Výběr LCD nebo Plazmy do 20.000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Old Trafford 17. 5. 2010 00:37

Dobrý den,
chtěl bych poprosit zkušené odborníky o radu při výběru LCD TV nebo Plazmy do 20.000 Kč, při těchto skutečnostech:

Sledovací vzdálenost: 2 - 2,5 m

Zdroj TV signálu: O2 kabelovka (vč. HD programů)

Nejčastější použití: TV sport (fotbal, hokej), DivX seriály/filmy, DVD filmy

V současnosti mám klasickou CRT TV Sony (úhl.72 cm, 50HZ, Trinitron) a obraz mi přijde vynikající, jediná chyba je, že není ve formátu 16:9 a většinou tak má černé pruhy nahořa a dole...
Takže hledám TV s co nejlepším obrazem při úhlopříčce 37'(32',40'???) Ale když procházím obchody, tak jenom obtížně vidím mezi jednotlivými typy rozdíly, většinou když je připojený zdroj signálu BlueRey přes HDMI, tak je obraz u všech výborný, a když je to DVD přes scart, tak zase dost hrozný... Ale srovnání plazma/lcd, nebo jestli je ze 2 m lepší full hd jak hd, o tom nejsem schopen se v těch nasvětlených obchodech rozhodnout.

Mé priority bych ale každopádně seřadil takto:
1. kvalitní obraz jak při HD, tak SD signálu
2. USB, přehrávání MKV
3. úhlopříčka 37'
4. nechci Samsung
5. cena +/- 20.000 Kč


Předem děkuji všem, kdo přijdou s užitečnými radami.
Old Trafford
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 17. 5. 2010 05:21

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 5. 2010 14:09

ja by som si vybral v zvolenej cenovej kategorii asi nieco z tohoto
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/ ... ort=_price
Doma mam sice Samsung, ale na 50" Panasonic neboli financie. Obrazovo je podla mna Panasonic stale o nico pred Samsungom.

Prehravanie mkv cez USB by som na tak vysoke miesto v rebricku nedaval, je to stale velmi kompromisne riesenie - vyrobcovia TV mu stale nevenuju dost pozornosti a nepocul som este o TV, ktora by vacsinu mkv prehravala uplne bez problemov (tak ako PC alebo HD player). Radsej by som dosetril na nejake lacne riesenie prehravania mkv (Xtreamer, WD TV Live...)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Old Trafford 17. 5. 2010 22:19

Díky za postřehy,
pochopil jsem, že mám vybírat mezi plazmami a za 20 tis. nečekat žádné zázraky ;-)

MKV přes USB jsem asi nedomyslel, výhodnější je patrně propojení s PC.

Co je pro mě ale největší problém, tak 42' se mi zdá na sledování ze 2 m moc a v pro mě optimální úhlopříčce 37' dvakrát velký výběr není...

Asi budu ještě nějaký den vybírat, ale každopádně díky za pomoc!
Old Trafford
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 17. 5. 2010 23:12

Je jedna možnost v 37" Panasonic Viera TX-P37X20E

ale pro připojení k PC je vhodnější full a to TX-P42S20E nebo TX-P42G20E obrazově není velký rozdíl to G má lepší černější povrchovou úpravu panelu.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 17. 5. 2010 23:22

No mne sa paci urcite viac plazma (obraz je blizsie klasickemu CRT) a pokial bude vacsiu cast signalu tvorit SD (SD kablovka, DivX, DVD), urcite je to lepsia volba. A pri HD ma plazma tiez vynikajuci obraz.
Ja mam zatial prepojene TV s PC a uplna spokojnost, chystam sa vsak v buducnosti kupit nejaky HD prehravac, predsa len je tichsi a ma mensiu spotrebu ako PC...

Preco necakat zazraky, podla mna su FullHD PANASONIC VIERA TX-P42U20E alebo TX-P42S20E za 670-690 € (do 18000,- CZK) dobra volba. Ibaze by si chcel podporu 3D, ale to sa v sucasnosti do danej ceny nezmestis. Obrazovo asi nic lepsie do 20000,- nekupis.

Co sa tyka uhlopriecky, kamosa som presvedcil minuly rok z 37" plazmy na 42" a teraz hovori, ze by mensi nechcel - TV pozera na sirku izby, cize na vzdialenost asi 2,5m. To sa zda len zo zaciatku, ze je to vela, vacsina ludi si vsak na vacsiu uhlopriecku velmi rychlo zvykne...

Edit: len TX-P42G20E uz presahuje rozpocet o 3000-4000 Kc. Najlepsie je ist si TV pozriet niekde, kde su dobre nastavene (napr. nejaka znackova Panasonic predajna - aspon u nas tam maju vsetky TV nastavene velmi dobre) a porovnat obraz, ktory sa vsak bude podla mna medzi spominanymi modelmi lisit minimalne, ak vobec...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gulda... 17. 5. 2010 23:45

kuko61: mám na tebe otázku, koukám že tomu asi rozumíš... =D jak je na tom spotřeba LCD proti plazmám? Nejsou plazmy lidově řečeno "žrout" ? Nebo proč si většina lidí kupuje radši LCD než plazmovku, ikdyž mají plazmy lepší obraz a jsou i levnější? Díky moc za odpověď... =)
gulda...
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 17. 5. 2010 23:59

Tak to už nejsou a dát o 10000,- víc za LED LCD a mít nepřirozený obraz a ušetřit 80 až 110W nemá efekt P42G20 bere v průměru pohodě cca 180W je to dané obrazem v tmavých scénách i pod 100W
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gulda... 18. 5. 2010 13:32

Tak proč všichni kupují LCD? Vy za sebe tedy říkáte, že je rozdíl nepatrný a že plazma je nejlepší volbou, ano? Vybírám televizi do obýváku a budu se na ní dívat asi z 2,30 m. Mám hlavní dva kandidáty: http://www.mall.cz/plazmove-televize/pa ... tx-p42s20e nebo http://www.mall.cz/lcd-televize-samsung ... g-le40b550 . Můžete mi někdo poradit co je pro mě lepší volbou?
gulda...
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 18. 5. 2010 14:01

Ja by som siel do LCD len v pripade, ak by som pozeral len kvalitny HD signal. Tam sa neduhy LCD panela az tak neprejavia.
Preco si viac ludi kupuje LCD, to sa musis opytat ich :-D Zeby marketing? Zavadzanie nazvom LED TV, ked si vela ludi mysli, ze je to nejaka ina a lepsia technologia ako LCD? Ja neviem, mne islo o kvalitu obrazu, vela som porovnaval a vysledok bol jednoznacny.

Najvacsimi strasiakmi proti kupe plazmy su asi spotreba a vypalovanie obrazu. Co sa tyka spotreby, uz vlanajsie modely urobili velky krok dopredu a nemyslim si, ze by tento rok bola spotreba FullHD LCD ovela nizsia ako spotreba porovnatelnej plazmy. V znizovani spotreby u plaziem bol na tom vlani najlepsie Panasonic, tento rok to uz nesledujem...

Co sa tyka vypalovania, u mna bezi TV asi 14 mesiacov v takomto rezime - vecer pridem domov, zapnem TV, vacsinou pri nej zaspim, rano ju vypnem, cez vikend bezi vacsinou 30-40 hodin. 200 hodin na zahorenie som mal odohratych za necele 3 tyzdne. (Kolko ma nabehane teraz neviem, keby som siel do servisneho menu, resetnu sa mi nastavenia, co nechcem.)
Ziadne znamky vypalenia nebadam. Viackrat sa mi stalo, ze islo celu noc spravodajstvo NovaSport, co je vacsinou staticky obraz, a nic vypalene nezostalo. Je jasne, ze dlhsie zobrazene logo, alebo ina cast obrazu na chvilu na obrazovke zostane, ale Picture retention je vlastnost plaziem, s ktorou treba pocitat. Tento zostatkovy obraz pri beznom pozerani nevidno a postupne zanikne (minuty az hodina). Urychlit sa to da spustenim modu bielej obrazovky.

Je pravda, ze pri plazmach je dobre dodrziavat urcite zasady pri nastaveni - nevyhulit kontrast a dynamicky kontrast ci svietivost buniek na maximum (hlavne pri hrach ci pozerani fotiek), ale neverim, ze by sa taky obraz niekomu pacil. Ked zapnem nejaky entertainment mod s dynamickym kontrastom, ide mi vypalit oci. Ja som spokojny s nastavenim kontrastu a svietivosti buniek na polovicu.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzy2 18. 5. 2010 16:10

gulda... píše:Tak proč všichni kupují LCD?

Podle mě je to proto,že hodně lidí slyšelo o vypalování a vysoké spotřebě plazmy a další věcí je marketing (oblbování lidí reklamou), o LED TV a podobně. Za sebe musím napsat, že ve srovnatelné cenové kategorii se mi více líbí obraz na PDP.
Znám případy, kdy si lidé koupí fullHD televizi, připojí SD sat.přijímač s EMU a sledují DigiTV. Takže to není o kvalitě zobrazení ale o pocitu, že mám fullHD televizi. Docela by mě zajímalo kolik procent z majitelů těchto TV sleduje programy v HD kvalitě?
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 18. 5. 2010 18:07

To je ono 3roky zpět velká spotřeba v té době jsem nechápal jak někdo kupuje LCD cca 14000,- a obraz na DVD proti CRT opravdu mizerný stačilo projit okolo stolu kde stálo LCD a CRT , až podzim 2008 sam 40A786 byl ke koukání OK
pro laika je podstatná hloubka TV a velká plocha obrazu to zaujme a časem si zvykne.
PAVEL.2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků