taká tenká a dizajnovo krásna, ako Dominika Gidová v Adamovom rúchu. :love: :love:

To mi je teda argument, obzvlašť ak dizajn je vysoko individualna zaležitosť. A slova Gidova a krasna v jednej vete mi tiež nejak nesedia. :-)
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 24. 4. 2010 09:12

aspon sem potom napisem dojmy z 5kovej rady, myslim si ze o nu bude vacsi zaujem, predsa len, na tv s led ma bezkonkurencnu cenu
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 4. 2010 09:27

To ano, ale nie je LED ako LED. To ešte nezaručuje kvalitny obraz. Nečakaj od toho zazraky. Ta nizka cena sa niekde prejaviť musi. Tym nechcem povedať, že by to nemalo kvalitny obraz, ale na vyššie modely nema.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 24. 4. 2010 09:45

ja ratam s tym, ze panel bude ten isty ako v 7icke, len elektronicke spracovanie obrazu bude horsie, no ved uvidim, a mas pravdu, necakam od toho zazraky, ale kedze filmy pozeram prakticky len v hd, tak tam to bude super
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 27. 4. 2010 19:37

tak Philips mi dorazil a musim povedat, ze obraz je skvely, chce sa to trochu pohrat, ale dal som nastavenia podla tej chorvatskej recenzie a teraz je to super a paradoxne je, ze mam prakticky vypnute vsetky tie technologie co tam davaju, teda okrem 100Hz ... obraz je super ostry, dokonca aj v SD, HD je uzasne a najviac sa mi paci cierna a celkovo podsvietenie, ked je napr. na obrazovke len biely text na ciernom pozadi, tak cierna je cierna, nikde ziadne flaky ako pri Samoch ... musim uznat, presiel som zo Samsungu, ale Philips je super kvalita ... a hlavne, ta cena je skvela, za taku cenu nekupite ani PDP plazmu a to je co povedat ... lebo zrovna dnes som bol u kamosky, a mala tam plazmu, a to blikanie by ma zabilo, sak to bolo ako 60Hz na starom CRT monitore ... a este nieco, dobre som spravil ze som zobral 5000 radu namiesto 7000, priplatit si za Ambilight 12tis je vela, kedze vsetky tie technologie navyse som aj tak povypinal ... a net v telke nepotrebujem, mam wifi po celom byte, v notese, v mobile ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 4. 2010 19:50

Peet píše:a hlavne, ta cena je skvela, za taku cenu nekupite ani PDP plazmu a to je co povedat

Ale kupime, to nie je problem. Navyše je tu za podobnu cenu Sharp LE700.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 27. 4. 2010 20:50

myslel som neoPDP
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 4. 2010 09:22

Peet píše:myslel som neoPDP

Veď aj ja.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 28. 4. 2010 10:46

na hej.sk som nasiel neoPDP najlacnejsie - PANASONIC TX-P42G20E za 923€, to si mam priplatit 170€ za blikanie? :D srandista ... plazmu ani zadarmo

-- 28. 4. 2010 11:49 --

a este jedna vec, pokym mi neprisiel tento Philips, tak som tiez rozmyslal nad plazmou, aj napriek trom veciam ktore mi najviac vadili (blikanie, leskla obrazovka, spotreba), ale teraz vidim, ze vyvoj LCD ide stale dopredu a nova generacia LCD s LED je uz plne porovnatelna s kvalitou plazmy (teda pri tomto Philipse) a plazma sa uz nema kde technologicky posunut, takze plazma je u mna mrtva technologia ;-)

rodicia maju 55" LCD s LED Samsung B7000 a to je uz nejaky ten rok a poviem ti, moj Philips je na tom obrazovo lepsie, a pritom ich telka stala pred rokom cez 3000€ :D
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod marts 28. 4. 2010 12:24

cumel30 píše: ako Dominika Gidová v Adamovom rúchu. :love: :love:

keby v Evinom, ale v Adamovom ? :roll:
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 4. 2010 13:04

Peet píše:na hej.sk som nasiel neoPDP najlacnejsie - PANASONIC TX-P42G20E za 923€, to si mam priplatit 170€ za blikanie? :D srandista ... plazmu ani zadarmo

-- 28. 4. 2010 11:49 --

a este jedna vec, pokym mi neprisiel tento Philips, tak som tiez rozmyslal nad plazmou, aj napriek trom veciam ktore mi najviac vadili (blikanie, leskla obrazovka, spotreba), ale teraz vidim, ze vyvoj LCD ide stale dopredu a nova generacia LCD s LED je uz plne porovnatelna s kvalitou plazmy (teda pri tomto Philipse) a plazma sa uz nema kde technologicky posunut, takze plazma je u mna mrtva technologia ;-)

rodicia maju 55" LCD s LED Samsung B7000 a to je uz nejaky ten rok a poviem ti, moj Philips je na tom obrazovo lepsie, a pritom ich telka stala pred rokom cez 3000€ :D

Pokiaľ ti vadi blikanie (inak aj mne), je to ok, ale
1. Neopdp su aj ine modely, nielen G20.
2. hej.sk je predraženy obchod.
3. prečo nutne neo PDP, "obyčajne" panely nie su vyrazne horšie.

A pokiaľ ide o Samsung B7000, nie je to prave ideal kvalitneho obrazu. Obzvlašť v uhlopriečke 55".
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Peet 28. 4. 2010 13:17

blikanie je zasadny problem, takze neo alebo obyc. PDP je uplne jedno ... proste ja som tym chcel len povedat, ze vyvoj LCD isiel riadne dopredu ... ja som prechadzal zo Samsungu ktory som kupoval v 2005-6 roku, takze ten vyvojovy posun mozem posudit ... co sa tyka plazmy vseobecne, tak tam uz nie je co vyvijat, iba ak znizovat spotrebu, plazma bola genialna v case vzniku a este stale je vybornou alternativou, ale ako hovorim, LCD ju uz dohnalo ... neviem ako su na tom ostatne znacky, ale tento Philips ma prijemne prekvapil, a pritom ide o low end podla mna, takze ako su na tom nejake high-end modely ... ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod sir_thomas 17. 5. 2010 13:48

Peet: Na 40PFL5605H jsem se byl podivat v ElectroWordu a byl jsem velice neprijemne prekvapen kvalitou obrazu v porovnani s ostatnimi tv. Pro jistotu jsem sel jeste do druhyho ElectroWordu co je v Praze a dojem stejny. Vim, ze uz jsi psal ze je tato tv super, jen jsem se chtel zeptat jak byla na tom obrazove tesne po zapnuti. Zmenil se obraz hodne co sis pohral s nastavenim?
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peet 18. 5. 2010 05:42

zmenil ... v tovarenskom nastaveni je tato telka doslova nepouzitelna, ako som pisal vyssie, treba takmer vsetko povypinat, okrem 100Hz a nastavit kontrast,jas,farebnost, teplotu farieb a pod. ;-) pochybujem, ze v predajni maju cas sa s tym tolko hrat, hlavne ked vyrobcovia chrlia tolko modelov za rok ... mimochodom, bol som cez vikend v Nayku a mali tam ten Sharp 705ku a musim povedat, ze ani ten nebol bohvieako nastaveny, skor ma tam prekvapilo LG, s touto znackou som ani neratal a jedno LCD tam bolo skvele, len neviem typ, iba ze to bola nejaka 42" LEDkova, a cena bola skvela, mensia ako moj Philips a obraz bol nadherny, takze poobzeral by som sa aj po tejto znacke ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod sir_thomas 18. 5. 2010 10:48

Diky za odpoved. Vypada to ze je rozhodnuto. Az mi dorazi tak se tu podelim i ja o sve zkusenosti. Snad delam dobre :).
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sir_thomas 23. 5. 2010 22:04

Tak už ji mám doma a všechno v pořádku. Obraz má nádherný a když se do toho pustí opravdu kvalitní vstup tak to nemá chybu. Takže doporučuji všem.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 5. 2010 08:20

Aspoň vidiš aky je to rozdiel, keď vidiš niečo v predajni a doma.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod sir_thomas 24. 5. 2010 09:45

Přesně, v tom případě ale naprosto padá smysl se jít na televizi podívat do prodejny. Maximálně se tak podívat na design.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 5. 2010 10:04

Zmysel nepada. Len je treba vypytať si DO a pohrať sa s nastavenim a pustiť si tam viacero zdrojov obrazu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod yepe 24. 5. 2010 13:22

Dobrý den, rád bych se zeptal na spotřebu tv Philips 40PFL5605H a zda lze z USB přehrávat soubory typu MKV. Díky předem za odpověď
yepe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pamela 24. 5. 2010 13:59

Žere zhruba 85 W nevěřím ale že u 40" LCD někdo může řešit spotřebu.Obdivuji toho hošíka v červeném tričku že má s některýma trpělivost.Debilní dotazy kolik žere a pod. jsi snad můžeš zjistit sám během chvilky.Evidentně je panáček znalý oboru a podobné dotazy ho musí hodně srát.Sorry,ale musel jsem si ulevit.
Pamela
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 5. 2010 14:22

:)
Ten hošik v červenom tričku to zatiaľ zvlada. Ale dokedy, neviem...

yepe píše:Dobrý den, rád bych se zeptal na spotřebu tv Philips 40PFL5605H a zda lze z USB přehrávat soubory typu MKV. Díky předem za odpověď

Tu maš všetko, čo ťa zaujima. Pokiaľ nerozumieš, ujo google ti to preloži: http://hdtelevizija.com/2010/04/14/rece ... -cm/all/1/
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod matemil 24. 5. 2010 18:11

Ahoj.
Vybírám také TV. Byl jsem rozhodnut koupit plazmu. Ovšem v poslední době se začínám přiklánět k LCD s LED podsvícením (spotřeba, připojení PC...). Tento philips je velmi lákavou volbou, obzvláště vzhledem k ceně. Proto bych se majitelů této tv chtěl zeptat na několik věcí. Peet už zde psal, že se mu líbí zobrazení černé barvy. Zajímalo by mne, jak je na tom černá při úplné tmě v místnosti. Jak by zobrazení černé dopadlo v porovnání s plazmou? Dále by mne zajímalo, jak se tv chová při zobrazení rychlých pohybů. Rád sleduji sport a nerad bych sledoval šmouhy. Za odpovědi předem děkuji.
matemil
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 24. 5. 2010 21:15

Tak zajdi na prodejnu BASYS.NET mají tam v tmavé místnosti puštěnou TV je to fakt zážitek, tam uvidíš o čem to je. viz: http://www.basysnet.cz/basysnet-praha4.html
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matemil 25. 5. 2010 12:51

Díky za info. Bohužel, do Prahy se dostanu pouze jednou za čas. Každopádně se pokusím, neboť prezentace TV v temné místnosti není zcela obvyklá. Mohl bys nějak blíže popsat své zážitky? Prezentují tam některou LCD s LED podsvícením (např. výše zmiňovaný Philips)? Jak jsou na tom s černou barvou a je možné přímé porovnání s plazmovými modely? Díky
matemil
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 5. 2010 14:52

Na väčšine led modelov je čierna vyborna, v tom problem nie je. Problem je, že je na to nutne pozerať kolmo, inak to už taka slava nie je.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod sir_thomas 26. 5. 2010 09:00

Pamela píše:Žere zhruba 85 W nevěřím ale že u 40" LCD někdo může řešit spotřebu.Obdivuji toho hošíka v červeném tričku že má s některýma trpělivost.Debilní dotazy kolik žere a pod. jsi snad můžeš zjistit sám během chvilky.Evidentně je panáček znalý oboru a podobné dotazy ho musí hodně srát.Sorry,ale musel jsem si ulevit.

Podle mého názoru jestli tv žere 80W a nebo 170W je podstatný rozdíl. Pro mě osobně byla spotřeba jedním z rozhodujících faktorů pro výběr tv. Navíc si zkus zjistit kolik daná televize bere. Najdeš ji na 20ti eshopech, 10 spotřebu neuvádí vůbec a u ostatních se to pekně rozchází. Mluvím z vlastní zkušenosti. O webu výrobce ani nemluvě. Ono totiž spotřeba uvedená na štítku televize, může být často diametrálně odlišná od skutečné. Takže tvůj přispěvek považuji za naprosto zbytečný a zcestný.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 26. 5. 2010 10:12

sir_thomas píše:Podle mého názoru jestli tv žere 80W a nebo 170W je podstatný rozdíl. Pro mě osobně byla spotřeba jedním z rozhodujících faktorů pro výběr tv. Navíc si zkus zjistit kolik daná televize bere. Najdeš ji na 20ti eshopech, 10 spotřebu neuvádí vůbec a u ostatních se to pekně rozchází. Mluvím z vlastní zkušenosti. O webu výrobce ani nemluvě. Ono totiž spotřeba uvedená na štítku televize, může být často diametrálně odlišná od skutečné..

Ano spotřeba je zajimavá věc ale u většiny LCD má vliv na kvalitu obrazu, jasný hodně barevný obraz je v pohodě ale pokud je tmavý jsou tmavší odstíny zkreslený už jsem to párkrát viděl u známích doma. a taky viz : ---- Ohledně automatické regulace podsvícení pokud je obrazovka tmavá tak mi to hodně vadí jelikož tím že si TV ztlumí podsvícení při tmavých scénách i když je vypnutá úspora energie tak za deního světla v tmavých scénách není na TV nic vidět!!! Toto je stupidní funkce, kvůli které bych si tento model již nikdy nekoupil!!!! Pokud např. poslouchám pouze rádio přes DVB-T je obrazovka logicky černá a v tento moment když ovladačem vyvolám menu nebo cokoliv jiného musí se jít k TV blíže jelikož je podsvícení na minimum a nedá se přečíst ani nabídky menu. http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... post283286
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pamela 26. 5. 2010 10:42

No jestli někdo vybírá TV podle spotřeby,tak to mi teda posol bulvu,myslel jsem že jde o obraz. Spotřeba dnešních ZNAČKOVÝCH TV je už krasavec a rozpočet nezruinuje.Navíc má každá TV nějaké to kur.ítko,které snižuje spotřebu a jestli chceš ušetřit ještě víc,sundej na LCD zadní kryt,vyhod zářivku/LEDky a udělej si za panelem ohen,budeš mít pravděpodobně TV s nejmenší spotřebou el.energie.
Pamela
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2010 10:53

Tiež sa chytam za hlavu ak niekto pride s tym, že chce dobre že nie 3-metrovu uhlopriečku a rieši každy watt. Pritom rozdiel 30-40W medzi jednotlivymi modelmi (resp. medzi non-led LCD a plazmou) je čo sa tyka ročnej spotreby celej domacnosti absolutne zanedbateľny.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Odar 26. 5. 2010 11:11

Uplny suhlas ;) Bud chce clovek kilometrovu uhlopriecku, alebo chce vecer sediet pri svieckach. Oboje nejde.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomason 26. 5. 2010 19:31

no já si osobně myslim,že nižší spotřeba potěší každého,takže v tom není co řešit.
jinak jsem provedl měření spotřeby na Sony KDL 40ex600 a při nejnižším nastavení,to baští kolem 40 watů a nejvyšší co jsem naměřil,při tzv vše zaplém to bylo 84 watů.
tomason
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sir_thomas 26. 5. 2010 19:55

Ano s takovymi nazory se setkavam casto, ze rozdil 30-40W v celkove spotrebe domacnosti je uz jedno. Ale pokud clovek premysli rozumne u kazdeho spotrebice, celkova uspora domacnosti je v radech stokorun mesicne. Samozrejme mam na mysli nizsi spotrebu pri zachovani stejne uzitne kvality. V pripade televize se jedna o vyber led/non-led televize. Rekl bych ze Philips co jsem si poridil ma opravdu moc pekny obraz, samozrejme mam vsechny usporne funkce vyple a zaroven ma spotrebu polovicni nez non-led tv. Pokud by samozrejme byla volba - vyssi spotreba lepsi obraz, tak mi jde primarne o obraz to je jasne.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 26. 5. 2010 20:21

Dalsia vec je, kolko TV v domacnosti bezi. Ak ma niekto "zravy TV" s tym, ze ho ma pusteny ako "podmaz" vacsinu dna - chapem. Ja osobne pozriem film, serial a vypinam. Aj toto asi treba zvazit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lumix22 26. 5. 2010 21:56

Jen blázen řeší u tohohle spotřebu. Neřeknu, kdyby ta plazma žrala 900W jo, ale ty rozdíly jsou dnes mezi Plazmou, LCD a LED minimální a jsou fakt zanedbatelné. I když tukám si načelo co dělá můj děda. Ten aby, ušetřil pár korunek za elektřinu, tak na prodlužce vypíná ten vypínač a zapíná ho jen když se dívá na TV či nahrává na video. Si trouba myslí, že tím ušetří kdoví jak moc. Hlavně že každý den hulí a za rok prokouří majlant a mohl by si za to koupit novou TV. 8-S :-!

Jinak slyšel jsem od známeho co pracuje v kamenném obchodě s elektrem, že jim tam jednou přišel zákazník a povidá, že by měl zájem o nějakou tu TV, nevím už o jakou šlo, ale podmínka byla, že si chce změřit její spotřebu, ale že se nenechá zblbnout těmi informacemi o spotřebě od výrobce, že to není pravda a že ty TV žerou i 2x-3x tolik. Tak ho to nechali změřit a čekali co naměří. Měřil, měřil a naměřil přibližně stejnou spotřebu udávanou výrobcem. A co bylo pak? Chlap zrudnul, byl totalně naštvaný (slušně řečeno), že naměřil úplně něco jiného než si myslel, že naměří. A prodejce povidá: tak neříkal jsme Vám to, že ta spotřeba zhruba odpovída to co uvádí výrobce? A pán celý rozsteklený vyletěl z obchodu a už se tam nikdy neobjevil. Prodejce tím pěkně pobavil :-D a mě pak kámoš taky když mi to vyprávěl... 8-)

I když znám jednoho rádoby experta, který mi tvrdil, že by klidně požadoval po prodejci, aby mu otevřel zadní šasi od TV, aby si mohl pěkně proměřit všechny obvody... No blbec, se mu pak všichni vysmáli, když to slyšeli. :mrgreen:

Tyhle 2 případy jsou opravdu pravdivé!
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 26. 5. 2010 22:36

Jo já zažil zákazníka co chtěl spravit něco co prostě už od své podstaty nefunfovalo (GSM na 1800Mhz) ale výrobce to samozdřejmě nepřiznal a tak zákazník šel až na dílnu a ze skladu se nosil jeden telefon za druhým T68 který se pak měřil na VF testeru od 5tého TL jsme už jen točily dva mezi sebou aby se nemuselo rozbalovat balení , zákazník tvrdil že si v práci desku 4nebo 6sti vrstvého tištáku prohlédne rengenem vrstvu po vrstvě , no nakonec jsme trochu upravily test a odešel jakštakš spokojen.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaruna007 6. 1. 2011 21:39

Evidentně je vidět, že mnohé z vás doma živí rodiče a tudiž nemusí platít účty za elektřinu. Neboť napsat něco jako: "Jen blázen řeší u tohohle spotřebu" či "Jestli někdo vybírá TV podle spotřeby,tak to mi teda posol bulvu" je dle mého názoru alibistická pitomost. V mnoha domácnostech je TV jako další "člen domácnosti" takže je puštěná třeba 8h denně (což není nic extra, často je to i mnohem déle). A teď si vemte např. Philips 40PFL5605 se spotřebou po kalibraci obrazu cca 60W a Samsung 40B650 cca 120W. Máme tady rozdíl 60W což při ceně cca 4,40kč/Kwh udělá za rok cca 770kč (což je asi 64kč/měsíc) při stejné odvedené práci. Ano pořád je to zdá se pakatel, ale jak už bylo zmíněno výše, bavíme se pouze o jednom spotřebiči v domácnosti. Udělejte to podobně u dalších 3 zařízení a už platíte o 250kč/měs za elektřinu více než byste museli.
Post coitum omne animalia triste.
Jaruna007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2011 21:48

Už samotny "napad" chcieť TV s metrovou (či väčšiu) uhlopriečkou ale taky aby to nežralo je mimo zdravy rozum. Kto chce nizku spotrebu, nech si kupi 32", alebo aj menej. A ma po probleme.
A aj to porovnanie je trochu odveci. Ten Samsung je minuloročny model, jeho nastupca ma spotrebu takmer o polovicu menej.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jaruna007 6. 1. 2011 23:07

60W na Samsungu 40B650 rozhodne nevykouzliš. A obě TV jsou stále na trhu, takže srovnání je v souladu s tím, na co jsem chtěl svou reakcí poukázat. Navíc, co je divného na tom chtít od metrové uhlopříčky spotřebu do 50W? Žijeme v době neskutečně rychlého vývoje technologii (o čemž svědčí např. právě značné snížení spotřeby u TV za poslední roky (a to jak LCD tak hlavně u plasmy), čimž chci řít, že se třeba za pár let budem handrkovat už né o desítky watů, ale třeba jen o jednotky (myšleno samozřejmě s nadsázkou).
Jaruna007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2011 10:50

Samsung B650 je stary model z minuleho roku. Sučasny model je C650. To že je ešte na trhu je irelevantne. Ak už tu vyťahuješ nejake porovnania, tak s nejakym minuloročnym. Resp. ten novy s novym. Nehovoriac o rozdielnych technologiach. To nie je priliš objektivne.

Ak niekto požaduje veľku uhlopriečku, musi automaticky ratať s tym, že jej prevadzka nie je zadarmo.
TV je v prvom rade o obraze, zvuku, funkciach, ovladani atd. Hlavne o ich kvalite. A obmedzovať preto možnosť vyberu kvôli spotrebe je preto krajny nezmysel. Kvalitny tv je funkčne vybaveny (väčšina), ma vykonnu elektroniku, rychly obrazovy procesor atd. a zakonite s tym stupa aj spotreba. Mať vykonny, veľky tv s nizkou spotrebou jednoducho mať nejde. Ako som už pisal, v takom pripade to vyrieši kupa malej uhlopriečky.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod prezdívka 7. 1. 2011 14:06

na staré 50cm CRT jsme dali za televizi 65kč/měsíc, ted na 127cm plazmě necelých 200kč a to jede televize více jako 8 hodin denně. 135kč není málo ale uspornější TV by stála o par tisíc více. Tak mi ta elektrika ještě přitopí. Kde kdo to prokouří za dva dny :o) ... Elektriku si platím sám a jsem celkem spořílek. Pokud má někdo televizi na 1-2 hodiny denně je to uplný pakatal i kdyby žrala 400W
prezdívka
Junior

Odeslat příspěvekod Jaruna007 7. 1. 2011 17:55

Jediné v čem máte pravdu v tomto našem malém sporu je to, že Samsung B650 je model roku 2009, kdežto C650 je model loňský. Přesto jsou oba stále v nabídce takže si je může kdokoliv koupit. Ovšem stejně tak, si ale za podobné peníze mohu pořídit nějaký úsporný model jako např. Philips PFL5605. Nesouhlasím ani s názorem, že kvalitní dobře vybavená TV s velkou uhlopřičkou musí mít vysokou spotřebu. Co třeba takové LG 8500? Ve 42" bere krásných cca 57W (http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1272872392) a televize je to více než solidní, ale pokud je vám to jako příklad málo tak co takhle Sharp 60LE925? Ten je veliký 60", perfektně vybavený s výborným obrazem a spotřebou tolik co Samsung B650 ve 40" čili nějakých skvělých 110W (http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1287569264).
Jaruna007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2011 19:23

Podobnu spotrebu už ma ale väčšina tohtoročnych tv v tejto uhlopriečke (40"). A teda do 100 W alebo tesne nad. Tak nechapem, načo pri vybere riešiť nejaku spotrebu. 20-30 W rozdiel nehra žiadnu rolu.
Ryan Giggs
TV expert