Jak vybrat LCD 46" LED podsvícení ... ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kobli 11. 5. 2010 12:24

Ahoj,
potřeboval bych vaše zkušenosti nebo nápady jak vůbec vybrat televizi 46" LCD s LED podsvícením. Byl jsem v několika obchodech a není šance tam ty TV vůbec vidět na živo. Jedná se o tyto kousky:
- Sony Bravia KDL-46HX705
- Sony Bravia KDL-46EX705 (je jediný rozdíl 200Hz Flow motin nebo jsem něco přehlédl oproti HX?)
- SHARP LC46LE705EV
- Philips 46PFL7605H
- Philips 46PFL8605H (cena je zatím hodně velká, ale snad půjde dolů)
- Toshiba 46SV685DG (začíná se doprodávat - jaký je nástupce?)

Budu rád když připojíte své postřehy a zkušenosti, který model byste preferovali. Počítám, že hodně bude TV sloužit jako monitor k počítači a dále primárně připojena na SkyLink.

Dík T.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kobli 11. 5. 2010 14:06

Aktualizace: Sony Bravia KDL-46HX705 ... tak HX nemá LED podsvícení, takže vypuštěno. Zajimavé je, že ceníkově je to dražší model jak Sony Bravia KDL-46EX705

T.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2010 14:23

Ta Toshiba je z nich obrazovo jednoznačne najlepšia, je to jediny full led model s local dimmingom vo vybere. Problem je, že je to nedostatkovy tovar. Zohnať ju je vecou šťastia. Či a kedy bude mať nastupcu je otazne, zatiaľ všetky nove Toshiby, ktore maju prisť na trh su (pokiaľ ja viem) len Edge led.

Inak prečo si vyradil HX705? Iba kvôli LED? To by bola chyba.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kobli 11. 5. 2010 14:33

Abych řekl pravdu, tak mám nějak zažitou představu, že LED TV májí ten obraz lepší než klasické LCD. Takže, ano hlavní důvod pro vyřazení Sony Bravia KDL-46HX705 je absence LED. :hm

Pokud by neplatila domněnka LED = lepší kvalita obrazu, tak jak tedy vůbec TV vybírat za předpokladu, že vím, že chci LCD? :-S

T.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 11. 5. 2010 14:52

Philips 46PFL8605H
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2010 18:35

kobli píše:Pokud by neplatila domněnka LED = lepší kvalita obrazu, tak jak tedy vůbec TV vybírat za předpokladu, že vím, že chci LCD? :-S

Až tak celkom neplati. Zaleži totiž na konkretnom modeli. Led samotne nezaručuje kvalitu obrazu. Ta zavisi na paneli a elektronike. Nehovoriac o Edge led. Do toho by som ja osobne nešiel obzvlašť pri tejto uhlopriečke (nerovnomerne podsvietenie). A ak už, tak niektory z novych Sharpov: Sharp LC-46LE810EV : http://shop.rockservice.cz/sharp-lc46le810ev-p-812.html alebo 820EV http://shop.rockservice.cz/sharp-lc46le820ev-p-808.html.
Ako som už pisal, jednoznačne najlepši obraz ma Toshiba, ale je jej ako šafranu. HX700 je podľa mňa obrazovo najlepši ne-LED model na trhu, obraz ma fakt vyborny, subjektivne lepši ako EX700.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 11. 5. 2010 18:51

Ryan, Sharp LE705 je edge led??? ja som bol v tom, ze sharp ma full led:(
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2010 19:02

A kdeže som pisal o LE705? Je to samozrejme Full, ale ja som ho nikde nespominal, tak neviem odkiaľ to maš.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 11. 5. 2010 19:04, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 11. 5. 2010 19:02

no pisal si o 810, co je vyssi model, tak som pochopil ze vlastne vsetky sharpy su edge led.. takze 705 nie je edge ale je full?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2010 19:06

Pisal som o tom, že keby som si ja mal vybrať niektory z edge modelov (zo všetkych značiek), boli by to jedine 820 alebo 810. O inych modeloch reč nebola.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod petr.5 11. 5. 2010 19:49

Šel bych do Sharpu LE820. Pravé sklo, žádný plast, UV2A panel, bezkonkurenční gamut, statický kontrast 5 000:1, dynamický kontrast 6 000 000:1, naměřená úroveň černé 0,04 cd/m2 je lepší než u plazem, spotřeba LC-46LE820 pod 90 W.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod kobli 11. 5. 2010 23:29

Sharp LC-46LE820E ... co se týká toho Sharpu, nemáte někdo nápad kde ho vidět na živo? Jsem z Ostravy ... :hm
T.

-- 11. 5. 2010 23:49 --

Sharp LC-46LE820E má EDGE LED
SHARP LC46LE705EV má FULL LED
Přitom rozdíl v ceně je skoro 10 tis. Kč. Včem je tedy ta 820 tak zásadné odlišná. Když píšete, že EDGE LED na těchto rozlišeních může být nerovnoměrné?
T.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 5. 2010 09:07

Je samozrejme odlišna kvalitou obrazu. Nie je totiž full led ako full led. Zaleži na počte diod, či sa daju lokalne stmievať, kvalite panela, elektronike... 820 ma hlavne kvalitny panel s novinkou (u LCD) 4 subpixelmy: http://hdmag.cz/clanek/sharp-rgby-ctvrt ... d-televize.

Recenzia: http://www.flatpanelshd.com/review.php? ... 1272005448
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kobli 12. 5. 2010 12:47

Díky za recenze ... stránky jsem znal, ale toto mi nějak uniklo.
Pro ostatní co si budou vybírat asi takto: Sharp LC-46LE820E je i přes EDGE LED velmi kvalitní a podání černé je velmi dobré. Problém je s nastavení zelené a žluté barvy, které jsou přebuzené. Ale není vyloučené, že se to nedá přenastavit. TV je hodnoce velmi dobře, až právě na zmiňované barvy a také sklo před obrazovkou, které přes den může vypadat jako zrcadlo. TV má interní paměť 8GB, které se dají použít pro nahrávání, ale pouze opožděné. Neslouží jako rekordér. Po vypnutí TV je paměť vymazána. Jinak existuje nižší model Sharp LC-46LE810E , která právě funkci TimeShift nemá a také nemá sklo před obrazovkou. Vzhledem k tomu, že cena je o 10.000Kč nižší, tak bych se přikláněl k tomuto modelu.
Jinak je model také porovnáván s modelem 705 a vychází z toho jako vítěz. K podáním obrazu se přidává také modernější dálkový ovladač a také umístění konektorů na zadním panelu TV.

Tož tak ... to bychom měli Sharp ... co k tomu ze stáje SONY a PHILIPS? :-))

T.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 5. 2010 13:24

K Sony toľko, že obidva su obrazovo vyborne. A k Philipsu, 8-kovy model som zatiaľ nevidel a 7605 ma nejako vyrazne nezaujal. Tož tak z mojej strany.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod petr.5 12. 5. 2010 22:58

kobli - oko je nejcitlivější na zelenou, je lepší přesah gamutu v zelené a žluté, než naopak. Zrovna jsem viděl u kamaráda jeho ročního Sama, lidi byli oranžovorůžoví, SD program ze satelitu rozmazaný jako prase a v rozích místo černého pozadí bílé fleky, no prostě běs. Podsvětlení bylo na 10 z 10-ti, jinak to nemělo jiskru. Zkoušel jsem si s obrazem v set-up menu trochu hrát, ale ať jsem vybral jakékoliv nastavení, stejně to nebylo ono. U toho Sharpa LE820 se mi líbí jemné korekce RGB, pro tmavé i světlé tóny zvlášť, takže po kalibraci to musí být absolutní pecka.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 13. 5. 2010 00:32

petr.5 píše: Zrovna jsem viděl u kamaráda jeho ročního Sama, lidi byli oranžovorůžoví, SD program ze satelitu rozmazaný jako prase a v rozích místo černého pozadí bílé fleky, no prostě běs. Podsvětlení bylo na 10 z 10-ti, jinak to nemělo jiskru. Zkoušel jsem si s obrazem v set-up menu trochu hrát, ale ať jsem vybral jakékoliv nastavení, stejně to nebylo ono.

A vem si jaké bylo nadšení tenkrát z nové TV LCD a dnes po zkušenostech a znalostech je ta nedokonalost 10x víc vidět než když to bylo nové.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.5 13. 5. 2010 08:52

Nadšení jak u koho :-) Já mám Sony KV-E2541D + Kathrein UFS910 a obraz jako víno. Cvičně koukám po obchodech a známých, co mě z placek zaujme a zatím když to sečtu a podtrhnu, tak se mi líbila v domácích podmínkách jen Loewe Individual, to bylo na první pohled lepší než můj Sony, nádherné a přirozené barvy, ostrý obrázek i pohyby, jeden předloňský model plazmy Panasonic (ty letošní Panasoniky už ne) a loňské nejvyšší modely Filipsa (letošní jsem neviděl). V OK elektro mě minulý týden zaujal Samsung C6000, ale to bylo na HD smyčce a ostatní televize okolo včetně Sharpu LE705 a Sony NX500 byly nekoukatelné, tak mi to přišlo, že to mají schválně nastaveno, aby vynikl Sam. U LG jen samá zklamání, hlavně dopočítávání z SD jim nejde a tak nějak těm korejcům podvědomě nevěřím.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 5. 2010 09:16

petr.5 píše:Zrovna jsem viděl u kamaráda jeho ročního Sama, lidi byli oranžovorůžoví, SD

Toto je problem všetkych Samsungov, "prepisknute" farby (snaď s vynimkou B650/B750) a nejhoršie je to u ich LED modelov. To je najväčši des.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 13. 5. 2010 09:55

Přesně tak edgeLED mají nejhorší podání tváří a i šedé pozadí je většinou mírně do modra (to právě ovlivní ostatní podání barev , jen scéna kde je 80% modré vypadá super , proto je vetšina menu a reklam točena tímto stylem) je zajimavé že u některých 2009 modelů cca od 50000,- na HD reklamním signálu se to statí a obraz je brutálně kontrastní super barevný a i z úhlu se na to dá dívat, pro klasický použití za rozumný peníze jsem viděl jen jednu LED LCD s local diming a to 42/46LH9000 tu bych si dal domu jinak bohužel bych vybral klasiku LCD nebo PDP.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kobli 13. 5. 2010 10:36

Hmm díky moc za názory. Celkem děsivé, že můžu dát 40.tis za TV, kde se budu modlit, aby po dvou letech byl obraz pořád koukatelný ...
Myslím, ale že jít v dnešní bodě do klasichých LCD je možná krok zpět. Minimálně již z důvodu spotřeby.
Chtělo by to někde narazit na toho Sharpa 820/810, ale naše zastoupení je ještě ani nemá na webu. :-l

T.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr.5 15. 5. 2010 10:57

petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2010 11:25

Ta cena je des. Za toľko už je Toshiba 46SV685 (full led s local dimmingom).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod petr.5 15. 5. 2010 11:39

To by chtělo porovnat vedle sebe. 0,01 cd/m2 (local dimming on) je pěkné, ale u jasných detailů to bude dělat "auru". Local dimming má svoje přednosti i chyby.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2010 12:26

Až na to, že tato Toshiba halo efektom veľmi netrpi.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod palocx 25. 9. 2010 15:48

to je jednoduche
pokud Ti jde o kvalitu a budes ji sledovat i v seru tak jedine plazmu
;-]
www.nakupujeme.blogspot.com/2010/07/tv- ... lasma.html
palocx
Kolemjdoucí