40" LCD TV s LED podsvietením

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peet 18. 5. 2010 05:42

zmenil ... v tovarenskom nastaveni je tato telka doslova nepouzitelna, ako som pisal vyssie, treba takmer vsetko povypinat, okrem 100Hz a nastavit kontrast,jas,farebnost, teplotu farieb a pod. ;-) pochybujem, ze v predajni maju cas sa s tym tolko hrat, hlavne ked vyrobcovia chrlia tolko modelov za rok ... mimochodom, bol som cez vikend v Nayku a mali tam ten Sharp 705ku a musim povedat, ze ani ten nebol bohvieako nastaveny, skor ma tam prekvapilo LG, s touto znackou som ani neratal a jedno LCD tam bolo skvele, len neviem typ, iba ze to bola nejaka 42" LEDkova, a cena bola skvela, mensia ako moj Philips a obraz bol nadherny, takze poobzeral by som sa aj po tejto znacke ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod sir_thomas 18. 5. 2010 10:48

Diky za odpoved. Vypada to ze je rozhodnuto. Az mi dorazi tak se tu podelim i ja o sve zkusenosti. Snad delam dobre :).
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sir_thomas 23. 5. 2010 22:04

Tak už ji mám doma a všechno v pořádku. Obraz má nádherný a když se do toho pustí opravdu kvalitní vstup tak to nemá chybu. Takže doporučuji všem.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 5. 2010 08:20

Aspoň vidiš aky je to rozdiel, keď vidiš niečo v predajni a doma.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod sir_thomas 24. 5. 2010 09:45

Přesně, v tom případě ale naprosto padá smysl se jít na televizi podívat do prodejny. Maximálně se tak podívat na design.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 5. 2010 10:04

Zmysel nepada. Len je treba vypytať si DO a pohrať sa s nastavenim a pustiť si tam viacero zdrojov obrazu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod yepe 24. 5. 2010 13:22

Dobrý den, rád bych se zeptal na spotřebu tv Philips 40PFL5605H a zda lze z USB přehrávat soubory typu MKV. Díky předem za odpověď
yepe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pamela 24. 5. 2010 13:59

Žere zhruba 85 W nevěřím ale že u 40" LCD někdo může řešit spotřebu.Obdivuji toho hošíka v červeném tričku že má s některýma trpělivost.Debilní dotazy kolik žere a pod. jsi snad můžeš zjistit sám během chvilky.Evidentně je panáček znalý oboru a podobné dotazy ho musí hodně srát.Sorry,ale musel jsem si ulevit.
Pamela
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 5. 2010 14:22

:)
Ten hošik v červenom tričku to zatiaľ zvlada. Ale dokedy, neviem...

yepe píše:Dobrý den, rád bych se zeptal na spotřebu tv Philips 40PFL5605H a zda lze z USB přehrávat soubory typu MKV. Díky předem za odpověď

Tu maš všetko, čo ťa zaujima. Pokiaľ nerozumieš, ujo google ti to preloži: http://hdtelevizija.com/2010/04/14/rece ... -cm/all/1/
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod matemil 24. 5. 2010 18:11

Ahoj.
Vybírám také TV. Byl jsem rozhodnut koupit plazmu. Ovšem v poslední době se začínám přiklánět k LCD s LED podsvícením (spotřeba, připojení PC...). Tento philips je velmi lákavou volbou, obzvláště vzhledem k ceně. Proto bych se majitelů této tv chtěl zeptat na několik věcí. Peet už zde psal, že se mu líbí zobrazení černé barvy. Zajímalo by mne, jak je na tom černá při úplné tmě v místnosti. Jak by zobrazení černé dopadlo v porovnání s plazmou? Dále by mne zajímalo, jak se tv chová při zobrazení rychlých pohybů. Rád sleduji sport a nerad bych sledoval šmouhy. Za odpovědi předem děkuji.
matemil
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 24. 5. 2010 21:15

Tak zajdi na prodejnu BASYS.NET mají tam v tmavé místnosti puštěnou TV je to fakt zážitek, tam uvidíš o čem to je. viz: http://www.basysnet.cz/basysnet-praha4.html
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matemil 25. 5. 2010 12:51

Díky za info. Bohužel, do Prahy se dostanu pouze jednou za čas. Každopádně se pokusím, neboť prezentace TV v temné místnosti není zcela obvyklá. Mohl bys nějak blíže popsat své zážitky? Prezentují tam některou LCD s LED podsvícením (např. výše zmiňovaný Philips)? Jak jsou na tom s černou barvou a je možné přímé porovnání s plazmovými modely? Díky
matemil
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 5. 2010 14:52

Na väčšine led modelov je čierna vyborna, v tom problem nie je. Problem je, že je na to nutne pozerať kolmo, inak to už taka slava nie je.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod sir_thomas 26. 5. 2010 09:00

Pamela píše:Žere zhruba 85 W nevěřím ale že u 40" LCD někdo může řešit spotřebu.Obdivuji toho hošíka v červeném tričku že má s některýma trpělivost.Debilní dotazy kolik žere a pod. jsi snad můžeš zjistit sám během chvilky.Evidentně je panáček znalý oboru a podobné dotazy ho musí hodně srát.Sorry,ale musel jsem si ulevit.

Podle mého názoru jestli tv žere 80W a nebo 170W je podstatný rozdíl. Pro mě osobně byla spotřeba jedním z rozhodujících faktorů pro výběr tv. Navíc si zkus zjistit kolik daná televize bere. Najdeš ji na 20ti eshopech, 10 spotřebu neuvádí vůbec a u ostatních se to pekně rozchází. Mluvím z vlastní zkušenosti. O webu výrobce ani nemluvě. Ono totiž spotřeba uvedená na štítku televize, může být často diametrálně odlišná od skutečné. Takže tvůj přispěvek považuji za naprosto zbytečný a zcestný.
sir_thomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 26. 5. 2010 10:12

sir_thomas píše:Podle mého názoru jestli tv žere 80W a nebo 170W je podstatný rozdíl. Pro mě osobně byla spotřeba jedním z rozhodujících faktorů pro výběr tv. Navíc si zkus zjistit kolik daná televize bere. Najdeš ji na 20ti eshopech, 10 spotřebu neuvádí vůbec a u ostatních se to pekně rozchází. Mluvím z vlastní zkušenosti. O webu výrobce ani nemluvě. Ono totiž spotřeba uvedená na štítku televize, může být často diametrálně odlišná od skutečné..

Ano spotřeba je zajimavá věc ale u většiny LCD má vliv na kvalitu obrazu, jasný hodně barevný obraz je v pohodě ale pokud je tmavý jsou tmavší odstíny zkreslený už jsem to párkrát viděl u známích doma. a taky viz : ---- Ohledně automatické regulace podsvícení pokud je obrazovka tmavá tak mi to hodně vadí jelikož tím že si TV ztlumí podsvícení při tmavých scénách i když je vypnutá úspora energie tak za deního světla v tmavých scénách není na TV nic vidět!!! Toto je stupidní funkce, kvůli které bych si tento model již nikdy nekoupil!!!! Pokud např. poslouchám pouze rádio přes DVB-T je obrazovka logicky černá a v tento moment když ovladačem vyvolám menu nebo cokoliv jiného musí se jít k TV blíže jelikož je podsvícení na minimum a nedá se přečíst ani nabídky menu. http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... post283286
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka