hd ready vs full hd

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 7. 5. 2010 19:38

Já děkuji za odpovědi docela jste mě uklidnili, celej den mě to vrtalo hlavou jestli jsem neudělal chybu, že jsem ho poslechnul. Děkuju moc lidi :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 7. 5. 2010 22:38

Ryan Giggs píše:Nie, ale problem je, že ani nepotvrdzuje.

Ani nepotvrzuje (ale dle mě právě že ano), ani to nevyvrací, takže to jsi to sem vůbec nemusel psát.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod kedar74 8. 5. 2010 08:04

a jak je to teda s SD signálem /klasické DVD, analog, DVB-T/ - bude na fullHD opravdu horší než na HD ready kvůli "složitějšímu přepočítávání"? Nejde mi o ty peníze co by fullHD stála víc, jde mi to aby byl trochu koukatelný obraz. Máte prosím někdo aktuální zkušenost jaký model si ve 32" poradí aspoň trochu slušně s analogem? Díky
kedar74
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2010 09:27

KarelV. píše:Ani nepotvrzuje (ale dle mě právě že ano), ani to nevyvrací, takže to jsi to sem vůbec nemusel psát.

Stale si však neuviedol "dôkaz", že sa použivaju stare panely. Ide mi o to, nie o zvyšok. Dajme tomu, že so Sharpom maš pravdu. Ale čo u inych?
Suhlasim s horšim podanim farieb, kontrastom... ktore si u HD ready TV spominal, avšak podľa mňa nie su spôsobene vekom panelov, ale cenou televizorov ako takych. Väčšinou v sebe maju lacnu elektroniku či podsvietenie a prave to spôsobuje rozdiel v obraze. A navyše, u Full HD modelov tiež nie je istota, že sa použivaju najnovšie panely.
kedar74 píše:a jak je to teda s SD signálem /klasické DVD, analog, DVB-T/ - bude na fullHD opravdu horší než na HD ready kvůli "složitějšímu přepočítávání"?

To sa neda jednoznačne povedať. Zaleži na konkretnom modeli.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 8. 5. 2010 12:35

Nejdříve si chtěl zdroj pro mé tvrzení, ten jsem poskytl - Sharp. A teď jsi právě potvrdil, že ano, že mám dejme tomu pravdu. Teď chceš další "důkaz", jiného výrobce. Proč? Nepsal jsem, že všichni výrobci, uvedl jsem "v naprosté většině", takže možná existuje nějaký výrobce, který mé tvrzení vyvrací, ale já takového neznám. Nevidím žádný důvod, proč s tímto ztrácet čas, stejně jako jsem nikde netvrdil, že všechny FullHD panely jsou nejmodernějšího typu.
Zpět k tématu, chtěl jsem jen upozornit na to, že pokud má někdo obavy o Full HD vers. HD ready vzhledem k přepočítávání SD obrazu, měl by mít mnohem větší obavy o barvy, kontrast, jas, odezvu, které jsou zpravidla u levných HD ready TV horší (což potvrdil i pochybovač R.G.), ať už je to způsobené typem panelu (dle mně) nebo elektronikou (dle R.G.) či podsvícením (zde souhlasím).
Kdo chce "důkaz" ať se zajde podívat někde do ochodu a přesvědčí se na vlastní oči. Zde v diskuzích na netu to vidět nejde, ale každý slušný prodejce do nabízených TV umí pustit SD signál, takže pak stačí dodržet odstup jako při sledování doma a můžete se rozhodovat o "koukatelnosti". Já jsem žádný rozdíl v neprospěch ful HD neshledal, stejně jako jsem nenašel žádnou HD ready TV, která by celkovou kvalitou obrazu překonala ty nejmodernější full HD TV.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2010 12:51

Ja som nepochyboval o rozdiele v kvalite obrazu, ale o tvojom jednoznačnom tvrdeni, že sa použivaju stare panely. Ty si to pojal v prvom prispevku ako absolutnu pravdu, preto som chcel nejaky relevantny zdroj. Keby si napisal hneď, že je to tvoj nazor, tak nenapišem ani pol slova.
Ja si myslim, že rozdiel je dany cenou. Lacnejši tv (nižšia rada-čo su prevažne HD ready), predsa nemôže byť logicky obrazovo lepši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 8. 5. 2010 13:19

R.G. vrať se prosím na začátek a přečti jsi co jsem napsal. Ty jsi psal, že to je jedno jestli Full HD nebo HD ready (alespoň to už teď ale netvrdíš), na to jsem hlavně reagoval! Mnou použité sousloví "v naprosté většině" se dle mě nerovná tvému zavádějícímu tvrzení o absolutní pravdě či jednoznačném tvrzení. Zdroj pro můj názor na toto, jsem ti poskytl také, tak nevím, co ještě stále chceš.
P.S. Už vlastně vím, mít poslední slovo a co možná nejvíc příspěvků zde... :tleskani
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2010 13:23

Ano. To je môj celoživotny cieľ.

KarelV. píše:Ty jsi psal, že to je jedno jestli Full HD nebo HD ready (alespoň to už teď ale netvrdíš), na to jsem hlavně reagoval!

Pletieš tu 2 veci. 1. To, že je to jedno sa vzťahovalo na rozlišenie, o tom bola na začiatku reč. 2. Farba, kontrast atd. je už vec ina.
A nakoniec, rozdiel uvidiš aj tak len priamym porovnanim.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eibe1 8. 5. 2010 14:03

Chlapi nevim co tu rezite. Sami dobre vite, ze jestli si zapnes televizi tak to je uplne stejne a hruza jestli mas televizi za 8 nebo 50 tisic ten signal je proste slaby a nikdo mne nemuze rict, ze tam vidi nejaky rozdil.
eibe1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KarelV. 8. 5. 2010 14:06

Ne, zase vedle. Obraz je jen jeden, a v tom vidím vše naráz. U HD ready je i u SD DVB-T horší oproti top Full HD posledních generací.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2010 14:31

Vytiahnite z TV anteny a kupujte si Blu-Ray placky. Inej moznosti momentalne niet. Ak chcete pozerat bezne TV vysielanie, nejaky kompromis v kvalite obrazu musite prezit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2010 14:46

KarelV. píše:Ne, zase vedle. Obraz je jen jeden, a v tom vidím vše naráz. U HD ready je i u SD DVB-T horší oproti top Full HD posledních generací.

To je jasne, ale problem je, že sa tu nebavime vo všeobecnej rovine, ale v ramci cenoveho limitu, ktory ma stanoveny zakladateľ tejto temy. A to jest cca 13 000,- Kč.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 8. 5. 2010 15:02

Limit? Kde? Zakladatel tématu se až v dalším příspěvku ptal na nějaký Samsung za 13 tis. + 2 modely Panasonicu bez ceny. Nejsem jasnovidec, ani neumím na dálku číst myšlenky.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2010 20:19

Je asi logicke, keď spomina tv za 13, tak nebude kupovať za 50.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 9. 5. 2010 14:06

Logicky uvažující člověk nebude argumentovat TV s uhlopříčkou 32" za 50 tis.
KarelV.
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků