ktorý LED LCD z týchto

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cumel30 16. 6. 2010 17:53

lumix22 píše:A jsme u toho zase, Cumelovo hodnocení: Samsung :pozor , LG :pozor , všechno korejské :pozor.

cumel30: Co ti na těch korejských výrobcích tak vadí? Ještě ani jednou jsi to tu nezdůvodnil a pořád u nich dáváš jen tohle :pozor

Samá reklamace a buzerace je na LG a Samsáka. :hmm:
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 6. 2010 17:56

To je normalna vec. Ten prvy obrazok je Samsung B750. Full led ma prave tu vyhodu, že ma rovnomerne podsvietene. Dosť na to trpeli hlavne staršie Sony (2-3 roky dozadu), ale aj ine značky s normalnym podsvietenim a trpia na to hlavne edge led modely, i keď už sa objavili v tomto roku prve lastovičky, ktore už ten problem nemaju (napr. Sharp LE810/820, Philips 7605H). U tv s klasickym podsvietenim ten problem trva ďalej, samozrejme zaleži na konkretnom modeli.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pluto 16. 6. 2010 18:41

Už jsem to tady psal, zkoušel jsem podsvícení za úplné tmy a ten panel nebyl vůbec vidět (UE55C8000). A je mi uplně jedno jestli je panel full led nebo edge, každá technologie má své pro i proti, stačí číst na netu a ani full led není samospasitelné (viz. přechod mezi svétlou a tmavou částí).Pro mě je důležitý, že jsem spokojen.A vo tom to je. V porovnání s 5 let starou sonkou, kterou jsem na chvíli postavil vedle je to nesrovnatelný rozdíl. To je uplně někde jinde i v kvalitě obrazu.A můžete házet do placu odborné názvy jak chcete. Každý si nakonec vybere sám a dnes to není jednoduchý, protože kvalitních tv. je až až. Teď se dají krásně porovnat při fotbalu z MS, kde je vše v pohybu ( samozřejmě ze signálu z CT HD). :-D
pluto
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 16. 6. 2010 18:47

Tmavou jsem ve tmě viděl a žádné takové fleky to nedělalo. Obraz byl takový jak má být. Navíc ta černá co je na té fotce absolutně neodpovídá té černé jaké má ten Samsung od příbuzných. :mrgreen: Co víc, ta fotka co jsi sem dal je absolutně nekvalitní, neostrá. Takže její výsledek vůbec neberu. ;-) Dej jsem něco kvalitnějšího a pak mužem porovnávat.

A proč sem píšeš odborné termíny v angličtině a ne ve slovenštině či češtině? Čo sa hanbíš za svoj jazyk? To už tu mužem rovnou psat i německy a v dalších jazycích. ;-) Ist Ihnen das klar Herren aus der Slowakei?

Jinak co se týče těch reklamací TV od LG a Samsungu. Ty reklamace jsou u Samsungu hlavně na zařivkovky. LEDkové Samsungy jsou reklamovány hodně málo. U LG jsem se s problémy od této značky setkal jen minimálně. Určitě jste zaznamenali, že si zde na foru, posledni dobou dost lidi stěžuje na Plazmy od Panasonicu a taky bych hned netvrdil, že Panasonic ne :pozor hold občas se stane, že nějaká ta TV je vadná. Některá více, některá méně...
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 6. 2010 07:05

lumix22 píše:Dej jsem něco kvalitnějšího a pak mužem porovnávat.
A proč sem píšeš odborné termíny v angličtině a ne ve slovenštině či češtině?


Take fotky si môžeš najsť aj sam, je ich na nete dosť, resp. stači prečitať akukoľvek recenziu. ;-) A anglicky nazov som použil preto, lebo v slovenčine/češtine nazov na to neexistuje. ;-)

pluto píše:Pro mě je důležitý, že jsem spokojen.A vo tom to je.

O tom sa predsa nikto nehada. Ide mi však cely čas o to, že ak je niekto s niečim spokojny, ešte to neznamena že neexistuje aj niečo lepšie. ;-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 17. 6. 2010 13:09

Ryan Giggs píše:O tom sa predsa nikto nehada. Ide mi však cely čas o to, že ak je niekto s niečim spokojny, ešte to neznamena že neexistuje aj niečo lepšie. ;-)


Ryan, ked niekto nechce vidiet rozdiel, tak ho nepresvedcis ... ja som bol tiez cisty Samsungac, ale proste som to riskol a kupil Philips, kedze som nebol ochotny dat o 10tis. (SKK) viac za Samsung 40C6500 a vobec to nelutujem ... ako som uz niekde pisal, rodicia maju 55B7000 a mozem s kludnym srdcom tvrdit ze moj low-endovy Philips 5605(co 5seria rozhodne je) ma lepsi obraz v kazdom smere ... Samsung sa vydal skor smerom "co je pekne to je dobre" ale kvalita panela je u nich druhorada, v prvom rade ide o dizajn a ziariace farbicky na obrazovke ... ale s vernostou to nema nic spolocne ;-) ... urcite robia aj dobre telky, ale urcite v danej cenovej kategorii ponuknu ine znacky lepsiu kvalitu ... proste Samsungy su predrazene a preto u mna uz nemaju sancu ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 17. 6. 2010 14:05

Peet: Odpovídej prosím tě příště sám za sebe jo? Až budu chtít, aby tu za mě psal nějaký mluvčí, tak ti dám vědět. ;-)

Já rozdíl vidět chci, ale kvalitní. Né nějakou neostrou mazaninu. Už jsem na netu viděl pár podobných odkazů od nějakých uživatelů, kdy TV zobrazovaly takové světlejší a tmavější fleky. Dost jich bylo od Samsungů, ale zářivkových. Vím, že Samsungy nejsou dokonalé TV, a že je dost lepších výrobců televizorů než je Samsung. Ale prostě tenhle Samec co mají příbuzní, zobrazuje výborně a tyhle problémy nemá. Holt, TV je dobře seřízená no. Samozřejmě nevim jak by TV obstála s jinými modely od jiných výrobců, neměl jsem možnost přímého srovnání. Ale určitě by nepropadla. ;-) A co se týče mě osobně, já příznivcem značky Samsung vůbec nejsem. Tu značku nemám rád. Až na pár druhů výrobků vyrábí pěkné šmejdy. Moje značka je doposud Panasonic...
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 17. 6. 2010 18:57

tak potom dufam ze mas plazmu Panasonic, lebo Panasonic nevie robit LCD ;-) aspon co sa tyka minulorocnych TV, modely 2010 som nevidel ... ale PDP vie robit, to je fakt, keby mi nevadilo blikanie, tak idem do ich NeoPDP ;-)

PS: ta telka rodicov je B7000 a to je vyssia trieda a pritom ma nerovnomerne podsvietenie, tak mi nehovor, ze 6000 je dokonala ;-) ... btw. ked tu telku kupovali ako novinku, tak stala 100tis SKK ;-)
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2010 19:29

Ryan Giggs píše:
PaulZ píše:Teď budou mít akci Okay Sharp LE600 za 16000kč-o kolik je lepší LE705?
Jinak tam bude taky plasma LG 350PJ 350 za 12000kč-co by jsi volil?

Ťažka otazka, kedže plazma a LCD maju ine podanie obrazu. To by si sa mal presvedčiť sam, čo ti vyhovuje viac. A ďalšia vec, na čo sa bude tv použivať (full HD vs. HD ready...). Pokiaľ však ide o kvalitu obrazu (ak odhliadnem od blikania plazmy) skôr by som sa priklonil k plazme. Nehovoriac o cenovom rozdiele.

RG:dík-obě dvě vypadají po obrazové stránce dobře.U plazmy LG PJ 350se mě zdá, že proti starším plazmovým televizorům je obraz klidnější, navíc je tam 4000 kč cenový rozdíl.U Sharpu je poměrně velké plus spotřeba+3 roční záruka-no nevím.... :D
anonymni

Odeslat příspěvekod thePrayer 17. 6. 2010 20:08

LG PJ350 nebliká - at už při digi tv nebo bluray
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 18. 6. 2010 07:36

Peet píše:tak potom dufam ze mas plazmu Panasonic, lebo Panasonic nevie robit LCD ;-) aspon co sa tyka minulorocnych TV, modely 2010 som nevidel ... ale PDP vie robit, to je fakt, keby mi nevadilo blikanie, tak idem do ich NeoPDP ;-)

PS: ta telka rodicov je B7000 a to je vyssia trieda a pritom ma nerovnomerne podsvietenie, tak mi nehovor, ze 6000 je dokonala ;-) ... btw. ked tu telku kupovali ako novinku, tak stala 100tis SKK ;-)


Viděl jsi L37G15 ta má o hodně lepší obraz jak sam 6000 atd. je fakt že nové LCD 42" jsem od Panasonic neviděl, časem budou na trhu tak se uvidí.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peet 18. 6. 2010 08:46

prave citam recenziu Samsung UE55C7000 na zive.sk a ako vidim, tak nerovnomerne podsvietenie sa pri EDGE LED nepodarilo odstranit ani v novych modeloch
http://www.zive.sk/ShowArticleImages.aspx?id_file=865500746&article=288714

recenzia: http://www.zive.sk/uvod-stereoskopicke-3d-testovaci-set/test-tv-samsung-ue55c7000-3d-kino-v-obyvacke/ch-197874-sc-3-a-288714/default.aspx
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 6. 2010 11:31

thePrayer píše:LG PJ350 nebliká - at už při digi tv nebo bluray

Ako komu. ;-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 18. 6. 2010 11:54

Vcera dom bol u kamosa riesit cosi s prepojenim plazmy a notebooku. Prve, co mi prastilo do oci, co doma na LCD nemam, ze ta plazma blikala. Ma nejaky Samsung (asi 3 roky stary). Este HD Ready.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Gisir 18. 6. 2010 14:44

k tomu blikání - LG bych řek že bliká o dost míň než Panasonic /ale stejně je to pro mě nepoužitelný/, schválně jsem se na to byl mrknout v krámu a bohužel jsem musel plazmy vyřadit z výběru nové TV...
Gisir
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků