Projektor Benq W600

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod golemcik 21. 5. 2010 08:38

Tímhle tématem bých rád pomohl při výběru projektoru. Sám jsem s tím měl docela problémy a tak bych rád pomohl ostatním. Moc toho o projektorech není. Jen prosím berte mé příspěvky jako laické, je to přeci jen můj první projektor a mám jej jen pár dní.

-- 21. 5. 2010 09:38 --

Tenhle text je především pro ty, co se rozhodli koupit si dataprojektor a neví si rady při rozhodování. Měl jsem stejný problém, jelikož recenzí na tyto produkty moc není. Při mém výběru bylo rozhodující, aby projektor uměl velmi dobře přehrát filmy a abych si na něm mohl pustit sem tam závodní hry. Po dlouhém rozmýšlení jsem si pořídil Benq W600. Už podle výrobce spadá do kategorie Home Theatre (pro domácí kino) a sám o sobě je označován jako Home Entertainment (domácí zábava).
Zapojení a obsluha je velice snadná a i veškerá manipulace s ní. Má jednočipový DLP o šesti barvách (tomuhle parametru moc nerozumím, ale zabraňuje vzniku duhového efektu) a rychlých otáčkách, což se maximálně snaží zabránit vzniku duhového efektu. Tímto by měla podle některých zpráv trpět ¼ populace. Další věc je, že pokud člověk tento efekt zpozoruje, tak je pravda, že po delším užívání efekt téměř vymizí a navíc není to tak rušivé. U tohoto modelu jsem tento efekt příliš nezpozoroval, jen ojediněle a to při tmavých rychlých scénách, ale opravdu to moc neruší sledování filmů.
Extrapolované Full Hd je opravdu vynikající a na promítacím plátnu je to prostě bomba. S rychlými závody aut, projektor nemá naprosto žádný problém a člověk se cítí, jako by seděl přímo v kabině vozu. Co se týče hlučnosti projektoru, tak k tomu také nemám výhrady, protože pokud má člověk kvalitní reprosoustavu, tak hučení větráčků snadno přehluší. Nenapadá mě co bych mohl k tomu ještě dodat, každopádně je možné napsat na mail dejmop@gmail.com. Jinak tento projektor doporučuji každému, kdo nemá horentní sumu na pořízení projektoru s nativním FullHD rozlišením a jeho požadavky jsou hry a filmy.
golemcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zDEne2 27. 5. 2010 22:04

Uznávám, že jsi po pořízení projektoru nadšený, tož vitaj mezi projektoráři. Ale vážně, mohls být trochu sdílnější, když už chceš psát návod jak si vybrat projektor. :-] Jen tak na okraj, z čeho soudíš, že je recenzí na projektory málo? Já bych řekl, že se jich i na českých servrech najde poměrně dost, a kvalitních, vč. technického rozboru a to i na ten BenQ W600. Abych pravdu řekl, kromě neznalosti (nebo reklamy?) jsem si teda moc nepočetl, ale třeba je to ve mně :lol:
Adrenalinový sport? Extreme overclocking.
zDEne2
Junior

Odeslat příspěvekod golemcik 5. 6. 2010 11:01

To zDEne2.
No popravdě neznám moc lidí, co by měli doma projektor. Já jsem takový pan hračička a rád si koupím něco nového na hraní. Jako ono recenze na projektory jsou. Na zahraničních i českých stránkách. To je také důvod proč jsem si vybral tenhle projektor. Co se týče poměr cena výkon, tak v jedné tabulce se snad umístil i na prvním nebo druhém místě. A to bylo hodnoceno jak uživateli, tak i testery. Každopádně první zprávu v tomto tématu jsem napsal právě pro méně zkušené hledače na netu, kteří potřebují vědět, že se na tom dají sledovat filmy a zahrát nějaká ta hra. Za tu cenu je to myslím opravdu to nejlepší co se dá sehnat. Ostatní zámožnější mi radili projektory 25tis kc a výš, ale na to já nemám a už vůbec nemám čas.Třeba jednou až ze mě bude ředitel zeměkoule :-D . Každopádně, kdyby ohledně té promítačky byly nějaké dotazy tak odpovím.
golemcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starec 8. 7. 2010 21:09

Ahoj, aktuálně také uvažuji o koupi tohoto kousku. Rád bych se zeptal, na jak velkou plochu obraz promítáš a také bych se rád zeptal více na hlučnost projektoru. Jak moc to ruší?

Já jsem pokukoval po Benq W500, který už se ale nevyrábí. Nevím, zda se vyplatí vzít třeba W500 z druhé ruky...
Projektor budu mít od zdi téměř 5m, obrazu bude mít tedy úhlopříčně přes 3m...
Díky za odpověď!
starec
Kolemjdoucí