formát 4:3 u Philipse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radek74 25. 6. 2010 13:13

Dotaz nejspíše pro Ryana - předem díky. Dokážou už LCD Philips 2010 /konkrétně LED model 32PFL5605/ zobrazit korektně formát 4:3 nebo tam bude stále patrné "roztažení obrazu a mírná deformace postav"? Ještě bych se rád zeptal, jestli je tento model to nejlepší co se dá pořídit do 15.000 Kč - jde mi hlavně o dobré zobrazení SD signálu. Díky.
radek74
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 6. 2010 20:43

Omlouvám se Tobě i Ryanovi, že do toho vstupuji .... jen ... pakliže to správně chápu, jde Ti o sledování 4:3 vysílání na 16:9 „placce“, avšak v původním formátu 4:3?

Jestli je to tak, tak věř, že i největší odpůrci roztažení obrazu 4:3 na 16:9, ve většině případů podlehnou a raději zvolí plný panel, než pravolevé pruhy :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quapor 27. 6. 2010 16:16

Question
My picture format keeps changing with different channels. How can I set a specific format?
Answer
When the TV picture format is set to AUTO FORMAT, you have the option to set the picture format to automatically fill the screen or to display the format according to the broadcast format.

If you wish to set a specific format, press the button on the remote control repeatedly to select WIDESCREEN option or any other format that you feel comfortable with.

NOTE: The 4:3 option only appears in the list of available picture formats if you connect a computer by VGA or HDMI. If you want to view TV channels or material from other sources in the 4:3 format, you need to set the picture format to ´AUTO FORMAT´ and select ´AUTO ZOOM´ in the AUTO FORMAT MODE menu.

Follow these steps to set the AUTO FORMAT MODE;

Press the button on the remote control to access the home menu.
Use the cursor button to select SETUP and press the cursor 'OK' button to confirm.
Press the cursor down to select PICTURE and press the cursor right.
Press the cursor down to select PICTURE FORMAT and press the cursor right.
Select AUTO FORMAT and press the ‘OK’ button to confirm.
Press the cursor down to select AUTO FORMAT MODE and press the cursor right.
Select the option according to your preference and press the ‘OK’ button to confirm.
When AUTO FILL is selected, the picture will expand to fill the screen regardless of the broadcast format, eg 4:3 or 14:9. No black bar is visible.
When AUTO ZOOM is selected, the picture will be displayed according to the broadcast format, i.e. TV will display 4:3 broadcast in 4:3 format & 14:9 broadcast in 14:9 format.
Press the 'BACK' button to exit the menu.
quapor
Junior

Odeslat příspěvekod windsor 27. 6. 2010 18:21

Vlastním práve tento model a nemám žiaden problém s formátom 4:3, stačí mať nastavené vo formátoch obrazu voľbu "Automatické zväčšenie", teda druhú voľbu zhora. Potom sa automaticky nastaví správny formát, teda nezdeformovaný.
windsor
Junior

Odeslat příspěvekod stanley36 30. 6. 2010 12:40

Zdravím páni,

Tiež vlastním tento LCD TV a mám obdobný problém. Totiž mne nefunguje formát 4:3 pri prepojení DVD prehrávača s mojim LCD cez HDMI kábel. Ak to pripojím cez SCART, tak vtedy 4:3 sa zobrazuje automaticky správne :hm .
Na DVD mám v nastaveniach samozrejme zvolený širokouhlý mód TV obrazovky (16:9).

Neviete mi niekto prosím poradiť v čom je problém ?
Vďaka
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod windsor 30. 6. 2010 16:17

Tiež mám tento LED Philips a aj u mňa je to rovnako. Neviem to naisto, ale napadlo ma, že to môže byť tým, že kábel HDMI už predpokladá prehrávania HD obsahu a ten je na 99 ,9 % v širokouhlom formáte (či už 16:9, príp. 21:9).

Ale to je len môj názor, naozaj len tak typujem, či to náhodou nebude nejako takto.
windsor
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 7. 2010 12:17

je to v podstate tak jak pisete - pokud se po HDMI posila HD signal tak ten ma vzdy rozmer 16:9 cili TV nepocita s tim ze by ho mela nejak deformovat do 4:3 - spravne by mel DVD prehravac film ktery ma pomer stran 4:3 doplnit cernymi pruhy po stranach na 16:9 a prepocitat do HD.
Znamy zazil stejnou situaci s TV SHARP, ale hlavni problem je vzdy v DVD prehravaci - resenim bylo prepnout HDMI na DVD do nativniho SD rozliseni a pak uz se na TV objevi moznost prepinat pomer stran podle libosti.
Pri digitalnim propojeni je fakticky jedno jestli se upscale udela v DVD nebo v TV, u analogoveho propojeni kvalita obrazu prece jenom utrpi.
(paradoxne u HD satelitnich prijimacu s timto neni problem - ty cerne pruhy po stranach normalne doplnuji a pak uz neni potreba prepinat pomer stran na TV)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanley36 1. 7. 2010 13:34

Vďaka za rady, ohľadom prepojenia cez HDMI kábel, ale ja som mal na mysli problém pri prehrávaní bežného DVD s SD obsahom, vo formáte 4:3

Teda platí to čo ste uviedli aj pri klasickom DVD s rozlíšením SD ?
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod windsor 1. 7. 2010 14:32

Veď ja som neuviedol, že to vzťahujem len na DVD s HD obsahom. Ja som napísal, že pri prepojení DVD s TV cez HDMI kábel vyhodnocuje DVD alebo TV, že sa bude prehrávať niečo v HD rozlíšení a preto už automaticky je zvolený formát 16:9. Ale aj to je len môj názor, ber to s rezervou.

Ináč podľa mojich skúseností je pri prehrávaní DVD v SD kvalite rozdiel v kvalite zobrazovaného obrazu na LCD TV medzi HDMI a SCART dosť malý, takže odporúčam ti prepojiť DVD s TV cez SCART pre prípad klasických DVD vo formáte 4:3.
windsor
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 7. 2010 15:12

Nie je potrebny Scart. Tak ako piše Marts, stači u dvd "vypnuť" upscaling a nechať vystup na nativnom rozlišeni videa.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanley36 1. 7. 2010 15:46

No ale mne tie filmy rozťahuje na 16:9 aj vtedy keď mám zvolené základné rozlíšenie, t,j. 576i. Skúšal som prepínať aj ostatné rozlíšenia (576p, 720i, 720p, 1080i aj 1080p), ale pri každom z nich bol obraz stále roztiahnutý na 16:9. :/
Ináč na našom DVD playeri (LG DVX 392-H) sa rozlíšenie, resp. upscalling prepína len na diaľkovom ovládači pomocou tlačidla "resolution", v nastaveniach volieb táto možnosť nie je.

Neviem, možno je v prehrávači nejaká vada ?
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 7. 2010 15:47

Aj keď nastaviš vystup DVD na 4:3 a nativne rozlišenie?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 1. 7. 2010 15:51

Mám Philips 42PFL8684H a HTS3357
Propojuji přes hdmi, protože rozdíl byl viditelný i u avi souborů (měl jsem zapojeno HDMI i Scart a přepínal vstupy na TV pro porovnání).
Ať přehrávám v jakémkoliv formátu tak si to tv přizpůsobí a obraz 4:3 roztáhne bez deformací. V přehrávači mám nastavenou volbu 16:9
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanley36 1. 7. 2010 16:26

Ryan Giggs píše:Aj keď nastaviš vystup DVD na 4:3 a nativne rozlišenie?


Bohužiaľ aj vtedy je obraz 16:9. takže predpokladám, že problém bude predsa len na strane DVD. :hm
stanley36
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 7. 2010 21:09

stanley36 píše:Ináč na našom DVD playeri (LG DVX 392-H) sa rozlíšenie, resp. upscalling prepína len na diaľkovom ovládači pomocou tlačidla "resolution", v nastaveniach volieb táto možnosť nie je.


to by nemělo vadit - u toho mého známého nebylo přepnutí rozlišení ani v menu ani na dálkovém ovladači, jenom přímo na panelu DVD přehrávače (byla to nějaká Yamaha).
No a jakmile budeš mít na DVD HDMI výstupu 576i tak se zkus naopak podívat jaké možnosti ti ohledně nastavení formátu obrazu nabízí TV, možná mrknout na 3. příspěvek v tomto vláknu a zkusit v TV pohledat volbu AUTO ZOOM.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků